«Система розвалиться»: як на Україні мають намір оскаржувати скандальну пенсійну реформу

  1. питання грошей
  2. Підводні камені
  3. «Вигідніше вирощувати часник»

Закон про пенсійну реформу в Україні опубліковано в офіційній пресі і почне діяти з 11 жовтня 2017 року. З новими нормами не згодні Опозиційний блок і партія «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Вони мають намір оскаржити прийняту Радою ініціативу. За підрахунками критикують реформу аналітиків, уряд фактично збільшує пенсійний вік до 63 років і поступово підвищує мінімально необхідний стаж. Тим, хто працює в тіньовому секторі, дозволяється «докупити» брак стажу за 17 тис. Грн. ($ 630) на рік. Експерти вважають, що населення вирішить вкладати гроші в покупку нерухомості або в більш надійні іноземні пенсійні фонди. Чи є підстави для визнання пенсійної реформи незаконної - в матеріалі київського кореспондента RT.

Закон про пенсійну реформу, згідно з яким в Україні підвищується необхідний для виходу на пенсію страхового стажу, опублікований в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України». Діяти закон почне 11 жовтня. Положення реформи викликали хвилю критики в країні. Заперечувати нові норми мають намір кілька політичних партій.

Політрада партії «Опозиційний блок» зобов'язав свою фракцію звернутися до Конституційного суду з вимогою визнати окремі положення реформи суперечать основному закону країни. Після вступу нововведень в силу мільйони українців не зможуть отримувати пенсії, кажуть парламентарі.

Про намір домогтися того, щоб реформа була названа незаконної, заявили і в партії «Батьківщина».

Позафракційний народний депутат Юрій Левченко зареєстрував у парламенті законопроект №6614, в якому пропонував скасувати результати голосування за пенсійну реформу. Але Верховна рада ініціативу свого колеги не підтримала.

З голосу українські депутати встигли внести в пенсійну реформу близько 2 тис. Правок, що є порушенням регламенту роботи парламенту. Наприклад, депутати відмовилися від ідеї уряду не включати навчання в університеті або декретну відпустку до страхового стажу. На його підставі і буде визначатися момент виходу українців на пенсію.

Але порушення регламенту при голосуванні не збентежило керівництво України. Документ спочатку завізував спікер Верховної ради Андрій Парубій, а потім і президент Петро Порошенко.

питання грошей

Про необхідність міняти роботу Пенсійного фонду України, дефіцит якого становить приблизно 142 млрд грн. ($ 5,3 млрд) при загальному обсязі близько 284 млрд грн. ($ 10,5 млрд), представники МВФ говорять уже другий рік. Але зараз проведення реформи стало обов'язковим пунктом для отримання п'ятого траншу МВФ на суму $ 1,9 млрд.

Також по темі

Незаслужений відпочинок: чому влада України змушені залишити громадян без пенсій Незаслужений відпочинок: чому влада України змушені залишити громадян без пенсій

У вересні Верховна рада затвердить нову пенсійну реформу, розроблену урядом, повідомив RT джерело в Блоці Петра ...

Те, з яким завзяттям українська влада просувають в країні реформи, вразило європейців. «Прем'єр-міністр окреслив свою програму на 2017-2018 роки, і вона є дуже амбітною. Якщо поглянути на інші країни, цього було б достатньо, щоб повалити уряд, - хоча б однієї з цих реформ, які Україні необхідно впровадити паралельно з іншими. Медична, пенсійна, земельна реформи - кожна з них викликала б велику хвилю дискусій в інших країнах, аж до повалення уряду і занепокоєння в країні. І мужність, з яким український уряд намагається просунути ці реформи вперед, вражає », - заявив глава групи підтримки України в Європейській комісії і керівник Генерального директорату з питань сусідства та розширення Єврокомісії Пітер Вагнер.

Таким чином, Пітер Вагнер вважає, що в країнах ЄС політики, які ризикнули б провести подібні реформи, були б змушені піти у відставку.

Підводні камені

Окремі депутати Ради не втомлюються хвалитися, що істотно підвищили пенсії. «Пенсія моєї тітки Галі, яка все життя пропрацювала бухгалтером в селі на Луганщині, збільшена на 1854 грн. ($ 68)! Пенсія її чоловіка, мого дядька Васі, який теж все життя пропрацював колгоспним шофером, підвищена на 1 тис. Грн. ($ 37). Пишаюся своєю командою, яка зробила велику справу для 10,5 млн наших пенсіонерів! Так і повинні діяти справжні державні діячі - піклуватися про добробут українців, а не паразитувати на їхніх бідах, щоб дорватися до влади », - написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Експерти ж кажуть, що у пенсійній реформі багато підводних каменів. Наприклад, за підрахунками опозиціонерів, середня пенсія в Україні зросте лише на 500 грн. ($ 18,5). На ці гроші можна купити 5 кг курячого філе, 10 пачок чаю, 27 пачок крупи або 50 разів проїхати в приміській маршрутці.

Але головна новація - поступове підвищення мінімального страхового стажу, необхідного для отримання пенсії, з 25 до 35 років. До затвердження реформи він становив 15 років.

«Уявіть собі, що в січні 2018 року в Пенсійний фонд приходить людина, яка досягла пенсійного віку, у якого за плечима 24 роки стажу. А йому кажуть, що з 1 січня мінімальний страховий стаж уже становить 25 років, тобто людині потрібно ще один рік попрацювати. Цей же чоловік приходить до Пенсійного фонду через рік, а йому знову відповідають, що з 1 січня 2019 року мінімальний стаж уже дорівнює 26 рокам. Такого більше немає ніде в світі », - заявив народний депутат від Опозиційного блоку Михайло Папієв.

У 2011 році на Україні вже підвищили пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, а для чоловіків залишили на колишньому рівні - 60 років. Вік, після досягнення якого українці виходять на пенсію, збільшується планомірно. Наприклад, в цьому році на заслужений відпочинок можуть відправитися жінки у віці 58 років. Нова реформа ніяких змін, які стосуються терміну виходу на пенсію, не передбачає.

Однак, за підрахунками критикують реформу аналітиків, отримати мінімально необхідний стаж в 35 років середньостатистичному українцеві вдасться не раніше, ніж в 63 роки. Тобто де-факто можна говорити про підвищення пенсійного віку, хоча де-юре це не так.

Ті, хто вийде на заслужений відпочинок з наступного року, отримають меншу пенсію, ніж якби вони зробили це зараз, говориться в заяві партії «Батьківщина». Це відбудеться тому, що один з коефіцієнтів при розрахунку розміру пенсії - вартість робочого року - знизиться з 1,35% до 1% від розміру зарплати.

«Людина, яка працює 40 років і має заробітну плата 5000 грн. ($ 185) на місяць, зараз би отримував 2700 грн. ($ 100) на місяць пенсії. А після прийняття псевдореформи така ж людина з таким же стажем і зарплатою матиме пенсію 2000 Грн. ($ 74) місяць », - йдеться в повідомленні партії« Батьківщина ».

«Україна брала на себе зобов'язання знизити дефіцит Пенсійного фонду будь-якими способами. Зараз депутати приймають не те, про що домовилися з МВФ. Вони розглядають збільшення пенсії замість обмеження розміру пенсії, наприклад. Це шикарне поле для будь-якого роду популістів. Коли система розвалиться, ми чітко повинні розуміти, хто в цьому винен: глобально - популізм, а зокрема - депутатський корпус, який дав системі померти », - підкреслив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко в коментарі виданню« Гордон ».

«Вигідніше вирощувати часник»

Парламентарії дозволили українцям «докуповувати» відсутній стаж, один рік якого обійдеться в 17 тис. Грн. ($ 630).

«Здоровий глузд підказує інший шлях. Якщо покласти в державний «Приватбанк» 170 тис. ($ 6,3 тис.) На 10 років під 14% річних, як зараз, то за 10 років вийде заробіток в 238 тис. Грн. ($ 8,8 тис.), Що в сумі дасть 408 тис. Грн. ($ 15,1 тис.). З урахуванням виходу на пенсію чоловіки в 60 років середньостатистичний чоловік проживає ще аж 4 роки. Він буде мати 8,5 тис. Грн. ($ 315) на місяць протягом 4 років, які він ще проживе. Або 4,3 тис. Грн. ($ 159), якщо проживе 8 років », - вважає засновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко.

За його словами, «посадка горіхів, вирощування часнику або покупка однокімнатної квартири в Києві за $ 15 тис. Для здачі в оренду» виявиться вигідніше, ніж «щира здача своїх грошей державі, яке має фантастичний талант просаджувати їх максимально швидко і ефективно, гарантуючи на старості жебрацьку пенсію в $ 50 в місяць ».

Олег Устенко говорить, що уряд не впроваджує накопичувальну пенсію для майбутніх пенсіонерів. «Тому що гроші будуть акумулюватися на рахунках працюючих людей і не підуть до Пенсійного фонду. І що буде з тими, хто в солідарній пенсійній системі? Виходить, ми з вами повинні платити і в Пенсійний фонд, і відкладати собі на свою пенсію. Наші заробітні плати не дозволяють таких витрат. Хіба ми впевнені, що Пенсійний фонд зможе ефективно розпоряджатися пенсійними накопиченнями? У мене є сумніви, що Україна, яка перебуває на 131-му місці з 170 країн за рівнем корупції, зробить державний накопичувальний пенсійний фонд ефективним », - заявив він виданню« Гордон ».

Молоді українці вже зайнялися пошуком альтернативи. Зараз в країні зростає попит на покупку закордонної нерухомості, працівники вкладають гроші в іноземні пенсійні фонди. На Україні вони вважають за краще платити податки по мінімуму.

І що буде з тими, хто в солідарній пенсійній системі?
Хіба ми впевнені, що Пенсійний фонд зможе ефективно розпоряджатися пенсійними накопиченнями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация