Сергій Ейзенштейн: автор фільму про Леніна, який не сподобався Маяковському

120-річчя від дня народження режисера зазначив Google

120 років тому народився знаменитий радянський режисер і сценарист Сергій Ейзенштейн. У зв'язку з цим ювілеєм на головній сторінці пошуковика Google з'явився дудл - зображення, створене на честь режисера.

У зв'язку з цим ювілеєм на головній сторінці пошуковика Google з'явився дудл - зображення, створене на честь режисера

Створив дудл художник Педро Вергані, на якого посилається ТАСС , Зазначив, що вважає Ейзенштейна «майстром передачі ідей і символів в їх зіткненні». Також враження на художника справив незвичайний підхід режисера до техніки монтажу: то поділяв зображення на окремі фрагменти, а потім збирав їх в потрібному порядку, а також надавав великого значення тривалості кожного епізоду.

Самим знаменитим фільмом Ейзенштейна можна назвати «Броненосець" Потьомкін "» - німий історичний художній фільм, присвячений повстанню матросів на броненосці «Князь Потьомкін-Таврійський». Згодом картина не раз займала високі місця в різних рейтингах, а в 2010 році вона посіла третє місце в списку журналу Empire «100 кращих фільмів світового кінематографа» - в цей рейтинг могли потрапити всі фільми, зняті не англійською мовою і не є документальними. До слова, на створення дудла Вергані надихнула фотографія, на якій режисер переглядає матеріал до цієї кінострічці, і саме до цієї картини художник звертався при роботі над логотипом.

У 1927 році Ейзенштейн зняв фільм «Жовтень», який став третьою і завершальною частиною в циклі картин про події Жовтневої революції (першої став фільм «Страйк», а другим - «Броненосець" Потьомкін "»). У цьому фільмі вперше в художньому кіно показаний образ Леніна - його виконав робітник Василь Нікандров. Можна відзначити, що про фільм критично відгукувався Володимир Маяковський, хоча причиною того стала не режисерська, а акторська робота: на думку поета, «Нікандров схожий не на Леніна, а на все статуї з нього».

Головною жінкою в житті Ейзенштейна стала журналістка і кінокритик Перл Мойсеївна Фогельман, відома під літературним псевдонімом Пера Аташева. В кінці 1930 роки її місце на кілька років зайняла асистентка режисера Єлизавета Телешева, однак згодом вона розлучилася з ним. Наскільки відомо, відносини з обома цими жінками у режисера так і залишилися платонічними, хоча з 1934 року Пера Аташева стала його дружиною. Дехто припускає, що саме таким ставленням режисера і сценариста до представниць слабкої статі пояснюється відсутність ліричних жіночих образів в його творчості.

У роки Великої вітчизняної війни Ейзенштейн активно займався громадською діяльністю - зокрема, брав участь в діяльності Єврейського антифашистського комітету і неодноразово виступав з публічними закликами євреїв усього світу об'єднатися проти нацизму.

Найцікавіше за день в «МК» - в одній вечірній розсилці: підпишіться на наш канал в Telegram.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация