Ситуація навколо прав ЛГБТ: погляд з Грузії

Про табу, протестах і соціальні зміни Про табу, протестах і соціальні зміни   ТБІЛІСІ - У той час, як Захід став на захист прав ЛГБТ, на території колишнього Радянського Союзу ситуація разюче відрізняється

ТБІЛІСІ - У той час, як Захід став на захист прав ЛГБТ, на території колишнього Радянського Союзу ситуація разюче відрізняється. Російський закон про заборону «пропаганди гомосексуалізму» став причиною бойкотів товарів і заходів. А в Грузії представники православної церкви відкрито напали на учасників гей-параду.

Очолювані священиками тисячі грузин в минулому травні вийшли на вулиці Тбілісі, щоб зірвати мітинг на захист прав ЛГБТ-спільноти. Вони несли плакати і кропиву, співали гімни, а потім прорвалися через оточення поліції.

Оточивши автобус, в якому сховалися ЛГБТ-активісти, агресивно налаштовані жителі грузинської столиці почали скандувати «смерть їм, смерть їм». Обійшлося без жертв, а отримані травми були відносно легкими.

Минуло три місяці, і Грузія осмислює ці події.

Шалва Кекелія - ​​один з 200 православних священиків, які вийшли в той день на вулиці грузинської столиці. За його словами, велика частина священнослужителів намагалася запобігти насильству. Він та інші представники церкви зверталися з попередженнями до ЛГБТ-активістам, прагнучи переконати їх не проводити мітинг, але коли він почався, контролювати розгнівану натовп вже було важко.

На думку Кекелія, гомосексуалізм - це гріх, який в Грузії не можна показувати. Як і багато інших жителів цієї країни, Кекелія вважає, що терпимість до одностатевих стосунків - іноземне, чуже його країні, і європейці намагаються вчити життя грузин.

«Чому вони вважають, що ми дурніші за них і не знаємо самі що робити?», - запитує він.

Засновник «ЛГБТ Грузія» Давид Шубладзе не згоден зі священиком Кекелія. За його словами, в Грузії зародилося і росте своя, вирощена вдома терпимість по відношенню до нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Близько 15 тисяч грузинів - як геїв, так і традиційної орієнтації - підписали петицію з вимогою суду над священиками, які брали участь в травневому нападі, відзначає він.

Коли конгресмен від правлячої партії поставив під сумнів зібрані підписи, їх автори опублікували свої фотографії в «Фейсбуці», деякі з них з повідомленням: «Я підписав, і я справжній».

Завдяки тиску громадськості, табу було порушено: двох священиків судили за звинуваченнями в застосуванні насильства і погрози демонстрантів. Одного виправдали, другий чекає продовження суду на цьому тижні.

Директор Тбіліського «мозкового центру» Олександр Ронделі вважає, що події після анти-ЛГБТ протесту можна охарактеризувати як позитивні:

«Те, що сталося, має позитивний характер - було знищено табу щодо критики церкви, і тепер багато її висловлюють. До цього церква була поза критикою, і ми не могли вільно говорити про її справах ».

Прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі заявив, що його уряд захищає сексуальні меншини. Через три дні після зіткнень група ЛГБТ-активістів, повністю захищена поліцією, змогла провести демонстрацію в Тбілісі, відзначає він.

Традиційне суспільство Грузії рухається до XXI століття, і, ймовірно можна очікувати, що нове покоління грузин впорається з прийдешніми великими змінами.

джерело

Тепер, завдяки Aperio Lux , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

Тепер, завдяки   Aperio Lux   , ЛГБТ-портал можна чітатьна iPhone і iPad

«Чому вони вважають, що ми дурніші за них і не знаємо самі що робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация