Сірий кардинал Бориса Єльцина: ворог і ангел-хранитель в одній особі

Руслан Хасбулатов. Один з тих, хто в 1991-му виступив проти Бориса Єльцина. Один з тих, хто поставив країну на межу громадянської війни в 1991 році. Як йому вдалося уникнути не тільки розстрілу, але і суду? І як той, кому пророкували майбутнє великого вченого, вибрав шлях революціонера? Про це читайте в документальному розслідуванні телеканалу "Москва Довіра".

Вогонь і вода

22 листопада 1942 року. На пориту окопами землю опустився холод. Зірок на небі не було видно через дим від палаючих вагонів. Смоленські партизани із захватом спостерігали, як горять два фашистських ешелону з боєприпасами і провізією. В цей час непохитний Стрілець взяв першість серед сузір'їв, а Марс став володарем подій на Землі.

Астрологи називають цей день днем ​​несподіваних, екстремальних, доленосних рішень.

Саме 22 листопада на чеченське село Гуні напала банда Мата Махмудова, розоряти фермерські поселення протягом останнього року. Прості колгоспники, які зустріли ворога з вилами і сокирами, змогли перебити банду Мата. Фашисти не дійшли до цих місць, але такі банди знищували менше селян, ніж німецькі загони.

А під кінець 22 листопада 1942 року в одній з лікарень Грозного на світ з'явився хлопчик. Йому судилося стати великим вченим, але вибір, зроблений ще в дитинстві, кардинально змінив не тільки його лінію долі, але і лінію долі цілої держави.

Йому судилося стати великим вченим, але вибір, зроблений ще в дитинстві, кардинально змінив не тільки його лінію долі, але і лінію долі цілої держави

Руслан Хасбулатов, 1993 рік. Фото: ІТАР-ТАСС

"Ну, я, ви знаєте, людина, яка боїться тільки Всевишнього, і більше нікого", - говорить Руслан Хасбулатов.

"Скорпіон - це водний знак Зодіаку, а Стрілець - вогненний. Навіть не посвячений в таїнства нашої науки людина, розуміє, що вода і вогонь - це аварійна ситуація", - пояснює Сергій Безбородний.

Сергій Безбородний - керівник Школи наукової астрології, доктор медичних наук, лауреат премії Кембриджського університету за внесок в розвиток астрології та медицини.

"Перехід води до вогню означає згасання останнього. Це означає на мові долі, що людина, яка народилася в таку дату, може високо злетіти, але на вершині він може не втриматися, і потім, як стрімкий потік води, почнеться його глибоке падіння вниз", - каже Безбородний.

У житті Руслана Хасбулатова немає місця забобонам. Він - професор Економічного університету Плеханова і публіцист. На випадковості або доленосні зустрічі дивиться як на вивірену математичну схему.

"Арифметики ми не вчили. Крім підручників, нам давали якраз математичні знання. І ось виявилося, що за ці п'ять-шість років мене навчили, зуміли мені дати такі знання, які я використовував вільно. Мене стали ставити в приклад в Алма-Аті , я раптом опинився, так би мовити, одним з кращих учнів ", - розповідає Хасбулатов.

Революціонер замість вченого

Руслан Хасбулатов мав стати великим вченим, зробити революцію в математиці, фізиці або економіці. Революціонером він став, але до науки його революційна діяльність відношення не мала.

"Якщо розглядати його як професіонала в сфері економіки, його можна порівняти з таким генієм фізики, як Нікола Тесла", - вважає Маргарита Сербська.

Маргарита Сербська - астропсихолог, директор ННІ інформаційних біотехнологій, прихильник теорії еволюції людської свідомості.

"У них є схожі аспекти в гороскопі: у пана Хасбулатова аспект чудового економіста. Такий же, як у Миколи Тесла - аспект великого фізика", - говорить Сербська.

На відміну від більшості колег, Хасбулатов не йшов у політику, політика, немов бурхливий потік в горах, обрушилася на нього сама. Вона поглинула, понесла по життю ледь з'явився на світ хлопчика, ще не встиг усвідомити себе як повноцінну особистість. Це сталося в 1944 році. Його сім'я опинилася в числі депортованих чеченців.

"Звинувачення були стандартні: нібито участь у сприянні з німцями. Звичайно, це була цілковита ідіотизм, тому що жоден квадратний метр Чечено-Інгушетії не знаходився під окупацією німців. І як можна було співпрацювати, навіть при великому бажанні з боку населення?", - міркує Хасбулатов.

Єльцин Б.М. і Хасбулатов Р.І. на надзвичайній сесії Верховної Ради Української РСР, 1991 рік. Фото: ІТАР-ТАСС

Батько - герой війни, а мама - ворог народу. Їх відправили в Сибір. Зумовлює подія, кажуть вчені-астрономи, найважливіше збіг обставин, яка радикально змінила Руслана Хасбулатова. І ці зміни стануть згодом бомбою, здатної зруйнувати країну.

"Почуття несправедливості, яке виникло у нього в дитинстві через те, що його виселили з його країни, від його народу фактично відкріпив, родило у нього сильне прагнення досягти влади", - говорить Ірина Кірєєва.

Ірина Кірєєва - психолог соціальної сфери, фахівець з вивчення квантового свідомості.

"Досягти, навчитися, дізнатися, стати кимось великим у цьому житті. І фактично його шлях почався з самих низів і вийшов на самий верх", - говорить Кірєєва.

4 жовтня 1993 року. Відомі кадри: Борис Єльцин керує штурмом Будинку Рад в Москві. Двотижнева облога і мирні переговори ні до чого не привели. Єльцин вирішує взяти бунтівників силою.

"Настають більш жорсткі, жорстокі часи, коли влада використовує всі засоби, для того щоб утримати цю владу. Тобто боротьба за владу стала мати відкритий характер, жорсткий характер, цинічний, в використанні прийомів вже не було ніяких меж", - розповідає Хасбулатов.

Прибрати Сталіна

У астрологію Руслан Хасбулатов не вірить. Але тільки астрологічні схеми, хитросплетіння доль учасників жахливих подій 1993-го, здатні пояснити той дивовижний факт, що лідер опозиції, який поставив країну на межу громадянської війни, що не був засланий, засуджений або розстріляний.

"Відповідно до визначеної астрологічної структурі, Хасбулатов опинявся в найвищому секторі гороскопу щодо дати народження Єльцина, і це означало, що його взаємодія і його присутність в політиці не могло б просто так скінчитися. Тому тут була закладена, так би мовити, міна, і ті події , які розгорнулися в 1993 році, могли бути в ще більш важкому форматі, ніж вони відбулися насправді ", - стверджує астролог Сергій Безбородний.

Заклятий ворог Хасбулатова Борис Єльцин став його рятівником, ангелом-хранителем. Людина і державний лад, проти яких виступав наш герой, вберегли його від неминучої розплати за зухвалість, яка багатьом здавалася великою.

Характер Руслана Хасбулатова, його переконання, формувала саме життя. Він ріс в селищі Овцина, де розташовувалося поселення депортованих німців. Це місце стало новим домом для десятка засланих Сталіним чеченських сімей. Бажання перемогти культ особистості, ненависть до Сталіна стануть суттю Хасбулатова.

Руслан Хасбулатов відмовляється від шляху вченого-творця і вибирає шлях революціонера-руйнівника.

Руслан Хасбулатов відмовляється від шляху вченого-творця і вибирає шлях революціонера-руйнівника

Траурний мітинг біля Білого дому, 1991 рік. Фото: ІТАР-ТАСС

"Приїхав наш родич, мені, кажуть, тоді було років зо три, і він запитав:" Ну, синку, ким ти хочеш бути, коли виростеш? ". І я сказав, що хочу стати великою людиною, щоб прибрати Сталіна. Він каже: "А навіщо прибирати Сталіна?" - "А щоб моїй мамі не було так важко працювати, і щоб вона, разом зі своїми подругами, так важко не працювала", - згадує Хасбулатов.

Працювати Руслан Хасбулатов вмів - сільське життя зобов'язувала. А ось бідність навчила хлопчика цінувати дружбу, яка в сім'ях політичних засланців завжди була дорожче золота.

"Все жили однаково бідно і однаково дружно. Була висока солідарність, дуже висока. Ось я там в школу ходив. Страшно не любив, пам'ятаю," Буквар ", не хотів вчитися. Всі мене тягнуло на колгоспний двір, до коней, до биків, на яких я вмів їздити з трьох-чотирьох років ", - розповідає Руслан Хасбулатов.

У 1954 році сім'я Хасбулатовим переїхала в Алма-Ату. 12-річний трієчник-хуліган потрапляє у велике місто. Питання лідерства колишнього сибіряка стає питанням виживання в агресивному міському середовищі. Дар вченого допоміг йому бути кращим, знати те, чого не знають інші. Хасбулатов був жадібний до знань, читав все, що потрапляло під руку.

"Була мета - пізнати. Була мета зрозуміти досконально будь-яку систему. Прийняти будь-яке знання, всередині себе його асимілювати і видати як струнку, геніальну систему знань. Практичних знань і практичного застосування", - вважає Маргарита Сербська.

політичний гросмейстер

У Москву Руслан Хасбулатов приїхав в 1961 році. Він молодий, розумний, амбіційний. Надходить на юридичний факультет МГУ, активно займається наукою. Він веселун і дотепник, душа компанії. Маленька кар'єра майбутнього великого політика - він став комсоргом курсу, коли країну тільки-но очолив Леонід Брежнєв.

Йосипа Сталіна знову намагалися зробити позитивним персонажем, і це не сподобалося студентам, особливо тим, чиї батьки були репресовані. Першим про проблему заговорив Руслан Хасбулатов.

"І підняв питання про те, що у суспільства, таке враження, що зараз знову з'являється тінь Сталіна, деякі наші професори висловлюються в тому сенсі, що не все, що робив Сталін, було погано, треба об'єктивно дивитися на ці речі. Я тоді не брав взагалі жодної згадки про Сталіна з позитивного боку, будь то участь у Великій Вітчизняній війні, його роль в цій війні, в прийнятті якихось великих рішень або щось інше ", - розповідає Хасбулатов.

Борис Єльцин і Руслан Хасбулатов на сесії Верховної Ради РФ, 1992 рік. Фото: ІТАР-ТАСС

Політика партії в 1960-х визначала все. Відкрито висловлювати власну думку тоді було смерті подібно. З комсомолу виключали і за менші провини, а слідом за комсомольським значком його повинні були позбавити студентського квитка.

"Людина, яка не боїться ставити запитання, людина, яка не боїться піднімати, можливо, не дуже упереджений теми. Якщо він вважає, що це сказати необхідно, він обов'язково говорить", - говорить Сербська.

Нонсенс, парадокс: Хасбулатову запропонували стати секретарем Комітету комсомолу на юридичному факультеті. Більш того, в терміновому порядку йому видали партійний квиток Комуністичної партії Радянського Союзу.

"Він протиставляє страху розум", - говорить астропсихолог Марія Сербська.

Хтось або щось рятувало Руслана Хасбулатова, вело до найважливішої точці його життя, до моменту, заради якого він, можливо, і був народжений. Але що це за рятівні сили? Можливо, рішення, прийняте хлопчиськом в дитинстві, змінило його долю так, що всі астральні флюїди просто заплуталися в тонкощах його вчинків і їх наслідків.

"Ця дитяча мрія, яку я висловив в три або чотири роки, що я хочу стати на місце Сталіна, щоб його прибрати, і щоб мамі і її подругам було легше працювати, вона мені запала в душу. Я відверто ставив своїм завданням стати великим державним діячем ", - стверджує Хасбулатов.

"Я б назвала його, напевно ... От є гросмейстери в шахах, Хасбулатов в політиці і економіці, у створенні таких геополітичних систем такий же гросмейстер", - вважає Сербська.

У 1970-му Хасбулатов працював над новим освітнім курсом економіки для фабричної молоді. Експеримент вирішили провести в Свердловській області. Саме там він повинен був зустріти самого важливого людини в своїй політичній кар'єрі.

"І ось в одному з кабінетів я побачив і запам'ятав Єльцина, тому що це був дуже високий чоловік, він не був тоді якимось керівником, а завідував, по-моєму, промисловим і будівельним відділами. Мені його представили, кажуть:" Борис Миколайович Єльцин, завідує. А ось молодий співробітник з апарату ЦК, він буде займатися економічною навчанням ". Він сказав:" О, давно пора! Добре, що комсомол взявся за цю справу. А то я все життя керував будівельними підприємствами, і у мене багато молоді було, але вони дуже мало розуміли в економіці ", - згадує Руслан Хасбулатов.

Їх перше знайомство було "шапкових". Здавалося, вони повинні будуть стати однодумцями.

"Багато говорив про реальні проблеми міста Москви. І здалося, що, в общем-то, він, напевно, щось може зробити таке. У всякому разі, ми такий висновок зробили. І при спілкуванні з багатьма своїми товаришами, друзями, все були теж натхнені тим, що дуже енергійна людина, він буде серйозно робити якісь перетворення ", - розповідає Хасбулатов.

Битва титанів

Через 15 років вони знову зійдуться - вже тісно, ​​по роботі. Зійдуться так, що сили їх енергетичних полів ледь не знищать країну. Але чому так? Обидва - сильні лідери, обидва - революціонери, реформатори і демократи, робили одну справу, вирішували одні проблеми, вирішували приблизно однаково, але кожен в свій час.

"За знаком Зодіаку Борис Миколайович Єльцин є Водолієм, а Руслан Імранович Хасбулатов - Скорпіон. Взаємодія цих знаків конфліктне. Мовою астрології це називається квадратура. Квадратурні відносини, рано чи пізно, приходять до конфліктної стадії", - говорить Сергій Безбородний.

Їх спільна робота - низка сварок, нерозуміння і важких рішень. Руслана Хасбулатова призначили першим заступником президента ще до того, як ім'я Бориса Єльцина прогриміло з екранів. Кращий економіст держави - він повинен був стояти поруч і страхувати главу країни.

Лідер чеченського суспільно-політичного руху "Союз народу за відродження республіки" Руслан Хасбулатов, 1996 год. Фото: ІТАР-ТАСС

"Прекрасно розумів, розбирався в теорії держави і права, і, звичайно, розбирався в тому, що якщо в державі відбувається така ситуація, де немає центру прийняття рішень, значить, це держава зникає. Тому ось така була обстановка, дуже серйозна. Хіба її порівняєш із сучасною, сьогоднішньої? Звичайно, немає. Плюс, ще порожня скарбниця, не забувайте ", - розповідає Руслан Хасбулатов.

Він вникав в кожен аспект президентської роботи. Розробляв проекти, коригував закони. Його знання і рівень президентського довіри були силою, яку боялися. Він був тінню президента, сірим кардиналом, але чи було у нього право на трон?

"З точки зору гороскопу Хасбулатова, можна сказати, що він міг би зробити чудову кар'єру прем'єр-міністра. Він міг би зробити чудову кар'єру міністра фінансів. Тому що він проходить саме по третьої лінії сили - це грошові маси. Це потік грошових мас, це економіка.

Бути главою держави, першою особою - у нього занадто холодний і логічний розум.

1990-ті - пік політичної кар'єри Руслана Хасбулатова. Астрологи не сумніваються в тому, що для нашого героя це момент його самореалізації, момент вибуху тієї самої бомби, яку він створив, змінивши своє призначення. Вона вибухнула 4 жовтня 1993 року. Вибуховою хвилею було зметено Союз і опори держави, в столиці панував хаос. Руслан Хасбулатов був на межі життя і смерті, це стан захопило його на довгі місяці.

Психологи називають такі етапи періодами переосмислення, містики - очищення, астрологи - моментами переродження.

"Це обернулося моральним крахом людини, який довгі роки готував себе до такої керівної діяльності. Це дуже складно. І природно, особиста драма. Звичайно, я вже в гріш не цінував своє життя, вона мені вже була не дуже і дорога. Якась турбота, природно, про ближніх, про матір занепокоєння, про сім'ю ", - розповідає Руслан Хасбулатов.

Повернення в науку

Уже в лютому 1994 року Руслан Хасбулатов був звільнений з-під варти. Йому дозволили повернутися до викладання в Університеті Плеханова і навіть призначили завідувачем кафедри світової економіки. Але це було затишшя перед черговою бурею.

"Мені говорили, що" ось, єдина людина, яка може знайти вихід ", - говорить Руслан Хасбулатов.

Хвилювання на Кавказі, Чечня. Країні потрібен посланник, миротворець, він повинен переконати президента невизнаної республіки Ічкерія Джохара Дудаєва вирішувати проблеми шляхом мирних переговорів.

"У мене були настрої аж ніяк не для того, щоб знову брати участь. Тим більше, я дуже тверезо розумів, що навряд чи Єльцин і його люди захочуть, щоб я був причетний до вирішення цих питань, мирного завершення. Так що не можна думати, що я так вже легко погодився ", - згадує Хасбулатов.

Миротворча місія професора Хасбулатова розгорнулася в декількох кілометрах від Грозного. Руслан Хасбулатов багато часу приділяв переговорам і пошукам дипломатичного вирішення конфлікту. Дудаєв ж жадав бійні.

"А мені кажуть так:" Ти свою справу зробив, гранично послабив Дудаєва, він тепер уже ніякий не противник, далі ми самі його доб'ємо. І ми хочемо його добити військовим шляхом ", - стверджує Хасбулатов.

Сьогодні для Руслана Хасбулатова справа життя - викладання. Аудиторії на його лекціях завжди битком. Лідер, мудрець, математичний геній, він вчить студентів поважати закони, в створенні великої їх частини він брав участь особисто. Здобувши мудрість у вогні останніх революцій, він зробив найважливіший вибір у своєму житті.

Голова Верховної Ради Росії Руслан Хасбулатов, 1993 рік. Фото: ІТАР-ТАСС

"Основна мрія у мене, звичайно, була, я, по-моєму, це говорю не вперше і досить відверто, так, у мене була мрія - стати одним з впливових людей держави, з тим, щоб якось перетворити його в такій доступною для громадянина формі, щоб громадянин був забезпечений, щоб він, врешті-решт, не думав про хліб насущний ", - розповідає Хасбулатов.

Він як і раніше неймовірний прагматик, розглядає долю як складне рівняння: прості і складні числа, змінні, знаки ділення і множення. Його символ - рівняння життя: важливий, незамінний і головне, нероздільний, а помножений - на кількість його учнів і послідовників.

сюжет: міські історії

Як йому вдалося уникнути не тільки розстрілу, але і суду?
І як той, кому пророкували майбутнє великого вченого, вибрав шлях революціонера?
І як можна було співпрацювати, навіть при великому бажанні з боку населення?
Він каже: "А навіщо прибирати Сталіна?
Але що це за рятівні сили?
Але чому так?
Хіба її порівняєш із сучасною, сьогоднішньої?
Він був тінню президента, сірим кардиналом, але чи було у нього право на трон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация