«Серіал» знятий з «ефіру»

Тижневої давності мій висновок про те, що піарники Порошенко стали, нарешті, робити уроки з допущених помилок (нехай і не завжди), схоже, виявився передчасним

Тижневої давності мій висновок про те, що піарники Порошенко стали, нарешті, робити уроки з допущених помилок (нехай і не завжди), схоже, виявився передчасним.

Нагадаю, в березні вони знайшли, здавалося, новий, креативний, відповідальний реаліям дня формат для комунікації президента з суспільством - спілкування з популярними блогерами (правда, більш відомими в інтернет-просторі як «порохоботи»). Як я зазначав, про зустріч «не було офіційних повідомлень в ЗМІ, сама вона проводилася в режимі off the record, т. Е. Без можливості запису, але очевидно, що вона відбулася аж ніяк не для того, щоб говорити на ній залишилося між учасниками.

Т. е. Блогери (а запрошені були тільки самі лояльні) самі розповіли про її зміст, але все це, тим не менш, носить як би зовсім неофіційний, але в той же час досить достовірний характер - адже складно уявити, що учасники заходу нестимуть відсебеньки. Загалом, по секрету всему свету.

А довірчий характер інформації, поширюваної блогерами, повинен був надати їй додатковий шарм: мовляв, те, що зазвичай ховається за лаштунками, можна дізнатися зі слів очевидця. І тут контекст досить звичний для ситуації з політиком, зовнішній імідж якого з точки зору політтехнології незадовільний, - він, мовляв, «в житті», чи не перед камерами, зовсім інший, причому, природно, в кращу сторону »(читайте на www. 2000.ua від 14 березня 2018 року в матеріалі «Блогери у Порошенко: в стилі« дорогого Леоніда Ілліча » ).

Але будь-яку гарну ідею можна зіпсувати незграбним, рабською виконанням. Ось і в цьому випадку, мабуть, розтанули від високої честі блогери настільки втратили почуття міри в дифірамби гостинному господарю, що довелося відзначити: «нудотно і безмежна лестощі в стилі« дорогого Леоніда Ілліча »або ж« дорогих »північнокорейських Кимов або туркменського Туркменбаші може бути ефективною політтехнологією, але тільки в суспільстві, що знаходиться на відповідному рівні розвитку, яке Україна давно і безповоротно переросла. І нічого більше, крім саркастичного сміху, уїдливих реплік і міцніючих сумнівів в адекватності замовника такої грубої лестощів, викликати не може »

Власне, так воно і вийшло півроку тому. Але фактичний провал заходу організатори вважали за краще не помітити, а ось сам формат дещо видозмінили. Цього разу була запрошена тільки один блогер, якась (мені, у всякому разі, раніше не відомий) Анна Оскома, і провела вона з президентом цілий день.

Такий формат аж ніяк не новий: пригадую один день з Володимиром Путіним, проведений кореспондентом російського Першого каналу (мені запам'ятався епізод, коли проба цілющого відвару, який російський лідер власноруч готує і п'є вранці, змусила журналіста з великим нетерпінням очікувати завершення поїздки з президентської резиденції в Кремль).

Головне - паралельна подача інформації відразу декількома блогерами, що призводило до розосередження уваги цільової аудиторії, замінювалося послідовної, при якій Оскома мала, як вона і анонсувала в першому пості, протягом декількох днів ділитися своїми враженнями: «Інформації багато, але її важко вмістити в один універсальний текст для всіх, а я до того ж дуже багатослівна. Просто якщо я в один текст втісну відповіді на питання порохоботов і в стопіцот раз про Липецьку фабрику і «обшори», це буде образою для порохоботов, тому що «скільки можна вже».

Окремий текст напишу для зрадофілов і окремо, пізніше, коли враження осядуть і вляжуться, я опишу Пороха (зауважу, що вирази «Порох» і «порохобот» прийняті в «офіційний» оборот - що ж, самоіронія прикрашає політика і його прихильників. - А.П.) як особистість в моєму уявленні ». Загалом, як в серіалі, інтригуючи глядачів в перших серіях і нарощуючи інтерес по ходу показу.

Але вистачило і одного «випуску», який показав, що головні висновки з минулого негативного досвіду не зроблені. Ось найбільш яскраві пасажі Анни оскому: «Він просто потряс мене. Могутній розум, сильна воля і колосальна внутрішня сила ».

«Забудьте фразу« Порошенко боїться ... »Він нічого не боїться, навіть смерті».

«Президент не просто вірить в Бога, він вірить, що у Бога є свій задум щодо України».

«Він боєць, у нього своя передова, і буде за Україну битися до кінця».

Це викликало таку потужну хвилю їдких коментарів і троллінгу, в т. Ч. І на акаунтах самої оскому, що вона змушена була видалити їх з мережі. Стало очевидно, що продовження не буде.

Я не думаю, що перестаралася сама блогер-любитель ( «в миру» вона голова ОСББ). Відкрию маленький професійний секрет Полішинеля: будь-яке інтерв'ю перед публікацією дається на вичитку беруть інтерв'ю або його прес-службі, а публікація без їх узгодження вважається верхом журналістської непорядності.

Зрозуміло, що загальну канву, як слід висвітлювати зустріч з президентом, оскому роз'яснили. У всякому разі, впевнений, в попередженні, що з дифірамбами потрібно бути обережніше, ну абсолютно нічого поганого немає. Але, схоже, «замовник» давав зовсім інші типові установки, адже не може стільки «порохоботов» протягом тривалого часу «лажати» за власною ініціативою. Зрештою, вони з того суспільства, яке переросло сталінський СРСР і Північну Корею.

Так, в цей раз помилку помітили. Хоча реакцію швидше можна назвати істеричної і, цілком допускаю, що виходить від кінцевого замовника, який, як відомо, ледь не щодня заглядає в соцмережі.

Анонсована серія ексклюзивних сюжетів про президента - це дійсно не серіал, який телеканали нещадно (по відношенню до глядачів, які почали його дивитися) видаляють з ефіру, якщо рейтинги (і доходи) не відповідають очікуваним. Але ж прихильники президента напевно вже чекали сюжету з оцінкою його особистості. Та й взагалі провали у виборчій кампанії не прийнято настільки виразно визнавати. Тут важливіше зробити правильні висновки, щоб не допускати прорахунків в майбутньому.

Загалом, визнавати власні помилки президентська піар-команда вчиться, але правильно на них реагувати поки не виходить.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация