Середньовічна Англія - ​​RUTÁGE

Уорік - замок, який сміливо можна назвати найкрасивішим замком Англії. Він - невід'ємна частина не менш мальовничого міста Уорік, розташованого в однойменному графстві Уорікшир. Всього півтори години їзди на поїзді з лондонського Мерілебонского вокзалу або на машині відокремлюють вас від незабутньої подорожі в світ середньовічної Англії.

Історія туманного Альбіону нерозривно пов'язана з континентальною частиною Європи. Однією з найвідоміших і значущих історичних особистостей був і залишається Вільгельм Завойовник. Народжений у французькому місті Фалес (Кальвадос), він був сином герцога Нормандського Роберта II Пишного. У 1066 році Вільгельм, заявивши свої права на англійський престол, висадився з армією на острові. Так починається норманнское вторгнення на острів. Недалеко від міста Баттл в Сассексі відбувається одне з найголовніших боїв Британського середньовіччя - Битва при Гастінгсі. Здобувши перемогу, Вільгельм стає королем Англії.

Саме за часів правління Вільгельма нормани, поспішаючи, щоб поставити владу над підкореними саксами і бриттами, будують свою систему фортець в місцях, які представляли стратегічний інтерес: Норідж, Кентербері, Гілдфорд, Лінкольн, Ноттінгем, Кембридж, Дарем. Закладаються всесвітньо відомі замки: Лондонський Тауер (одна тисяча сімдесят два), Замок в Йорку (тисячі шістьдесят-дев'ять) і замок в Уоріку (1068). Останній не так добре відомий широкому загалу, але є родзинкою в світі розваг середньовічної Британії.

Замок в Уоріку

Розташування замку на обриві річки Ейвон робило його майже незлочинним, і аж до XVII століття він використовувався в якості фортифікаційної споруди. Його тисячолітня життя тісно переплетена з безліччю знакових подій в історії Великобританії. Замок разом з кріпосними стінами, стайнями, млином і резиденцією займає почесне місце в Каталозі пам'яток старовини Великобританії і входить в першу категорію списку архітектурних та історичних пам'яток. Розташування замку на обриві річки Ейвон робило його майже незлочинним, і аж до XVII століття він використовувався в якості фортифікаційної споруди

Архітектурний ансамбль, який ми можемо бачити зараз - це воістину чарівне поєднання стилів різних часів. Перші кріпосні споруди з'явилися ще в IX столітті, і майже через сто років Вільгельм Завойовник закладає на їх місці замок. Тоді це був всього лише укріплений високим загостреним парканом внутрішній двір і оборонна дерев'яна вежа. У XII столітті, за часів правління Генріха II, замок перебудовують з каменю, роблячи його більш захищеним і укріпленим. І напевно в той час його обриси набувають той вигляд, який ми всі звикли уявляти при слові «замок». Трохи пізніше його зміцнюють набагато значніше - з'являються високі оборонні вежі та масивні ворота. Зараз все це можна не просто побачити, а й, зібравшись з силами, піднятися на самий верх.

Уорікський замок являє собою яскравий приклад архітектури, яка зберегла в собі і монументальність середньовіччя, і вишуканість вікторіанської епохи. Замок перебудовувався, призначення змінювалися зі зміною століть. Його передавали у спадок, продавали, віддавали за борги, завойовували, відвойовували назад - і кожен новий власник привносив щось своє, трансформуючи частково зовнішній вигляд, упорядковуючи ландшафт або повністю змінюючи внутрішнє оздоблення залів і спалень.

Замок, за тисячоліття свого існування зазнавши безліч внутрішніх і зовнішніх змін, в кінці минулого століття був проданий великому оператору розважальних центрів. У 1978 році ця компанія провела масивну реставрацію, відкривши його для широкої публіки. І тепер будь-яка доросла при відвідуванні Уорікського замку може зануритися в світ середньовічного життя, історії та архітектури, а дитина легко зануриться в казковий світ лицарства, чарівництва і драконів. Замок, за тисячоліття свого існування зазнавши безліч внутрішніх і зовнішніх змін, в кінці минулого століття був проданий великому оператору розважальних центрів

Найголовніша відмінність цього комплексу від всіх інших замків Англії в тому, що він щодня переживає все епохи свого яскравого минулого: по величезній території постійно прогулюються і розважають відвідувачів автентичні персонажі, герої легенд, королі, принцеси, лицарі, блазні і чарівники. Тут можна побачити лицарські поєдинки на списах, подивитися виступи мисливців з ловчими птахами, взяти участь в змаганні лучників і захопитися переймами воїнів на мечах.

Щоб відчути атмосферу замку варто прогулятися по його внутрішнім покоїв від центрального залу з величезним каміном і лицарським спорядженням до спалень. Інтер'єр замку являє собою багате оздоблення, на тлі якого модниці і модники можуть приміряти вподобаний їм наряд і покрасуватися в дзеркалі, яке ще пам'ятає відображення прекрасних леді вікторіанської епохи. Збройові зали, експозиція обладунків, виняткової краси меблі з окремими предметами побуту і величезна бібліотека вразять навіть бувалих цінителів старовини.

Якщо крутими сходами піднятися на одну з кількох замкових веж, то можна побачити мальовничі пейзажі навколишніх угідь Якщо крутими сходами піднятися на одну з кількох замкових веж, то можна побачити мальовничі пейзажі навколишніх угідь. А найсміливіші, пройшовши по багатовікової кріпосної стіни, зможуть спуститися в моторошне середньовічне підземелля, де несамовиті враження гарантовані. Можна відвідати і більш спокійну печеру дракона, де є можливість почути від самого чарівника Мерліна оповіді про короля Артура.

На прилеглому до замку поле з 2005 року встановлено один з найбільших в світі камнемётов, або требушет. Цей широко відомий з давніх часів метальний механізм облоги виготовлений з дубових стовбурів розміром 18 метрів і важить 22 тонни. Щоб його запустити потрібні узгоджені зусилля восьми чоловік і не менше півгодини часу. Стан облоги пристрій метає снаряди вагою до 150 кг на відстань до 300 м, і один раз в день його можна побачити в дії.

Розвагами насичений кожну годину в замку. Але якщо ж їх велика кількість втомить, насолодитеся тишею величезних парків і пишністю садів, погодуйте павичів, вальяжно гуляють по території, або оцініть краси околиць, беручи участь в романтичній човнової прогулянки навколо замку.

Автор: Ігор Шмирев

Фото: Юліана Протасова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация