Силач-богослов

Завантажити відеосюжет (6,5 мб): https://media.pravmir.ru/video/silach.wmv

кіностудія " Неофіт ", Телеканал" Росія "і сайт" Православ'я і світ "Представляють серію сюжетів" Православ'я на телебаченні ".

Величезна бочка, автомобіль і навіть маленький літак - зрушити їх з місця цілком під силу тим, хто всерйоз захоплений силовим екстримом. Але одних тільки тренувань в тренажерному залі буде не достатньо, запевняє п'ятикратний чемпіон Росії в цьому виді спорту Дмитро Бобров. Щоб впоратися з важким вантажем він записався на богословські курси при Московській духовній академії.

Інтерв'ю з п'ятикратним переможцем змагань важкоатлетів, борців і інших спортсменів-силачів на звання "Найсильніша людина Росії" Дмитром Бобровим

www.pravoslavie.ru

Завантажити відеосюжет (6,5 мб):   https://media

Християнам було обіцяно, що вони будуть "сіллю землі". Сіль зберігає від гниття і розкладання будь-який продукт, надає смак і робить їстівної всяку їжу. Так віруюча людина в будь-яку справу привносить даний творче начало і моральний ідеал. І ми не дивуємося, а просто радіємо, коли високі досягнення в самих різних областях людського життя виявляються пов'язаними з особистістю християнина, адже виповнюється обіцяне. Не довго дивувалися, а просто пораділи ми і на цей раз, коли з'ясувалося, що п'ятиразовий переможець змагань важкоатлетів, борців і інших спортсменів-силачів на звання "Найсильніша людина Росії" Дмитро Бобров, той, хто неодноразово був визнаний найсильнішою в нашій країні - людина глибоко віруюча.

- Є приклад преподобномучениці Єлизавети Федорівни, яка займалася спортом, плавала, грала в теніс, і відомі духівники її часу відгукувалися про це добре, тому що згодом її фізична підготовка дозволяла їй витримувати дуже важкий режим настоятельки Марфо-Маріїнської обителі. А з іншого боку, мода на фітнес і вся ця індустрія - це західний спосіб життя, культ красивого тіла - явище чисто язичницьке, властиве античній культурі, наприклад. Чи потрібен спорт сучасній людині, якщо він думає про душу?

- Я вважаю, що не так важливо, що з тобою відбувається, скільки, як ти до цього ставишся. Якщо з занять спортом робити культ, зводити це на рівень пристрасті, і линути до цього всією душею, і крім розвитку свого тіла нічого навколо іншого не бачити, це, природно, не корисні для душі. Необхідно розділити заняття спортом і фізичною культурою. Спортсмен - це той, хто виступає на змаганнях, хто займається розвитком якихось фізичних якостей, щоб заробити на цьому гроші чи отримати якийсь статус, визнання.

Спорт ні в якому разі не корисний, це - моя думка. Це сприяє розвитку таких пристрастей, як марнославство, славолюбство. І саме заняття спортом веде до того, що людина саме приліплюється до цього чисто земному розвитку свого тіла. Заняття фізкультурою для того, щоб підтримувати на нормальному рівні всі системи організму: серцево-судинну, дихальну, м'язову, нервову, я в цьому не бачу нічого поганого, якщо це не тягне за собою тих негативних наслідків, про які я вже сказав.

Що стосується фітнес-індустрії, то вона має під собою якийсь культ, свою релігію, своїх богів і ікони - зображення володарів кращих, найбільш красивих тіл, свої атрибути - супермодна сучасний одяг, тренажери останньої марки і т.д. І більшість фанатів цього культу починає дивитися на все крізь призму красивого тіла. Починають оцінювати людей по тому, як вони виглядають, який у них відсоток жиру, наскільки розвинена м'язова маса ... Судять про явища взагалі, корисно це для фітнесу або некорисно. Це я вважаю негативним моментом для людства в цілому, і для людської душі, зокрема.

Це я вважаю негативним моментом для людства в цілому, і для людської душі, зокрема

- Тобто все залежить від твого власного ставлення, корисно тобі займатися фізкультурою або некорисно ...

- Наше тіло в фізкультури розглядається як руховий апарат, що складається з важелів - кісток, м'язів, що приводять важелі в рух, і систем, що забезпечують цей апарат поживними речовинами. Його можна порівняти з автомобілем. Саме тіло - як автомобіль, але Господь вдихнув душу, і тіло набуло якості, які помітно відрізняють його від будь-якого механізму. Так ось, що стосується занять спортом, це - як необхідне технічне обслуговування автомобіля. Якщо людина так відноситься - це не шкідливо, і може бути, навіть корисно. Але якщо він починає вкладати в спорт душу, краще їм не займатися.

- Як ти вважаєш, чи може людина, що володіє великою фізичною силою, користуватися їй у повсякденному житті, вдаватися до насильства, для захисту, наприклад?

- Людина рівня Серафима Саровського, думаю, що ні. А ми, котрі втікають в світі, повинні захищати своїх близьких, дітей. Тому застосовувати фізичну силу в крайньому випадку, для найнеобхіднішої захисту, коли інші заходи вичерпані, думаю, можна. Хоча це моя особиста думка, напевно, на нього орієнтуватися не варто ...

- Я про це питаю, тому що часто це питання виникає під час бесід зі священиками, місіонерських зустрічей, хлопчики, молоді люди, запитують батюшок: "Ось, Ви самі б'єтеся, Ви самі билися ...?" "А якщо на мене нападають ...? "Відомий московський проповідник о. Дмитро Смирнов відповідає: "Тільки відразу не вбивайте" ...

- О. Дмитро Смирнов - колишній боксер у важкій ваговій категорії ...

- Був ризький єпископ з новомучеників - Іоанн (Поммер), що відрізнявся великою фізичною силою: коли на нього більшовики влаштовували бандитські напади, він всіх укладав в нокаут, але це - людина, зарахований до лику святих. Так чи можна хлопчикам битися?

- Я ризикну поставити питання по-іншому: "Чи можна займатися спортом, щоб потім вміло захищатися?" Якщо це є метою, я вважаю, що - ні, тому що сказано в Святому Письмі, що жодна волосина не впаде з Вашої голови без волі Отця. Тому сподіватися треба на Господа, і вести благочестивий спосіб життя, тоді і ситуацій, де потрібно застосовувати фізичну силу, буде набагато менше. Є люди, які все життя прожили і ні разу не побилися, і навіть ситуації такої не виникало, а деякі кожен день на вулиці зустрічають того, хто до них пристане. Я бачу в цьому якесь лікування душі цих людей Господом: "Робіть щось не так, як ви робите, тоді, може бути, цього не буде". А чи варто хлопчикам битися? Думаю, потрібно орієнтуватися на російських богатирів. На Іллю Муромця, наприклад. Він був від Бога наділений феноменальними фізичними можливостями, хоча 30 років був калікою, і використовував ці дари для захисту своєї землі, свого монастиря, коли прийняв чернецтво, за що і загинув. Але важливо, щоб це не стало ширмою: я займаюся боксом, наприклад, щоб захищатися в разі небезпеки, а сам - шанувальник Тайсона чи Мохаммеда Алі, і ходить по вулиці, дивиться на всіх недобрим поглядом і шукає, хто б на нього напав. Але це тільки духівник може розібратися, чи людина сама в собі. Але якщо людина займається спортом, щоб підтримати в нормі свій організм, і раптом виникла ситуація, коли тобі це знадобилося, і ти когось зупинив, це - добре.

- Є думка, що заняття спортом розвивають дисципліну, вольові якості, і тому це корисно і для душі, ти згоден?

- Я вважаю, що сама духовне життя, життя за заповідями Євангелія сприяє розвитку цих якостей. А коли людина займається спортом, і ці якості розвиває шляхом підготовки до змагань або досягнення фізичної досконалості, виникає свого роду підміна. Також розвивати вольові якості, силу, терпіння можна на прикладі святих отців, самого Христа. Думаю, це - більш корисні для душі, ніж з цією метою займатися спортом.

- Ти можеш сказати, що тобі ближче святі, в житті яких було місце військовому подвигу або якоїсь фізичної доблесті? Є цікавий приклад покаявся силача-розбійника св. Мойсея Мурина, який, вже будучи ченцем, розправився з напали на його келію такими ж розбійниками, і по цій його велику силу вони дізналися в пустельника свого колишнього дуже авторитетного колегу і теж покаялися ...

- Я сам так далекий від святих ... Їм, як поступати, відкриває Господь Бог. А я так далекий від Нього, що мені Він не відкриває. Серафима Саровського в свій час Сам Господь відкрив, що ці розбійники прийдуть до Бога, якщо він не зробить їм опору. А Мойсей Мурин, навпаки, відкрив, що, якщо він надасть гідний опір, розбійники покаються. Мені близькі російські богатирі. Так само яскравим прикладом для мене став той факт, що Сергій Радонезький, живучи в самоті, в лісі, дуже бідно харчуючись, іноді практично взагалі не харчуючись, за один день доходив пішки з Сергієва Посада до Москви через ліс, коли іншим на це було потрібно три дня. Працював за трьох, і силу мав таку ж. Фізична сила як розвиток рухового апарату - це одне, але ще є сила духу, якої славилися і богатирі, і святі. Дуже багато прикладів, коли фізично людина дуже сильний, але слабкий духом, і не може чинити гідного опору навіть вуличного хулігана. А бувало, що людина немічна, фізично слабкий, але настільки сильний духом, що перед ним відступали кілька фізично розвинених, міцних чоловіків.

- Тобі доводилося спілкуватися з іншими видатними спортсменами - віруючими людьми?

- На жаль ні. Серед спортсменів є, звичайно, віруючі люди. Мій хрещений батько - колишній спортсмен, він виступав з боді-білдингу. Але все, коли зміцнюються у вірі, більше наближаються до Господа, вони бачать підміну цінностей, яку пропонує спорт, вони бачать безглуздість занять саме спортом, не фізкультурою, а саме спортом, і залишають спорт, і продовжують займатися тим видом спорту, яким вони займалися тільки для підтримки нормального стану свого організму.

- Ти сам п'ять разів перемагав у змаганнях на звання найсильнішого в Росії, розкажи про це?

- Це змагання серії "Strongest man". Цей вид змагань зародився в Шотландії, в середині минулого століття, а в 90-х роках почав набирати більшої популярності в Західній Європі, США та в нашій країні. У ньому беруть участь переможці в тих видах спорту, які сприяють розвитку сили, силової витривалості, швидкості, це - боді-білдінг, борці, важка атлетика, силове триборство. Після декількох років тренувань з боді-білдингу, я вирішив спробувати себе в цих змаганнях. Беруть участь, як правило, спортсмени суперважкій ваговій категорії, тому що, в цьому виді немає градації за категоріями, тому учасники - дуже великі чоловіки, вага самого легкого на змаганнях - 110 кг, хлопці виступають і по 170, 180 кг.

Беруть участь, як правило, спортсмени суперважкій ваговій категорії, тому що, в цьому виді немає градації за категоріями, тому учасники - дуже великі чоловіки, вага самого легкого на змаганнях - 110 кг, хлопці виступають і по 170, 180 кг

При цьому потрібно вміти швидко бігати, і не тільки мати силу, а сила - це здатність м'язів до максимального скорочення, тобто здатність до підняття максимальної ваги на один раз, а й силової витривалості, скажімо, з одним вагою зробити кілька повторень. Цей вид спорту є поєднанням всіх основних якостей, і розвитку м'язів, і їх сили, силової витривалості, швидкості і швидкості, загальної витривалості. Перемагає, як правило, той, хто зумів у собі поєднувати розвиток всіх цих фізичних якостей. Цікава, різноманітна програма - змагання часто транслюють по "Євроспорту". Камені піднімають, машини, переносять обтяження, літаки, вагони рухають ... За все присуджуються бали і визначається переможець. З 97-го року в нашій країні подібні змагання проводяться і в нашій країні. Я брав участь з 1998 року і п'ять разів перемагав. Чесно кажучи, не знаю, як цей вид розвивається далі, після 2000 року я пішов з професійного спорту, займаюся саме фізичною культурою, і практично не цікавлюся тим, що зараз відбувається.

- Твій відхід з професійного спорту був пов'язаний з твоїм духовним розвитком?

- Так, коли я говорив про те, що православні спортсмени зміцнюються у вірі, і перед ними відкривається бачення тих гріхів, "не благодатний" тих вчинків, яких раніше вони не бачили. Зі мною було те ж саме, і я прийняв рішення присвятити всього себе сім'ї, і, природно, встати на шлях порятунку. Поки не дуже виходить ...

- Ти зараз отримуєш богословську освіту?

- Так, у мене вища економічна освіта, а зараз я вчуся на богословських курсах. Це курси при Московській Духовній Академії і Свято-Тихонівському Богословському інституті, для тих, у кого вже є вища освіта. Випускники отримують диплом про другу вищу освіту, особливо успішні можуть вступити до Академії, або стати священиками або якось ще працювати, служачи Церкви. Я вважаю за потрібне вивчити і пізнати православну віру і через науку.

- Як ти сам став віруючим церковною людиною, від батьків, через друзів, як?

- Основним двигуном був Сам Господь, звичайно. Найважливішу роль зіграли, по-перше, мій хрещений батько, мій партнер по тренуваннях, теж колишній спортсмен, завдяки йому я хрестився в 19 років і потихеньку став пізнавати ази православ'я. А по-друге, одна з моїх підопічних, яку я тренував, і з якою ми постійно мали можливість розмовляти про це. Вона була віруючою, і сприяла тому, що я зміцнювався у вірі. А після того, як я побачив диво появи на світло, можна сказати, з нізвідки, моєї дочки, у мене вже всі сумніви розвіялися. Народження дитини - це диво, яке може спостерігати у своєму житті майже кожна людина. Ми так до цього звикли і так спокійно ставимося, що за чудо це не вважаємо. Але насправді це лише Господу Богу можливо створити таке досконале творіння, як людина, з його розвитком, з його народженням. Це багато чого мені дало.

Це багато чого мені дало

- Твоя нинішня робота пов'язана зі спортом?

- На жаль, моя робота сьогодні пов'язана саме з фітнес-індустрією. Але, працюючи зі своїми клієнтами, я намагаюся, наскільки можу, показати людині істинний сенс фізичних вправ, як я його бачу. Щоб людина не "циклу" на розвиток свого тіла, а думав більше про розвиток духовних якостей. Я вважаю, що кожна людина, що є професіоналом своєї справи, перебуваючи на тому місці, на якому він повинен знаходитися, завжди може сприяти тому, що багато звернуться до віри Христової, навіть якщо вони про це раніше ніколи не замислювалися. Тому що, коли людина - професіонал в якійсь області, він викликає повагу і ставати авторитетом для тих, хто до нього приходить для отримання якихось послуг або ще чогось. Якщо людина бачить з боку авторитету чітке і неухильне дотримання заповідей Євангелія, віру в Христа, то це обов'язково наведе на думку, що це є істина, що Христос є істинна життя.

- Це, мабуть, дуже складно, особливо в такому середовищі?

- Складно всюди, де б ти не знаходився, і чим би не займався. Тому що, Царство Боже всередині нас є, і воно може бути з нами, якщо ми будемо намагатися вести правильний спосіб життя. Точно також і від диявола нікуди не втечеш, де б ти не знаходився, він буде спокушати всюди. Тому, перебуваючи на своєму місці, на роботі або в родині, хтось посилається на погану сім'ю, важку сімейне життя, завжди можна вибудувати лінію своєї поведінки так, щоб не порушувати Христових заповідей або, принаймні, максимально намагатися, прикладати силу, щоб їх не порушувати. Царство Боже нудиться, і кожен, де б він не знаходився, повинен докладати максимум зусиль, щоб врятуватися ...

З Дмитром Бобровим розмовляла Анастасія Верина.

Кіностудія "Неофіт", Телеканал "Росія" і сайт "Православ'я і світ" представляють серію сюжетів "Православ'я на телебаченні".

Ви зможете побачити кращі православні сюжети програми "Доброго ранку!".

З 1 лютого 2006 року телевізійна студія "Неофіт" московського Данилова монастиря і програма "Доброго ранку!" (Телеканал "Росія") приступили до регулярного спільного випуску невеликих інформаційних сюжетів місіонерської спрямованості.

В основному, вони розраховані на найширшу, непідготовлену з точки зору церковного освіти аудиторію. "У наших коротких історіях ми намагаємося розповідати про все цікаве, пізнавальному, несподіваному і, головне, корисний, що знаходиться на стику Церкви і суспільства".

сайт " Православ'я і світ "Щиро дякує студію" Неофіт "І програму" добрий ранок ! "За надання програм для розміщення в мережі, а також компанію 100МВ.RU за допомогу в розміщенні файлів в мережі інтернет.

Приємного перегляду!

Чи потрібен спорт сучасній людині, якщо він думає про душу?
Як ти вважаєш, чи може людина, що володіє великою фізичною силою, користуватися їй у повсякденному житті, вдаватися до насильства, для захисту, наприклад?
Так чи можна хлопчикам битися?
Я ризикну поставити питання по-іншому: "Чи можна займатися спортом, щоб потім вміло захищатися?
А чи варто хлопчикам битися?
Є думка, що заняття спортом розвивають дисципліну, вольові якості, і тому це корисно і для душі, ти згоден?
Ти можеш сказати, що тобі ближче святі, в житті яких було місце військовому подвигу або якоїсь фізичної доблесті?
Тобі доводилося спілкуватися з іншими видатними спортсменами - віруючими людьми?
Ти сам п'ять разів перемагав у змаганнях на звання найсильнішого в Росії, розкажи про це?
Твій відхід з професійного спорту був пов'язаний з твоїм духовним розвитком?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация