Східно-європейська вівчарка: опис породи, стандарт ВЕО, фото цуценят, відео

  1. Відмінності східно-європейської вівчарки від німецької
  2. Галерея ВЕО
  3. Годування та догляд
  4. раціон
  5. дресирування
  6. Як вибрати цуценя ВЕО
  7. Відео

За історичними фактами, східноєвропейські вівчарки були виведені в 30 рр За історичними фактами, східноєвропейські вівчарки були виведені в 30 рр. 20 століття, але офіційно визнана порода була в 1964 р

Порода виводилася селекційним шляхом з німецької вівчарки , Кінологи наполегливо працювали над створенням більш витривалого і масивного виду.

У 1924 році влада Радянського Союзу поставили перед ними завдання сформувати в собаці все позитивні якості: порода повинна була стати універсальною, витримуючи фізичні, психологічні та кліматичні навантаження.

Перші селекційні види на базі московського розплідника «Червоної зірки» так і не отримали логічного завершення, в силу фінансової нестабільності в країні, але робота не припинялася, завдяки пожертвам високопоставлених осіб.

Щоб зберегти напрацювання, з початком військових дій деякі вихованці цієї породи були вивезені в Свердловську область, що дозволило зберегти перші види ВЕО.

Історія вітчизняного собаківництва в повоєнний час була невтішна, велика кількість вівчарок було винищено. Але ситуація змінилася в 1945 р, коли з німецьких розплідників привезли чистокровних німецьких вівчарок.

Відновилися розплідники, роботу вели ретельно і структуровано, створювалися нові сімейства, породу не схрещуються з іншими видами собак, що підтверджується наявністю документів; розведення відбувалося в закритому режимі без допомоги зарубіжних фахівців.

Своє визнання як новий вид порода східноєвропейської вівчарки отримала в 1964р. від генерала Г.Л. Медведєва: вона була визнана найбільш патріотичної породою за заслуги і героїзм під час військових дій.

Племінна робота з удосконалення цього виду тривала, другий стандарт ВЕО був визнаний 1977 році, характерно те, що порода вважалася підвидом німецької вівчарки і не існувала як окремий вид.

З розпадом СРСР в 1991 р настав переломний момент для ВЕО: німецька вівчарка отримала міжнародний стандарт FCI, що поставило східноєвропейську вівчарку в нелегальне становище.

Були спроби ліквідувати дану породу, проте в цей же період утворилося нове співтовариство «Асоціація племінних розплідників породи ВЕО», що послужило створення «Єдиної Родоводу Книги в'язок» східноєвропейської вівчарки з 1999р.

Тільки в 2002 р ВЕО була визнана як окремий вид, завдяки кінологічної організації РФК, яка повернула їй шану і повагу.

Варіанти кличок для вашого героя ->

Відмінності східно-європейської вівчарки від німецької

Зовні ВЕО значно вище і масивніше німця (висота кобеля варіюється від 65 см до 77 см, суки - від 62 до 71 см) Зовні ВЕО значно вище і масивніше німця (висота кобеля варіюється від 65 см до 77 см, суки - від 62 до 71 см).

Сука східноєвропейської вівчарки трохи менше кобеля, тоді як у німецької вівчарки суки вище псів.

Лапи «п'ясті» ще у цуценят восточкі виражаються своєю масивністю.

Корпус «спина» німця опускається вниз, як ніби собака присідає; тобто сама верхня точка знаходитися на холці, тоді як у східноєвропейській вівчарки корпус від холки до основи крупа виглядає класично, на вигляд спина виглядає більш рівною. Грудина ширше, овальної форми.

фото ВЕО

фото ВЕО

фото німця

Рухи збалансовані, розмашисто «рись» з досить сильним опорним поштовхом.

Німці по окрасу виглядають строкатіше, маючи яскраво виражений підпав, ВЕО навпаки - відрізняються більш світлим забарвленням, шерсть пряма, густа і жорстка.

Темперамент у порід теж різний: німецька вівчарка більш грайлива і галаслива, чого не скажеш про східноєвропейської. Ті в свою чергу відрізняються «серйозним» і врівноваженим поведінкою.

ВЕО - універсальна собака, але найбільш підходить для несення служби в різних військових структурах.

Як виглядає англійська вівчарка ->

Галерея ВЕО

характер

Найбільш вираженою рисою породи є її прихильність до господаря Найбільш вираженою рисою породи є її прихильність до господаря. Собака беззаперечно виконує команди і підпорядковується.

З недовірою ставиться до сторонніх, однак не виявляє явну агресію.

Без особливої необхідності не проявляє силу, так як має з народження стійку психіку і залізні нерви, але при цьому блискавично реагує на ситуацію.

Якщо господареві або його сім'ї загрожуватиме небезпека, реакція собаки буде негайним, в силу моральної прихильності до свого наставника, вона здатна пожертвувати життям заради порятунку господаря і членів його сім'ї.

Господаря вважає своїм, над ним не домінує, в колі своїх дозволяє собі розслабитися і пограти.

Любить дітей, є хорошою «нянькою», на капризи дітей реагує спокійно, завжди не проти з ними побавитися.

Дуже пильно стежить за своєю територією, не терпить присутність чужинців. Підходить на роль поводиря.

Дресируванням можна займатися самостійно, але для більш ефективного результату краще довірити її кінолога.

Східноєвропейська вівчарка добре піддається дресируванню, легко йде на контакт, що грає важливу роль у військовій справі.

Слід зазначити її витривалість і працездатність. ВЕО можна охарактеризувати одним словом - охоронець.

Східноєвропейські вівчарки несли службу в Чеченській війні. За героїзм і відвагу собаку Елгу приставили до нагороди і встановили пам'ятник на честь неї в місті Приморськ-Ахтарськ. Завдяки її відвазі були врятовані десятки, а то сотні людських життів: жертвуючи собою, Елга вказувала військовим на зариті міни і заховані боєприпаси.

Характер голландського Хердер ->

Годування та догляд

Східноєвропейська вівчарка досить невибаглива, але як і будь-який інший вид вимагає до себе уваги Східноєвропейська вівчарка досить невибаглива, але як і будь-який інший вид вимагає до себе уваги.

  • До гігієнічних процедур її слід привчати ще з дитячого віку, щоб згодом собака могла спокійно реагувати на них.
  • Особливий догляд потрібен вовни і вухам: розчісувати собаку слід раз в день спеціальною щіткою - це дозволяє поліпшити кровообіг і позбутися від різного роду забруднень.
  • Мити собаку ветеринари рекомендує шампунем не частіше 1 разу на тиждень, в зоологічних магазинах представлений широкий асортимент цього товару.
  • Вуха чистять від надлишку сірки 1 раз в два тижні сухим ватним тампоном.
  • Якщо очі собаку не турбують, тоді не варто їх чіпати, щоб не нашкодити.
  • За зубами слід стежити і періодично їх чистити щіткою, інакше можливе утворення зубного каменю.
  • Незалежно від того, де вона буде міститися, слід робити профілактику від глистів, а також не забувати про щеплення. Від бліх застосовують краплі або нашийник.

З угорської вівчаркою в цьому плані складніше ->

раціон

Як відомо, правильно збалансоване харчування допомагає підтримувати організм в тонусі Як відомо, правильно збалансоване харчування допомагає підтримувати організм в тонусі.

Тому кінологи і фахівці розробили спеціальний раціон для східноєвропейської вівчарки.

Цей перелік продуктів підходить як для цуценяти, так і для дорослої особини.

Щоденне меню цуценя:

  • м'ясо (яловичина) - 150 гр .;
  • сир - 150 гр .;
  • одне яйце;
  • кістки яловичі;
  • вітаміни - дози призначає ветеринар;
  • різні каші - 80 гр .;
  • мінерали - дози призначає ветеринар;
  • молоко - 110гр .;
  • супи - 80 гр .;
  • варена риба (можна замість м'яса).

Їжа для цуценя не повинна бути сильно густий і гарячої, також не варто його перегодовувати - це може привести до ожиріння.

Категорично забороняється давати собаці трубчасті кістки і жирні сорти м'яса, а також мед, шкуру птахів і річкову рибу.

Воду слід постійно змінювати, щоб вона не застоювалася. У міру зростання малюка раціон поступово збільшують.

Дорослі особини можуть харчуватися спеціальним кормом: в щоденному раціоні має бути присутня як суха, так і рідка їжа.

дресирування

Дресируванням починають займатися з цуценям з перших місяців його життя Дресируванням починають займатися з цуценям з перших місяців його життя.

Це свого роду налагодження контакту між господарем і собакою, якщо позначити точніше - встановлюється емоційний зв'язок.

Слід обмежити спілкування карапуза з сторонніми особами до мінімуму, інакше згодом собака почне слухатися всіх.

Так як деякі цуценята в силу свого віку погано концентрують увагу на одному і тому ж занятті, не слід вправлятися з ним більше 5 хвилин. Досить зробити три підходи по 5 хв. в день.

По суті, всі команди собаки виконують рефлекторно, тут можна згадати експеримент Павлова. Суть дресирування будуватися за тим же методом: після виконаної команди вихованця завжди нагороджують шматочком його улюблених ласощів.

Необхідно враховувати, що собака повинна чітко виконувати накази господаря, не відволікаючись на сторонні предмети і шуми.

В тримісячному віці з собакою починають гуляти по вулиці, задаючи команди і домагаючись від неї позитивного результату.

Можна спробувати навчити цуценя найголовнішою команді «Поруч!».

  • Для цього набувають нашийник з шипами за розміром шиї вихованця, одягають його на прогулянку шипами всередину.
  • Під час прогулянки собаку тримають на короткому повідку, примовляючи "поруч".
  • Як тільки собака почне віддалятися від господаря, шипи почнуть тиснути на шию, завдаючи їй дискомфорт, і тварина буде повертатися на вихідну позицію.
  • Методику застосовують до року, поки собака не почне самостійно виконувати цю команду.

З 4-5 місяців починають вчити команді «Бар'єр!».

  • Наставник собаки кладе на землю невелике колоду, одягає поводок і починає бігти з собакою в напрямку перешкоди, направляючи тварина саме на нього.
  • Наблизившись до мети, дресирувальник оббігає колоду так, щоб вівчарка не змогла виконати те ж саме, тим самим змушуючи її перестрибувати.
  • Слід не забувати, до початку стрибка необхідно вигукнути «бар'єр».
  • Як тільки вихованець впорається із завданням, його пригощають ласощами.
  • Тренування повинна відбуватися щодня, поки собака не почне чітко виконувати команду, бар'єри з часом можна збільшити і різноманітити.

Багато команд і знання у східноєвропейських вівчарок закладені ще на генетичному рівні, головне - їх розвинути.

У дресируванню немає нічого складного - основні команди прості у виконанні; головне - запастися терпінням і наполегливістю, адже і у нас не все виходило з першого разу.

Як вибрати цуценя ВЕО

Цуценя слід доглядати і купувати в спеціалізованому розсаднику: там можна простежити всю його родовід - кінологи ведуть строгий облік всіх виводків Цуценя слід доглядати і купувати в спеціалізованому розсаднику: там можна простежити всю його родовід - кінологи ведуть строгий облік всіх виводків.

Ціна в розпліднику коливається від 16 000 руб. і вище, залежно від родоводу і перспективності цуценя.

Ціна з рук - від 3000 руб. , Але це говорить про те, що замість європейця можна купити кота в мішку. Будьте пильні! Перевіряйте документи.

Відео

Ігри цуценятко східно-європейської вівчарки:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация