СИМВОЛІКА ПИОНЕРСКАЯ

Розстановка наголосів: СІМВО`ЛІКА ПІОНЕ`РСКАЯ

СИМВОЛІКА ПИОНЕРСКАЯ. Кожен з прийнятих в піонерській організації символів - червоний прапор дружини, піонерський галстук, загоновий прапорець, значок і ін. - несе певне смислове навантаження, сприяє вихованню піонерів в дусі революційних традицій сов. народу, вносить елементи романтики в діяльність піонерської орг-ції.

Червоне піонерський прапор - символ честі і згуртованості піонерів, їх безмежної відданості Батьківщині, справі Комуністичної. партії. Прапор вручається дружині школи (інтернату), піонерського табору, дет. будинки в торжеств. обстановці на піонерському зборі представником районного (міського) ради піонерської орг-ції, райкому або міськкому комсомолу. Розмір прапора 60 см × 80 см, на лицьовому боці, в центрі, зображений піонерський значок і заклик піонерів. На зворотному боці вказується найменування дружини, напр .: "Піонерська дружина школи № 345 Первомайського району м Москви".

Кожен піонерський загін має свій загоновий червоний прапорець. Форма прапорця - прямокутний трикутник з основою 30 см, висотою 60 см. На прапорці надписується або вишивається ім'я (номер) загону. Прапор та загонові прапорці виносяться на збори дружини, піонерські зльоти, паради; з ними піонери виходять на демонстрації, на суботники і ін. Прапор дружини і, як правило, загонові прапорці зберігаються в піонерській кімнаті.

Червоний піонерський галстук - частка революційного прапора. Три кінця краватки символізують непорушний зв'язок трьох поколінь - комуністів, комсомольців, піонерів. Він пов'язується хто вступив в члени піонерської орг-ції на урочистому зборі дружини. Разом з краваткою піонеру вручається нагрудний піонерський значок, що представляє собою червону п'ятикутну зірку (радіусом 1,5 см), вгорі к-рій зображені серп і молот; над зіркою піднімаються три язики полум'я. Два нижніх кінця зірки обвиває біла стрічка з написом: "Всегда готов!" - піонерським відповіддю на девіз: "Юні піонери! До боротьби за справу Комуністичної партії, будьте готові".

Піонерський салют (піднята над головою права рука з прямими щільно стиснутими пальцями) - вираз готовності піонера виконати Урочисту обіцянку. Піонери віддають салют, вітаючи один одного або вожатого, при виконанні Держ. гімну СРСР і гімнів союзних республік.

Поряд з символікою в життя піонерських дружин і загонів широко використовуються атрибути: горн, барабан, піонерська форма, емблеми різних піонерських клубів та ін.

Особливе місце займають знаки відмінності піонерів (червоні смужки на рукаві: дві - у голови ради загону та членів ради дружини, одна - у вожатих ланок і членів ради загону), к-які є символами довіри піонерського колективу обирається ними ватажкам. На паради, піонерські збори, зльоти піонери надягають парадну форму: білу сорочку (блузку), темні штани (спідницю), піонерський галстук і піонерський значок. З С. п. І атрибутами піонерської орг-ції школярі-жовтенята знайомляться, готуючись вступити до лав юних піонерів.

О. І. Грекова. Москва.


джерела:

  1. Педагогічна енциклопедія / Глав. ред. І. А. Каиров і Ф. М. Петров. т. 3. - М .: Радянська енциклопедія, 1966. - 880 с. з іл.





Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация