Шипшина. Чай із шипшини - користь і рецепти

  1. Плоди шипшини
  2. Чим корисний шипшина
  3. Рецепти чаю з шипшини
  4. відвар шипшини
  5. настій шипшини
  6. Компот із шипшини
  7. Як правильно заварювати шипшина
  8. Корисне відео про шипшині

Чай із шипшини - користь і рецепти Чай із шипшини - користь і рецепти


Плоди шипшини

Плоди шипшини чудовий засіб для зміцнення імунітету і загального оздоровлення організму. Шипшина багата на вітаміни, в першу чергу, вітамін С, його в шипшині не менш, ніж в цитрусових. Також в складі шипшини багато мікроелементів, таких як пектин, ефірні масла, дубильні речовини, каротин. З мінералів в шипшині є залізо, натрій, фосфор і т.д.

Для приготування чаю, настоїв і відварів в основному використовують свіжі і висушені ягоди. Чай із шипшини володіє дуже багатьма корисними властивостями, це прекрасний засіб для зміцнення організму і загального підвищення тонусу. Він має протизапальні властивості, добре впливає на роботу серцево-судинної і нервової системи. Регулярне вживання чаю або відвару з шипшини допоможе нормалізувати обмін речовин і поліпшить роботу шлунково-кишкового тракту.

Чим корисний шипшина

Шипшина не тільки допомагає нормалізувати обмін речовин в організмі, а ще й сприяє очищенню кровоносної системи, корисний при недокрів'ї, захворюваннях печінки, нирок і сечового міхура.

Як в'яжучий засіб використовують корені шипшини, оскільки вони насичені дубильними речовинами. А з насіння шипшини отримують масло, багате вітамінами і жирними кислотами. Масло шипшини є хорошим ранозагоювальну і протизапальну засобом.

Рецепти чаю з шипшини

Рецепти чаю з шипшини


Чай із шипшини корисний при застуді, запальних процесах в організмі, гіпертонії, а також авітамінозі. Він додає сили, допомагає побороти зимову нудьгу, знімає втому.

Чай з шипшиною благотворно впливає на серце, він знижує рівень поганого холестерину в крові, перешкоджає розвитку таких захворювань, як інсульт, інфаркт, атеросклероз.

Також чай з шипшини корисний при розладах шлунка, діареї, метеоризмі.

Шипшина вживають у вигляді ягід, чаю, настоянок, вина, відварів і масла з кісточок. Завдяки своїм цілющим властивостям, ягоди шипшини, а також настоянки і олії, можна придбати в будь-якій аптеці. Більше корисних властивостей, звичайно ж в свіжому шипшині, але такий потрібно збирати самостійно.

відвар шипшини

Одним із зручних способів приготування відвару є його приготування в термосі. Для цього дві жмені цілих ягід заливають 500 мл гарячої кип'яченої води і залишають настоюватися на 7-8 годин (можна залишити на ніч). По закінченню часу настій проціджують через марлю і додають за смаком цукор.

Також можна приготувати відвар з подрібнених ягід шипшини. Для цього їх необхідно попередньо подрібнити і очистити від волосків. Щоб подрібнити ягоди, можна використовувати м'ясорубку або блендер. Підготовлені ягоди заливаємо водою і варимо близько 15 хвилин. Як і в попередньому рецепті, відвар необхідно процідити. Його рекомендують пити по півсклянки перед їдою два-три рази на день.

настій шипшини


Для приготування настою з шипшини знадобиться 3-4 столові ложки ягід і літр гарячої води. Насипаємо ягоди в термос і заливаємо їх водою, даємо настоятися протягом ночі. Вживати настій можна по одній склянці перед їдою. Не забудьте його процідити через марлю. Такий настій буде зберігати всі корисні властивості протягом двох днів.

Компот із шипшини

Для приготування компоту з шипшини свіжі ягоди необхідно промити і висушити рушником. Розкладіть ягоди по банкам і залийте окропом, банки необхідно накрити кришками на півгодини. Після настій необхідно буде перелити в каструлю, додати цукор і поставити на плиту. Як тільки він закипить, розлийте по банках і закрийте кришками. Для стерилізації відправте банки з відваром в розігріту до 120 градусів духовку на одну годину. Готовий компот щільно закрийте, переверніть і укутайте ковдрою. Після охолодження компот з шипшини можна зберігати в прохолодному місці всю зиму.

Як правильно заварювати шипшина


Чай із шипшини можна заварювати, як в чайнику, так і термосі. Дві столові ложки подрібнених ягід заливають склянкою окропу і настоюють протягом 8-10 хвилин.

Також плоди шипшини можна поєднувати з чаєм або каркаде. Щоб чай вийшов смачним і ароматним, його заварюють в термосі. Для цього беруть три столові ложки шипшини, одну чайну ложку чаю і цукор за смаком, настоюють протягом двох годин.

У підсумку ви отримуєте смачний, ароматний, а найголовніше дуже корисний цілющий напій. Обов'язково включіть в свій раціон чай з шипшини в зимовий період. Він зігріє вас в холодний день і захистить від застуди.

Корисне відео про шипшині

Добірка цікавого та корисного відео про користь і вплив шипшини на організм людини

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация