Сир як джерело вітамінів

Якщо ви не знали, що сир - це еліксир здоров'я і довголіття, то цей матеріал як раз для вас. Цей молочний король володіє протизапальними властивостями і містить всі вітаміни, мікроелементи та амінокислоти, які містяться в молоці, тільки в рази більше. Під час приготування в ньому не тільки залишаються всі корисні властивості, але і за рахунок створаживания сир набуває здатності легко засвоюватися, а концентрація вітамінів і мікроелементів зростає в рази. Адже в середньому на один кілограм Гауді, маасдама, козячого або іншого твердого сиру йде від 12 до 15 літрів молока.

Навесні, в період повального авітамінозу, сири - справжній порятунок. Адже сири містять всю лінійку вітамінів В, а також вітаміни А, С, Е, РР. При цьому особливих відмінностей по концентрації вітамінів з різних видів і витягів сирів немає: просто чим твердіше сир, тим більше їх концентрація. Вітамін С володіє противірусними властивостями і підтримує наш імунітет. Вітаміни групи В є каталізатором всіх процесів в організмі, беруть активну участь в побудові та обміні білків, жирів і вуглеводів. Про вітамін Е можна говорити годинами - він має потужний антиоксидантний, радіопротекторним властивістю, уповільнює процеси старіння, стимулює імунітет, а головне для жінок - підвищує можливість зачаття і благополуччя вагітності.

Близько 3% в сирі складають мінеральні речовини, основна частка в яких належить кальцію і фосфору, також в сирі містяться цинк, йод, селен, залізо, мідь, калій.

Якщо ви не знали, що сир - це еліксир здоров'я і довголіття, то цей матеріал як раз для вас

Найважливіший і корисний мікроелемент в сирі - кальцій. У 100 г сиру його аж цілий грам, а це на хвилиночку - 1%, тобто, більше, ніж вуглеводів. Вважається, що 100 г сиру забезпечують організм добовою нормою кальцію. Високий вміст кальцію в сирі допомагає запобігти остеопороз і мігрень, рак грудей і тромбоз. Кальцій покращує зовнішній вигляд шкіри і волосся.

Тверді, а особливо козячі сири рекомендують вживати вагітним жінкам і молодим мамам. Адже в такі періоди потреба в кальції і інших мінеральних солях сильно зростає і задовольняється з надлишком лише при вживанні не менше 150-200 грамів сиру кожен день.

Також кальцій корисний дітям, у яких активно зростає скелет. Але варто пам'ятати, що по-справжньому впливають на зростання кісток фізичні вправи, кальцій лише живить їх.

З інших важливих мікроелементів хочу зупинитися на цинку - сир містить цинку 4 мг на 100 г при добової потреби 10-15 мг. Цинк забезпечує повноцінне функціонування імунної системи, входить до складу клітинних оболонок і бере участь в утворенні еритроцитів в крові. Цей мікроелемент важливий для чоловіків - запускає і підтримує процеси виробництва тестостерону.

Багато дівчат, коли чують, що жирність Гауді - 25-30%, в жаху просять щось подіетічнее. Насправді ж ті жири, які містяться в сирі, якраз є корисними жирами. Наше тіло потребує невеликої кількості холестерину, він є будівельним матеріалом для клітинних мембран і гормонів - естрогену і тестостерону. До складу твердих сирів входить лецитин, що впливає на правильний обмін жирів в організмі. Цей липоидо входить до складу клітинних мембран і відповідає за їх проникність, борючись з атеросклерозом, і сприяє переробці жиру!

І, зрозуміло, всі ви знаєте, що сир - білковий продукт. Сирний білок засвоюється людиною практично повністю - при дозріванні сиру він стає розчинним. І все корисні властивості (вітаміни, амінокислоти, мікроелементи) залишаються в нашому організмі. Це відрізняє тверді сири від інших продуктів, таких як м'ясо, риба, яйця. Але ж з всіх не-тваринних продуктів сир - найгуманніший - адже корівки і кізоньки дають молоко абсолютно добровільно.

Ми щиро віримо, що їжа повинна бути корисною, смачною і різноманітною, а сир - натуральним і свіжим. І в те, що в щоденний раціон необхідно включати молочні продукти, в тому числі сир.

- Читайте також: 8 класичних поєднань сиру з вином

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация