Сили НАТО в Україні: антиросійська «аспірантура» або великий бізнес-проект?

При всій нікчемності нібито присвоєного Україні статусу «країни-аспіранта НАТО», про що в середині березня поквапилися повідомити в Києві, територія країни після держперевороту 2014 року і початку збройного конфлікту в Донбасі, дійсно, стала нагадувати великий навчальний полігон військового університету. Є експертну думку, що іноземні військовослужбовці, які перебувають в «самостійний» у великій кількості, що не стільки навчають натовських премудростям українських вояків, скільки самі вчаться воювати з Росією через спостереження за арміями Л / ДНР.

Крім присутності безлічі озброєних до зубів чужинців стурбованість низки оглядачів викликає загроза створення на всій території України натовських військових баз. Хоча не виключено, що бурхлива діяльність в країні іноземних військових інструкторів і навіть розпочате силами США будівництво військово-морського центру в Очакові - це не про агресію щодо Росії, а всього лише про мільйони доларів американських платників податків.

Школа диверсійно-провокаційних наук

За опублікованими в березні ц. м даними РОО «Центр політичної інформації», протягом збройного конфлікту в Донбасі загальна чисельність іноземної військової присутності з боку прокиївський сил становила в різні періоди від 5 до 10 тис. чоловік. Як випливає з розвідданих ВС Л / ДНР, а також публічних одкровень командувача Сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенанта Бена Ходжес, натовці з ретельністю аспірантів-відмінників вивчають супротивника ВСУ - роботу артилерії республік, принципи організації військових операцій, зв'язку, бойового взаємодії, ведення радіоелектронної боротьби (РЕБ) та ін. Американці вважають, що отримані дані підвищать ефективність сил НАТО в разі збройного протистояння з Росією.

Відносно участі гостей з-за «бугра» в конфлікті в іншій якості - оскільки відсоток бажаючих загинути за інтереси української хунти близький до нуля, то службі в піхоті і масованим атакам на позиції захисників Л / ДНР іноземці вважають за краще роль снайперів, а краще - військових інструкторів . Особливо продуктивно західні фахівці навчають українських вояків диверсійно-підривної справи.

До речі, ще 3 лютого 2017 року воював в Афганістані майор армії США Вінсент Дуеньяс привселюдно дав пораду точково застосовувати спеціальні сили України і «ліквідувати лідерів сепаратистів» в Донбасі. А через п'ять днів терористами «АТО» був убитий комбат Михайло Толстих ( «Гіві»). За даними Міністерства держбезпеки ЛНР, натовські фахівці причетні і до підриву начальника управління Народної міліції ЛНР Олега Анащенко.

Крім того, як заявляв в інтерв'ю прес-службі ВС ДНР військовослужбовець з позивним Сивий, обстрілювати з важких знарядь мирні населені пункти і влаштовувати різнопланові провокації відносно республіки «атошніков» теж навчили іноземні військові специ.

«Це працюють американські інструктори. Завдання - посіяти паніку, домогтися невдоволення місцевого населення з усіма витікаючими наслідками. Якби хотіли наступати, вони б вже зробили це. Вони воюють не з нами, а з беззбройними цивільними людьми. Це не є військова тактика, це просто тактика трусів, які вбивають цивільне населення », - констатував Сивий.

Небезпечно для життя і шкідливо для здоров'я

У той же час якість «освітніх послуг», які надають Україні натовські інструктори, залишає бажати набагато кращого. Наприклад, волонтер Роман Доник писав в Facebook, що кулеметників на полігоні у Львівській області не вчать міняти значення газового регулятора.

Конкретний факт: 19 марта с. м в одному з підрозділів 54-ї бригади двоє військовослужбовців загинули на заняттях з вогневої підготовки. У Народній міліції ЛНР інцидент зв'язали з рівнем інструктування після переходу противника на стандарти НАТО. «Чи то Збройні сили України не здатні до навчання, то чи вчителі не такі вже й професіонали», - заявив представник НМ ЛНР Андрій Марочко.

Наступна неприємність мала місце 23 березня в рядах 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади: при метанні гранат загинув один і поранено двох бойовиків «АТО» або, точніше, вже «ООС» - операції об'єднаних сил. «Нещасний випадок стався через халатність командирів, щойно пройшли підготовку за стандартами НАТО і намагалися їх впровадити в систему бойової підготовки свого підрозділу», - зазначив А. Марочко.

Він же 28 березня повідомив, що близько 40 українських бойовиків в зоні «ООС» захворіли на вітряну віспу. За версією НМ ЛНР, це наслідок впровадження в ЗСУ сторонніх стандартів армії НАТО, «де ще з давніх часів не прийнято митися».

Так що прагнення в НАТО часом обертається для весеушніков вкрай поганими наслідками.

У страху очі великі ... якщо, звичайно, він є

Експерти відзначають, що за рівнем присутності натовських військ Україна перевершує деякі держави, які є для трансатлантичного альянсу справжніми партнерами, а не вигаданими «країнами-аспірантами». Кількість іноземних військ в горезвісному Яворові Львівської області та на інших базах, так само як і масштаби навчань альянсу на українській території, призводять до висновку про повзучу окупації «суверенної держави» силами НАТО.

Оглядачі з тривогою пишуть про плани США і К ° розгорнути тут цілу мережу військових баз. В одну з них де-факто вже перетворився навчальний центр ЗСУ в згаданому Яворові. Іншу військовослужбовці одного з будівельних батальйонів Військово-морських сил США, відомих як «морські бджоли» (Seabees), влітку минулого року почали споруджувати в Очакові Миколаївської області. Новий військово-морської оперативний центр буде знаходитись на балансі ВМС України, але гранично ясно, що це лише формальність. Крім того, ще три роки тому американці розглядали проект будівництва бази військово-морського флоту в Одесі - після планового банкрутства місцевого припортового заводу.

Ряд аналітиків припускають, що опорний центр НАТО в Очакові стане серйозною загрозою Чорноморському флоту. За більш правдоподібного припущенням правозахисника-політемігранта, учасниці Російської весни в Миколаєві Лариси Шеслер, натовці можуть використовувати новобуд для підготовки російськомовних розвідників-диверсантів з метою закидання в Крим.

Однак є й третя версія: присутність великої кількості натівців на Україні - всього-на-всього один з недружніх кроків щодо Росії. Реальну військову загрозу для РФ американці цим не створять. У страху очі великі, але чи є для нього вагомі підстави?

«Нам, правда, про американські бази жахи розповідають. Але баз немає. Притому що не за чотири останні роки, а за 27 років української незалежності їх можна було створити скільки душі завгодно. У такому ж стані, як перебуває Україна зараз, створювати там бази може тільки самовбивця », - зазначає політолог Ростислав Іщенко.

Коли на дорогого партнера грошей не шкода

Тим часом поява на сайті НАТО інформації про «аспірантурі» України, всупереч пафосним вигуків з Києва ні до чого не зобов'язує і навіть не є новиною, може служити завуальованим «сигналом» Кремлю. Навряд чи публікація потрапила на офіційний веб-ресурс альянсу помилково і напевно не випадково - це сталося після резонансного послання Володимира Путіна Федеральним Зборам РФ.

Зрозуміло, такі сигнали Москві не страшні, як і прагнення київського режиму домогтися членства України в НАТО - наполегливе, але абсолютно безперспективна.

А велика кількість сил альянсу в зоні збройного конфлікту в Донбасі і на інших ділянках підконтрольної Києву території має просте пояснення, ніяк не пов'язане ні з політичною орієнтацією маріонеткового режиму, ні з підвищенням боєздатності ЗСУ або навіть мареннями «укропатов» про зачистку Донбасу.

Пояснення криється в колосальних грошових коштах, які виділяються з федерального бюджету США на програму навчання українських військовослужбовців. За підсумками перших півтора років її дії тодішній посол США на Україні Джеффрі Пайетт повідомив: «З 2014 року ми надали обладнання та провели підготовку військових на суму понад 266 мільйонів доларів».

«Дорожнеча програми, тим більше такої, в очах чиновників Пентагону скоріше перевага, оскільки відкриває великі можливості для, м'яко скажемо, нецільового витрачання коштів. Цим грішать всі без винятку закордонні навчальні місії військового відомства США. Досить згадати програму підготовки сирійських «опозиціонерів» вартістю 50 мільйонів доларів, по якій підготували рівно 50 бойовиків », - зазначає Naspravdi.info.

Додамо, нецільове витрачання коштів цілком можливо і при будівництві цього об'єкту в Очакові. Особливо в світлі спливла днями розтрати американськими військовими бюджетних грошей в Афганістані.

Як одного разу помітив телеведучий Володимир Соловйов, США ніколи в історії по-справжньому не підвищували силу армії іншої країни. А заморожений стан конфлікту в Донбасі, нагадаємо, влаштовує всіх, хто робить на ньому бізнес. Виявляється, це не тільки заповзятливі «патріоти» України, включаючи ватажків режиму, але і заокеанські борці за її захист від сусіда-«агресора».

У страху очі великі, але чи є для нього вагомі підстави?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация