Син Божий і Син Людський: велика таємниця

Велика таємниця благочестя: Бог явився у плоті (Тім "Велика таємниця благочестя: Бог явився у плоті" (Тім. 3:16). Ці слова св. Апостола свідчать про те, що диво втілення Сина Божого перевищує розуміння нашого обмеженого розуму. Дійсно, ми можемо вірити, але не можемо пояснити події, що сталася дві тисячі років тому у Віфлеємі, коли в одній Особі Ісуса Христа поєднувалися дві настільки різні і, по суті, протилежні природи: надмирная, вічна і нескінченна - Божеська, а одночасно і речова, обмежена і немічна - людська.

Проте, Євангелія і Апостольські послання, в міру наших сил, розкривають нам деякі сторони чуда втілення Сина Божого. Святий Іоанн Богослов на самому початку свого Євангелія зводить нашу думку до відвічної буття Другої Особи Пресвятої Трійці, Якого він називає Словом, кажучи: "На початку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог. Воно було спочатку у Бога. Все через Нього повстало, і без Нього ніщо не почало бути, що почало бути. І Слово стало плоттю, і перебувало між нами "(Ів. 1: 1-3, 14).

Іменування Сина Божого Словом вказує на те, що Його народження від Отця не можна розуміти в сенсі звичайного народження: воно відбулося безпристрасно і без відділення. Син Божий народився від Отця зразок того, як слово народжується від думки. Думка і слово відмінні один від одного і в той же час невіддільні. Ні слова без думки, і думка неодмінно виражається в слові.

Подальша Апостольська проповідь все повніше розкриває істину Богочеловеческой природи Христа. А саме, що Він є Єдинородний (єдиний) Син Божий, Який народився від Отця перед усіма віками, т. Е. Він вічний, як і Бог Отець. Син Божий має ту ж Божественну природу, що і Бог Отець, і тому - Він всемогутній, всезнаючий і всюдисущий. Він є Творець видимого і невидимого світу і в тому числі - нас, людей. Одним словом, Він, будучи Другим Обличчям Пресвятої Трійці, є істинний і досконалий Бог. Віра в Ісуса Христа як в втілився Сина Божого представляє твердиню або камінь, на якому затверджується Церква, за словом Господа: "На цьому камені Я збудую Церкву Мою, і сили адові не переможуть її" (Мт. 16:18).

Будучи досконалим Богом, Христос-Спаситель є разом з тим і досконала Людина. Маючи людське тіло і душу з усіма її властивостями - розумом, волею і почуттями. Як людина, Він народився від Діви Марії. Як Син Марії, Він послухався Їй і Йосипу. Як людина, Він хрестився в Йордані, обходив міста і села з рятівною проповіддю. Як людина, Він відчував голод, спрагу, втому, мав потребу в сні і відпочинку, переживав хворобливі відчуття і фізичні страждання. Живучи фізичної життям, властивою людині, Господь жив і душевнойжізнью, як людина. Він зміцнював Свої духовні сили постом і молитвою. Він переживав людські почуття - радість, гнів, скорбота, проливав сльози. Таким чином, Господь Ісус Христос, прийнявши нашу людську природу, був у всьому подібний до нас, крім гріха.

Маючи дві природи, Ісус Христос мав і дві вільних волі. Розумна, свідома людська воля Ісуса Христа незмінно підкоряє свої людські прагнення і бажання Божественної волі в Ньому Самому. У приголомшливою наочності їх прояв в Христі видно під час Його важких переживань в Гефсиманському саду: "Отче Мій! Якщо можна, нехай обмине ця чаша Мене. Втім, не як Я хочу, а як Ти "(Мт. 26:39).

Так, Своїм послухом Богу Отцю, Господь Ісус Христос, виправив наше непослух і навчив нас ставити волю Божу вище своїх бажань.

Читайте також:

Поклоніння волхвів: чому народженому Христу принесли золото, ладан і смирну?

З перших днів воцаріння, хитким був трон Ірода. Народ його ненавидів, вважаючи його узурпатором Давидова престолу і тираном і гребував їм, як язичником. Останні роки життя Ірода ускладнилися ще особистими негараздами і кривавими розправами. Він став вкрай підозрілим і з найменшого приводу стратив своїх явних і уявних ворогів.

Дорога до Храму >> Свята
Різдво Христове: початок нової ери

В історії людства немає більш великого і радісної події, ніж пришестя в світ і втілення Сина Божого. Воно є справа нескінченної любові Бога Отця, Який "так полюбив світ, що дав Сина Свого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне".

Дорога до Храму >> Свята
Різдвяний вертеп - різдвяне диво!

Лариса Леонідівна Бурдей за професією лікар-стоматолог. але під Різдво Христове вона стає справжнім художником, а стоматологічна пластмаса перетворюється в її руках майже в чарівну паличку: адже з цього повсякденно-лікувального матеріалу народжується на світ справжній витвір мистецтва

Дорога до Храму >> Свята
Різдвяний святвечір: що значить пост "до першої зірки"?

Що значить постити до першої зірки?
Як постити в цей день болящим?
Чи обов'язково відвідати нічну Літургію на Різдво і бути на службі в вечір Свята?
Святкувати чи Різдво в сімейному колі?
Чи може за святковим застіллям зберегти молитовний настрій?

Дорога до Храму >> Свята
Нині народився для вас Спаситель ... Різдвяне послання Патріарха

У ці святі дні ми знову молитовно переживаємо найбільша подія людської історії. У великому смиренні Своєму Господь побажав прийти на землю в образі людському, і народився Він не в багатому палаці, не в житло сильних світу цього, але в убогому вертепі посеред пустелі. Першими дізналися про Різдво Христове царі і вельможі, але прості пастухи, які пасли стада неподалік від Віфлеємської печери.

Дорога до Храму >> Свята
Різдво Христове: в ту першу ніч Христос долучився всім нікчемним, небажаною, мандрівникам ...

Він долучився до найважчої людської знедоленості. Ніхто не прийняв Його Мати під стріху свій; всі визнали Його чужим, все відіслали Його на далекий, нескінченний шлях, який тягнувся перед мандрівниками без даху над головою і без привіту. І вони пішли - і в цю першу ніч Христос долучився всім тим, які з століття в століття проходять через життя і тілесно, і духовно відкинутими, знехтуваними, небажаними, виключеними з людського суспільства.

Дорога до Храму >> Свята
Співи Різдва Христового

Різдвяні піснеспіви у виконанні об'єднаного хору Свято-Троїцької Сергієвої Лаври, Московської Духовної Академії і Семінарії під управлінням архімандрита Матфея (Мормиля).
Августу единоначальствующу на землі ... »- 3.48 (3,5 МБ)
«Напісовашеся іноді зі старцем Йосифом ...» - 2.09 (2 МБ)
«Різдво Твоє, Христе Боже наш ...» - 1.08 (1 МБ)
«Слава в вишніх Богу ...» - 5.44 (5,3 МБ)
«Христос рождається ...» - 12.26 (11 МБ)
«Діва днесь ...» - 2.00 (1,8 МБ)

Що значить постити до першої зірки?
Як постити в цей день болящим?
Чи обов'язково відвідати нічну Літургію на Різдво і бути на службі в вечір Свята?
Святкувати чи Різдво в сімейному колі?
Чи може за святковим застіллям зберегти молитовний настрій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация