Щи із квашеної капусти

  1. Інгредієнти для щей з квашеної капусти

Щи із квашеної капусти - класичне гаряче перша страва, багатьом знайоме з дитинства, і з цієї причини, знову ж багатьма - не люба. Неприязне ставлення до вареної квашеній капусті пояснюється просто - не всі вміють її готувати. Складнощів в цьому процесі немає, якщо дотримуватися правил, то щі вийдуть дуже смачними, і кухня не просочиться неприємними запахами, адже смачна їжа смачно пахне при приготуванні. Щи із квашеної капусти - класичне гаряче перша страва, багатьом знайоме з дитинства, і з цієї причини, знову ж багатьма - не люба

Щи із квашеної капусти

Є продукти, які вдало доповнюють один одного. Обов'язково зваріть наваристий м'ясний бульйон для приготування цієї страви. Підійде як яловичина, так і свинина, важливо, щоб м'ясо було на кісточках.

Томатне пюре або пасту також раджу приготувати в домашніх умовах, досить пропустити через блендер пів кіло зрілих томатів і протерти масу через сито.

  • Час приготування: 1 година 30 хвилин
  • Кількість порцій: 8

Інгредієнти для щей з квашеної капусти

  • 400 г квашеної капусти;
  • 2 л м'ясного бульйону;
  • 100 г томатного пюре;
  • 150 г ріпчастої цибулі;
  • 300 г картоплі;
  • 120 г моркви;
  • лавровий лист, перець чилі, чорний перець, сіль, рослинне масло.

Спосіб приготування щей з квашеної капусти

Квашену капусту поміщаємо в глибоку миску, заливаємо холодною водою, залишаємо на 5 хвилин. Потім відкидаємо на сито і повторюємо процедуру ще раз.

Промиваємо капустку проточною водою під краном. Вода змиє капустяний розсіл, який може бути раптовою на смак і має неприємний запах.

Промиваємо квашену капусту

На дно глибокої каструлі наливаємо кілька столових ложок рафінованої олії без запаху. Ріжемо цибулю, кидаємо його в розігріте масло, пасеруємо кілька хвилин до прозорого стану.

Пасеруємо цибулю

Капусту добре віджимаємо, відправляємо в каструлю до пасерувати цибулі.

Додаємо квашену капусту

Наливаємо приблизно 0,5 л м'ясного бульйону, закриваємо каструлю кришкою і тушкуємо на помірному вогні 1 годину.

Наливаємо в каструлю з квашеною капустою і ріпчастою цибулею 0,5 літра яловичого бульйону

Через годину додаємо в каструлю томатну пасту. Збільшуємо вогонь, обсмажуємо все разом, помішувати, щоб не пригоріло. На цьому етапі блюдо вже пахне дуже апетитно!

Додаємо томатну пасту

Далі кидаємо в каструлю очищений і порізаний крупно картоплю і моркву, нарізану брусочками.

Додаємо нарізані картоплю і моркву

Наливаємо проціджений м'ясний бульйон. Я варила яловичі реберця з пучком зелені, цибулею і селерою приблизно півтори години. Вийшов наваристий бульйон - те, що потрібно для щей.

Наливаємо яловичий бульйон

Додаємо в каструлю кілька лаврових листочків, перець чилі (за бажанням), доводимо до кипіння, варимо до готовності овочів, приблизно 30-35 хвилин. Солимо до смаку.

Додаємо сіль і спеції. Доводимо до кипіння

До столу щі з квашеної капусти подаємо гарячими, приправляємо свіжо чорним перцем і, звичайно ж, сметаною. До щам раджу натерти часточкою часнику окраєць житнього хліба.

Щи із квашеної капусти

До речі, якщо у вас не виявилося під рукою квашеної капусти, протягом години можна приготувати щось дуже схоже. У каструлю наливаємо рослинне масло, кладемо цибулю і тонко нашатковану свіжу білокачанну капусту. Потім наливаємо 2 столові ложки яблучного оцту, склянку сухого білого вина, насипаємо сіль і кмин. Тушкуємо на маленькому вогні майже годину, за смаком буде дуже схоже на кислу капусту, для щей підійде.

Щи із квашеної капусти готові. Смачного!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация