Сирійський підхід генерала Лапіна

До управління військами ЦВО.

У 2018 році бойову міць Центрального військового округу збільшиться на 20%, а бойовий потенціал - на 24%. Оснащеність сучасним озброєнням і технікою в частинах постійної готовності буде виведена на рівень не менше 54%, а до 2020 року - на 70%. Про це заявив командувач військами ЦВО генерал-лейтенант Олександр Лапін на зустрічі з ветеранами Збройних Сил РФ. Детальніше про стратегію розвитку Центрального військового округу в матеріалі " Уралінформбюро ".

Протистояння з Заходом

За словами командувача, на сьогодні військово-політичної обстановки навколо РФ "не дає ні найменшого приводу до самозаспокоєння".

"Вся політика Заходу і, перш за все, Сполучених Штатів спрямована на те, щоб не допустити появи в особі Росії геополітичного конкурента. Ситуація ускладнюється тим, що практично всі міжнародні інститути працюють в інтересах США, а держави, розташовані по периметру наших кордонів, проводять зовнішню політику з оглядкою на думку Вашингтона. Ми відчуваємо пряма протидія буквально у всіх сферах. Застосовуються всі способи і засоби, нехтуються норми моралі і міжнародного права ", - підкреслив Олександр Лапін.

В якості підтвердження він звернув увагу на ситуацію в Сирії. За словами генерала, США не гребують використовувати терористичні формування для досягнення своїх цілей, а також активно маніпулюють інформацією.

"Масштаби дезінформації і провокацій з боку Заходу можна охарактеризувати як розв'язання повноцінної інформаційної війни проти Росії. У зв'язку з цим різко загострилося протистояння у військовій сфері. 14 квітня 2018 року Вашингтон зі своїми союзниками завдали ракетного удару по сирійській території", - зазначив Лапін.

Негативних наслідків конфлікту, за його словами, вдалося уникнути завдяки двом факторам: попереднім активних дій Росії і грамотно вибудуваної системі протиповітряної оборони Сирії.

Афганська небезпека

Найбільшою небезпекою для Росії та її союзників є зміцнення позицій ІГІЛ (терористичне угрупування, діяльність якої заборонена на території Росії - прим.ред.) В Афганістані.

"Зміцненню потенціалу ІГІЛ в Центральній Азії сприяє приплив з Близького Сходу прихильників радикально-екстремістських організації, що діють на території країн регіону, які здатні по поверненню на батьківщину створити" сплячі бойові осередки "і з опорою на місцеве радикальне населення розгорнути терористичну діяльність", - пояснив командувач ЦВО.

За оцінками військових, на території Афганістану зосереджено до 10 тисяч бойовиків ІГІЛ, які виношують плани створення ісламського халіфату на території республік Центральної Азії. Їх емісари безперервно вербують в свої ряди місцеве населення.

Є побоювання, що з 2020 року бойовики можуть почати активні дії. Їх багатонаціональний склад дозволяє проникати в країни, звідки вони родом. А за рівнем злагодженості бандформування наближаються до підрозділів спеціального призначення регулярних збройних сил.

Боротьба з тероризмом

В ході військової операції в Сирії, яку Росія розгорнула в 2015 році, ліквідовано близько 65 тисяч бойовиків. 819 з них - ватажки бандформувань 2 840 - вихідці з Росії. Знищено понад 8 000 одиниць бронетехніки і пікапів з крупнокаліберними кулеметами, 118 заводів по виготовленню зброї і боєприпасів, 37 заводів з виготовлення "джихад-мобілів" і 4 заводи з виготовлення "джихад-танків" (транспортні засоби, переобладнані для самопідрив).

"Завдяки російської авіації вирішена найважливіше завдання щодо позбавлення терористичних організацій джерел доходів від продажу нафтопродуктів, які складали не менше 3 мільйонів доларів на добу. Знищено 396 місць незаконного видобутку нафти і заводів по її переробці, а також 4 100 паливозаправників", - відзвітував Лапін.

Генерал підкреслив, що ключова роль у розгромі ІГІЛ на території Сирії належить збройним силам Росії.


Фото: прес-служба ЦВО

бойова підготовка

Військовослужбовців готують до відбиття можливої ​​агресії противника, яка може привести до розв'язування війни. За словами Лапіна, використовуються нестандартні способи дій на основі досвіду, отриманого в Сирії (боротьба з "джихад-мобілями", безпілотниками і квадрокоптера, підготовка снайперських пар, проведення рейдових дій по флангах і інше).

Серед запланованих на найближчий час навчальних заходів - "Схід-2018" і СКШУ "Центр-2019". Крім того, в серпні на Чебаркульском полігоні відбудуться командно-штабні навчання "Мирна місія-2018". Були проведені навчання з озброєними силами Таджикистану, Киргизії, Узбекистану і Казахстану.

"У поточному році ми маємо вирішити ряд пріоритетних завдань. Перш за все - своєчасно і якісно провести 10 організаційно-штатних заходів. До кінця року будуть сформовані і переформовані 1 з'єднання, 2 військові частини і 6 підрозділів. Необхідно вивести оснащеність сучасним озброєнням і технікою в частинах постійної готовності на рівень не менше 54%, а до 2020 року- на 70%. В період 2019 - 2020 роки поставка сучасних зразків озброєння і техніки дозволить переозброїти ще 3 з'єднання, 4 військові частини і 7 підрозділів ", - заявив командувач ЦВО.

Військова інфраструктура

У ЦВО триває облаштування військової інфраструктури. "Проведені в інтересах військ військового округу організаційно-штатні заходи дозволили за минулий рік підвищити бойовий потенціал військ на 11%", - повідомив генерал-лейтенант.

У 2018 року будуть облаштовані 11 з'єднань військових частин і підрозділів, створені умови для розміщення двох бригадних комплектів ракетних комплексів "Іскандер-М", організовано бойове чергування Повітряно-космічних сил, а також створені умови для проживання сімей військовослужбовців.

У 2019-2020 роках планується облаштувати 8 військових містечок, 3 аеродрому, 3 філії військових госпіталів, виробничо-логістичний комплекс "Пашин", паркову зону ракетної бригади Новосибірського об'єднання. Всього під кінець 2020 року в ЦВО завершиться будівництво і капітальний ремонт майже 500 будівель та споруд на 23 об'єктах військової інфраструктури.

"Таким чином, реалізація заходів, передбачених планом діяльності в 2018 році, дозволить підвищити бойову міць Центрального військового округу на 20%, а бойовий потенціал на 24%. Можу вас запевнити, війська ЦВО здатні гарантовано виконати завдання в будь-яких умовах обстановки. Бойовий потенціал буде нарощуватися і підтримуватися на рівні, гарантовано забезпечує військову безпеку Росії і її союзників на Центрально-Азіатському стратегічному напрямку ", - підсумував Олександр Лапін.

Центральний військовий округ дислокований на території трьох федеральних округів і 29 суб'єктів РФ. До складу округу структурно входить ряд закордонних об'єктів: 201-я військова база на території Таджикистану, об'єднана військова база в Киргизії, а також підрозділи на території Казахстану.

Олександр Лапін в 2014 році був призначений на посаду першого заступника командувача - начальника штабу Східного військового округу (ВВО). Пізніше обіймав посаду начальника штабу угруповання військ Збройних сил Росії в Сирії. У листопаді 2017 очолив війська Центрального військового округу.

Наталя ТИМОФЄЄВА

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram для швидкого доступу до новин!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация