Шість роботів-вбивць, які змінять суть війни: український "Фантом" в списку

Хоч українська і російська розробка потрапили в список, вони все ж відстають від технологічних можливостей інших країн і компаній. Хоч українська і російська розробка потрапили в список, вони все ж відстають від технологічних можливостей інших країн і компаній

Дистанційно керований мінібронетранспортер "Фантом" / УНІАН

Інженери України намагаються створити автономну бойову машину. А в Росії хваляться, що вже випробували свою розробку на полях бою в Сирії.

Тому Radio Free Europe / Radio Liberty склало список з шести роботів-вбивць, які зараз на технологічної передовий світу.

Російський безпілотний танк «Уран-9» обладнаний 30-міліметровою гарматою, яка здатна пробити цегляні стіни. Крім того, на озброєнні машини чотири ракети, які можуть підбивати танки і повітряні цілі. У Росії кажуть, що 10-тонний бойовий робот був випробуваний в Сирії. Однак, в ході виконання завдань у нього часто виникали технічні проблеми. А в розпал бою оператор «Урана-9» занадто часто втрачав зв'язок з машиною.

Читайте також Росія виступає проти заборони на автономних бойових роботів - ЗМІ

До списку видання також потрапила українська розробка - безпілотний наземний бронетранспортер «Фантом» . Він важить 2,5 тонни і обладнаний гарматою з калібром 12,7 міліметрів. Його поки не випробували в бою. Але деякі українські військові сумніваються, що підтримка такого робота буде корисною.

Неназваний український військовий пояснив RFERL: «Якщо ми будемо вести патрулювання вночі і цей робот буде їхати поруч, нас побачать і почують за два кілометри. Тому я кажу розробникам: «Хлопці, цей робот крутий, але краще залиште його собі» ».

Тому я кажу розробникам: «Хлопці, цей робот крутий, але краще залиште його собі» »

Дистанційно керований мінібронетранспортер "Фантом" / УНІАН

Втім, не всі безпілотні машини провалили бойове хрещення. Автономна бронемашина The Guardium, яку розробили в Ізраїлі, успішно виконує завдання на передовій з дня своєї презентації в 2012 році. Машину можна оснастити поруч сенсорів. З її допомогою можна доставляти все необхідне солдатам на лінії вогню, оскільки вона здатна везти сотні кілограмів корисного вантажу.

The Guarium / wikipedia.org

Хоч The Guardium залишається на службі армії, компанія, яка його розробила, припинила виробництво робота в 2016 році через відсутність зацікавленості в ньому з боку міжнародних покупців.

Компанія Samsung більш відома своїми смартфонами. Але в 2014 році її підрозділ встановило фалангу збройних роботів-вартових вздовж кордону Південної Кореї з КНДР. SGR-A1 може виявити підозрілий рух на відстані 4 кілометрів. У разі тривоги оператор-людина може віддати роботам команду привести в бойову готовність свої кулемети, які зазвичай приховані під корпусом, або запустити 40-міліметрові гранати в напрямку мети. Система викликала серйозні суперечки щодо етичності використання автономного летального озброєння.

Система викликала серйозні суперечки щодо етичності використання автономного летального озброєння

SGR-1A / wikipedia.org

Але найбільш відомий робот-вбивця в світі - це, напевно, безпілотник Reaper, яким користуються Військово-повітряні сили США з 2007 року. Ракета цього робота три роки тому знищила бойовика «Ісламської держави» з Великобританії «джихадиста Джона», який перед камерами різав голови заручникам. Reaper може літати до 14 годин з повним озброєнням на борту. Він рухається занадто високо і тихо, щоб його легко можна було виявити за землі.

Ударний безпілотник MQ-9 Reaper американських ВПС / REUTERS

Видання також нагадує і про погану славу американського робота. Після терактів 11 вересня 2001 року ракети, запущені з його борту, вбивали крім терористів ще й мирних людей в Пакистані, Ємені та Афганістані. Це викликало міжнародний осуд і невдоволення.

Читайте також Імперія копіює технології: в РФ показали прямоходячої бойового робота, як в "Зоряних війнах"

Фізична віддаленість живих солдатів від насильства війни все більше стає буденною справою. Але для багатьох «червоною лінією», за яку не можна переступати, стало використання штучного інтелекту або повністю автономного зброї у війні. Однак, такі роботи вже в процесі створення. Зокрема, робот Atlas був розроблений компанією Boston Dynamics за гроші американського Міноборони.

Він перевершує більшість солдатів-людей в фізичних можливостях. Про повної самостійності мови поки не йде. Але розробка штучного інтелекту набирає обертів. Тому не виключено, що його можуть використовувати для побудови армії самостійних роботів. Уряди багатьох країн закликають ввести вже зараз відповідні заборони на зброю, якому не потрібна команда людини, щоб відкрити вогонь. Однак, експерти стверджують, що зупинка розробки бойових роботів в жодній країні не означає, що їх не створять інші.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация