«Силова фракція правлячого бомонду вирішила з'їсти системно-ліберальну»

16.11.2016

Експерти «БІЗНЕС Online» про те, шикуються чи арешт Улюкаєва, обшуки у Чубайса і перегляд справи Навального в один ланцюг

«Улюкаєв - не єдина мета, просто з нього почали», - вважають експерти «БІЗНЕС Online», вказуючи на те, що в країні змінюється економічний курс і, можливо, справа йде до зміни уряду. Тим часом сьогодні в ЗМІ з'явилася ціла низка «дивних» новин: в оперативну розробку потрапили Дворкович і Бєлоусов, в офісі корпорації Чубайса проводяться обшуки, а опозиціонер Навальний може відправитися в колонію. Про розвиток «справи Улюкаєва» читайте в нашому огляді.

16

Після галасливого арешту екс міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва «кола по воді» від цієї події продовжували розходитися, захоплюючи в свою орбіту все нових і нових людей
Фото: © Ілля Питалєв, РІА «Новости»

Чому не спрацювала «МАШИНКА ДЛЯ ПРОГНОЗІВ» І ХТО ЩЕ СТАНЕ фігуранта «справи Улюкаєва»

Затримання екс міністра економічного розвитку Олексія Улюкаєва відбувалося ввечері, коли над офісом «Роснефти» і над всією столицею нашої неосяжної батьківщини згустилися зимові сутінки. Ця нехитра мізансцена і те, що за всесильним ще 5 хвилин тому чиновником, кажуть, приїхав темний джип, відразу ж викликало в пам'яті сталінські «чистки» партійної еліти і чекістські «воронки», про що преса, особливо зарубіжна, тут же і написала. «У вівторок зимову, засипану снігом Москву розбудив політичний удар в литаври», - заінтригувала своїх читачів швейцарська німецькомовна газета Neue Zuercher Zeitung, додавши, що «для неї [еліти] це натяк на те, що ніхто, ні на якій посаді не захищений від репресій ». Затримання Улюкаєва і суд над ним «цілком вписуються в загальну картину: ліберальне крило в апараті російської влади все сильніше поступається місцем Хардлайнери-консерваторам», робить висновок видання.

Тепер, коли можна озирнутися назад в улюкаевское минуле і задатися питанням про те, віщувало чи що-небудь подібне розвиток подій, всі сходяться в одному: немає, зовні нічого не віщувало. У березні на 60-річний ювілей Улюкаєв отримав від свого безпосереднього начальника Дмитра Медведєва медаль Столипіна I ступеня «за заслуги у вирішенні стратегічних завдань соціально-економічного розвитку країни та багаторічну сумлінну працю». А голова ВТБ Андрій Костін тоді ж опублікував в «Комерсанті» віршоване привітання своєму другові: «Міністр, вчений і поет, банкір (за сумісництвом), Бажаю, прожив щоб сто років, Працюючи в уряді!» Ще один кумедний подарунок чиновнику підніс президент російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Олександр Шохін - машинку для прогнозів. «Я так довго живу, що вмію нею користуватися, нас в школі вчили. Дуже хороша машинка », - розшаркався тоді Улюкаєв. Однак машинка не спрацювала, і віршований адресу про «сто років в уряді» виявився блефом. За закритими дверима домашнього ув'язнення екс-міністра чекають хіба що сто років самотності.

Тим часом сьогодні, на наступний день після галасливого арешту глави МЕР, «кола по воді» від цієї події продовжували розходитися, захоплюючи в свою орбіту все нових і нових людей. ЗМІ транслювали відразу кілька дивних новин, які так чи інакше можна було пов'язати зі справою Улюкаєва. Перерахуємо їх.

Перерахуємо їх

Як повідомляють ЗМІ, в оперативній розробці спецслужб перебував не тільки Улюкаєв, але і ряд інших федеральних чиновників з так званого «ліберального табору» - перш за все віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович (на фото) Фото: kremlin.ru

Перша «дивна» новина, що з'явилася 16 листопада на стрічках інформагентств: в кримінальній справі про хабарі, порушеній стосовно Улюкаєва, можуть фігурувати до 8 осіб. Журналісти РІА «Новини» посилаються на якесь джерело в правоохоронних органах, який розповів їм буквально наступне: «Швидше за все, найближчим часом в рамках цієї кримінальної справи будуть залучатися ще різні чиновники. Такі злочинні схеми не робляться "в одного". Поки мова йде про те, що можуть бути залучені до 7 нових осіб ». Однак у даний момент в матеріалах слідства раніше один як перст маячить тільки заарештований чиновник.

Втім, є «дивна» новина номер два, і вона вже містить деякі прізвища. Як повідомляють ЗМІ, в оперативній розробці спецслужб перебував не тільки Улюкаєв, але і ряд інших федеральних чиновників з так званого «ліберального табору» - перш за все віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович (який увійшов до складу уряду з легкої руки Германа Грефа і Михайла Касьянова; згадаємо і те, що в березні 2015 року він не побоявся прийти на похорон убитого Бориса Нємцова). Називають також імена помічника президента Андрія Білоусова (близький до Грефу і Ельвірі Набіулліної), помічника першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова - Марину Романову, а також главу департаменту корпоративного управління МЕР Оксану Тарасенко. Всі вони, за винятком Тарасенко, залишили сенсаційні повідомлення преси без коментарів, лише співробітниця міністерства, яке ще вчора було улюкаевскім, письмово відрапортувала, що працює «в штатному режимі».

Всі вони, за винятком Тарасенко, залишили сенсаційні повідомлення преси без коментарів, лише співробітниця міністерства, яке ще вчора було улюкаевскім, письмово відрапортувала, що працює «в штатному режимі»

У «Роснано» у Анатолія Чубайса правоохоронні органи проводять обшуки Фото: © Валерій Мельников, РІА «Новости»

СЛІДЧІ ПРИЙШЛИ ДО «недоторканних» Чубайса

На цьому тлі з'явилася чи не найбільша «дивна» новина номер три: в «Роснано» у Анатолія Чубайса правоохоронні органи проводять обшуки.

Якщо існує насправді в Росії каста «недоторканних», то Чубайс - перший і почесний її представник. Ненависть до нього найширших верств населення давно увійшла в прислів'я, нібито стріляв в нього полковник ГРУ Володимир Квачков був свого часу дружно виправданий судом присяжних, а нинішній глава «Роснано» лише змінював керівні крісла і не відчував ніякого сорому в розтраті бюджетних коштів. Про причини цього - розмова окрема. Однак крига скресла, коли в нано-держкорпорацію несподівано прийшли співробітники слідчих органів.

Поки що коментарі на цю тему поширює тільки прес-служба потрапив під удар відомства. Вона вважає, що причиною обшуків могла послужити затримка будівництва фармацевтичного комплексу «НТ-Фарма» в Ярославській області. «Це сучасний комбінат, відкриття якого очікується в 2017 році, повинен забезпечувати випуск життєво важливих медикаментів (нановакцини і біопрепаратів), що є власними дослідними розробками компанії», - розповіли журналістам у прес-службі.

Відзначається, що корпорація почала інвестувати в цей проект у 2009 році, завдяки чому її частка склала 49%. Однак у кого-то з партнерів виникли труднощі з графіком платежів, і тоді компанія «Роснано» призупинила інвестиції. Проект розморозили, коли в 2015 році відомство Чубайса «Роснано» знайшло нового інвестора. Будівництво завершили з істотним відставанням від графіка, після чого почали установку, тестування і налагодження обладнання.

Обшуки у справі ярославської фірми вже пройшли в мерії та інших організаціях Переславля-Залеського. Слідчим комітетом порушено кримінальну справу стосовно мера міста Дениса Кошурнікова, гендиректора компанії «НТ-Фарма» Рустама Атауллаханова і якогось Євгена Султанова. Їх підозрюють в розтраті мільярда рублів, який «Роснано» вклав в будівництво фармацевтичного заводу.

У самій корпорації ні в якому разі не пов'язують обшуки з арештом Улюкаєва. Про це ЗМІ заявив керуючий директор з комунікацій Олексій Фірсов. За його словами, проект «НТ-Фарма» і раніше викликав питання, оскільки там були затримки з будівництва. Тим часом вчора по просторах інтернету широко розійшлося вислів Чубайса з приводу затримання Улюкаєва: «Те, що сталося - абсолютний шок». «Але якщо все ж спробувати прибрати емоції і навіть природне людське співчуття товаришеві в біді і подумати про суть, а не про політику, то варто згадати одне золоте правило: послухай обидві сторони. Одна каже, що Улюкаєв погрожував "Роснефти" і вимагав хабар (мабуть, я щось перестав розуміти в цьому світі). Але інший-то поки ми взагалі не почули! »- написав глава Роснано в своєму« Фейсбуці ». Додамо, що він став чи не єдиним з «сіслібов», системних лібералів, хто відкрито висловив співчуття репресованого колезі.

Сьогодні Анатолій Чубайс (праворуч) не змінив собі і продовжив своє заступництво за Улюкаєва. За його словами, колишній міністр - винятковий професіонал, яких сьогодні, можливо, немає в Росії, але які їй дуже потрібні Фото: kremlin.ru

Сьогодні Чубайс теж не зрадив собі і продовжив своє заступництво за Улюкаєва. За його словами, колишній міністр - винятковий професіонал, яких сьогодні, можливо, немає в Росії, але які їй дуже потрібні.

«Якщо подивитися на його кар'єру, то такого потужного розуміння того, як функціонує економіка, яку мету і завдання в економічному сенсі стоять перед країною і які існують самі правильні і оптимальні шляхи їх виконання, - в цьому сенсі рівних Олексію Улюкаєву, думаю, в нашій країні немає », - цитує главу« Роснано »сайт« Медуза ».

У заслугу заарештованому чиновнику Чубайс поставив рекордне падіння інфляції в 2010 році (6,9%) ,, а також «фантастичний економічне зростання» в той період, коли Улюкаєв керував Центробанком.

25-річчя початку демократичних реформ в Росії, яке готувалися відзначити рудий «екс-младореформатора» і його друзі, тепер затьмарене. «Єдине, про що всі могли говорити, - це новини, пов'язані з Олексієм», - описує Чубайс торжество, до якого готувалися кілька місяців.

«Єдине, про що всі могли говорити, - це новини, пов'язані з Олексієм», - описує Чубайс торжество, до якого готувалися кілька місяців

«Дивною» новиною номер чотири можна вважати повідомлення про терміновій нараді уряду сьогодні опівдні
Фото: premier.gov.ru

ДМИТРО МЕДВЕДЄВ: «ДЛЯ УРЯДУ І ДЛЯ ВЛАДИ В ЦІЛОМУ ЦЕ екстраординарна подія»

«Дивною» новиною номер чотири можна вважати повідомлення про терміновій нараді уряду сьогодні опівдні, про що публічно оголосила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко. І уряд дійсно зібралося в повному складі (за винятком, звичайно, Улюкаєва) на обговорення 9 проектів федеральних законів. Головував сам Медведєв. І у нього, і у членів кабміну особи були спотворені, здавалося б, трауром по випав з обойми колезі. Сам прем'єр-міністр був гранично серйозний, а його підлеглі сиділи, схиливши голови, як нашкодили школярі.

«Як відомо, був звільнений з посади у зв'язку з втратою довіри міністр Улюкаєв, в зв'язку з тим, що йому пред'явлено звинувачення в отриманні хабара. Звичайно, для уряду і для влади в цілому в нашій країні це екстраординарна подія. Ми обговорювали цю ситуацію з президентом країни, вчора ввечері я обговорював цю ситуацію з депутатами нашої фракції "Єдина Росія". Те, що відбулося ще раз підтверджує незаперечний висновок, що абсолютно все, включаючи будь-якого представника влади, яку б посаду вони не займали, є рівними перед законом », - голос голови кабміну з кожним словом звучав все суворіше. Напевно, кожен міністр про себе зітхав і розумів, що, як кажуть, від суми та від тюрми не зарікайся.

Сам Медведєв знову, як і напередодні, закликав провести ретельне розслідування, а долю Улюкаєва звірявся в руки суду. «Остаточну крапку в цьому процесі, як і в питанні винності або невинності колишнього члена уряду, повинен поставити суд», - прем'єр говорив так, як і належить юристу.

Окремо він підбадьорив осиротілих співробітників мінекономрозвитку, яким, втім, вже знайшли тимчасового главу в особі заступника міністра Євгена Еліна. «Окремо хочу звернутися до співробітників міністерства економічного розвитку. Пора зараз непроста. Бюджет виходить на перше читання. Від вашої злагодженої роботи дуже багато залежить. Розраховую, що трапилося не позначиться на результатах вашої повсякденної діяльності », - заявив Медведєв. І це було цілком логічно, оскільки на 18 листопада призначено перше читання бюджету на найближчу трилітки, в основу якого покладені прогнози якраз мінекономрозвитку.

До речі ж, щойно призначений Елін встиг збаламутити банківське співтовариство, анонсувавши пропозицію МЕР включити Сбербанк в план приватизації на 2017 - 2019 роки. За оцінкою чиновника, держава за рахунок приватизації може заробити в 2017 році близько 500 млрд. Рублів. Новина виглядала особливо пікантно в контексті того, що Улюкаєва «взяли» в контексті іншої приватизаційних угоди - по «Башнефть».

І, нарешті, «дивною» новиною номер п'ять стала нова «редакція» долі відомого опозиціонера Олексія Навального. На відміну від Чубайса, він не виявляв ніякого співчуття до «сіслібам», а навпаки, вельми зневажливо про них відгукувався, але правосуддя дійшло і за ним. Верховний суд в середу скасував вирок у першій справі Навального про розкрадання коштів компанії «Кировлес» і передав його на новий розгляд в новому складі в Ленінський районний суд Кірова.

Олексій Навальний (ліворуч) і Петро Офіцерів (праворуч) Фото: © Андрій Стенін, РІА «Новости»

Приводом до перегляду стало рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який хотів, очевидно, заступитися за відомого опозиціонера, але в результаті сильно ускладнив йому життя. Тепер Навальний, раніше засуджений до п'яти років колонії умовно, після повторного розгляду своєї справи цілком може відправитися відбувати термін в колонії. Так само як і його «подільник», підприємець Петро Офіцерів, який отримав чотири роки умовно.

У свою чергу, ЄСПЛ наполягав, що РФ порушила права Навального і Офіцерова на справедливий розгляд під час розгляду справи «Кировлеса» і права, закріплені статтею 7 Європейської конвенції з прав людини. Тому Навальний, по всій видимості, розраховував на виправдувальний вирок. Тепер він, зрозуміло, обіцяє поскаржитися на російське правосуддя в ЄСПЛ. Втім, теоретично можливо і протилежне розвиток подій: остаточне скасування вироку і поява у оппоцізіонера №1 можливості брати участь у виборах.

«ПРЕЗИДЕНТ ЗМІНЮЄ КУРС НА НАЦІОНАЛЬНИЙ, ПРО ЯКИЙ ВІН ГОВОРИТЬ ВЖЕ П'ЯТЬ РОКІВ»

Оцінити останні події «БІЗНЕС Online» попросив своїх експертів.

Євген Федоров - депутат Держдуми:

- Зрозуміло, що на високому рівні контроль повинен бути за всіма, і напевно за багатьма він ведеться. Але сам по собі характер події з Улюкаєва - це не «улюкаевское справа», це не питання Улюкаєва, це питання зміни курсу. Президент змінює курс на національний, про який він говорить уже п'ять років - з 2012 року, при цьому детально описуючи його параметри.

У чому була головна проблема Улюкаєва, Силуанова і інших? У тому, що вони категорично не хотіли слухати президента. І поки ще і зараз не хочуть. Але якщо президент російською мовою багаторазово говорить: «Забороняю підвищувати податки!» - навіщо ці вигадки, підтримані Улюкаєва, про 20 нових податках? Якщо президент багаторазово говорить: «Забороняю підвищувати пенсійний вік!» - для чого постійно торочити про підвищення пенсійного віку? І про це говорить не тільки Улюкаєв, про це говорить купа міністрів. Це питання влади - хто в країні влада.

Ми ж розуміємо, що «Улюкаєв і компанія» проводять не свої ідеї про підвищення податків і пенсійного віку, про зниження життєвого рівня людей. Вони проводять ідеї МВФ, а отже - це питання суверенітету. Президент каже: «Я хочу національний курс, і ось параметри цього курсу, товариш Улюкаєв». А йому у відповідь публічно: «Для мене фактичний начальник - МВФ. Меморандум МВФ вимагає від мене підвищувати податки, і я, Улюкаєв, буду підвищувати податки ». Це що таке взагалі? Так що все це - питання суверенітету і того, хто господар в країні, хто начальник. Мова йде не про те, чи вводити нові 20 податків, як це пропонує Улюкаєв або його підлеглі, а про те, чиї накази найголовніше - Путіна чи МВФ. Це питання влади. Тому це питання суверенітету.

Я думаю, що у нас зворотного ходу просто немає. Багато хто вважає, що з Трампом у нас все розсмокчеться. Еліти думають, що ми зараз домовимося з Америкою, «спишемо» останні 2,5 року санкцій і будемо жити, як раніше. Такий варіант теоретично можливий, тому на цей гачок багатьох і ловлять. Але я думаю, що реально цей варіант неможливий - з Трампом чи або без Трампа. Тому доведеться переходити на національний курс Путіна. І тому доведеться замінювати команду не тільки в чиновницькому середовищі, а й у економіці. Команду людей, які категорично не хочуть підкорятися національним правилам, працювати на національний курс.

Валентин Катасонов - російський вчений-економіст, доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних фінансів МГИМО:

- Ще вчора я дотримувався тієї точки зору, що мала місце просто підкилимна боротьба за володіння активами «Башнефть». Але сьогоднішня інформація про те, що з'являються нові фігуранти і навіть називаються їх імена, свідчить, напевно, про те, що готується якась зміна команди. Тому я схиляюся до того, що уряд може бути відправлений у відставку. Може бути, буде обраний і інший варіант, коли чиновників почнуть притягати до відповідальності. А то, що того ж Дворковичу або Белоусову не пред'явлено ніяких офіційних звинувачень, - це, напевно, такий натяк: «Хлопці, можете збирати свої пожитки, руки в ноги і тікайте!» Тому що якось це все не узгоджується з цивілізованими, звичними методами роботи, як-то все це нестандартно. Але в цілому, не вдаючись у деталі, скажу, що, мабуть, готується зміна уряду.

«ОСНОВНИЙ ПРИЗ - БОРОТЬБА ЗА ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ КУРС»

Дмитро Гудков - лідер руху «Молоді соціалісти Росії», депутат Державної Думи ФС РФ VI скликання:

- Я думаю, що те, що сталося з Улюкаєва - це вихід всіх конфліктів всередині еліт на новий рівень ескалації. Тому що насправді всі ці економічні конфлікти, боротьба різних інтересів - це нормальне, звичайна справа. Зрозуміло, що у владі, в уряді, в Думі і так далі перетинаються економічні інтереси різних груп, але завжди все закінчувалося в гіршому випадку відставкою. Але не посадкою.

За однією з версій, все це - результат боротьби з приватизацією «Роснефти» «Лукойлом», що Улюкаєв був прихильником приватизації «Роснефти» з боку «Лукойла», про що, здається, недавно заявив навіть Путін. Можливо, все це - спроба відіграти ситуацію назад. Але, знаєте, тут може бути все що завгодно. Я тут прочитав версію одного з економістів, що це може бути розбирання через жінку. Я не думаю, що тут були якісь розробки, про що говорив Пєсков. Що нібито вже півроку працювалося ... Ні, це або звичайна підставі, або політична помста за щось. Найголовніше - що вперше ці розбірки всередині еліт привели до посадки людини такого рівня. Хоч і під домашній арешт, але все попереду ...

Павло Салін - директор центру політологічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ:

- Те, що хмари згустилися над усіма системними лібералами в уряді, стало ясно, коли стало відомо про арешт Улюкаєва, тому що протилежна сторона цим самим, пішовши на арешт, зіграла на підвищення ставок. Завдання у цій протилежної сторони не стільки нейтралізувати Улюкаєва особисто, хоча він очолює ключове відомство по формуванню економічної політики. У нас основний приз - боротьба за вплив на економічний курс в наступному році, коли будуть проводитися досить масштабні реформи. Завдання якраз впливати на всю групу системних лібералів. Тому, я думаю, ясно було, що Улюкаєв - не єдина мета, просто з нього почали, це показова зачистка для того, щоб деморалізувати ряди цієї групи. Тому поява інформації, що в розробці ще персонажі, вельми закономірно - не було б А, не було б Б.

Результат цієї боротьби не вирішений, вона давно триває. Просто одна сторона зіграла на підвищення, як я сказав. Все залежить від того, як вони себе поведуть, чи будуть вони здавати свої позиції. Якщо будуть, то наскільки. Якщо не будуть і будуть йти до кінця, то які ресурси вони в свою підтримку можуть мобілізувати. Те, що їм доведеться зараз більше напружитися, ніж це було ще позавчора, це абсолютно точно.

З сьогоднішнім рішенням Верховного суду у справі Навального, думаю, є кореляція, але вельми непряма. І боротьба за вибір економічного курсу, в тому числі ситуація навколо Улюкаєва, і ситуація навколо Навального так чи інакше зав'язані на майбутні президентські вибори. Вибір економічного курсу - це з якою програмою майбутній президент піде на вибори, а ситуація навколо Навального - це яким буде рівень конкурентності на президентських виборах. Судячи з рішення Верховного суду, я думаю, зараз розглядається варіант, щоб допустити Навального на президентські вибори. Грубо кажучи, ситуація з Навальним носить тактичний характер - питання легітимації самої процедури голосування. А ось ситуація навколо Улюкаєва зокрема і взагалі навколо групи системних лібералів - це стратегічне питання, це питання не тільки передвиборної програми майбутнього президента, а й того, що буде робити після свого обрання.

«ТОРЖЕСТВО СИЛОВИКІВ БУДЕ Урочистості на перекидаються КОРАБЛІ»

Максим Калашников - письменник-футуролог:

- Так, дуже схоже на те, що одна фракція правлячого бомонду, істеблішменту, тобто силова, погонне, вирішила з'їсти системно-ліберальну. Дуже на це схоже, натяки пішли. Згадайте, Улюкаєв намагався дзвонити своїм покровителям. Яким покровителям він міг дзвонити? У мене тільки дві кандидатури таких покровителів: Чубайс і Шувалов. Натяк другий: хто був в розробці.

Мене ж найбільше цікавить те, до чого це може привести. Мене дуже важко звинуватити в любові до системних лібералам. Справа в тому, що буде зруйнований багаторічний бонапартистський баланс між двома силами, між якими балансував Кремль. Якщо рівновага буде порушено, то станеться перекидання системи. Чому? Якщо системні ліберали будуть усунені, про що ми давно говоримо, кого силовики зроблять новими керуючими економікою і фінансами? Ось це питання. Я знаю, напевно, кілька директорів заводів, які або підняли заводи з руїн, причому не брали для цього кредитів, не користувалися іноземними інвестиціями, або створили абсолютно нові. Наприклад, Серебряков зі своїм «Кіровці», Бабкін з «Ростсільмашем», Саприкін і його товариші з лазерними апаратами. Я бачу, що ні один з цих людей, які могли бути висунуті туди управляти економікою, не перебуває в кадровому резерві силовиків. Там якісь інші молоді люди, які виростали як чиновники в це розвальний час, вони є клонами Чубайса і Гайдара, але в погіршеному вигляді.

В уряді я бачу тільки одного осудної людини - це Мантуров: людина, не будучи промисловцем спочатку, цю логіку добре збагнув. До речі, Дворкович іноді робить дуже розумні кроки, при всій моїй нелюбові до системних лібералам. Кого силовики поставлять керувати макроекономікою, промисловою політикою, фінансовою політикою, я поки не знаю. Я боюся, що вони можуть привести таке, що тільки посилить кризу, зробивши його ще гостріше.

І ще один момент. Поки що передбачуваний удар падає на економблок уряду і на те, що поруч з ним. Але Кудріна ніхто не прибирає з економічної ради, він залишається авторитетом, Грефа ніхто не прибирає з Ощадбанку, навіть мови поки не йде про розробку Набіулліної, про те, щоб поміняти керівництво ЦБ з монетаристського на прихильника промислової політики і продуктивної емісії. Тому вважаю, що, швидше за все, системні ліберали під ударом, але торжество силовиків буде торжеством на перекидаються кораблі. Руйнується старий баланс, а своєю новою правлячої команди зі своєю альтернативної програмою немає, тому що, якщо подивитеся, як поводилися силовики в пострадянській Росії, вони себе показали прихильниками сировинної економіки, економіки вражень, а зараз ще додався ВПК. Але економіка, яка складається тільки з танків і нафтогазових свердловин, нежиттєздатна. Вважайте, що це можливий перехід від економічної кризи в політичний, про що я як футуролог писав з 2010 року. Ось цей момент прийшов.

Олексій Мухін - гендиректор центру політичної інформації:

- По-перше, ЗМІ розігрівають пристрасті, це очевидно. По-друге, якщо дається дозвіл на прослушку якогось телефону, то абонент цього телефону під неї потрапляє теж. Тому повідомлення ЗМІ про те, що хтось когось прослуховував, не зовсім коректні. Швидше за все, обігрується інформація, що існують записи розмов і абонентів Улюкаєва, що цілком законно і ніяк не ставить під підозру когось із цих абонентів. Правда, дивлячись про що вони говорили. Тут, звичайно, інтрига зберігається.

Я не став би прогнозувати, що згустилися хмари над економічним ліберальним блоком. Хмари над ними ходять давно в зв'язку з тим, що уряд, на думку значної кількості населення країни, неефективно діє і слабо бореться з кризовими явищами. Це невдоволення зараз проявляється в повній мірі. Звичайно, інцидент з Улюкаєва став спусковим гачком для прояву цього невдоволення. Я думаю, що верховна влада прекрасно розуміє, що робляться спроби трошки розгойдати політичну ситуацію. Ви хочете в цьому брати участь? Я - ні.

У чому була головна проблема Улюкаєва, Силуанова і інших?
» - навіщо ці вигадки, підтримані Улюкаєва, про 20 нових податках?
» - для чого постійно торочити про підвищення пенсійного віку?
Це що таке взагалі?
Яким покровителям він міг дзвонити?
Чому?
Якщо системні ліберали будуть усунені, про що ми давно говоримо, кого силовики зроблять новими керуючими економікою і фінансами?
Ви хочете в цьому брати участь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация