Символи безсмертя. Картинки, історія, опис символів безсмертя

  1. символи безсмертя Як ні велика різниця між пам'ятниками образотворчого мистецтва кемі-обінцев та...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

символи безсмертя

Як ні велика різниця між пам'ятниками образотворчого мистецтва кемі-обінцев та інших племен, що мешкали в Криму 4-5 тисяч років тому, було б неправильно стверджувати, що між ними немає нічого спільного. Справа в тому, що, крім згаданих вище, був ще один вид символічних зображень - найбільш шанованих, яким в однаковій мірі поклонялися всі племена, - зображення сонця. З найдавніших часів у багатьох країнах земної кулі як «знаків сонця» використовувалися різні комбінації кіл з хрестами, просто кола або хрести. Точно так зображувало сонце і населення Криму в епоху міді-бронзи. Техніка ж виконання зображень була різною.

На скелі навісу Таш-Аїр I поблизу с. Передущельне і на стінці кам'яного ящика, виявленого поблизу села Долинне Бахчисарайського району, кемі-обінскіе художники зобразили сонце червоною охрою у вигляді кола з перехресними в центрі під прямим кутом смугами (I, 35; 5, 4). Сонячний знак аналогічного накреслення висічений на уламку вапнякової плити, розкопаної в одному з курганів поблизу Сімферополя. А на бронзовому литом сокирі рубежу II-I тисячоліття до н. е., знайденому біля Керчі (7), сонячний знак у вигляді декількох ув'язнених одна в одну дисків (з хрестом всередині найменшого) зображений рельєфно опуклими лініями.

Особливий інтерес представляють два останні приклади, бо і на уламку кам'яної плити, знайденої в околицях Сімферополя, і на бронзовому сокирі з Керчі сонячні зображення супроводжуються ще й іншими. Так, на плиті за межами обрисів сонця є п'ять чашечковідние заглиблень і кілька поглиблених ліній. Шосте чашечковідние зображення знаходиться в самому центрі сонячного знака, в тому місці, де перехрещуються дві лінії, що розділяють коло на чотири частини. Все це незаперечно свідчить про культове призначення плити. Що стосується чашечковідние поглиблення в центрі сонячного знака, то дуже заманливо, на нашу думку, допустити, що воно призначалося для пиятик або спалювання пахощів на честь самого сонячного божества.

На бронзовому сокирі з Керчі нижче сонячного знака зображено рогату тварину, дуже схоже на бика з довгою шиєю. Деякі дослідники вважають, що ця сокира теж, можливо, був культовим і служив для умертвіння жертовних тварин під час проведення певних культових обрядів. Звичай же умертвіння жертовних тварин на території Криму в епоху міді-бронзи існував безперечно: про це свідчать численні археологічні дані.

Але чому ж наші далекі предки, поклоняючись небесного світила, надавали йому подоби кіл і перехресних ліній?

В даний час питання це вирішене. У колі, що символізував сонячний диск, стародавні поміщали інший знак - хрест, який був символом вогню. Згадаймо, що з найдавніших часів одним з поширених способів добування вогню було тертя двох перехресних палиць. А про те, яку роль грав вогонь в житті людини, годі й казати. Тим більше - вогонь небесний.

3500 років тому єгипетський фараон Аменхотеп IV (Ехнатон), мислитель і релігійний реформатор, сказав, звертаючись до свого народу: «Я пояснюю вам, що не існує бога, який хотів би, щоб його прославляли кров'ю і жертвами ... Існує тільки один бог, який стоїть над усіма і який панує над нашою долею. Наш бог - Сонце, саме Сонце, яке все створило! .. »1.

Література і джерела

1. К. Керам. Боги, гробниці, вчені, М., 1960.

В.С. Драчук

Красиві місця Криму

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Але чому ж наші далекі предки, поклоняючись небесного світила, надавали йому подоби кіл і перехресних ліній?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация