Скандал: генпрокурора Луценко не пустили в США, куди він рвався з метою лобіювання свого прем'єрства

У генерального прокурора Юрія Луценка на цьому тижні зірвалася поїздка в США - його туди просто не пустили У генерального прокурора Юрія Луценка на цьому тижні зірвалася поїздка в США - його туди просто не пустили ...

Цю цікаву і приємну інформацію повідомило напередодні ввечері видання «Країна».

З посиланням на кілька незалежних один від одного джерел, видання розповіло, що у вівторок, 27 березня, в Амстердамі чолі ГПУ не дали сісти в літак в Нью-Йорк.

Причиною нібито була анульована американська віза.

Луценко прямував до Америки, роблячи пересадку в столиці Нідерландів.

Таку ж інформацію оприлюднив на своїй сторінці в Фейсбуці лідер партії «Народний контроль», народний депутат Дмитро Добродомов (позафракційний). Його повідомлення одразу ж і не дуже ввічливо прокоментував сам генпрокурор.

«Клініка там у вас без Мишико», - написав Луценко, судячи з усього, маючи на увазі екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Михайла Саакашвілі, висланого з України.

У відповідь депутат запропонував «генеральному» прямо спростувати інформацію про поїздку, проте Луценко цього не зробив. Не відповів він також на аналогічне прохання «Країни» під повідомленням на своїй сторінці в Фейсбуці.

У коментарі виданню прес-секретар глави ГПУ Лариса Сарган стверджувала, що Луценко не збирався у відрядження за океан, і візу йому не анулювали (пізніше вона написала в коментарях на сторінці Добродомова, що у Луценка десятирічне дозвіл на в'їзд в США).

«Генпрокурор знаходиться на робочому місці», - уточнила вона.

В Амстердамі нельотна погода

Проте, співрозмовники видання наполягають на своїй правоті.

За словами джерела в силових структурах, Луценко полетів на зустріч з якимись лобістами просувати в тамтешніх політичних колах своє призначення прем'єр-міністром України.

загрузка ...

Підтверджуючи мета поїздки Луценко, ще один парламентарій, вхожий на Банкову, запевняє, що невдача генпрокурора з Америкою - це частина політичної гри, за якою, за версією депутата, варто сам президент Петро Порошенко.

«Він (Порошенко) дав йому людей (організаторів поїздки), розуміючи, що через цей канал буде проблема. Він веде його морквиною прем'єрства. Але це брехня: американці не хочуть здавати Гройсмана (голова чинного Кабінету). А Петру потрібно прив'язати остаточно Луценко до себе », - прокоментував на правах анонімності депутат.

Інший депутат говорить, що випадок з Луценком - показник загального погіршення відносини США до всієї команди президента. І, мовляв, генпрокурор не останній приклад такого ставлення.

До слова, історія мала місце в грудні минулого року. Луценко так і не з'явився на Глобальному форумі з повернення активів в Вашингтоні. Не було на офіційному відкритті та його заступників Дмитра Сторожука і Євгена Єніна.

В результаті українську сторону представляв ... посол Валерій Чалий, але не керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, які також були присутні на форумі.

Якраз в той момент відбувалося чергове загострення відносин між ГПУ і органами по боротьбі з корупцією. У Державному департаменті США встали на сторону останніх.

У зв'язці з президентом

З огляду на вплив Вашингтона на українську політику, можна говорити не тільки про його невдалу спробу налагодити більш тісний зв'язок з американським істеблішментом.

«Історія знижує статус Луценко всередині системи української влади», - вважає політолог Руслан Бортник.

З оцінкою згоден політолог Кость Бондаренко: «Якщо починаються конфлікти між гілками влади, в Штати летять, щоб визначити хто правий. Луценко не виняток. Він розуміє, що від позиції Вашингтона залежить, у кого більше повноважень - у нього або Ситника, чи дадуть йому можливість провернути той чи інший - будь-який - серйозний задум, і взагалі чи залишиться він в кріслі », - прокоментував Бондаренко.

Що Луценко програє в очах американців в негласному змаганні правоохоронних органів, перш за все, з антикорупційними, вважає і народний депутат Добродомов.

«Це може означати тільки одне - справжня оцінка так званої« антикорупційної боротьби », - прокоментував на своїй сторінці в Фейсбуці Добродомов, який є секретарем парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції.

На думку Бортника, генпрокурор після цієї історії став залежним від президента. «У будь-який момент Порошенко може поміняти його на мільярд доларів, як було з Шокіним (Звільнений з поста генпрокурора в березні 2016 року за наполяганням США) або інший вид допомоги Заходу, без якого йому буде дуже складно перемогти Тимошенко, Гриценка та інших прозахідних кандидатів », - вважає політолог.

Хочу відзначити, що інформація про недопуск Луценко в США бачиться досить достовірною. Оскільки про анулювання йому американської візи раніше передавали вже і інші джерела.

Так, в січні цього року відомий публіцист і політолог Ростислав Демчук повідомив з посиланням на свої джерела , Що Генрокурор Луценко, його дружина і син оголошені «персонами нон грата» в США.

Причому, після того з Луценком сталося ще кілька ганебних історій, про які, звичайно ж, чули в США.

Наприклад, пізніше стало відомо, що Луценко з родиною таємно мотався відпочивати на Сейшели .

А вже зовсім недавно - в кінці минулого місяця - цей клоун-генпрокурор кидався в п'яному вигляді з сокирою на мітингувальників біля його будинку.

До речі, Луценко зараз збирався летіти в США через Амстердам. При цьому саме в Амстердамі в грудні минулого року він «випадково» зустрівся з олігархом Коломойським ( « Світ тісний: як генпрідурок Луценко «випадково» зустрівся з олігархом Коломойським в Амстердамі »).

І це ганебне чмо ще сподівається на якусь підтримку його кандидатури на прем'єрство (або навіть президентство) американцями? ..

І це ганебне чмо ще сподівається на якусь підтримку його кандидатури на прем'єрство (або навіть президентство) американцями?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация