Сєров В.А. «Солдатушкі, браво хлопці, де ж ваша слава?» 1905. ГРМ

Сєров В.А.
«Солдатушкі, браво хлопці, де ж ваша слава?»
1 905
Картон, пастель, гуаш. 47,5 х 41,5
Державний Російський музей

Робота поступила в Російський музей в 1918 році з художнього бюро Н.Е.Добичіной, Петроград; раніше - збори М.Горького (дар автора), Петроград.

Відтворено в журналі «Жупел» (1905, № 1). Традиційно композиція зв'язується з подіями 9 січня 1905 в Петербурзі. За припущенням І.С.Зільберштейна і В.А.Самкова, зображений розгін демонстрації в Москві, біля училища живопису, скульптури та архітектури в жовтні 1905.

Одна з найгостріших сатир на царизм часу першої російської революції 1905-1907 років створена Валентином Сєровим, з початку 1890-х років виконував замовлення царської сім'ї. Вона з'явилася під враженням розгону військами мирної демонстрації. В знак протесту Сєров відмовився від почесного звання дійсного члена Академії Мистецтв, президентом якої був великий князь Володимир, який командував військами столичного гарнізону. Саркастично звучить вже сама назва роботи - рядок з російської солдатської пісні. Композиція була подарована Максиму Горькому, входив, як і Сєров, до редакції журналу «Жупел».

Повернутися до виставки

«Солдатушкі, браво хлопці, де ж ваша слава?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация