Скарби мудрості Аль-Біруні. Обговорення на LiveInternet

Астрологи ДАЛЕКОГО МИНУЛОГО   Знання - саме чудове з володінь

Астрологи ДАЛЕКОГО МИНУЛОГО

Знання - саме чудове з володінь. Всі прагнуть до нього, саме ж воно не приходить

Найбільший науковий геній раннього Середньовіччя Біруні досконало володів арабською, перською, грецькою, сирійським мовами, а також санскритом. Нерідко історики науки всю першу половину XI століття називають «епохою Біруні». Його можна віднести до числа одного з перших в світі енциклопедистів, науковий подвиг якого змогли повторити лише далеко не всі і набагато пізніше. Але Біруні вивчав і науку про зірки і вважався великим майстром хорарной астрології. одним з найбільш його відомих творів є унікальний трактат «Книга настанов з основ мистецтва астрології».

Історія знає чимало геніїв, наділених видатними здібностями у всіх областях людської діяльності. Такі люди складають золотий фонд людства.

При переході від першого до другого тисячоліття Схід підніс світові цілу плеяду мислителів, чиї праці досі входять до скарбниці світової культури. Серед імен Ібн Сини, Ібн Рушда і Омара Хайяма по праву виділяється аль-Біруні. Його фігура унікальна. Нерідко історики науки всю першу половину XI століття називають «епохою Біруні» З повним на те підставою його можна від нести до числа одного з перших в світі ен ціклопедістов, науковий подвиг якого змогли повторити лише далеко не всі, і го раздо пізніше. Його творча спадщина насчі ють понад 150 творів з астрономії математики, географії, мінералогії, хімії етнографії, філософії, історії, біології медицині і астрології.



Біруні (Абу-Райхан Мухаммад ібн Ахмад иль Біруні) народився 4 вересня 973 року в місті Кіт, одному з міст стародавньої держави Хорезм (нині місто Біруні республіки Узбекистан). Ми практично нічого не знаємо про його дитячі та юнацькі роки. Відомо лише, що він здобув блискучу математичне і філософську освіту. Біруні досконало володів арабською, перською, грецькою, сирійським мовами, а також санскритом.

Основна частина його життя протікала при дворах правителів різних держав. Спочатку він жив при дворах правителів Кята і Кургану, а потім в Хорезмі при дворі шаха мамуна, де він створив і очолював одне з перших наукових установ в світі - Академію мамуна, що стала найбільшим центром павуки в Центральній Азії. Про високий рівень цієї Академії свідчить те, чго в ній працювали такі вчені зі світовим ім'ям, як Абу-Алі-ібн Сіна, більш відомий під прізвиськом Авіценна і засновник алгебри Мухаммад ібн Муса аль Хорезмі.

У 1017 році Хорезм був завойований султаном Махмудом Газневидів, і на його запрошення Біруні жив в Газні при його дворі. Як ученого він взяв участь в декількох походів Махмуда до Індії, і кілька років прожив в цій країні. У 1030 році їм була завершена фундаментальна праця, що стала следствнем його подорожей по Індії «Роз'яснення належать індійцям навчань, прийнятних розумом або відкидала», відома більше під назвою «Індія». У ній він дав докладний науковий опис побуту, культури, історії та філософії індусів.

Біруні найяскравіший представник знака Діви поряд з Сонцем і асцендентом знаходяться також Меркурій і Висхідний Місячний вузол.

Біруні найяскравіший представник знака Діви поряд з Сонцем і асцендентом знаходяться також Меркурій і Висхідний Місячний вузол

У всьому зодіаку Діва є єдиним знаком, де її управитель - Меркурій знаходиться одночасно і в обителі, і в своїй екзальтації. Тобто людина, у якого в гороскопі Меркурій потрапляє в цей знак, як правило, відрізняється високим інтелектом, впорядкованістю в придбанні інформації, чудовою логікою, а також умінням помічати дрібниці і їх классіфіці ровать.

Але тут Меркурій виділений особливо, тому що потрапляє в один градус з Висхідним Місячним вузлом, тобто всі його якості посилюються багаторазово і пов'язані безпосередньо з еволюційним зростанням людини.

Більш того, характеристика цього 25 гра Дуса Діви безпосередньо вказує на велику розумову активність, і найголовніше - удачу і везіння, тому що це королев ський градус.

У гороскопі Біруні знак Діви є ще й Висхідним, що концентрує увагу особистості на точних науках. По суті справи, на чала сучасної математики нерозривно пов'язані з його ім'ям. Саме він приніс з Індії числа, якими користується тепер вся цивілізація, які отримали пізніше назву «арабських». Володіючи глибокими знаннями в цій області, він визначив її майбутній розвиток, зокрема, розширив поняття числа, створив теорію кубічних рівнянь, вніс чималий внесок в сферичну тригонометрію і створення тригонометричних таблиць. Нагадаємо також, що засновник алгебри Мухаммад ібн Муса аль Хорезмі був його безпосереднім його Учнем!

Вища Діва - це енциклопедист, яким без сумніву і був Біруні. Однак він не тільки енциклопедист-теоретик, а й одночасно практик і емпірик. У своїх працях він підкреслював необхідність ретельної перевірки знання досвідом і спостереженням, протиставляючи експериментальне знання умоглядно. Їм були розроблені астрономічні методи геодезичних вимірювань, удосконалено основні астрономічні інструменти. Аль-Біруні власноруч проводив спостереження на побудованому ан Насаві в Реї стінній квадранті радіусом 7,5 м, виконуючи їх з точністю до 2 '. Цей квадрант для точних спостережень сонця і планет протягом 400 років був найбільшим і точним в світі. Він встановив також кут нахилу екліптики до екватора, розрахував радіус Землі, описав зміна забарвлення Місяця при місячних затемнення і сонячну корону при сонячних затемнення. Багато проведені ним астрономічні вимірювання залишалися протягом декількох століть неперевершеними по точності. Їм був розроблений точний метод визначення радіуса Землі, що йшов з її кулястої, а не плоскої форми.
Інтерес Біруні до астрономії зовсім не випадковий. Управитель першого будинку Прозерпіна знаходиться на куспиде XI будинку в з'єднанні з Сатурном, одним з сигнификаторов цього будинку. Біруні вніс видатний внесок в розвиток астрономії, і по праву вважається одним з найбільших астрономів світу. Більше третини його великого наукової спадщини (62 твори!) Пов'язані з цією наукою. У 1036-1037 роках він завершив роботу над своєю головною працею по астрономії, широко відомим серед астрономів світу - Каноном Масуда. У ньому він піддав певній критиці пануючу в науці того часу геоцентричну систему Птолемея, і вперше на Близькому Сході і в Центральній Азії висловив ідею про те, що земля рухається навколо сонця. У книзі містяться тригонометричні методи вимірювання географічних довгот, а також викладені методики тригонометричних методів вимірювання відстаней, на 600 років передбачив відкриття європейських вчених.
Біруні був також і видатним астрологом. 23 з його астрономічних твори пов'язані безпосередньо з цією наукою. Про його здатності передбачати події ходили легенди ще за його життя. За однією з таких легенд султан Махмуд Газневі одного разу вирішив випробувати його астрологічне мистецтво. Він запросив його до палацу і попросив передбачити - в яку з чотирьох дверей приймального покою, розташованого на другому поверсі, він вийде. Біруні написав відповідь і на очах султана поклав його під килим. Після цього, султан наказав прорубати п'яті двері і вийшов в неї. Тут же повернувшись і вийнявши листок з-під килима, Махмуд прочитав: «Не вийде ні в одну з цих чотирьох дверей. Проб'ють ще одні двері, і він через неї вийде ». Викритий у підлаштований пастці, султан наказав викинути Біруні з вікна. Так і зробили, але на рівні першого поверху був натягнутий тент, який врятував йому життя. Коли Біруні знову привели до султана, той вигукнув: «Але цієї подорожі ти ж не передбачав?» «Чи передбачав» - відповів Біруні і на доказ попросив принести власний гороскоп. У прогнозі на цей день стояло: «Мене викинуть з високого місця, однак, я неушкодженим досягну землі і встану здоровим». Розгніваний султан наказав ув'язнити Біруні в фортецю, в якій він відсидів півроку і за час сидіння написав твір «Наука про зірок».

Саме завдяки його славі як астролога, і не тільки теоретика, а й як майстра хорарной астрології, 1017 року афганський султан Махмуд Газневі під загрозою вторгнення зажадав від шаха Хорезма видачі Біруні. Великий вчений був змушений переїхати в Газні, де 17 років провів під фактичним домашнім арештом.

На можливість арешту вказує і його натальная карта. На куспиде XII будинку знаходиться Хрест Долі в з'єднанні з Марсом і Венерою! Марс, мале зло, має до того ж негативний афетіческій статус.

Слід врахувати, що гороскоп Біруні нами трактується в системі Порфирія, саме в цій системі в той час трактувалися на-фундаментальні карти народження. Це має свої підстави, так як система будинків, де сектора між головними кутовими точками поділені порівну, вказує на включеність людини в певну жорстку систему взаємовідносин. Суспільство епохи Середньовіччя таким і було, що різко відрізняє його від новоєвропейської часу, де людина (в певній мірі, звичайно) є своїм законодавцем. У гороскопі, побудованому за цією системою, куспид XII будинку потрапляє в руйнівний 10 градус Льва, що знову ж таки вказує на негативні проблеми, пов'язані з цим будинком.

У XII будинку таємниці та ізоляції знаходяться в з'єднанні альмутен VIII (Марс) і IX будинків
ня забарвлення Місяця при місячних затемнення і сонячну корону при сонячних затемнення. Багато проведені ним астрономічні вимірювання залишалися протягом декількох століть неперевершеними по точності. Їм був розроблений точний метод визначення радіуса Землі, що йшов з її кулястої, а не плоскої форми.

Інтерес Біруні до астрономії зовсім не випадковий. Управитель першого будинку Прозерпіна знаходиться на куспиде XI будинку в з'єднанні з Сатурном, одним з сигнификаторов цього будинку. Біруні вніс видатний внесок в розвиток астрономії, і по праву вважається одним з найбільших астрономів світу. Більше третини його великого наукової спадщини (62 твори!) Пов'язані з цією наукою. У 1036-1037 роках він завершив роботу над своєю головною працею по астрономії, широко відомим серед астрономів світу - Каноном Масуда. У ньому він піддав певній критиці пануючу в науці того часу геоцентричну систему Птолемея, і вперше на Близькому Сході і в Центральній Азії висловив ідею про те, що земля рухається навколо сонця. У книзі містяться тригонометричні методи вимірювання географічних довгот, а також викладені методики тригонометричних методів вимірювання відстаней, на 600 років передбачив відкриття європейських вчених.

Біруні був також і видатним астрологом. 23 з його астрономічних твори пов'язані безпосередньо з цією наукою. Про його здатності передбачати події ходили легенди ще за його життя. За однією з таких легенд султан Махмуд Газ-неви одного разу вирішив випробувати його астрологічне мистецтво. Він запросив його до палацу і попросив передбачити - в яку з чотирьох дверей приймального покою, розташованого на другому поверсі, він вийде. Біруні написав відповідь і на очах султана поклав його під килим. Після цього, султан наказав прорубати п'яті двері і вийшов в неї. Тут же повернувшись і вийнявши листок з-під килима, Махмуд прочитав: «Не вийде ні в одну з цих чотирьох дверей. Проб'ють ще одні двері, і ого
(Венера). Це явне вказівку на те, що людина буде отримувати таємну, езотеричну інформацію в далекі мандрівки, що в повній мірі і програв у Біруні. Саме він, практично першим, отримав доступ до сакральних знань стародавніх індусів.

Сонце - управитель 12 будинки - знаходиться в 1 будинку особистості, значить, весь цей інформаційний пласт таємних знань він обов'язково повинен проявити, відкрити для людства, і це збігається з його еволюційної завданням, тому що там же Висхідний Місячний вузол.
У той час долучитися до індійським науковим знанням було практично неможливо, - знання ведичної математики, астрології, самого санскриту, «божественного мови», за вченням Вед, «млечхам", не індусам, «скотам в образі людини», які раніше не передавалося. Навіть сім століть на території Індії британські вчені стикалися з величезними труднощами в аналогічних дослідженнях.

Повернемося ще раз до астрологічних робіт аль-Біруні Повернемося ще раз до астрологічних робіт аль-Біруні. Одним з найбільш його відомих творів є унікальний трактат «Книга настанов з основ мистецтва астрології». Цікаво, що цей твір було практично єдиним астрологічним трактатом, виданим на протязі всієї радянської історії, причому в академічному виданні (Див Біруні, Абу Райхан. Вибрані твори. Т. VI. Ташкент: Фан, 1975).
У вступі до цієї книги Біруні коротко змалював свій шлях до астрології: «... я почав з геометрії, потім перейшов до арифметики і числам, потім до пристрою Всесвіту, а потім до вироками зірок, бо лише той гідний звання Звіздаря, хто повністю вивчив ці чотири науки ».

У цьому трактаті Біруні короткий, але енциклопедично повний виклад самих основ астрології, з необхідними розділами в супутніх дисциплінах, необхідними в роботі астролога. Ця робота не втратила своєї актуальності й досі, і може бути рекомендована кожному, хто хоче освоїти основи класичної астрології.

У висновку відзначимо, що доля цього видатного вченого носила багато в чому містичний характер. Він жив в кінці Х-го, початку XI-го століть. За авестійським вченню, як раз в цей час відбувся перехід людства до мікроциклі Діви в рамках 12 000-річного циклу, який обліковується авестийской системою.

Це сакральний цикл Землі, пов'язаний з пануванням певного знака Зодіаку над земним полюсом (не треба плутати його з циклом прецесії). У свою чергу, він ділиться також на 12, і кожне тисячоліття проходить під певним знаком Зодіаку. Останні 1000 років - це збіг великої і малої епох Діви. Вона була пов'язана з епохою роздроблення, тому що її управитель Прозерпіна, планета аналізу, дрібниць, роздроблення і трансмутації, в цей час зародилася і отримала глобальний розвиток технократична і сциентистская цивілізація.

Біруні жив на самому початку цієї епохи, пов'язаної символічно з 1-им градусом Діви, де у нього знаходився Плутон. Показово, що, будучи видатним астрологом, він в той же час виступає і як критик астрологічної науки, і ця обережна критика, згодом сучасними вченими була доведена до абсурду, до повного заперечення астрології.

Але недавно ми вступили в Нову епоху, і в цей новий час мистецтво астрології має отримати своє друге народження.

www.zoroastrian.ru/node/1196

Мудрець аль-Біруні належать слова:

«... насолоди тілесні того, хто відчуває їх, залишають після себе страждання і призводять до хвороб. І це на противагу насолоди, яке відчуває душа, коли вона що-небудь пізнає, бо таку насолоду, розпочавшись, весь час зростає, не зупиняючись у будь-якого краю ».

Досягнення аль-Біруні величезні, відзначимо найважливіші:

- виготовив один з перших наукових глобусів, на якому були відзначені населені пункти, так що можна було визначати їх координати;
- сконструював кілька приладів для визначення географічної широти, які описав у «Геодезії»: широта Бухари, за його даними, 39 ° 20 ', по сучасним - 39 ° 48'; широта Чарджоу відповідно 39 ° 12 'і 39 ° 08';
- тригонометричним способом визначив радіус Землі, отримавши приблизно 6403 км (за сучасними даними - 6371 км);
- визначив кут нахилу екліптики до екватора, встановивши його вікові зміни. Розбіжності між його даними (1020 г.) і сучасними складають 45 '';
- оцінив відстань до Місяця як 664 земних радіуса;
- склав каталог 1029 зірок, положення яких обчислив заново з більш ранніх арабських зіджей;
- вважав Сонце і зірки вогняними кулями, Місяць і планети - темними тілами, відбивають світло; стверджував, що зірки в сотні разів більша за Землю і подібні Сонцю;
- зауважив існування подвійних зірок;
- створив кульову астролябію, що дозволило стежити за сходом і заходом зірок, за їх рухом на різних широтах і вирішувати велику кількість завдань.

Аль-Біруні навчився визначати неприступні відстані, і його способом користуються досі. Розглянемо цей спосіб.

Щоб определ іть ширину яру ВС, аль-Біруні пропонує побудувати два прямокутних трикутника АВС і ACD із загальною стороною АС Щоб определ іть ширину яру ВС, аль-Біруні пропонує побудувати два прямокутних трикутника АВС і ACD із загальною стороною АС. Спостерігач в точці А за допомогою астролябії вимірює кут ВАС і будує такий же - САМ. Крапку на відрізку АМ закріплює віхою. Після цього, продовживши напрям прямої ВС в с торону віхи М, відшукує точку D, яка лежить на перетині ВС і АМ. Тепер вимірює DC, ця відстань дорівнює шуканого відстані ВС.

Віміряті радіус Землі аль-Біруні удалось во время поїздкі в Індію. Кут «зниженя ія горизонту» a ВІН визначили с помощью астролябії, а висота гори, з якої віробляв вимірювання, - с помощью сконструйованого ним вісотоміра. Нехай h = AD - висота гори, AB і AM - дотичні до поверхні Землі, OD - радіус Землі, CMB - видимий горизонт.

З малюнка видно, що R = (R + h) cosa,

Заслугою аль-Біруні є визначення питомих ваг (щільності) дорогоцінних каменів і металів Заслугою аль-Біруні є визначення питомих ваг (щільності) дорогоцінних каменів і металів. Для вимірювання обсягу їм був сконструйований відливної посудину. Вим Ерен відрізнялися високою точністю (порівняйте дані аль-Біруні і сучасні в г / см3):

- золото: 19,05 і 19,32;
- срібло: 10,43 і 10,50;
- мідь: 8,70 і 8,94;
- залізо: 7,87 і 7,85;
- олово: 7,32 і 7,31.

Біруні з'ясував, що питомі ваги холодної та гарячої, прісної і солоної води різні, і виміряв їх. В Європі аналогічні вимірювання були проведені в епоху Відродження, після того як Галілей спорудив гідростатичні ваги.

При порівнянні з сучасними даними результати Біруні виявляються досить точними. Російський консул в Америці Н.Хаников в 1857 р знайшов рукопис аль-Хазіні під назвою «Книга про ваги мудрості». У цій книзі наведені витяги з книги Біруні «Про відносини між металами і дорогоцінним камінням в обсязі», що містять опис приладу Біруні і отримані ним результати. Аль-Хазін продовжував дослідження, розпочаті Біруні, за допомогою спеціально сконструйованих ним ваг, які він назвав «вагами мудрості».

fiz.1september.ru -

Пам'ятник аль-Біруні в Тегерані від Ольги Ампеліо

Пам'ятник аль-Біруні в Тегерані від Ольги Ампеліо

Пам'ятник аль-Біруні, що прикрашає південно-західний вхід парку Лалі в Тегерані (Іран)

За відомостями, посмертний перелік його робіт, складений його учнями, зайняв 60 дрібно списаних сторінок. Аль-Біруні отримав широке математичне і філософську освіту. Його вчителем в стародавній столиці хорезмшахов Кяте був видатний математик і астроном Ібн Ірак. Після взяття в 995 році Кята еміром Гурганджа і перенесення столиці Хорезма в Гургандж аль-Біруні виїхав до Рей, де працював у ал-Ходжанді. Потім він працював в Гургані при дворі Шамс аль-Ма'алі Кабуса, якому він близько 1000 року присвятив «Хронологію», потім повернувся в Хорезм і працював в Гургандж при дворі хорезмшахов Алі і мамуна II. З 1017 року, після завоювання Хорезма султаном Махмудом Газневі він був змушений переїхати в Газні, де працював при дворі султана Махмуда і його наступників Масуда і Маудуді. Аль-Біруні брав участь в походах Махмуда до Індії, де прожив кілька років.

Вмирав в повній свідомості і, попрощавшись з усіма друзями, запитав останнього: «Що ти тлумачив мені одного разу про методи рахунку неправедних прибутків?» «Як Ви можете думати про це в такому стані?» - здивовано вигукнув той. "Ех ти! - сказав Біруні ледве чутно. - Я думаю, що покинути цей світ, знаючи відповідь на це питання, краще, ніж піти з нього невігласом ... »

Похований в місті Гянджі на півдні Афганістану

Коли Біруні знову привели до султана, той вигукнув: «Але цієї подорожі ти ж не передбачав?
Вмирав в повній свідомості і, попрощавшись з усіма друзями, запитав останнього: «Що ти тлумачив мені одного разу про методи рахунку неправедних прибутків?
» «Як Ви можете думати про це в такому стані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация