Сирія: карта бойових дій 2016

Останні роки світова громадськість пильно стежить за політичною обстановкою в Арабській Республіці Сирія. Це пов'язано з повстанням вільної військового угруповання Сирії проти уряду і Башара Асада. ІГІЛ або ІГ (Ісламська держава) була сформована в 2011 році. Частина Сирії і Іраку залишається під контролем ІГІЛ, проте ситуація постійно змінюється.

Протистояння утворилося в результаті протестів проти уряду, так як вимоги сирійських демонстрантів і розділяє їх погляди уряду США, СА і Туреччини про відставку чинного президента Башара Асада, були відхилені.

Актуальна картина подій в Сирії виглядає так:

· На сьогоднішній день в сирійському конфлікті активними залишаються відразу кілька опозиційних об'єднань.

· США, Туреччина і низка країн надають всебічну підтримку опозиції.

· За деякими даними, США сприяли формуванню міжнародної організації по боротьбі з ІГІЛ близько року тому, однак, в реальності з величезними зусиллями відображають атаки терористичного угрупування тільки ВС Сирії під командуванням чинного президента і курди. Нещодавно ІГІЛовцам вдалося перетягнути до своїх лав екстремістів Лівії і Єгипту.

З січня 1944 року і донині між Російською Федерацією і Сирією діють особливі політичні взаємини. Вони базуються на домовленостях 1980 року про взаємовигідній підтримки обох сторін в культурній, економічній та інших сферах, в тому числі і військової. Розпад СРСР спричинив за собою борговий конфлікт між державами, однак в 2005 році РФ відкликала 10 мільярдне боргове зобов'язання САР на користь відновлення поставок озброєння.


Під час протистояння Росія на офіційних засадах продовжувала постачання озброєння ЗС САР. На міжнародних засіданнях ООН на підтримку позицій РФ виступили Бразилія, Китай, Іран, ПАР і Китай. Разом з тим США, СА, Великобританія, Франція і Туреччина здійснювали поставки озброєння і допомогу в підготовці опозиційних військових.

Карта бойових дій в Сирії на сьогодні

Крім того, у вересні 2015 року ВВС США завдали ряд потужних ударів на території САР за прямим наказом Барака Обами. Достовірно відомо, що ця дія не була узгоджена з Башаром Асадом, і не було підкріплено мандатом ООН. Президент Сирії визнав бомбардування актом агресії.

28 вересня того ж року відбулася 70 сесія Генеральна асамблея ООН, на якій президент РФ Володимир Путін виступив з промовою. Говорилося про необхідність згуртування міжнародного співтовариства та вжиття необхідних заходів в боротьбі з екстремізмом для стабілізації становища в країнах, які перебували в напруженій ситуації. Закликав вжити заходів для усунення загрозливого тероризму в світових масштабах.

Карта авіаударів російських ВПС у Сирії

У своєму зверненні Володимир Путін акцентував легітимність чинного уряду Сирії і критикував зусилля західних держав щодо відставки Башара Асада. Також вказав на несанкціоновану військову протекцію опозиційним угрупованням САР.

На думку багатьох аналітиків, стрімкий розвиток подальших подій стане початком кінця кризи в Сирії завдяки інтервенції РФ.

30 вересня 2015 року у відповідь на офіційний запит Башара Асада, СФ Росії було винесено рішення про застосування авіації за межами федерації. У той же день позиції ІГІЛ піддалися точним ударам з боку Російської авіації.

В даний час достовірно відомо місце розташування декількох авіабаз ВПС Росії в Сирії. Вони розташовані в Дамаску, Латакії, Хомсі, Тартусі, Слінхафе і Бассель Аль-Сад. На територіях, контрольовані сирійським урядом також знаходяться військові бази Іраку. Території, які межують з Ліваном, залишаються підконтрольними сирійської армії. Однак кордон з Туреччиною контролюють сепаратистські угруповання і бойовики ІГІЛ.

Військові дії зосереджені у Йорданській кордону, вона залишається під контролем ІГІЛ. На даний момент зафіксовано три напрямки бойових дій - Джамбул, Кверес і Алеппо. Напади терористичних угруповань успішно відбиваються силами сирійської армії, а також наносяться точкові удари по територіях зосередження терористів. Однак з боку ІГІЛовцев постійно наносяться удари по авіабазі Квереса. ІГ продовжують брати в облогу Кафар і Аль-Фоа, в цих містах проживає близько 35 тисяч громадян.

ЗМІ країн Заходу, грунтуючись на затвердження опозиційних угруповань, віщає про нанесення серії авіаційних ударів по мирних поселень Хомс і Хома.

З моменту нанесення перших ударів з боку РФ по дислокациям бойовиків світове співтовариство пильно стежить за станом справ сирійської кризи. В цей час, військове керівництво РФ веде облік вильотів бойової авіації з наданням детальних доповідей.

В цей час, військове керівництво РФ веде облік вильотів бойової авіації з наданням детальних доповідей


Сирійська армія веде бій за визволення Харб-на-всього.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация