Сільське господарство Алтайського краю

Алтайський край - житниця не тільки Сибіру, ​​але і всієї країни. Це найбільший виробник зерна в Російській Федерації, регіон входить в число російських суб'єктів - лідерів з розвитку тваринницької галузі та має серйозні перспективами подальшого розвитку виробництва сільськогосподарської продукції.

Агропромисловий комплекс - одна з найбільш стійких і динамічно розвиваються галузей економіки регіону. З початку реалізації національного проекту приріст валової продукції сільського господарства перевищив 30%. У сільськогосподарських організаціях, фермерському секторі реєструється зростання виручки, прибутку, обсягів інвестицій в основний капітал, заробітної плати.

Рослинництво

Землі сільськогосподарського призначення в Алтайському краї займають 11,5 млн га, в тому числі сільськогосподарські угіддя - 10,6 млн га, з них рілля - 6,6 млн га (це найбільша площа ріллі в РФ).

Посівні площі сільськогосподарських культур у господарствах всіх категорій щорічно займають 5,1-5,5 млн гектарів, в тому числі зернові та зернобобові культури - до 3,8 млн гектарів. Площа технічних культур в останні роки зросла з огляду на диверсифікації виробництва і перевищує 1 млн гектарів.

За обсягами виробництва зерна і в першу чергу високоякісної пшениці край входить в першу п'ятірку регіонів Росії, а зернове поле Алтаю є найбільшим в Росії. Тут виробляється третина зерна Сибіру.

Різноманітність грунтово-кліматичних зон на території краю дозволяє сільгосптоваровиробникам вирощувати не тільки пшеницю, а й широкий спектр інших зернових культур, таких як ячмінь, жито, овес, просо, гречку і зернобобові. Алтайський край залишається в числі найбільших виробників олійного насіння соняшнику в Сибірському федеральному окрузі, на його частку припадає 98% виробництва.

Алтайський край - єдиний від Уралу до Далекого Сходу виробник цукрових буряків. У краї вирощують два види льону: льон-довгунець і льон-льон. У регіоні розташований найбільший в Сибіру тепличний комплекс ВАТ «Індустріальний», в краї розвивається промислове садівництво.

Детальніше про розвиток рослинництва

Тваринництво

Тваринництво як галузь сільського господарства в Алтайському краї є однією з головних структуроутворюючих і займає в валової продукції у вартісному вираженні (з коливаннями по роках) від 40 до 50%. У структурі тваринництва кілька галузей: молочне і м'ясне скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво (яєчне, бройлерні і ІПС), конярство, пантовое оленярство, звірівництво, бджільництво, рибництво.

В останні роки тваринництво Алтайського краю розвивається, збільшується поголів'я худоби і птиці, нарощуються обсяги виробництва продукції. Досягненню хороших результатів сприяє державна підтримка цього напрямку. Щорічно в рамках реалізації Державної програми розвитку сільського господарства в краї в розвиток тваринництва інвестується більше ніж по 1,5 млрд рублів.

Значущим в тваринництві є племінне ядро. У краї в даний момент працює 55 племінних репродукторів, заводів і організацій. Вони забезпечують племінним молодняком не тільки місцеві господарства, а й підприємства інших регіонів і сусідніх країн. Географія поставок алтайського худоби - регіони Росії, Казахстан, Киргизія, Монголія.

Одним з перспективних проектів в галузі племінної справи стало створення лабораторії з вимивання, кріоконсервації і пересадці ембріонів. Фахівці напрацювали практику отримання ембріонів від м'ясної худоби і відпрацьовують технологію на худобі молочних порід.

Детальніше про розвиток тваринництва


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация