Сибірська кішка: фото, ціна, забарвлення, відео, характер

  1. характеристики породи
  2. Історія походження породи сибірської кішки
  3. Зовнішній вигляд сибірської кішки
  4. Забарвлення сибірської кішки
  5. Характер сибірської кішки
  6. Здоров'я і догляд за сибірської кішкою
  7. Ціна сибірської кішки
  8. Фотогалерея сибірської кішки
  9. Відео опис сибірської кішки

Здрастуйте дорогі гості і передплатники Здрастуйте дорогі гості і передплатники. Сьогодні я розповім вам про нашу вітчизняної породі кішок, представників яких по праву можна назвати справжніми російськими богатирями і героями багатьох наших російських народних казок - це такі близькі і рідні нам сибірські кішки.

Зміст статті:

характеристики породи

Тип вовни: напівдовгошерсті
Країна походження: Росія (Сибір)

Подивитися країну походження на мапі

Історія походження породи сибірської кішки

Предками сибірських кішок вважаються дикі аборигенні кішки, що жили з незапам'ятних часів у російській Тайзі. Клімат там дуже суворий, саме з цього у сибіряків сформувався такий щільний хутряний покрив, який зможе захистити їх від будь-яких морозів. Перші письмові згадки про них з'явилися досить пізно, більш ранні відомості про сибірських кішок ми можемо знайти в наших російських народних казках і фольклорі. Згадайте хоча б «кота вченого», що ходить по златой ланцюга, кота-Баюна або кота живе в хатинці з Бабою-Ягою.

Як видумаєте чому ж їм дали таку назву? На початку фелінологічні спільноти хотіли назвати їх московськими кішками, але потім згадали яке уявлення про кішок склалося історично на Русі, і назва народилася саме собою - сибірська. Спочатку племінна робота велася на основі популяції московських і ленінградських кішок, але в дійсності це були кішки зібрані з усієї нашої неосяжної батьківщини. Особливо це стосується ленінградських кішок. За час блокади міста практично повністю загинула вся популяція мурок. В наслідок чого виникли цілі полчища щурів і мишей. Тому після прориву блокади разом з необхідними речами в місто були завезені 2 ешелони кішок. Котів роздавали безкоштовно всім бажаючим. Незабаром смугасті мисливці очистили місто від армії гризунів, пізніше на їх основі була сформована популяція ленінградських, а потім і петербурзьких кішок. Сучасна історія сибірських кішок починається лише 80-е роки XX століття, коли тільки стало зароджуватися фелінологічна рух в СРСР. І вже в 1989 р. сформувався стандарт на цю породу. Моделлю для цього першого стандарту сибірської породи послужив кіт «Роман». В даний час сибіряки більше поширені за кордоном, а не в себе на батьківщині. Сподіваюся, що незабаром ця ситуація зміниться, і ми підтримаємо нашу вітчизняну породу.

Зовнішній вигляд сибірської кішки

Сибірські кішки славляться своїми значними розмірами. У наших предків навіть була прислів'я: «Кот сибірський - зростання богатирський». Це одна з найбільших порід кішок поряд з мейн кунами і норвезькими лісовими. Сибірські кішки славляться своїми значними розмірами Кошенята сибіряків ростуть дуже довго і набувають розміри дорослих тварин лише до 3-5 років, в той час як кошенята інших порід ростуть всього 1-2 роки. У сибірських кішок сильне, мускулисте тіло, потужна шия і широкі груди. Лапи великі, потужні, округлені, добре опушені між пальцями. Тобто по-справжньому богатирський кіт. Середня вага дорослого кота досягає 7-10 кг, кішки 4-6 кг. Головна гордість - довгий, широкий і пухнастий хвіст. Голова злегка витягнута, широкий округлий лоб, потужний підборіддя і добре розвинені вилиці. Плавний перехід від лінії чола до лінії носа. Вуха у сибіряків середнього розміру, трохи нахилені вперед, добре опушені усередині. Кінчики вух округлені і можуть бути прикрашені китицями, як у мейн-кунів. Райдужна оболонка очей має жовтий або зелений відтінки. Незважаючи на такі грубі риси, мордочка має дуже милий і добрий вигляд. Характерною рисою сибіряків є і їх розкішна хутряна шубка з комірцем в районі шиї, що володіє своєю унікальною структурою з захисними функціями і щільним густим підшерстям, який не прилягає до тіла - це візуально створює обсяг.

Забарвлення сибірської кішки

В даний час забарвлення сибірських кішок можуть мати найрізноманітніші відтінки і візерунки. Розглянемо найпопулярніші забарвлення сибіряків:

  • Суцільний - шерсть кішки рівномірно забарвлене в один з кольорів. Існує тільки два основних суцільних забарвлення - чорний і червоний, плюс два додаткових освітлених - блакитний (освітлений чорний) і кремовий (освітлений червоний)
  • Черепаховий - це комбінація суцільних забарвлень, коли по всьому тілу рівномірно розподілені чорні і червоні плями. Зазвичай таке забарвлення характерний тільки для кішок.
  • Таббі - це один з найпопулярніших забарвлень сибіряків, який схожий на тигровий. По всьому тілу йде візерунок з темних плям. На лобі вимальовується літера 'М'. Підборіддя зазвичай світлий. На лапках і хвості йдуть темні кільця.
  • Димчастий - кінчики волосся пофарбовані в більш темні тони, а у корені волосся світліші. У спокійному стані кішка може виглядати як із суцільним забарвленням, але при русі або коли колишеться шерсть видно що у основу волосся біле.

Приклади кожного з забарвлень ви можете побачити на фотографіях нижче:

Окремо варто згадати забарвлення колор-пойнт - тобто сіамський забарвлення, де кінчики лап, хвіст вушка і мордочка пофарбовані в більш темні тони, а все інше тулуб в світлі. Сибіряков з цим забарвленням виділили в окрему породу, якій дали красиве поетична назва - невська маскарадна . Про цю породу кішок буде зроблений окремий огляд.

Характер сибірської кішки

Ці красиві і горді кішки сповнені почуття власної гідності. У них є сильна схильність до лідерства, і ви врятли змусите зробити їх щось проти своєї волі. Навіть гратися вони будуть тільки коли самі цього захочуть. Характер у сибіряків спокійний і врівноважений, їх складно вивести з себе, навіть якщо ви будете ображати і смикати їх за хвіст, то вони довгий час не будуть подавати ніякого виду, але вже якщо ви їх розлютили по справжньому, то мало не здасться. Якщо порівнювати їх темперамент з людським, то вони сангвініки - тобто вмеру грайливі, вміру люблять поспати і вміру цікаві. Сибірські кішки з усієї родини зазвичай визнають тільки одного господаря і завжди будуть вірні йому. До чужих людей вони ставляться з обережністю і на руки швидше за все не дадуться, а ось заради улюбленого господаря вони готові йти і в вогонь і в воду.

Здоров'я і догляд за сибірської кішкою

Сибіряки мають міцне богатирським здоров'ям від природи, і не мають специфічних захворювань, характерних тільки для них. Догляд за ними досить простий. Шерсть сибірських котів не збивається в ковтуни, не так сильно брудниться, і має гіпоалергенні властивості. Проте, власникам сибірських кішок потрібно регулярно розчісувати кішку раз в тиждень, особливо в період линьки. Так само іноді варто купати ваших вихованців, особливо перед котячими виставками. Привчати кошенят до водних процедур, розчісування і когтеточке бажано з юних років. Всю зайву шерсть сибіряки злизують самі при умовно. Щоб шерсть не накопичувалася в шлунку і не доставляла незручностей давайте вашому улюбленцю їсти овес або травичку, коти її дуже люблять. Годувати сибірських кішок слід не тільки сухими кормами, але час від часу і звичайної натуральною їжею - м'ясом, яйцями, молоком. Дотримуйтесь цих порад і ваш котейка проживе довге і щасливе життя. Середня тривалість життя сибірських кішок 12-14 років.

Ціна сибірської кішки

Придбати собі додому нашого рідного сибіряка може дозволити собі кожен з вас. Середня ціна за кошенят сибірської породи в різних країнах коливається в наступних межах:

  • Середня ціна в Росії: 7000 - 15000 руб.
  • Середня ціна в Україні: 500 - 4000 грн.
  • Середня ціна в світі: 700 - 900 $

Фотогалерея сибірської кішки

Шпалери з сибірської кішкою

У цій статті ви можете завантажити широкоформатні hd-шпалери (wallpapers) з сибірської кішкою .

Відео опис сибірської кішки

У наступній статті буде зроблений огляд про екзотичну породу кішок красивого шоколадного відтінку - Бурманські кішки . Щоб не пропустити нові огляди порід, на наш блог!

Як на мене дак це одна з найулюбленіших і красивих порід. А що ви думаєте з приводу сибіряків шановні читачі, напишіть це в коментарях.

З повагою, Денис Джафаров

Як видумаєте чому ж їм дали таку назву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация