Символічне значення змії і метелики.

  1. Символ метелики в міфології.
  2. Що значить - подарувати метелика

Змія (змій) є символом, пов'язаним з родючістю, жіночим началом, землею, водою, а також, в силу своєї амбівалентності, з вогнем і чоловічим запліднюючим початком. Змія, яка скидає шкіру, вважається символом безсмертя. Пересуваючись, змія утворює синусоїду (сигмовидную лінію), а в стані спокою згортається в спіраль, завдяки чому втілює циклічний ритм існування і потенційну енергію, силу. Може виступати як уособлення злого початку в природі, а й як космічний елемент, опора світу. У найдавніших цивілізаціях Сходу - уособлення мудрості. Модифікацією способу змії є дракон (напів-змій, напів-птах).
Змія (змій) є символом, пов'язаним з родючістю, жіночим началом, землею, водою, а також, в силу своєї амбівалентності, з вогнем і чоловічим запліднюючим початком

Змій Апоп і Бог Ра
Змій Апоп і Бог Ра   Вішну на змії Шеше   Алан Елбрідж   змії Наги   Лукас Йенский   Уроборос з книги   Філософський камінь   символ   уробороса
Вішну на змії Шеше

Алан Елбрідж
змії Наги

Лукас Йенский
Уроборос з книги
"Філософський камінь"

символ
уробороса

В архаїчних культурах змія, виступаючи, з одного боку, фалічним чином, а з іншого - соотносясь з жінкою, була символом родючості. Будучи причетною як чоловічому, так і жіночому засадам (відповідно - верхньому, небесному і нижньому, земному світів), виступала символом сакрального шлюбу землі і неба (співвідносить з творінням світу), і в цьому плані - сакральним сексуальним символом. У тому ж контексті може бути зафіксована зв'язок змія з дощем, запліднюючої землю небесної вологою.

Подібно до інших гадів, змія співвідноситься зі стихією землі. Оскільки зміїна отрута використовується як ліки, змія є символом здоров'я, звідси використання образу обвилася навколо чаші змії як медичної емблеми. Хтонічна природа змії акцентується в її функції охоронця скарбів (індійські раджі в свої підземні скарбниці опускали кобр, щоб уникнути пограбування).

У різних міфологічних і фольклорних традиціях змії є стражами джерел життя і безсмертя, а також вищих духовних цінностей, Символизируемое захованими скарбами. Змія може уособлювати сили зла і руйнування. Яка чатує на подорожніх в пустелі, вона являє собою символ підступності. Відповідно до загальної символікою пустелі як простору духу і обителі праведників, вона асоціюється з диявольським спокусою.

Гностичний Уроборос, змія, що кусає свій хвіст, ілюструє зв'язок образу змії з символікою кола і підкреслює подвійність останньої; подібно китайському символу дуальності буття, колі ян-інь, він розділений на дві половини - темну і світлу.

«Енергетичний» аспект образу найяскравіше ілюструється йогическим поданням про Кундаліні, змія в тілі людини. Кундаліні, що згорнулася кільцем і перебуває в низу хребта - аналога світової вертикалі, в результаті спеціальних практик пробуджується і спрямовується вгору через чакри, поки не досягає найвищої з них, що знаходиться на верхівці; в цей момент людині відкривається абсолют. Можливо, ця концепція в символічній формі передає ідею про необхідність одухотворення матеріального початку.

У числі інших символів, з якими виявляється пов'язана змія, - світове дерево. Біблійне древо пізнання добра і зла з притаившимся біля нього змієм виростає на грунті глибокої міфологічної традиції і сходить до космічної вертикалі світового древа, який символізує, так само як і змій, шлюбне з'єднання землі і неба. Дерево відповідає чоловічому, тоді як змія - жіночому началу; в біблійній міфології вони є образами Адама і Єви, відповідно. Змії кадукея, через свого симетричного розташування, є, перш за все, символом рівноваги двох начал буття.

У багатьох релігіях світу змії виступають як втілення божеств і об'єкт культу. Культ змій відомий у народів доколумбової Америки. У ацтеків змій стає символом сили, мудрості, землі і часу. Змії були шанованими тваринами в індуїзмі і буддизмі, проте їх значення виявляється виражене амбівалентним.

В Індії змії були пов'язані з морськими водами. Згідно індуїстським поглядам, космічний змій Шеша підтримує землю; вивергатися їм вогонь знищує світ в кінці кожної кальпи; Шеша Ананта ( «нескінченний») є також символом нескінченності. Змії (нагі) вважалися хранителями вчення Будди; в той же час зелена змія зображується в центрі колеса буття як символ гніву, що перешкоджає звільненню від ланцюга залежного походження, Головні убори правителів індійського ареалу мали форму згорнувшись змії, що дозволяє припустити зв'язок цього образу з символікою влади. У мітраїзмі змія символізує стихію землі; в зороастризмі виступає демонічним істотою.

У древніх фінікійців, западносемітскіх народу, змія вважалася уособленням бога неба Таавт і символом світобудови і зображувалася кусає свій хвіст; можливо, спочатку вона представлялася як космічний змій на кшталт скандинавського Мидгарда, а згодом перетворилася в емблему вічності, циклічного розвитку світу (Уробороса - гностичного змія, що пожирає свій хвіст).

Мідний змій в Біблії, яка зцілює укушених зміями, відображає амбівалентність символіки змії, яку пов'язують, з одного боку, з родючістю і відродженням, зціленням, а з іншого - з руйнуванням і злом.

У Стародавньому Єгипті змій Апоп уособлює сили зла і темряви; його зображення зустрічається на саркофагах. В уявленнях давніх єгиптян, він випиває з підземного Нілу всю воду і протистоїть богу сонця Ра, який щоночі бореться з ним і перемагає його. У вигляді змії Урей єгипетське прабожество Атум повернеться в кінці світу в хаос, з якого воно виникло; знак священної змії Урей був символом фараона і був елементом головного убору правителів.

В античній міфології змія була символом Асклепія, величезні ручні змії жили в присвячених йому храмах і вважалися його втіленнями. Афіна мала одним з атрибутів змію і вважалася покровителькою змій, також (на ранніх стадіях культу) іноді сама ототожнювалася зі змією. Стародавні італійци присвячували змію Юнони і вважали її символом запліднюючого початку.

У християнській традиції позитивний аспект символіки змії (мудрість) зв'язувався з Христом, Однак переважно образ змія виявляється переосмисленим в термінах уособлення космічного зла і співвідносні з сатаною - на основі відомого біблійного епізоду. Також змій стійко зв'язується з жіночим началом і з сексуальністю. Згідно іудейської легендою, спокушання Єви змієм представляло собою саме сексуальне розбещення; в традиції аскетизму виникає формула «грав зі мною древній змій», передає сексуальне спокуса.

У скандинавській міфології виник образ світового змія Ермунганда ( «велетенський посох», або Мідгардсормр «серединний черв'як»); це хтоническое тварина, породження злобного бога Локі, яке «кинули в море, що оточує землю, і там він виріс такий величезний, що і тепер оточує землю, кусаючи свій хвіст» ( «Молодша Едда»), Ймовірно, спочатку він сприймався як «опора »світу (про що свідчить його друга назва).
Загалом у багатьох традицій є мотив про боротьбу орла і змія, що уособлюють верх і низ світової вертикалі. На противагу цьому, у Ніцше орел і змія виступають тваринами Заратустри; символізуючи єдність двох начал буття, які традиційно розлучалися.

_____________


Метелик - символ життя, душі і щастя

Метелик - витончене, витончене, загадкове і дуже гарна комаха. Метелик - символ літа, в першу чергу. Це спогад про теплих і сонячних днях, про відпочинок. Але, як і все в світі, метелик має своє особливе призначення в області символіки і знаків.

Символ метелики в міфології.

Міфи, притчі, оповідання та легенди про метелика можна знайти в історії практично всіх народів. Якщо наші сучасники радіють і милуються, дивлячись на це істота, то в древніх писаннях про метеликів можна виявити, яку глибоку смислове навантаження покладали наші предки на крила цього крихкого комахи.

** Китайська метелик символізує безсмертя. Кожне зображення метелика, доповнене будь-яким предметом, мало свій певний символ. ** Китайська метелик символізує безсмертя

Наприклад:

  1. якщо метелик зображена на сливі, це - символ довгого життя і краси;
  2. з хризантемою - краса в літньому віці;
  3. з пером птаха - довголіття.

В одній з даоських притчею був описаний сон філософа Чжуан-цзи. Прокинувшись, він не відразу зрозумів - хто ж він? Чи то метелик, якій наснилося, що вона-чоловік, то чи він Чжуан - цзи, якому сниться перевтілення на метелика.

Іноді зустрічаються описи людей, яким давали характеристику людей безтурботних, легковажних, порівнюючи з метеликами.
Але є й інші китайські притчі, які свідчать про протилежне. Метелик своєю красою і граціозністю надихає людей підніматися до рівня її краси. Тут найбільше мається на увазі - краса душевна, легкість характеру. Коли людина багато працює над собою, він стає краще і знаходить собі гідну пару.

Висновок: метелик - символ сімейного щастя.

** Японські стародавні повір'я символізують метелика з молоденькою радісною дівчиною, що не обтяженої турботами. Дві метелики, пурхають поруч - це щастя сімейне.

В Японії існує обрядовий танець метелика, яким виражають радість до життя. Цим танцем відкривається будь-який урочистий захід.

З білим метеликом японці пов'язували духів померлих.

** У Стародавній Мексиці дуже шанують Бога Весни, Любові та Рослинності. Зображуючи його, завжди поруч малюють метеликів, символізуючи розквіт природи.

Але була й інша символіка, пов'язана з метеликами Але була й інша символіка, пов'язана з метеликами.

Жінки, які померли під час пологів, асоціювалися з «обсидіанових метеликом» - дух полум'я (Іцпапалотль - Богиня Долі, яку кинули у вогонь. Вона згоріла, розсипавшись на 5 різнокольорових каменів).

(Асоціація з метеликом на зображенні - Rothschildia orizaba)

Якщо говорити про християнство, то етапи розвитку метелики порівнюють зі стадіями народження, життя, смерті і воскресіння людини.

Що значить - подарувати метелика

  1. Метелик здатна до метаморфоз. Такому подарунку можна надати дуже багато значень.
  2. Брошка або кулон у вигляді метелика для жінки може стати справжнім оберегом (амулетом). Вважається, що жінки завдяки таким прикрасам зможуть залучити в своє життя гідного чоловіка і утримати його біля себе.
  3. У Китаї існує гарний звичай, коли наречений підносить нареченій живого метелика в знак незмінною любові. Так само доречно подарувати метелика з нефриту, яка буде все життя нагадувати про це пам'ятний день.
  4. Якщо ви даруєте метеликів на день народження, значить ви бажаєте імениннику довголіття.
  5. Можна подарувати маленьких ельфів з крильцями метеликів, які символізують духів повітря. Вони приносять радісні вісті і щастя.

Прикмети про метеликів.

Якщо в будинок залетіла метелик - до щасливого події. Якщо в будинок залетіла метелик - до щасливого події
Щастя може бути таким:

  • залетіла метелик через вікно і паморочиться (танцює) - готуйтеся до весілля;
  • впурхнула, села і сидить: в будинку буде мир і спокій, хороший відпочинок в приємній компанії;
  • загадувати бажання! Адже метелик - символ надії і віри. Одна з прикмет говорить: якщо ви зловите залетіла в будинок метелика і прошепочете їй своє бажання, а потім відпустіть, то все обов'язково збудеться. Залетіла гостя на своїх крильцях донесе послання прямо в небесну канцелярію. Так що чекайте чудес!
  • а якщо крилата красуня залетіла через двері - так це до гостей, яким ви будете раді.
  • у японців є така прикмета: якщо метелик, залетівши в будинок, села на виріб з бамбука, значить треба чекати зустрічі з коханою людиною.

Прикмети - кумедна річ. Можна вірити і не вірити, можна придумати свої. Оскільки ці чудові створення ще й різних кольорів, то існує безліч прикмет щодо їх забарвлення. Але, обмежимося тим, що бабочка- це завжди красиво, мило, весело і позитивно. Якщо вони літають, то значить прийшло літо, значить з екологією ще все в порядку! Значить - будемо добре жити!

Зображення метелика в інтер'єрі.

Прокинувшись, він не відразу зрозумів - хто ж він?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация