Скандинавська міфологія - скандинавські боги Один, Локі, Тюр, Тор, Відар і Хед

  1. скандинавські боги
  2. Бог Один в скандинавської міфології
  3. Бог Локі в скандинавської міфології
  4. Бог Тор в скандинавської міфології
  5. Бог Тюр в скандинавської міфології
  6. Скандинавський бог Відар
  7. Скандинавський бог Хед
  8. Богині скандинавської міфології
  9. Богиня Фрейя скандинавська міфологія
  10. Богиня Фрігге в скандинавської міфології
  11. Скандинавська богиня Соль
  12. Скандинавська богиня Ейр

Міфологія різних народів відрізняється, але при цьому є схожі мотиви. Вірування людей того часу грунтувалися на багатобожжя і у кожної значущої фігури стародавнього скандинавського пантеону були свої особливі завдання, які виконували на благо чи на шкоду простого народу.

скандинавські боги

Міфологія скандинавів має зв'язок з вікінгами, воїнами і конунгами, які створювали богів і історію. До того ж кліматичні умови того часу дозволяли людям займатися землеробством і скотарством. Історія скандинавських богів ділить їх на дві основні групи: покровителі війни та землі. Вони багато в чому схожі з звичайними людьми, так у них є і позитивні, і негативні якості.

Бог Один в скандинавської міфології

Головним і верховним богом скандинавського пантеону був Один, якого називали батьком богів, воїном, мудрецем і відунів. Його вважали покровителем війни і перемоги. Сучасні дослідники вважають, що скандинавський бог Один керував аристократією.

  1. До особливих символам цього божества відносять Валькнут ( «вузол полеглих»), який уособлював воїнів, полеглих в битвах.
  2. У Одіна є кілька характерних атрибутів, наприклад, Гунгнір - спис, яке ніколи не промахується. Його викували для бога темні альви. Верховний бог у скандинавській міфології має й інший знаменитий атрибут - семиноге кінь, який пересувався швидше вітру.

Бог Локі в скандинавської міфології

Популярний скандинавський бог, який є яскравим і пафосним персонажем - Локі. Він був унікальний тим, що жив з асами в Асгарді, але він походив з іншого роду. скандинавський бог Локі був обманщиком і хитруном і його прийняли інші за його розум і спритність.

  1. Він завжди перебував в пошуку і йому були цікаві таємниці Всесвіту.
  2. Локі є мстивим, заздрісним і безчесним.
  3. У прогнозах вказується, що Локі буде битися на боці Хель проти асів і помре він у боротьбі з Хеймдаль.
  4. Є припущення, що Локі є похідним від давньоісландського слова, яке означає «замикати або завершувати». В іншій версії це скандинавське божество сближено з культом ведмедя і вовка.
  5. Зображення Локі можна знайти в «Молодшій Едді», де він уявляється невисоким і красивим з довгим волоссям і бородою.
  6. Він є головним винуватцем смерті Бальдра, оскільки він підклав його брату гілку, яку той випустив і вразив бога весни.

Бог Тор в скандинавської міфології

Один з найпопулярніших богів, який був покровителем грому і бурі є Тор . Він припадав сином Одину і Ерде. Він займав другу позицію за значимістю після Одіна. Представляли його з великою бородою рудого кольору. Тор мав могутньою силою і любив нею мірятися з усіма. Багато начулися величезним апетитом цього бога.

  1. Скандинавський бог Тор мав чарівне спорядження - молот і залізні рукавиці, без яких не можна було утримувати рукоятку розпеченого знаряддя. Був у нього і пояс, який подвоював силу. З таким спорядженням Тор вважався непереможним.
  2. Він пересувався по небу на бронзовій колісниці, яку тягнули два козла. Тор міг в будь-який час з'їсти їх, а потім, за допомогою свого молота воскресити останки.
  3. Скандинавська міфологія описує, що Тора часто супроводжував хитрий Локі, який тримався за його пояс.
  4. Вважають його головним захисником від ворогів, так він міг звернути сили недругів проти них самих. Своєю енергетикою він може очищати навколишній простір від негативу.
  5. Вважають Тора помічником робітників і селян.

Бог Тюр в скандинавської міфології

Покровителем правосуддя і раціонального мислення був Тюр або Тиу. Скандинави називали його богом істинної віри. Він припадав сином Фрігге і Одину. Тюра вважали ще богом битви. Скандинави тісно пов'язували культ цього бога з Одіном, так, наприклад, обом в жертву приносили повішених.

  1. Німецько-скандинавська міфологія представляє Тюра одноруким богом військової доблесті, який зберігає військові правила і протегує поєдинків.
  2. Згідно з деякими версія Тюр міг спочатку бути богом неба, повноваження якого потім перейшли до Одіну і Тору.
  3. У міфі, що описує приборкання вовка Фенрира, бог Тюр для того, щоб підтвердити, що надіта на тварину ланцюг не принесе йому шкоди, поклав йому в пащу свою праву руку, яку той відкусив. Звідси і пішла назва «однорукий».

Скандинавський бог Відар

Сином Одіна і велетки Грід був бог помсти Відар. Його мета - помститися за свого батька, чиєю проекцією він є. Герої скандинавської міфології мали кілька зобов'язань, і Відар не є винятком, так його вважали ще богом безмовності і помічником в кризових ситуаціях.

  1. Згідно з переказами в день загибелі богів величезний фолк Фенрир поглине Одіна, але після цього його вб'є Відар. Його часто представляють, як струмінь воду, а вовка вогнем.
  2. Стародавні скандинави вважали, що цей бог є уособленням пралісу і сил природи.
  3. Жив Відар в Ландвіді (далекої землі), де в густому лісі знаходився чертог, прикрашений гілками і квітами.
  4. У скандинавській міфології являють ВІДАР високим красенем, який був одягнений в залізні обладунки. На поясі у нього знаходився меч з широким лезом. Взутий він в залізні або шкіряні черевики, які повинні були служити захистом від вовка Фенрира, якого той з успіхом здолав. Варто сказати, що в міфах згадується тільки про одне черевику.
  5. Вважається, що Відар після смерті Одіна займе його місце і буде правити новим світом.
  6. Скандинави сприймали ВІДАР, символом оновлення природи. Вони вважав, що разом з ним замість старого приходить щось нове і прекрасне.

Скандинавський бог Хед

Одним із синів Одіна і Фрігге був Хед, який був богом темряви. Він був сліпим, похмурим і мовчазним, як вважали, скандинави уособленням похмурості гріха. У переказах сказано, що Хед знаходиться в Хель, де він чекає наступ Рагнарек (дня, коли всі боги загинуть). Згідно з переказами він повернеться в світ живих і встане в ряди нових божеств, які почнуть правити світом.

Про нього невідомого багато інформації, але міфи скандинавських богів описують історію, як Хед вбив свого рідного брата Бальдра, який був богом весни. Фрігге знала про те, що її син Бальдр незабаром помре, тому вона взяла обіцянку з усього існуючого на землі, що могло зашкодити хлопцю, за винятком втечі омели, яка здавалася абсолютно безпечною. Цим скористався Локі, який взяв гілку рослини і вклав її в руки сліпого Хеда, і той вистрілив з лука і випадково вбив свого брата.

Богині скандинавської міфології

Поруч з сильними богами знаходилися і представниці прекрасної статі, які нічим їм не поступалися і мали широкий спектр обов'язків. Скандинавські міфи стали основою і натхненням для багатьох мислителів, військових і поетів. Божественні персонажі того часу використовуються і в сучасній індустрії кіно і розваг. Багато язичників звертаються до скандинавським божествам досі, наприклад, скандинавська богиня Фрейя допомагає людям в різних починаннях. Вважається, що скандинавська міфологія стала символічною основою для багатьох релігійних течій.

Богиня Фрейя скандинавська міфологія

Покровителькою родючості, любові і краси була богиня Фрейя, яка до того ж була валькірією. Разом з Одіном вони переходять в різні світи, збираючи душі, тому їх ще називали божествами-шаманами. Ім'я «Фрейя» перекладається, як пані або господиня будинку.

  1. Представляли скандинави її красивою жінкою з довгим волоссям золотого кольору і блакитними очима.
  2. Богиня кохання в скандинавської міфології пересувалася на колісниці, в яку були запряжені два кішки.
  3. Вона мала коштовну прикрасу - бурштинове намисто, яке отримала за чотири ночі любові з карликами і вони символізували собою чотири стихії.
  4. Скандинавська богиня краси мала магічними силами, а надягаючи соколине оперення, вона могла літати.
  5. Фрейя була заміжня кілька разів, але все її чоловіки загинули або зіткнулися з іншими нещастями.
  6. Зверталися до богині люди, які хотіли освятити нову справу. Вона дозволяла розкрити свій енергетичний потенціал для досягнення мети . В дар їй приносили мед, квіти, випічку, фрукти і різні прикраси.

Богиня Фрігге в скандинавської міфології

Верховної богинею, яка була пов'язана шлюбними узами з Одіном, була Фрігге. З того часу виник соціальний статус для жінок, які мали вагу в суспільстві.

  1. Скандинавська богиня Фригг володіла великими знаннями і могла розповісти про минуле, сьогодення і майбутнє.
  2. Вона має відношення до всього, що в тій чи іншій мірі пов'язано з сім'єю. Фрігге допомагала створювати, зберегти і вберегти від різних негараздів сім'ю. Сприяла вона і вагітності. Вважали її покровителькою шлюбу і материнської любові.
  3. Скандинавська міфологія представляла богиню високою, красивою і ставний жінкою, на голові якої знаходився убір з пір'я чаплі, а цього птаха вважали символом мовчання. Одяг у неї білого кольору, а ще був пояс із золота, з якого звисали ключі.
  4. Богиню часто представляли з прядкою, за допомогою якої вона робили нитки, використовувані в подальшому норнамі для плетіння людських доль.

Скандинавська богиня Соль

Персоніфікацією сонця в міфології скандинавів була богиня Соль або Суль. Вважається, то вона освячує світ магічними іскрами, які з'являються з вогняної землі. Згідно з передбаченнями в день, коли станеться кінець світу її проковтне вовк Наскільки.

  1. Богиня Сіль була здатна благословляти вмираючих людей.
  2. У неї було два коня, запряжених в колісницю, на якій вона пересувалася.
  3. Скандинави вважали Сіль джерелом життя, світла і перемоги.
  4. Колір цієї богині - золотий, який уособлює сонце, але також її представляли і в білих шатах.

Скандинавська богиня Ейр

У міфології скандинавів за допомогу людям і цілительство відповідала Ейр, яка могла вилікувати будь-яке захворювання і рани. Згідно старовинним переказами дівчині, яка зможе піднятися на гору Ліфья, вдасться впоратися з усіма хворобами.

  1. Богиня Ейр з'явилася з дев'ятого соска Аудумла і її вважають однією з старших богинь.
  2. Спочатку вона ворогувала з асами - чоловіками-богами, але пізніше їй стали протегувати Тор і Хед.
  3. Жриці перед тим, як з'явитися перед богинею-цілителькою, повинні були не вживати м'ясо і фрукти, а ще не пити молоко і алкогольні напої.
  4. У стародавніх уявленнях Ейр була незайманою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация