Скарбниця Габсбургів у Відні

  1. Вартість квитків в Скарбницю Габсбургів
  2. Огляд світських коштовностей скарбниці Габсбургів
  3. гербові накидки
  4. наполеонівський зал
  5. Церковні реліквії скарбниці Габсбургів

Будь-яка імперія протягом свого існування збирає скарби і імперія Габсбургів не є винятком. Священна Римська імперія, Австрійська імперія і Австро-Угорська імперії перебували під управління Габсбургів довгі століття і ця династія зібрала цілу колекцію коштовностей, коронаційних регалій і одягу, християнських реліквій і церковного золота. Все це багата спадщина трьох імперій можна побачити в скарбниці Габсбургів, яка перебуває в Хофбурге.

В скарбниці зберігається знамените Спис Долі, чаша Грааля. Звичайно, науковий світ справедливо сумнівається в автентичності саме цих речей, але не дивлячись на сумніви вчених багато людей вірять в них.

Зміст статті

Вартість квитків в Скарбницю Габсбургів

Квитки коштують 12 євро - дорослий. Діти до 19 років безкоштовно.

Можна купити комбінований квиток Музей історії мистецтв + Скарбниця Габсбургів = 20 євро.

Вартість користування аудіогідом 4 євро. Є аудіогід російською мовою. Можна брати один на сім'ю, каже він досить голосно, щоб усім було чути.

Увага скарбниця не працює по вівторках і на двері скарбниці це ніяк не позначено, очевидно щодо білоруського режиму роботи музею потрібно справлятися в інтернеті, іншого методу не передбачено.

У фойє скарбниці можна купити книгу з описом колекції російською мовою і багато різноманітних сувенірів.

В скарбниці Габсбургів можна фотографувати без спалаху на відміну від нашої Діамантовий і Золотий коморах Ермітажу .

Огляд світських коштовностей скарбниці Габсбургів

Головні світські експонати скарбниці Габсбургів це звичайно ж корони. Всього представлено три корони зі збережених до наших днів. Раніше їх було набагато більше. Оскільки імперія була дуже мінлива протягом своєї історії. Габсбурги коронувалися, як імператори Священної Римської імперії, королі Угорщини, Богемії і т.д., тобто з регаліями коронацій і одягом все досить заплутано.

У першому ж залі вас зустрічає дорогоцінна корона, виготовлена ​​в 1602 році голландським майстром - Яном Вермеєра для Рудольфа II. Згідно з переказами ручка скіпетра зроблена з рогу єдинорога, але як встановили сучасні дослідники це ріг або бивень, не знаю як це правильно назвати, нарвала - морського ссавця. Королі та імператори любили всякі чудові речі - типу роги єдинорога або Списа Долі, або хащі Грааля. Володіння подібними речами служило виправданням виняткової влади королів, їх відмінності від простих смертних - король або імператор майже намісник Бога на Землі.

Будь-яка імперія протягом свого існування збирає скарби і імперія Габсбургів не є винятком

Корона Рудольфа II, скіпетр і держава, пізніше корона імператорів Австрії

Бюст імператора Рудольфа II (1552-1612) дуже добре відображає фамільну габсбургською рису - випнуту нижню губу. Сам імператор Рудольф II не користувався популярністю у Відні і вважав за краще жити в Празькому граді .

Бюст Рудольфа II

В скарбниці представлено безліч парадних світських одягу, багато хто з них одягалися всього по одному разу - під час коронації.

Ерцгерцог Йосип одягав наступну накидку 27 березня 1764 з нагоди своєї коронації в якості Короля Священної Римської імперії в соборі Святого Варфоломія у Франкфурті.

Ерцгерцог Йосип одягав наступну накидку 27 березня 1764 з нагоди своєї коронації в якості Короля Священної Римської імперії в соборі Святого Варфоломія у Франкфурті

Одягу австрійського ерцгерцога 1764 рік

Природно в скарбниці виставлені і більш дрібні і скромні речі, як наприклад, ці ключі. Вони зовсім не призначалися для відкривання дверей - вони служили символом високого положення свого володаря.

ключі

Королівська мантія Фердинанда I була виготовлена ​​спеціально для коронації імператора Австрії, оскільки Австрійська імперія утворилася тільки в 1804 році на уламках своєї попередниці - Священної Римської імперії було вирішено виготовити одягу виняткової краси. Для початку намалювали кілька ескізів, які виставляються в цьому ж залі.

Королівська мантія Фердинанда I (1830 рік)

Ця гербова накидка була виготовлена ​​з нагоди коронації Фердинанда I королем Угорщини. Сам Фердинанд I був дуже слабким і хворою людиною і добровільно відмовився від влади після 13 років правління.

Гербова накидка (1830 рік)

Далі ще кілька фотографій шикарних парадних убрань.

коронаційні одягу коронаційні одягу   коронаційні одягу   Накидка лицаря Ордена Залізної корони (1815 / 16гг) коронаційні одягу Накидка лицаря Ордена Залізної корони (1815 / 16гг)

Габсбурги хрестили своїх дітей всього через кілька годин після народження. В скарбниці відведено цілий зал під хрестильні одягу та інші хрестильні приналежності.

Хрестильні приналежності сім'ї Габсбургів

Ці хрестильні одягу належали Марії Терезії. Вона була багатодітною імператрицею. Всього вона народила 16 спадкоємців, але тільки 10 з них пережили мати. Дитяча смертність в ті часи була високою.

хрестильні одягу

гербові накидки

В скарбниці виставлена ​​велика кількість гербових накидок. За ним можна було б написати геральдичну історію Габсбурзької династії.

У свій час Венеція входила до складу Австрійської імперії, але австрійці не користувалися популярністю в італійських землях. Педантичні австрійці і разгильдяи італійці просто не могли існувати в одній державі тривалий час, а венеціанська накидка залишилася в скарбниці з тих часів.

Одягу - лев з книгою явно щось венеціанське

Двоголовий орел був гербом Священної Римської імперії.

одягу

Лев стоїть на задніх лапах є гербом Габсбургів.

одягу

Одноглавий орел служив гербом Австрії починаючи з XV століття.

одягу

наполеонівський зал

Колиска була подарована синові Наполеона від Марії-Луїзи Австрійської містом Парижем. На виготовлення колиски пішло 280 кг срібла. Оскільки Габсбурги не могли перемогти Наполеона в битві, вони вдалися до свого звичного і випробуваного засобу - видали за нього заміж дочку імператора Австрії Франца I. Однак немовля ніколи не лежав в ній - це всього лише офіційний подарунок з нагоди народження спадкоємця престолу, такий символічний дитячий трон.

Однак немовля ніколи не лежав в ній - це всього лише офіційний подарунок з нагоди народження спадкоємця престолу, такий символічний дитячий трон

Колиска сина Наполеона Колиска сина Наполеона   одягу одягу

На фотографії нижче зображений найбільший оброблений смарагд в світі. Дорогоцінний смарагд використовувався раніше в якості сільнички або перечниці. Напевно це найдорожча сільничка в світі. Цей гігантський смарагд знайшли в Колумбії в шахтах, які почали будувати іспанці в 1558 році. Обробка каменю була закінчена в 1641 році. Кришечка діаметром 3,6 см, висота 4,9 см.

Найбільший смарагд у світі

Я привожу фотографії в порядку їх слідування по залах. На початку експозиції виставлені найсучасніші речі, а кінця експозиції йдуть більш старовинні і цим більш цінні речі. Тому повернемося знову до королівських корон.

Корону Стефана Бочкаї виготовив на прохання угорців Султанахмет. У цей момент угорці металися від Османської імперії до імперії Габсбургів з метою зберегти незалежність і це їм не вдалося.

У цей момент угорці металися від Османської імперії до імперії Габсбургів з метою зберегти незалежність і це їм не вдалося

Корона Іштвана Бочкаї 1605 рік

Корона Карла Великого найдавніша з наявних в скарбниці корон, датується другою половиною X століття. Даною короною коронувалися майже всі королі німецьких народів раннього середньовіччя і імператори Священної Римської імперії. Довгий час корона зберігалася в Нюрнберзі - столиці франкського держави. Корона ця дуже не проста - по-перше вона восьмигранна, а не кругла, а по-друге кожна грань наповнена глибоким змістом, про це є докладна стаття на вікіпедії.

Корона Карла Великого (друга половина X століття)

Ордена Габсбурзької імперії.

ордена

Церковні реліквії скарбниці Габсбургів

Церковних речей в скарбниці дуже багато і виглядають вони приблизно так, як на фото нижче.

Церковних речей в скарбниці дуже багато і виглядають вони приблизно так, як на фото нижче

церковні релліквіі

Особливо бажаним для кожного монарха був ріг єдинорога, який вважався сильним протиотрутою і магічним засобом захисту від найманих вбивць.

Ріг єдинорога - насправді бивень нарвала

Зупинимося лише на найважливіших християнських реліквії, що зберігаються в скарбниці Габсбургів.

В скарбниці зберігається, так зване Спис Долі, то саме яким був убитий Христос на хресті. Ще це спис називають віденської реліквією або Хофбургского списом. Але насправді спис датується VII століттям, тому точно не може бути списом Лонгіна, але на деяких людей спис справляло незабутнє враження.

Але насправді спис датується VII століттям, тому точно не може бути списом Лонгіна, але на деяких людей спис справляло незабутнє враження

Спис Долі, віденська реліквія або Хофбургского спис

Наприклад, Гітлер випадково побачив спис в 1909 році і був просто зачарований ім. Майбутній вождь німецької нації впав в трансовое стан. Уїнстону Черчилю приписують таку цитату: «Барани з нашого уряду не розуміють, що ця людина хоче володіти Списом Долі. І як тільки він їм опанує, він розв'яже саму криваву війну ». Цю фразу Черчиль сказав про Гітлера, тобто він теж вірив у магію списи. І пророцтво Черчіля збулося, після анексії Австрії, Спис Долі та інші експонати Скарбниці Габсбургів переїхали в Нюнберг і кривава війна почалася незабаром.

Імперський хрест (1024-1025 роки)

Спис долі виставлено в одній вітрині з Імперським хрестом і животворящим хрестом. Імперський хрест є по суті реликварием - це сховище для трьох частин животворящого хреста і Списа Долі. Сам імперський хрест датується 1024-1025 роками і є важливою християнською реліквією.

Але це ще не все найцінніші християнські реліквії. Агатова чаша, виготовлена ​​з цільного шматка каменю, 58 см в діаметрі багатьма шанується, як Святий Грааль. Відомо, що чашу привезли хрестоносці після розграбування Константинополя, спочатку вона зберігалася в Бургундії у герцога Карла Сміливого, а потім в якості приданого його дочки Марії Бургундської переїхала до Відня.

Відомо, що чашу привезли хрестоносці після розграбування Константинополя, спочатку вона зберігалася в Бургундії у герцога Карла Сміливого, а потім в якості приданого його дочки Марії Бургундської переїхала до Відня

Чаща Грааля

Кажуть що, якщо подивитися під кутом, на чаші можна побачити букви XRST, що ще раз свідчить на користь цієї чаші, але ми не змогли розгледіти таємничі письмена. Але якщо міркувати логічно, Ісус і його апостоли були бідними людьми і швидше за все вони користувалися набагато простіший посудом, ніж ця чудова агатова чаша, хоча все може бути. У школі мені говорили, що Пушкін бідний поет, а коли я відвідала його музей-квартиру на Мойці 12, мені так не здалося.

Речі, виставлені в Скарбниці Габсбургів мають величезну історичну та релігійну цінність. А історія пов'язана з списом Долі ще раз ілюструє той факт, що віра може створити будь-які чудеса. Ось тут і задумаєшся, а що краще вірити або не вірити? Той, хто не вірить по суті один в цьому ворожому світі, а у віруючих є їхня віра, наприклад в те що побачивши Спис Долі можна вилікуватися від хвороби, ну або ще що-небудь в цьому роді. А випивши з чаші Грааля можна знайти безсмертя.

На моєму сайті ви можете дізнатися Як самостійно поїхати до Відня . Вам більше не доведеться переглядати десятки сайтів щоб знайти інформацію про: який вид транспорту вибрати (літак, потяг, автобус,), все методи трансферу з аеропорту Відень-Швехат, чим зайнятися у Відні, що подивитися самостійно, де можна скачати аудіогід, де спробувати легендарний торт Захер і трохи менш знаменитий тафельшпіц, як знайти екскурсії у Відні і з Відня російською мовою . Все в одній статті, всі необхідні посилання.

Ось тут і задумаєшся, а що краще вірити або не вірити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация