Система податків і зборів в РФ в 2019 році

  1. Що таке система оподаткування Як правило, під нею мають на увазі всю сукупність існуючих податків...
  2. Федеральний рівень
  3. регіональний рівень
  4. місцевий рівень
  5. податкові режими

Що таке система оподаткування

Як правило, під нею мають на увазі всю сукупність існуючих податків та інших зборів, які були встановлені на найвищому рівні.

Безумовно, податок - це не Божа кара, і держава не може просто зібрати все, що захоче. Щоб регулювати і контролювати це, в чинному Податковому кодексі добре прописані принципи, за якими і повинна працювати вся система оподаткування РФ.

Так, обов'язково повинна враховуватися реальна платоспроможність кого б то не було Так, обов'язково повинна враховуватися реальна платоспроможність кого б то не було. Також, податок не має ознак дискримінації. Наприклад, не можна змусити платити іудеїв більше ніж православних, а представників партії «Зелених» менше ніж «Синіх». Кожен вид податку просто зобов'язаний мати і своє економічна підмога, тобто він не може бути накладено на людину без безпосереднього об'єкта оподаткування. Наприклад, за що людина буде платити податок на землю, якщо у нього її немає? Також, законодавство забороняє вигадувати нові види зборів, які не передбачені НК РФ, або спеціально не давати громадянам користуватися своїми конституційними правами через надмірне стягування податків.

рівні оподаткування

Крім того, що перераховані принципи повинні завжди братися до уваги, є ще необхідність стежити за виконанням таких обов'язків аж на трьох рівнях.

Система оподаткування та зборів розподіляється як би на три зрізу, в залежності від територіального і субординаційного устрою держави:

  • на федеральні податки / збори,
  • на регіональні,
  • на місцеві.

Кожен з перерахованих рівнів має свої особливості. Рівень справляння та нарахування прописаний в Податковому кодексі, а також окремо регулюється місцевими положеннями. Ставки деяких відрахувань різняться в залежності від місцевості.

Федеральний рівень

Всі федеральні податки перераховані в Податковому кодексі. Хочете ви чи не хочете, але вони є обов'язковими для всіх, і ні в якому місті країни від них не сховатися. Ні, звичайно, кожен зобов'язаний платити повністю всі види, але якщо громадянин має якесь відношення до оподатковуваного виробництва або грошового обороту - то доведеться трошки поділитися. На відміну від інших податків, ці повинні направлятися безпосередньо в казну. Федеральна система податків, а точніше її рівень, включає наступні види зборів:

  1. На додану вартість (ПДВ). Його, як правило, оплачують бізнесмени, «приватники» які мають справи пов'язані з послугами, що дозволяють отримувати вигоду.
  2. Акцизи.
  3. На дохід. Він стосується всіх, включаючи фіз осіб і будь-яких бізнесменів. Так уже повелося, що якщо ви щось отримуєте, то зобов'язані віддати відсоток до фонду держави, хоча б за те, що вам була дана така можливість - отримати.
  4. На копалини. Це, перш за все, стосується тих, хто займається їх розробкою та видобутком.
  5. Єдиний соціальний податок.
  6. Водний і інші види зборів, що передбачені статтею 13 НК.

регіональний рівень

Крім того, що Податковий кодекс дає перелік федеральних податків, там містяться ще й регіональні, тобто ті, які поширюються не на всіх, а тільки на жителів конкретної частини країни. Такі відрахування повинні переходити в відповідному полі бюджету. Система оподаткування в Росії пропонує суб'єктам федерації самостійно видавати закони, які б розширювали їх повноваження для ведення справ з оподаткуванням. Безумовно, існують і рамки, але це, як правило, не так вже й втішає, адже податки все одно обов'язкові для всіх, хто проживає в конкретному регіоні. Отже, які ж збори сюди входять? На них можна подивитися в статті 14 НК:

  • на майно організацій,
  • на ігровий бізнес,
  • транспортний податок, з яким доведеться зіткнутися всім, хто має, або планують обзавестися автомобілем.

Офіційні повноваження, які дісталися регіональним органам влади, як правило, стосуються не стільки призначення нових податків, чого не можуть не радіти громадяни, скільки порядку і способу сплати, передбачених законом. На рівні федерального законодавства дається «добро» на розподіл податкових ставок в якихось рамках, а ось конкретний відсоток або суму для свого регіону, система податкових органів РФ цього конкретного суб'єкта встановлює на свій розсуд.

Безумовно, все аргументується існування величезних обсягів робіт і грошової необхідності в суб'єкті федерації, тому, на мінімальну межу цього діапазону, як правило, розраховувати не доводиться.

місцевий рівень

І якщо хтось відчув азарт в сплаті всіх попередніх видів податку, то його порадує наявність ще і місцевих обов'язкових зборів. Такі існують на рівні муніципальних управлінь та запропоновані НК РФ за сумісництвом з нормативними актами місцевих самоуправленцев. Приємно, що оплачуючи ці податки, є надія на те, що ви реально побачите результат - куди саме пішли гроші платників податків, адже всі збори місцевого рівня переходять безпосередньо в бюджет муніципалітету. Правда держава поклопоталася і тут, залишаючи на місцевому рівні тільки земельні збори і майновий податок фізичних осіб. Втім, спасибі кажуть муніципалітети, а платники підраховують свої гроші після того, як довелося розщедритися за всіма трьома рівнями.

Таким чином, податкова система РФ на місцевому рівні, подібно регіональним, здатні самостійно вирішувати тільки питання податкової ставки (в разі, якщо держава надасть можливість), а також вирішувати: коли і як жителі повинні все це виплатити.

Слід сказати, що хоч податків і багато, як здається, але система оподаткування в Російській Федерації ще не включає в себе ряд інших мит. Наприклад, митні збори, або спеціальні платежі за користуванням лісом, також не входить сюди збір за забруднення навколишнього середовища. Втім, не дивлячись на те, що ці платежі не вважаються податками, ніхто не заважає стягувати їх за іншими (неподаткових) законам.

податкові режими

Перераховуючи така велика кількість податків, можна дійсно сильно злякатися або хоча б здивуватися - коли ж ви встигаєте все платити? Але по факту, на існуючих 15 податків, є 5 видів спеціальних режимів, кожен з яких істотно спрощує життя.

Безумовно, держава не може дозволити собі втрачати будь-які засоби, просто так знімаючи обов'язку сплачувати податок. Але режими здатні об'єднати якісь з них разом, а деякі і зовсім обнуляються, переходячи в єдину, встановлену для всіх суму.

Сьогодні, підприємці та ВП можуть скористатися: загальним, спрощеним, єдиним, єдиним с / г і патентним видом оподаткування. В цілому, система оподаткування досить систематизована і відкрита.

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Наприклад, за що людина буде платити податок на землю, якщо у нього її немає?
Отже, які ж збори сюди входять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация