Сергій Міхалок: «Ми всі - прості дворові хлопці»

Лідер групи Brutto Сергій Міхалок   Пісня «Воїни світла» групи «Ляпис Трубецкой» стала неофіційним гімном київського Майдану, з чого вона фактично заборонена в путінській Росії

Лідер групи "Brutto" Сергій Міхалок

Пісня «Воїни світла» групи «Ляпис Трубецкой» стала неофіційним гімном київського Майдану, з чого вона фактично заборонена в путінській Росії. У всякому разі, вона не прозвучала на останньому концерті «Ляпісів» в Петербурзі 29 серпня 2014 року, який став останнім концертом групи взагалі. За інформацією, яка з'явилася в Мережі, на Сергія Міхалка перед концертом чинили тиск місцеві «борці з екстремізмом».

Незабаром, у вересні 2014 року, замість групи «Ляпіс Трубецькой» з'явилося два нових проекти: "Trubetskoy" і "Brutto". "Brutto" створив Сергій Міхалок. Ця група грає «пацанский рок», займається пропагандою здорового способу життя, бойових мистецтв та атлетизму.

на офіційному сайті групи музиканти позиціонують себе як: «Бригада революційного чаду і творчого відсічі імені Орнелли Мутти. Стиль art-brut, хіт-кор, панковский пауер-ліфтинг для дітей і божевільних! Ми музичний Найк і поетична ІКЕА. Простота! Гарантія! Якість! Нам колись писати незрозумілі тексти і робити складні аранжування ». І, звичайно ж, це дуже політизований колектив.

"Brutto" встигла виступити в Петербурзі в Петербурзі. Сталося це 13 грудня 2014 року. Міхалок заспівав «Капітал», «Не бути худобою» ... Двічі виходив на біс ... І коли всі думали, що концерт закінчився, музиканти "Brutto" знову з'явилися на сцені, і Міхалок кинув в подопустевшій зал: «Минулого разу на концерті вже не існуючої групи ми не виконали "Воїни світла". Але сьогодні для тих, хто вірив в нас, не розходився і чекав - ми її виконуємо! »Напевно, це був останній концерт" Brutto "в Петербурзі.

»Напевно, це був останній концерт Brutto в Петербурзі

"Brutto" створив Сергій Міхалок. Ця група грає «пацанский рок», займається пропагандою здорового способу життя, бойових мистецтв та атлетизму

А адже в 90-і роки ніщо не віщувало того, що група «Ляпіс Трубецькой» виконуватиме революційні пісні. Знайшов інтерв'ю, яке я, будучи тоді музичним обозревателм газет «Комсомольська правда в Санкт-Петербурзі» і «Петербург-експрес», взяв у Міхалка в травні 1999 року після його концерту в Палаці культури Ленсовета ». Та й деякі заяви Сергія, наприклад, про Білорусію, суперечать тій естетиці, в якій в останні роки виступала група «Ляпіс Трубецькой» (згадаємо кліп на пісню «Не бути худобою», де розвивається національний, білий з червоною смугою, білоруський прапор). Люди змінюються ... Та й сам сьогоднішній брутальний Міхалок мало нагадує того Михалка, який був в 1999-му - добродушного, повного жартівника. Судіть самі…

Дмитро ЖВАНІЯ

***

«Ти - ромашка, я - весна.
Ти - жевачка, я - ясна.
Ти - Іспанія, я - Мадрид.
Ти - перенісся, я - гайморит.
Ти - наречена, я - фата.
Ти - шлунок, я - їжа.
Ти - мелодія, я - баян.
Ти - Роксана, я - Бабаян.
Ay, ay, ay!
Я тебе все одно знайду!
Ay, ay, ay! Йе, йе, йей! »

Багато в чому саме завдяки пісні «Ау-ау» група «Ляпіс Трубецькой» стала широко популярною. Всі ми подумали, що це пародія на хіт улюбленця публіки Філіпа Кіркорова «Зайка моя». Виявляється, всім відома «Зайка» народилася набагато пізніше «Ау». Після концерту «Ляпіса Трубецького» кореспондент «Петербург-Експрес» поговорив з лідером групи Сергієм Михалком - дуже товариським, веселим і одночасно спокійною людиною.

сьогоднішній брутальний Міхалок мало нагадує того Михалка, який був в 1999-му - добродушного, повного жартівника

Дмитро ЖВАНІЯ: Чому ви мало співаєте на красивому, распевном білоруською мовою?

Сергій Міхалок: У Мінську практично всі пісні ми співаємо на білоруській мові. А під час клубних виступів ми набагато більше спілкуємося і жартуємо з глядачами, ніж на великому концерті. Це чисто режисерський хід. А жарти на білоруському можуть не зрозуміти.

Для неслов'янської публіки ваші пісні представляють інтерес?

Ми не займаємося вивченням рас і національностей. Євреї наші пісні слухають із задоволенням. До того, як приїхати в Пітер, ми виступали в столиці Киргизії Бішкеку. Наш концерт, звичайно, за допомогою групи «Чай удвох», зібрав 12 тисяч людей. Киргизи знають майже всі наші пісні! А на останньому нашому мінському концерті було помічено аж сім французів!

Режим бацьки Лукашенка не заважає веселощам?

Те, що показують по телебаченню про Білорусію, вигідно лише тим, хто живе всередині Садового кільця. Вони подейкують, як хочуть! Ми вважаємо, що Білорусія - така ж частина Росії, як, скажімо, Тюменська область. Ми дуже багато їздимо по країні. Повинен сказати тобі, що Москва дуже відрізняється від Саратовської області. Пітер сильно відрізняється від Красноярська. Скрізь своя влада і свої закони, свої менти, свої бандити і свої колишні комуністи при владі.

Нещодавно група «ДДТ» їздила в Белград, де дала концерт під відкритим небом в знак солідарності з югославами. Ви, будучи слов'янами, в Югославію не збираєтеся?

Наскільки я розумію, «ДДТ» має великий банківський рахунок, який дозволяє цій групі їздити по країнах, де йде війна. Ми можемо, звичайно, продати свої квартири і на виручені гроші поїхати до Югославії, щоб дати там концерт за мир у всьому світі. Але потім ми просто подохнемо з голоду.

Але якби дозволяли фінанси, поїхали б?

Не знаю ... В Югославії вистачає хороших груп. Я бачив по телебаченню, як смішно виглядала в Белграді «На-На». Хлопчики з мішенню на грудях співали про капелюсі, яка впала на підлогу. І при цьому стрибали в своїй вишуканій манері. Війна - це серйозна тема. Ми - люди, які люблять сміятися. Хоча, звичайно, ми солідарні з югославами.

Людина без почуття гумору здатний сприймати ваші пісні?

Якщо такі люди є, в цьому немає нічого дивного. Наші пісні покладені на прекрасні мелодії. У нас іноді виходять чудові текстові знахідки. Та й на вигляд ми непогані пацани.

Ви часто співаєте від імені кинутого, кинутого дівчиною хлопця. Створюється таке враження, що ця тема для вас гостро актуальна ...

Чому не актуальна? Коли тебе дівчина кидає, з'являється великий стимул до творчої роботи. Кинутий чоловік - дуже сильний індивід. Я знаю, що багато математики, фізики, астрономи і хіміки зробили свої найвидатніші відкриття саме після того, як їх кинули жінки. Багато поетів написали в цей момент свої кращі вірші. А багато чоловіків починали писати тоді, коли їх кидали чоловіки ...

З нашої точки зору, образ кинутого чоловіка набагато привабливіший, ніж образ хлопця, за яким постійно залицяється дівиці. І йому це так набридло, і відбою від дівчат немає ... Хоча в новому альбомі ми співаємо і про кинутих дівчат.

На цей раз ви не виконали свій хіт «Зеленоглазое таксі». Ця пов'язано з тим, що автор пісні композитор Олег Кваша подав на вас до суду?

Це ні з чим не пов'язано. Ми подумали, що буде дуже логічним саме в Пітері не виконувати пісню «Зеленоглазое таксі». Олег Кваша всюди говорить, що бідна, нікчемна, з абсолютно ганебними піснями група «Ляпіс Трубецькой» стала популярною саме завдяки тому, що стала виконувати його пісню. Нинішній пітерський концерт доводить, що ми без його пісні як жили, так і жити будемо. А він навіть і з цієї-то піснею в повній ... Це вже стає смішним! Ква-ша! Ква-ша! Ква-ша! Ква-ша! Ніби й не про що більше поговорити, крім як про Кваші. Хоча, звичайно, «Зеленоглазое таксі» ми будемо виконувати і далі. Чи не боїмося ми Кваші. Групі «Ляпис Трубецкой» по фіг Кваша з усіма його судовими позовами! До смішного доходить! Кваша збирає прес-конференції, на яких муркоче про поганий групі «Ляпис Трубецкой». І після цього телефонує нашим директором, щоб сказати: «Ви Серьозі передайте, щоб він не ображався. Це просто шоу-бізнес. Доводиться крутитися ».

Правда, що пісня «Ау-ау» написана до того, як Філіп Кіркоров виконав пісню «Зайка моя»?

Навіть до того, як Кіркоров отримав закордонний паспорт і виїхав з Болгарії. Кажуть, що він весь час наспівував про себе пісню «Ау-Ау». І тільки потім вирішив заспівати про зайчика своєї. Але ми на нього в суд подавати не будемо. Було б цікавіше, щоб про зайчика заспівав Кваша. Тоді б ми йому рахунок окремий пред'явили!

Білорусія відома «Піснярами», «ВЕРАС» і «Сябрами». Ви на який музичній культурі росли?

«Пісняри» - наша улюблена група. Ця група і зараз існує, але не хоче жити завдяки телеефірів і пафосним різдвяним зустрічам. Група як і раніше співає класні пісні. Але вона незаслужено забута. Багатьом групам перебудовної хвилі не завадило б згадати, хто першим в Союзі став грати хороший рок.

Що стосується нашої історії, то деякий час ми існували як фантомний колектив. Ми грали в балаганному стилі. Збиралися лише на різні фестивалі в Мінську. Перший альбом ми записали в 1996-му. Тоді ж ми перемогли на мінському конкурсі «Рок-коронація». Так що час «Ляпіса Трубецького» треба відраховувати з 1996 року.

І чому «Ляпис Трубецкой»?

Ми дуже любимо поетів-мінімалістів. Образ Никифора Ляпіса Трубецького з «12 стільців», на наш погляд, збігається з їхнім способом.

Ви служили в армії?

Я ні.

Я це запитав тому, що у вашій пісні «Любов» є рядок «Коли солдатик лисенький уві сні цілує одного губи» ... Ви вважаєте, що в російській армії процвітає міцна чоловіча любов?

Я вважаю, що всі наші рядки дуже актуальні. Наші пісні - це не особисті переживання. Ми всі - прості дворові хлопці. У дворах існує багато байок. Люди приходять з армії або в'язниці. І ось вони подейкують без кінця, розповідають різні історії. П'ють портвейн. Ми намагаємося культивувати свої спогади про дворової естетиці не в найгіршому її прояві. Зараз, може бути, і немає вже цієї естетики. Зараз інші розклади. Одні сидять на «синьому», інші - на «чорному», треті потонули в Інтернеті.

Дмитро Жванія / «Ляпіси» Квашу не бояться / «Петербург-експрес / N20 / 124/2 червня 1999

Читайте також:

7 жовтня 2011 года / Сергій Міхалок ( "Ляпіс Трубецкой"): «Для мене« не Биць скотам "- це головний девіз»

Для неслов'янської публіки ваші пісні представляють інтерес?
Режим бацьки Лукашенка не заважає веселощам?
Ви, будучи слов'янами, в Югославію не збираєтеся?
Але якби дозволяли фінанси, поїхали б?
Людина без почуття гумору здатний сприймати ваші пісні?
Чому не актуальна?
Ця пов'язано з тим, що автор пісні композитор Олег Кваша подав на вас до суду?
Правда, що пісня «Ау-ау» написана до того, як Філіп Кіркоров виконав пісню «Зайка моя»?
Ви на який музичній культурі росли?
І чому «Ляпис Трубецкой»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация