Ситуація в Донецьку - жителям міста все важче

  1. "Люди вже говорять, де вони бачили ці" республіки "
  2. Жорстокі ігри курсу
  3. "Кому вони заважали?"
  4. "Подібність Північної Кореї"

Фото: AFP

На окупованих територіях наростає градус відчаю, депресії та безнадії. Все більше донеччан з жахом відчувають глухоту тупика, в який їх завели так звані "влади ДНР".

"Люди вже говорять, де вони бачили ці" республіки "

Причин цього більш ніж достатньо. За кілька днів окуповані території виявилися відрізаними від зв'язку із зовнішнім світом через неможливість зв'язатися з рідними по мобільному - український оператор "Водафон" заявив про відновлення комунікацій після пошкодження, але в Донецьку заповітна "сітка" на екранах мобільників так і не з'явилася. Жителі звинувачують представників місцевих "влади", які стурбовані тільки виручкою від продажу сім-карт місцевого телефонного оператора "Фенікс" (працює на "віджатих" потужностях українських операторів "Київстар" і "Лайфселл") - така-сяка альтернатива мобільного зв'язку хоча б в межах міста.

Також досі не вщухають пристрасті з приводу заборони на виїзд "в Україні" співробітників бюджетних організацій і "держслужбовців ДНР". Шоковані жителі припускають, що заборона пов'язана зовсім не з ймовірністю вербування донеччан українськими спецслужбами (як втовкмачують в голови окупаційна влада).

"Явно хочуть, щоб якомога менше людей їздили у" ворожий держава ", а потім розповідали, що там і продукти дешевше, і ліки, і взагалі - жити можна, а не існувати. І що вся нісенітниця, яка лине з екранів телевізорів і з місцевих газет - це пропагандистська нісенітниця. Люди відверто вже говорять, де вони бачили ці "республіки", і дуже хочуть, щоб Україна повернулася ", - вважає житель Донецька Ярослав Полинская.

Жорстокі ігри курсу

Ще одні неприємний момент - курс обміну гривні на рублі. За останні кілька днів він значно знизився. І якщо на підконтрольних територіях 1000 гривень можна обміняти на тисячу дев'ятсот сімдесят два рубля, то на окупованих, як свідчать курси обмінників, - тільки на 1750 рублів.

"Різниця в 200 рублів на кожного тисячі - це, знаєте, занадто! Пенсіонери, які знімають свої пенсії на підконтрольних територіях, раніше везли до Донецька гривні і тут обмінювали. Коли курс був більш-менш нормальний, то 5000 гривень - це було трохи більше 10 тисяч рублів. А зараз за ці ж гривні - 9850 рублів, і курс, судячи з усього, буде падати ще більше. Ціни і так немаленькі, і потроху зростають. Якщо зрівняються в курсі рубль і гривня, то людям взагалі реально не за що буде жити ", - запевняє донеччанка Олена Кравцова.

"Кому вони заважали?"

Мабуть, і цих неприємностей мало для змучених мешканців окупованих міст і сіл Донбасу. Днями пройшла інформація про те, що Всесвітня програма ООН з продовольства припиняє програму допомоги на сході України. Як тепер будуть виживати люди похилого віку, люди з інвалідністю, самотні мами - ніхто не знає.

"Знаєте, ми відчуваємо, як ніби нами скористалися і викинули! Ніби люди стали інструментами, за допомогою яких тут, в Донецьку, хтось вирішував свої завдання по приходу до влади або збагачення. Виводили людей на мітинги, на захоплення будівель, обіцяли їм багате життя ... Тепер ці "вожді" збагатилися, а прості люди залишилися взагалі без будь-якої допомоги. Ось уже оонівська програма закривається, а рік тому заборонили працювати гуманітарної штабу Ріната Ахметова, ще раніше - іншим гуманітарним місіям ... Кому вони заважали, адже вони тільки допомагали? - задається питанням горлівчанка Анна Гудзенко. - Та старі виживали на цій гуманітарки, годували себе і своїх дітей, які роботу знайти не могли! У моєї сусідки народилася внучка в кінці 2014 року. У дочки пропало молоко відразу, тому що жили вони майже під самим аеропортом. Так дитина на сумішах і кашка з ахметівською гуманітарки ріс. Самі вони не могли купити нічого з цього - банально не вистачало грошей, а ті суміші що були в магазинах, коштували як крило від літака! Ще й не всім дітям підходили ... І що, це треба було заборонити? Щоб не народжували, які не ростили дітей? Який треба бути сволотою, щоб так вчинити! ".

"Подібність Північної Кореї"

Все більше і більше донеччан всерйоз замислюються про те, щоб виїхати із захопленого міста. "Ми пережили війну, але не можемо пережити тотальне знущання над тими, кому найважче, - каже Олег Мінь, житель центрального району Донецька. - Мої батьки до останнього вірили, що життя налагодиться, що буде якось спокійно, не хотіли покидати рідний місто. Але навіть вони сказали, що не хочуть жити в якомусь подобі Північної Кореї, в яке перетворюються Донецьк та інші окуповані міста. і вони не боягузи і зрадники, а нормальні люди, яких просто довели до ручки! "

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Quot;Кому вони заважали?
Кому вони заважали, адже вони тільки допомагали?
І що, це треба було заборонити?
Щоб не народжували, які не ростили дітей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация