Східний макіяж і його особливості

  1. Жиророзчинні вітамін:

Коли настає весна - організму доводиться нелегко. Після зими, з її перепадами температури шкіра обличчя стає тьмяною, пересихає і навіть починає лущитися. Жінки намагаються замаскувати дефекти за допомогою косметики, але це погано вдається, адже даний сяйво йде зсередини. Щоб виглядати молодо і привабливо, слід щодня вживати продукти, в яких присутні особливі речовини, часто звані вітамінами краси, а також використовувати їх в косметичних процедурах для особи. Давайте на них і зупинимося.

Назва vitamin вже свідчить сама за себе - vita від лат. життя. Вітаміни не володіють жодною енергетичною цінністю. Проте, вітаміни і життя - поняття нероздільні. І хоча вони потрібні в незначних кількостях (в порівнянні з будівельним матеріалом організму - білками, жирами, вуглеводами), без них в прямому сенсі неможливе життя. Тут вже не до краси.

Яка ж біологічна роль вітамінів, їх внесок в красу і здоров'я? Більш докладно про це висвітлюється на курсах «Косметолог» в Центрі навчання та працевлаштування «Кіт».

А вся справа в тому, що вітаміни - це з'єднання, без яких багато хімічні процеси в організмі просто не почнуться. Вітаміни потрібні для утворення ферментів і їх активації. В іншому випадку біологічні каталізатори працювати не будуть.

Вітаміни - це зростання і розвиток, вітаміни - це нормальна робота нервової системи, це зір, міцний Скеля т, здорова кров. Нарешті, вітаміни - це здорова шкіра, а значить надійний захист від зовнішніх факторів. Все це - складові нашої краси.

Насправді, вітамінів не 11, а більше - понад 20. Звернемо увагу на деякі з них. Перш за все, на ті, які грають мало не ключову роль в обмінних процесах шкіри. І щоб допомогти шкірі довше зберегти свою привабливість, а волоссю блиск і пишність, ці «чарівні молекули» повинні надходити не тільки з їжею.

Дія вітамінів особливо ефективно при місцевому застосуванні (в складі кремів і масок):

  • стимулюють діяльність клітин шкіри (і її похідних),
  • усувають її в'ялість,
  • покращують протягом в ній метаболічних процесів
  • підвищують тургор шкіри
  • зміцнюють захисні властивості

Але тут, як, втім, і в усьому - головне не перестаратися. Надлишок, так само як і недолік, може позначитися не кращим чином.

Найоптимальніший варіант - використання косметичних засобів на основі рослинних екстрактів: вітаміни присутні в природній формі, максимально корисною для шкіри. А в якості додаткового харчування хороші маски з природних органічних матеріалів (протипоказанням може бути лише підвищена чутливість до окремих компонентів - вітамінів або ін. Сполук рослин).

Встановлено, що для правильного обміну речовин в шкірі необхідна наявність

  1. Тіаміну (В1)
  2. Рибофлавіну (В2)
  3. Пантотенової кислоти (В5)
  4. Піридоксину (В6)
  5. Аскорбінової кислоти ©
  6. Біотину (Н)
  7. Нікотинової кислоти (РР)
  8. вітаміну F
  9. Ретинолу (А)
  10. Токоферолу ацетату (Е)
  11. Кальциферолу (D).

Чому саме ці вітаміни потрібні для краси шкіри? Курс «Косметолог» , Розповість Вам про це і про многоіх іншому.

Спробуємо розібратися.

Водорозчинні вітаміни:

Тіамін (В1). Необхідний при синтезі АТФ (бере участь як кофермент декарбоксилаз в хімічних реакціях тканинного дихання, перш за все в циклі Кребса). Відіграє велику роль у вуглеводному і водному обмінах в шкірі (і в організмі в цілому).

Крім того, бере участь в синтезі медіаторів нервової системи - при нестачі розвивається невралгія, порушується функція серцево-судинної системи.

Міститься в молоці, горіхах, печінці, дріжджах, житньому хлібі та ін. Продуктах.

Рибофлавін (В2). Бере участь в окисно-відновних процесах, вуглеводному, білковому і жировому обмінах шкіри. Покращує поглинання кисню клітинами шкіри і і її похідних (волосся, нігтів). Є відомості, що він має вибіркову дію на шкіру обличчя.

В організм надходить головним чином з молочними та м'ясними продуктами.

Пантотенова кислота (В5). Фізіологічне значення пов'язано з її широким спектром метаболічного дії. Входить до складу коферменту А (без нього енергетичний обмін неможливий), забезпечує синтез ацетилхоліну (медіатора нервової системи) і обмін аскорбінової кислоти (вітаміну С), має детоксикаційні і гіпотензивну дію. Бере участь в найважливіших реакціях переносу енергії.

Вітамін В5 вкрай необхідний при підвищеній сухості шкіри, фотодерматозах, ранньому посивінні, алопеції (випадіння волосся). Особливо ефективна пантотенова кислота в поєднанні з вітаміном F при місцевому застосуванні.

Міститься в дріжджах, печінці, нирках, яєчному жовтку, горосі (і багатьох інших продуктах).

Піридоксин (В6). Бере участь в обміні амінокислот і ліпідів в якості коферменту. Володіє противосклеротическим дією. При його недоліку часто виникає синдром «3 D» - Дерматит, Діарея, Депресія.

Джерелом вітаміну є: печінка, яйця, нирки, борошно грубого помелу, свіжі овочі.

Біотин (Н). Грає роль коферменту в ряді реакцій карбоксилювання (синтезі органічних кислот). Бере участь в синтезі білка та деяких замінних амінокислот. При нестачі розвивається дерматит, випадання волосся; м'язові болі.

Міститься в яєчному жовтку, печінці, нирках, дріжджах, різних рослинах; синтезується мікрофлорою кишечника.

Нікотинова кислота (РР). Бере активну участь у вуглеводному, білковому і порфіриновий обмінах. Надає виражений вплив на центральну нервову систему, викликає розширення периферичних кровоносних судин. При нестачі нікотинової кислоти спостерігаються лущення шкіри, зниження її еластичності, зміна кольору (шкіра темніє), випадання волосся.

Міститься в м'ясі, хлібі грубого помелу, дріжджовому екстракті, печінки.

Аскорбінова кислота. Бере участь у метаболізмі сполучної тканини і в освіті здорової шкіри: має окислювально-відновні властивості, бере участь у вуглеводному, фосфорному обмінах, синтезі колагену, прискорює регенерацію тканин, в тому числі загоєння ран. Вітамін С необхідний для утворення стероїдів (гормонів надниркових і статевих залоз) і синтезу меланіну (пігменту шкіри).

У косметології часто використовують для відбілювання шкіри при засмагу і ластовинні (входить до складу відбілюючих засобів).

Міститься в цитрусових, зелених овочах, картоплі, томатах, шипшині та ін.

Міститься в цитрусових, зелених овочах, картоплі, томатах, шипшині та ін

Жиророзчинні вітамін:

Ретинол (А). Необхідний для нормального росту і формування епітеліальних тканин. Він регулює функцію сальних і потових залоз, стимулює метаболічні процеси в шкірі, сприяє знищенню лупи, відновленню пошкодженої тканини, робить шкіру пружною і еластичною. Охороняє волосся шкіру від сухості, шкідливих метеорологічних і токсичних впливів.

Міститься головним чином в жирах тваринного походження - печінка, вершкове масло, сир, яєчний жовток. У рослинних продуктах міститься провітамін А (каротин) - морква, абрикоси, помідори, зелений горошок.

Токоферолу ацетат (Е). Бере участь в різних біохімічних і фізіологічних реакціях. Вітамін Е для шкіри обличчя (і тіла) просто незамінний. Він є специфічним антиоксидантом, що накопичується в ліпідах різних шарів шкіри. Його застосовують не тільки для консервації різних косметичних засобів (кремів), але і як засіб, що підвищує стійкість шкіри до розвитку вікових змін, до опромінення, хімічних мутагенів, до процесів канцерогенезу. Більш докладно про це висвітлюється на курсах «Косметолог» в Центрі навчання та працевлаштування «Кіт».

Міститься в зародках пшениці, житнього борошна, печінки, зелених овочах.

Вітамін F. Умовне позначення групи ненасичених жирних кислот: ліноленової, лінолевої і арахідонової. Біологічна активність вітаміну F пов'язана з наявністю в хімічних структурах цих кислот подвійних зв'язків. Вітамін F сприяє:

  • утилізації холестерину;
  • стимулює імунологічні процеси в організмі;
  • підвищує захисні властивості шкіри;
  • її еластичність і пружність;
  • активує дію інших вітамінів - А, Е, D, каротину (провітаміну А);
  • підсилює регенерацію епідермісу;
  • підвищує вміст жиру у всіх шарах шкіри;
  • покращує крово- і лимфообразование;
  • сприяє збільшенню естрогенних речовин;
  • підвищує функцію яєчників у жінок.

Міститься в рослинних оліях (горіховому, маковому, соняшниковій і ін.) І свинячому салі.

Кальциферол (D). Крім відомого антирахітичним дії, вітамін D впливає на фосфорний, кальцієвий, вуглеводний, стероїдний і водний обміни в шкірі. Під його дією зникає акроціаноз, посилюється пото- і саловиділення, поліпшується ріст волосся, нормалізується вміст води в шкірі. Діючи на центральну нервову систему, кальциферол надає нормалізує вплив на судинні реакції шкіри.

Міститься в печінці тріски і палтуса, яєчному жовтку, молоці; синтезується в шкірі при дії ультрафіолетових променів на ліпіди.

Щоб забезпечити правильний обмін речовин в шкірі необхідні, перш за все, вітаміни групи В, а також нікотинова кислота, вітамін С, біотин і, звичайно ж, комплекс жирних кислот (вітамін F).

При нестачі В5, В6, і РР відбувається атрофія епідермісу, фолікулів волосся і сальних залоз. Недолік ретинолу може стати причиною гіперкератозу, що аж ніяк не додає привабливості.

Щоб не втратити наявну красу, необхідно кардинальним чином змінити ритм життя: переглянути свій режим дня, обов'язково постарайтеся вести здоровий спосіб життя, також виключити шкідливі звички, які значно погіршують засвоєння всіх груп вітамінів і, як правило, призводять до збільшення потреб в них. Крім цього, ці звички і плюс дефіцит руху призводять до розвитку захворювань, які негативним чином позначаються на стані волосся, нігтів і шкіри.

Приходьте до нас в центр навчання та працевлаштування "Кіт" вчитися і Ви станете справжнім професіоналом у своїй справі!

Яка ж біологічна роль вітамінів, їх внесок в красу і здоров'я?
Чому саме ці вітаміни потрібні для краси шкіри?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация