Sins of a Solar Empire: Rebellion

  1. порадувало
  2. ОЦІНКА САЙТУ

Sins of a Solar Empire одночасно і обрадувала, і засмутила вибагливих стратегів. C одного боку, вдале поєднання глобального ігрового процесу в дусі Master of Orion , З нещадним real time, а з іншого - спрощення всього, що попалося під гарячу руку, в тому числі відмова від конструювання кораблів і не властива жанру «рейкова» через прив'язку ігрового процесу до маленьких гравітаційним криниць навколо планет.

[[VIDEO1]]

Критиків у оригіналу завжди вистачало: одним не подобалося спрощення в 4х, а інші всього лише хотіли сидіти за прицілами великих гармат і перетворювати ворожі судна в пил і попіл, тому плуталися в складній системі управління імперією. Ironclad, однак, намагалися догодити і тим і цим, випустивши два великих доповнення, які розширювали ігрову механіку. Diplomacy дозволило перекувати мечі на дипломатичні орала; Entrenchment додало зіркові бази і істотно розширило методи оборони. А довгобуд Rebellion давав надію, що розробники таки намацали золоту середину і тому ретельно шліфували баланс.

Sins of a Solar Empire   одночасно і обрадувала, і засмутила вибагливих стратегів

► Категорично забороняється найбільша система. Справжній простір розкривається в тих галактиках, які більше цієї раз в шість!

І воздасться вам за гріхи ваші

Незайвим буде згадати, що ж це за звір такий - «Гріхи Сонячної імперії». Найпростіше її порівняти з Sword of the Stars : Колонізація і облаштування планет, пов'язаних гіперпросторового шляхами, дослідження, видовищні побоїща в космічних декораціях. Але в SoaSE, на відміну від «Меча зірок», реальне час діє і в глобальному режимі - коий відділений від боїв НЕ екраном завантаження, а збільшенням масштабу.

Читати далі

Якщо традиційний крок за кроком режим дозволяє неквапливо розглядати бойові порядки і оцінювати ситуацію в імперії, то real-time поблажок не дає. Стосовно до SoaSE це могло б виглядати так: колонізують цінну планету, відбивайся від ворогів, відправляй розвідників на вірну смерть, перекуповують піратів, давай здачі піратам, яких не встиг перекупити, вивчай нові види броні, якщо не зміг дати здачі, відбивай назад цінну планету - і все це одночасно.

Стосовно до SoaSE це могло б виглядати так: колонізують цінну планету, відбивайся від ворогів, відправляй розвідників на вірну смерть, перекуповують піратів, давай здачі піратам, яких не встиг перекупити, вивчай нові види броні, якщо не зміг дати здачі, відбивай назад цінну планету - і все це одночасно

► Початковий SoaSE: зграйка дешевих фрегатів ще не знає, що в далекому майбутньому її чекають міжусобні чвари і кораблі розміром з Місяць.

Щоб гравець не втомився від такої многоетажності, ще в оригіналі було введено імперське древо, каталог всього, що у вас в підпорядкуванні. Його пункти, представлені впізнаваними значками, цілком інтерактивні; так набагато зручніше віддавати накази на всіх рівнях, від МІКРОКОНТРОЛ в бою до переміщень з кінця в кінець галактики. Хоча камера може грати масштабами: від загального вигляду зоряної системи, де планети позначаються крихітними значками, і до великого плану корабельних сопел. Було б тільки час їх розглядати ...

Rebellion вдало закриває тему першої SoaSE, не втрачаючи зв'язку з попередніми доповненнями. Нові кораблі акуратно вбудовуються в систему: зорельоти надважкого класу (титани) скидають флагмани на один щабель у флотській ієрархії, а мініатюрні корвети виступають в ролі пожірневшіх винищувачів без прив'язки до ангару. В результаті зіркові бази немислимою потужності - навіть в Galactic Civilizations не було такого розмаху - зрівноважилися Мордовороти-титанами з хмарою знарядь і перестали являти собою абсолютну зброю.

В результаті зіркові бази немислимою потужності - навіть в   Galactic Civilizations   не було такого розмаху - зрівноважилися Мордовороти-титанами з хмарою знарядь і перестали являти собою абсолютну зброю

► Якщо ви хоч раз бачили японські фільми про Годзіллу, то вас відвідає дежавю. Два велетня луплять один одного, не особливо з цього приводу засмучуючись.

ЦЕ ЦІКАВО: в дуелі з титаном космічний форт все-таки бере гору - якщо він максимально покращено, звичайно. Але титани без парочки флагманів і декількох далекобійних фрегатів зазвичай не ходять. Тому форт перестав бути річчю в собі - повісив над планетою, наростив броню до межі і забув. Його потрібно оберігати, пестити і леліяти, інакше прийде злий бабайка Титан з бабайчатамі супроводу і знесе дорогу базу.

► Щоб орбітальний острог менше переживав через надлишок ворожого уваги, непогано помістити поблизу парочку ремонтних станцій.

У підзаголовок винесено якесь повстання. Цікаво, так? .. Підзаголовком же сюжет і закінчується: стартовий ролик коротко розповість про розколи в лавах коаліцій, а меню запропонує вибір не просто з трьох рас, але з пари сторін конфлікту в кожній. Грубо кажучи, тепер фракцій шість. Щось подібне одного разу сталося в C & C: Generals Zero Hour , Коли серед США, ГЛА і Китаю з'явилися окремі генерали: любитель лазерної зброї, адепт хімічної війни, майстриня суперзброї, ну і так далі.

Втім, в Zero Hour персоналізації учасників війни приділяли куди більше уваги. Якщо вже генерал там трапився «ядерний», то у нього ядерне все: міни, заряди, кулі, онучі. У SoaSE сторони конфлікту відрізняються лише видами кораблів-титанів, деякими дослідженнями і здібностями. Втім, цього достатньо, щоб розкрити деякі додаткові тактичні і стратегічні можливості.

Втім, цього достатньо, щоб розкрити деякі додаткові тактичні і стратегічні можливості

► Всі переваги кожної із сторін втиснуті в цей екран вибору. Правда, тут не пояснюють, що для отримання фракційних бонусів їх спочатку потрібно вивчити.

Наприклад, лоялісти ТВК отримають посилений захист будівель і - увага! - можливість будувати дві зіркові бази в одній системі; повстанці ТВК можуть заручитися допомогою нейтралів і піратів, а також закуповуватися у останніх. Бунтівні йдуть не гребують волати до духів полеглих в битві, повертаючи їх до життя; їх «лояльні» противники отримують бойові бонуси, якщо б'ються в межах охоплення своєї культури, а також за втрачені планети. Розкол серед Васарі особливо страшний: повсталі вдосконалили технологію фазових стрибків, що дозволяє їх зоряним баз переміщатися між планетами, - сам стрибок дає короткочасні плюси до характеристик судів; лоялісти Васарі в своїй таки галактичної жадібності «переплавляють» цілі світи на метал і кристали, залишаючи безплідні астероїди, і, щоб не залежати від небесних тіл, переправляють правителів на титани, щоб уникнути поразки при великих територіальних втрати.

► З цих стапелів вже зійшла ковчегоподобная махина .. Тепер верф марна: більше одного титану за раз тримати не можна - і слава богу!

Сама ідея мультиплеєра в такій грі, як SoaSER, кілька абсурдна - гравці, поспішаючи і метушні, починають наслідувати зергам, і вдумлива гра перетворюється в сумбурний «раш». Ця «правильна» партія може тягнутися кілька годин, а незнайомі люди, які готові регулярно збиратися і «догравати», зустрічаються нечасто. Правда, крім тотального знищення супротивника, в Rebellion передбачені й інші умови перемоги: наприклад, науковий тріумф або знищення ворожого флагмана.

► Васарі дружно насідають на нашу систему. Але споглядати побоїще, на жаль, зручніше з такої висоти, звідки не видно жодної деталі.

Битви стали на порядок більш видовищними - розробники змінили ефект фазового стрибка і додали красиві відблиски на корпусах кораблів. Тепер зіткнення двох армад, на чолі кожної з яких узято колосальний зореліт, - невимовне видовище, гідне EVE Online. Але майте на увазі, навантаження на оперативну пам'ять буде немислима, і, будьте впевнені, операційна система не раз про це нагадає загрозливими повідомленнями. Коли дві сотні кораблів палять з усіх знарядь і хтось постійно вибухає, ризик вилетіти на робочий стіл особливо великий. Гра падає в шоці від самої себе, зберігайтеся частіше!

► «А на нейтральній смузі квіти надзвичайної краси!» Нейтральні зірки в SoaSER за частиною привабливості посперечаються з квітами з пісні Висоцького.

Дуже складно чіплятися до SoaSER. Ми не раз бачили, як єдиний представник жанру без гідної конкуренції вироджувався і поганів - згадати хоча б Ironclads - морський симулятор про парові броненосці, або 18 Wheels of Steel , Колоритну автоаркаду з економічними елементами. Космічні ж RTS завойовницького спрямування представлені хіба що аномально простий Star Wars: Empire at War (А це, прости господи, 2006 год!). SoaSE, самотній син жанру, позбавлений братів і сестер, навіть на тлі космічного вакууму намагається виглядати гідно.

Будь-яка спроба доопрацювати гру чревата перекосами балансу. На щастя, така прикра доля химерну стратегію минула. Серед пар лоялісти-повстанці немає очевидних лідерів і слабаків. Нові кораблі не стирчать скалкою в вашому флоті, а знаходять там функціональну роль. Шкода тільки, що зміни, спрямовані на мультиплеер, виявилися не при справах.

порадувало
засмутило
  • баланс не постраждав від нововведень
  • паніка після повідомлення «Ваш противник добудував титану»
  • зірки, які відволікають від баталій своєю красою
  • довгобуд
  • як і раніше слабкий мультиплеер
  • 5 FPS під час епічних баталій
«Ачівкі» редакції
Forever Alone

Втратити в боях весь флот, крім титану. Втратити в боях весь флот, крім титану

ОЦІНКА САЙТУ

7, 0

добре

Запізніле продовження старої гри, яка стала якщо не краще, то ширше. Нічого зайвого, нічого позамежного. Якщо скучили по Sins of a Solar Empire - є привід ще разок дістати її з полиці.

Цікаво, так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация