Скарби XXI століття. Які коштовності втратили і до сих пір не знайшли

  1. Два мільярди в воду
  2. Коштовності в болоті
  3. 60 тонн золота на дні моря
  4. Злитки в пустелі
  5. криваві прикраси
  6. Звітний бурштин

У Якутську вантажний літак Ан-12 при зльоті втратив стулку люка . В результаті поломки частина вантажу вивалилася з літака. А на борту були не мішки з цементом або картоплею, а ні багато ні мало - дев'ять тонн золота! У підсумку все-таки вдалося зібрати всі 172 загубилися золоті зливки. А про те, які коштовності втратили, але не змогли знайти, читайте в матеріалі порталу Москва 24. У Якутську вантажний літак Ан-12 при зльоті   втратив стулку люка

Фото: depositphotos / ras-slava

Два мільярди в воду

У 1715 році Іспанія зібрала флот судів, наповнених до країв перлами, сріблом, золотом і коштовностями вартістю приблизно два мільярди доларів. Суду були відправлені з Куби якраз перед сезоном ураганів, щоб запобігти спробі захоплення піратами.

Суду були відправлені з Куби якраз перед сезоном ураганів, щоб запобігти спробі захоплення піратами

Фото: depositphotos / MidoSemsem

Це виявилося поганою ідеєю, так як весь флот з 11 суден було потоплено лише через шість днів після відходу в плавання. В результаті скарби досі покояться на дні моря. Після цього катастрофічного випадку були виявлені сім із судів, але тільки невелика кількість цінних скарбів було відновлено. Для тих, хто зацікавився втраченими скарбами: імовірно, вони можуть перебувати недалеко від східних берегів Флориди.

Коштовності в болоті

Англійський король Іоанн Безземельний просто обожнював розкіш і практично все своє життя займався тим, що грабував абатства і баронів. І навіть після того, як влада над державою була для нього втрачена, він, мандруючи по країні, продовжував возити за собою обози, навантажені золотом, коштовними каменями, монетами та іншими цінностями.

І навіть після того, як влада над державою була для нього втрачена, він, мандруючи по країні, продовжував возити за собою обози, навантажені золотом, коштовними каменями, монетами та іншими цінностями

Фото: ТАСС / Альберт Гарнеліс

У 1216 році, переїжджаючи з Линкольншира в Норфолк, обоз Іоанна Безземельного вирішив обійти відомий своїми топямі і болотами затоку Уош. Король пішов в обхід, але його солдати разом з обозом, вантаженим коштовностями, пішли коротшим шляхом через болота. Захоплені припливом поблизу Саттон Бріджа коні і вози потрапили в багно. Вижити вдалося небагатьом, золото і коштовності були загублені.

Цінності Іоанна Безземельного донині числяться в списку незнайдених скарбів, які все ще сподіваються знайти. Дивно те, що де саме пропали скарби, достовірно відомо, а площа пошуків досить обмежена, причому болота давно висохли, і при сучасній екіпіровці шукачів скарбів знайти багатства Іоанна, здавалося б, легко, але до цього дня нічого не знайшли - ні єдиного камінчика, ні однієї золотої монети.

60 тонн золота на дні моря

У 1502 році був побудований португальський корабель під назвою "Квітка Моря" ( "Flor do Mar"). Корабель був частиною португальської експедиції в Індію і знаходився під управлінням брата Васко да Гама - Еставо. У наступні шість років корабель брав участь в декількох морських битвах, але в 1511 році португальський судно було захоплено зненацька сильним штормом. Але важливим став той факт, що корабель віз повний трюм трофеїв після недавно здобутої перемоги.

Але важливим став той факт, що корабель віз повний трюм трофеїв після недавно здобутої перемоги

Фото: depositphotos / AlienCat

Корабель зазнав аварії на рифах Суматри, розколовся на дві частини, і все скарб було втрачено в море. Передбачається, що "Флор де Мар" перевозив близько 60 тонн золота, що стало найбільшим скарбом з коли-небудь зібраних в історії португальського військово-морського флоту. Не дивно, що затонулий корабель став одним з найбільш розшукуваних в історії.

Злитки в пустелі

На початку 1930-х років мексиканський мільйонер на ім'я Леон Трабуко організував кілька секретних і таємничих польотів в пустелю Нью-Мексико. У цей час США переживали період Великої депресії, і вартість долара повинна була ось-ось впасти, а вартість золота повинна була зрости в багато разів. Тому Трабуко і кілька його бізнес-партнерів скупили стільки золота, скільки змогли, і перевезли його контрабандою в США. Вони очікували, що ціни на метал злетять, щоб підприємці змогли продати його і отримати неймовірно великий куш.

Вони очікували, що ціни на метал злетять, щоб підприємці змогли продати його і отримати неймовірно великий куш

Фото: ТАСС / Анатолій Морковкин

В цілому вони зібрали понад шістнадцять тонн золота і сховали його в пустелі Нью-Мексико. Замість того, щоб скористатися перевагою і продати дорогоцінний метал, Трабуко і його партнери трималися за нього, чекаючи, що ціни продовжать рости. Однак вони серйозно прорахувалися, оскільки був введений закон про золото, згідно з яким приватне володіння дорогоцінними металами було нелегальним. Тому Трабуко і компанія опинилися в незавидному становищі. Вважається, що як і багато інших скарби, золото Трабуко несе в собі прокляття. Троє з п'яти партнерів Трабуко померли протягом п'яти років, а коли помер сам Трабуко, інформація про місцезнаходження золота згинула разом з ним.

криваві прикраси

Ті, хто дивився фільм "Славні хлопці" (Goodfellas, 1990 рік), знайомий з пограбуванням Луфтханзи, яке вважається найбільшою крадіжкою грошей за всю історію США. Злочин здійснили 11 грудня 1978 року в міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді, де було вкрадено приблизно п'ять мільйонів доларів готівкою, а також прикраси на загальну суму в 875 тисяч доларів. Якщо перерахувати цю суму на актуальний курс, то це більше 20 мільйонів доларів. Але до сих пір не було знайдено ні грошей, ні прикрас.

Але до сих пір не було знайдено ні грошей, ні прикрас

Фото: depositphotos / lachris77

Однією з причин, чому ці гроші так і не знайшли, стала масова загибель співучасників крадіжки. Ці смерті були замовлені Джиммі Бурко, який спланував злочин і зрозумів, що така крадіжка спричинить за собою федеральний розслідування. Тому він замовив вбивство практично кожного члена своєї команди, щоб вони не могли проговоритися про місцезнаходження викрадених грошей та коштовностей.

Звітний бурштин

Бурштинова кімната - знаменитий шедевр мистецтва XVIII століття - також числиться в списку безслідно зниклий цінностей. В обробці твори мистецтва переважно використовувався ювелірний камінь: кабінет складався з бурштинових панелей, прикрас і панно. Кімната була створена німецькими майстрами для пруського короля Фрідріха I, а потім подарована Петру I, після чого доповнена дзеркальними пілястрами під керівництвом Растреллі.

Кімната була створена німецькими майстрами для пруського короля Фрідріха I, а потім подарована Петру I, після чого доповнена дзеркальними пілястрами під керівництвом Растреллі

Фото: ТАСС / Юрій Бєлінський

Але під час Великої Вітчизняної війни з Катерининського палацу евакуювали практично все музейні цінності. Через крихкості бурштинових панелей вирішено було їх не демонтувати, а зробити консервацію на місці: панно обклеїли папером, потім марлею, обклали ватою і закрили дерев'яними щитами.

Коли в місто Пушкін увірвалися німецькі частини, вони зняли бурштинові панно і відправили в Кенігсберг. Останній раз дорогоцінні картини виставили в одному із залів Кенігсберзького замку, де знаходився музей бурштину. У 1944 році під час відступу німців панелі знову розібрали, запакували в ящики і вивезли в невідомому напрямку. Пошуки кімнати досі не дали результатів. Однак у 2003 році до 300-річного ювілею Санкт-Петербурга Бурштинову кімнату повністю відновили.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация