Сім'я барнаульского таксиста шукає правду про його «кривавої» бійці з клієнтами

Засуджений Сергій Куманев

Мешканка Барнаула Лариса Куманева намагається оскаржити обвинувальний вирок, винесений її 59-річному чоловікові. Колишньому водієві таксі дали п'ять років колонії суворого режиму за бійку з пасажирами і погрози вбивством. Однак сторона захисту наполягає на невинності чоловіка, пояснюючи його дії спробою убезпечити себе від агресивних клієнтів, повідомляє ВД «Алтапресс».

Як розповів слідству засуджений Сергій Куманев, вечорами він офіційно підробляв в службі таксі «Максим». 22 грудня 2016 року чоловік приїхав за заявкою в кафе, де клієнти відзначали новорічний корпоратив. До нього в машину сіли троє хлопців і дівчина - всі вони були п'яні. Одного юнака водій висадив по шляху і поїхав на кінцеву адресу. Однак в цей час пасажири усвідомили, що сіли не в ту машину, яку замовили, і зажадали відвезти їх за іншими адресами. Тоді водій повідомив їм нову, більш високу вартість замовлення, за що клієнти почали сварити чоловіка. Тоді таксист заявив, що відвезе їх за адресою в його заявці і візьме з них ту суму, яка там вказана.

У відповідь на чоловіка посипався новий потік образ, і водій присоромив пасажирів, сказавши, що він їм годиться в діди. Після цього його вдарили в ліву частину голови і розсікли брову (травму підтверджує судмедекспертиза). У чоловіка хлинула кров, і він був змушений зупинитися. Згідно з його свідченнями, він почав діставати ганчірку з кишені двері, щоб витерти кров, а разом з нею випав столовий ніж. Чоловік підняв його і почав виходити з машини, в цей момент на нього з двох сторін накинулися хлопці - на дорозі почалася бійка. Їхала з ними дівчина не стала викликати поліцію, а почала знімати те, що відбувається на відеокамеру телефону.

Сергій Куманев частково не пам'ятає, що відбувається. Коли він прийшов до тями, то зрозумів, що сидить зверху на одному з нападників і тримає в руці ніж, який той намагається вибити. Другий хлопець в той же час бив таксиста по обличчю. Боячись, що все може закінчитися погано, водій викинув ніж. Все ж під час боротьби засуджений поранив одного з нападників і сам отримав 12 різних травм. Після цього хлопці залишили його в спокої, йому вдалося сісти в машину і виїхати. Самі ж пасажири викликали поліцію і заявили, що на них напав таксист з ножем.

Тим часом версія потерпілого разюче відрізняється від озвученої водієм. Він стверджував, що таксист сам грубіянив йому, і напав першим. Бійку в машині юнак заперечував, з чим погодився і суд. Свідок заявив, що водій вирішив їх висадити, вийшов з машини з ножем і попередив, що їм не жити, якщо вони не розрахуються за його послуги. Потім Сергій Куманев нібито штовхнув його, а коли той впав, сів зверху і став замахуватися на нього з ножем, погрожуючи вбивством. Другий хлопець в цей час нібито відтягав таксиста і намагався відібрати у нього ніж, але водій встиг поранити лежачого на снігу клієнта. При цьому зі свідчень юнаків, перерахованих у вироку, слід, що вони вказали один на одного називаючи людини, який вибив ніж у водія. До єдиної думки вони так і не прийшли.

У той же час зафіксованих тілесних ушкоджень у Сергія Куманева виявилося значно більше, ніж у молодих людей, які, на думку захисту, могли їх отримати до трапилася бійки. Крім того, адвокат засудженого Віталій Малишенко підкреслює, що лікарі діагностували у потерпілого струс мозку II ступеня, повністю проігнорувавши той факт, що він перебував у стані алкогольного сп'яніння, хоча симптоми повинні бути схожі. Також сторона захисту вказує, що в слідчому експерименті брав участь тільки потерпілий, який показував, як саме наносилися удари. Яких-небудь додаткових експертиз для з'ясування обставин справи не проводили, а за наданою відеозапису незрозуміло, хто був ініціатором бійки.

Віталій Малишенко, адвокат Сергія Куманева:

В ході судових засідань у потерпілого претензій до Куманева не було. Більш того, він говорив, що не хоче для Сергія суворого покарання. При ретельному дослідженні всіх доказів дії мого клієнта могли б кваліфікувати як самооборону, і він не поніс би покарання за злочин, якого не скоював. Сергій поступив, як чоловік, який захищав своє життя від двох фізично міцних молодих хлопців, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння. Але ні слідство, ні прокуратура, ні суд першої інстанції розбиратися в цьому не захотіли. Крайовий суд залишив вирок в силі, тому що у суддів фактично відсутня час у всьому розібратися, і нікому не хочеться псувати показники якості районного суду.

Дружина засудженого також впевнена, що слідство і суд велися однобоко, з обвинувальним ухилом. «Слідчий в бесіді з чоловіком сказав:« Я все прекрасно розумію, але я особа підневільна, мені наказали, я виконую, нічим допомогти не можу ». Чоловіка визначили винуватим, грунтуючись на домислах і плутаних свідченнях п'яної компанії, не підкріплених фактами і доказами. Його доводи повністю проігнорували. У мого чоловіка мати-інвалід і внучка-інвалід. Ми виплатили потерпілому 200 тисяч рублів, претензій з його боку не було. Він сам просив у суді першої інстанції не позбавляти чоловіка волі. Де правди шукати? »- поскаржилася Лариса Куманева.

В даний час Сергія Куманева знаходиться в Рубцовського колонії. Його термін відбування покарання обчислюється з липня 2017 року. Вийти з УДО він зможе тільки до кінця 2020 року. Віталій Малишенко вже направив касаційну скаргу на вирок до президії Алтайського крайового суду. Якщо і ця інстанція не відправить справу на перегляд, захист має намір звертатися до Верховного суду РФ і ЄСПЛ. Звернення в Генпрокуратуру результатів не дали, перевірка порушень не показала. Лариса Куманева також просить всіх небайдужих підписати петицію на захист свого чоловіка.

Фото, відео: ВД «Алтапресс»

Де правди шукати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация