Скасування поїздів з України в РФ, обвал ліри і допомогу США - підсумки тижня

  1. США погодилися допомогти країні грошима, а ринки схвилював турецьку кризу
  2. 1. "Ведмеді" Омеляна замість поїздів в РФ
  3. 2. Місія МВФ в Україні
  4. 3. Турецький криза
  5. 4. 12 млрд доларів від "Газпрому"
  6. 5. Допомога США Україні
  7. Орфографічна помилка в тексті:

18 серпня 2018, 8:51 Переглядів:

США погодилися допомогти країні грошима, а ринки схвилював турецьку кризу

18 серпня 2018, 8:51 Переглядів:   США погодилися допомогти країні грошима, а ринки схвилював турецьку кризу   Фото: Getty

Фото: Getty.

На тижні, що минає в Україні продовжили обговорювати заборону поїздів в Росію і прийдешній візит місії МВФ, а ринки сколихнув турецька криза. Сайт "Сегодня" зібрав ТОП-5 ключових тем тижня.

1. "Ведмеді" Омеляна замість поїздів в РФ

Влада знову заговорили про повне закриття транспортного сполучення України з Росією. Найактивнішим спікером по цій темі став міністр інфраструктури Володимир Омелян, який і раніше неодноразово закликав скасувати поїзди в РФ. Тепер міністр заговорив і про скасування автобусів.

16 серпня Омелян найбільш конкретно анонсував нові обмежень в транспортному сполученні з Росією . "Сьогодні підписав один історичний документ. До Москви будуть ходити тільки ведмеді, як в старі добрі часи", - повідомив Омелян.

Пізніше міністр уточнив, що обмеження транспортного сполучення є частиною комплексу заходів, розробленого міністерством у відповідь на дії Росії в Азовському морі.

"Міністерство інфраструктури вже напрацювало контрзаходи, які запропонує найближчим часом. І я сподіваюся, Кабмін їх підтримає. ... Ми вважаємо, що в умовах війни про будь-яку участь з РФ мови бути не може. Дії України повинні бути жорсткими та адекватними", - сказав Омелян.

Міністр упевнений, що відомство діє в інтересах українців.

"По-перше, ми забезпечимо українців, які все ще на власний ризик їздять в РФ, де є можливість бути викраденим, потрапити в лапи ФСБ чи інших правоохоронних органів РФ. По-друге, і це ключове: якщо ми воюємо, то нічого туди їздити ", - зазначив міністр в ефірі" 5 каналу ".

Глава Мінінфраструктури додав, що обмеження, про які йде мова, будуть стосуватися не тільки згаданого раніше залізничного пасажирського сполучення. А пряме авіасполучення України та РФ скасовано з кінця 2015 року.

Раніше журналісти "Сегодня" розібралися, чим загрожує Україні заборона поїздів і автобусів в Росію .

2. Місія МВФ в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відвідає Україну 6 - 19 вересень , Про що заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман. Фахівці обговорять з українським керівництвом питання економічної політики і надання чергового траншу МВФ.

У Національному банку України (НБУ) впевнені, що черговий транш за програмою розширеного фінансування (EFF) Київ зможе отримати вже восени. На думку заступника голови НБУ Олега Чуря, незважаючи на те, що місія МВФ в Києві буде технічної, її приїзд в Україну - це сигнал про початок процесу.

Політолог Олексій Голобуцький відзначає, що якщо місія МВФ має прибути до Києва, вже досягнутий консенсус з питання ціни на газ . Експерт допускає, що зростання ціни на газ для населення може виявитися менше запланованих раніше 60%.

При цьому Міністерстві фінансів уже визнали, що візит місії МВФ підтверджує успішне просування роботи України з Фондом.

Також експерти пояснили "Сегодня", чи зможе місія МВФ врятувати гривню від падіння .

3. Турецький криза

Економічна війна між США і Туреччиною обвалює економіку популярною туристичною країни. Т урецкая ліра вже вийшла на друге місце в світі по знеціненню в 2018 році після болівара Венесуели.

Це, в свою чергу, стурбувало інвесторів по всьому світу і вдарило по національних валют багатьох країн, що розвиваються, в тому числі України, Індії та Росії. Деякі аналітики вже заявили, що світу загрожує валютна криза через обвал курсу ліри .

Втім, в Нацбанку заспокоюють українців - за словами заступника голови НБУ Олега Чурія, Україна слабко інтегрована у світовий фінансовий ринок, а тому ситуація в Туреччині і на світовому ринку особливо не вплине на вітчизняну економіку. Принаймні, найближчим часом. В цілому Чурій визнає, що Туреччина є важливим торговельним партнером України, а в деяких сферах - ще і конкурентом, тому в довгостроковій перспективи турецька криза все ж змінить життя українських експортерів.

У той же час, девальвація ліри може мати і позитивний вплив: "Зміцнення гривні щодо ліри може привести до здешевлення турецької продукції в доларовому еквіваленті. ... Зокрема, це стосується турецьких овочів і фруктів, одягу і взуття, які мають вагоме значення в споживчому кошику в Україні ", - вважає Чурій.

Детальніше про те, чого чекати Україні від обвалу турецької валюти, читайте на сайті "Сегодня" в матеріалі " Криза в Туреччині: як позначиться різка девальвація ліри на українцях "Або дізнавайтеся з відеосюжету:

4. 12 млрд доларів від "Газпрому"

Судовий процес за новим позовом в Стокгольмі ризикує затягнутися, але Україна може отримати від "Газпрому" 12 мільярдів доларів , Впевнені в "Нафтогазі".

Йдеться про розгляд за поданою 6 липня позовом з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з "Газпромом". "Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в 11,58 млрд доларів без урахування відсотків.

Як заявив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, судовий процес у цій справі може затягнутися більш ніж на 1,5 року. На той час уже буде відомо про те, чи збереже Росія транзит газу через Україну. У разі перемоги України в арбітражі "Газпрому" доведеться виплачувати компенсацію за економічне знецінення української ГТС.

"Ми будемо просто розраховувати на компенсацію вже постфактум. Тобто умовно в 2021 році якщо у нас не буде транзиту на той час, ми просто отримаємо компенсацію 12 млрд доларів", - сказав Вітренко в ефірі телеканалу "Прямий".

5. Допомога США Україні

Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет обсягом 716 млрд на 2019 фінансовий рік, який починається в США з 1 жовтня. Документ також передбачає надання військової допомоги Україні , А також ряд заходів, спрямованих на протидію Росії у військовій сфері.

Так, в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України в сфері безпеки" зазначено, що "на 2019 фінансовий рік передбачено 200 млн доларів".

Крім того, в документі міститься положення про необхідність "зберігати міцну підтримку України в сфері безпеки, включно з наданням летальної допомоги оборонного характеру, і в той же час сприяти необхідним інституційним реформам в галузі оборони".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "" Ведмеді "замість поїздів в Росію і візит ревізорів МВФ: що змінилося в Україні за тиждень". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация