Сказання про першому і другому здобутті глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

П віслюку усікновення глави Іоанна Предтечі, тіло його було поховано учнями в Севастії, а чесна глава прихована Іродіадою в безчесному місці. Благочестива Іоанна, дружина царського урядника Хузи, таємно взяла святу голову, поклала її в посудину і поховала на Оливній горі - в одному з маєтків Ірода. Через багато років маєток це перейшло у володіння благочестивому вельможі Інокентію, який став будувати там церкву. Коли копали рів для фундаменту, був знайдений посудина із чесною главою Іоанна Хрестителя. Інокентій дізнався про велич святині за колишнім від неї благодатним знаменням. Так сталося Перше знайдення глави. Інокентій зберігав її з великим благоговінням, але перед своєю смертю, боячись, як би святиня була зганьблена невірними, він знову приховав її в тому самому місці, де знайшов. За смерть його церква прийшла в запустіння і зруйнувалася.

У дні рівноапостольного царя Костянтина Великого двом ченцям, які прийшли в Єрусалим на поклоніння святим місцям, двічі з'явився сам святий Предтеча і відкрив місце знаходження своєї чесної глави У дні рівноапостольного царя Костянтина Великого двом ченцям, які прийшли в Єрусалим на поклоніння святим місцям, двічі з'явився сам святий Предтеча і відкрив місце знаходження своєї чесної глави. Ченці відрили святиню і, поклавши її в мішок, пішли до себе додому. По дорозі вони зустріли незнайомого гончаря, і дали йому нести дорогоцінну ношу. Не знаючи, що він несе, гончар спокійно продовжував шлях. Але йому з'явився Іоанн Хреститель і велів бігти від недбайливих і ледачих ченців разом з тим, що було у нього в руках. Гончар сховався від ченців і вдома з почестями зберігав чесну главу. Перед смертю він запечатав її в водоносний посудину і передав сестрі. З тих пір чесна глава була послідовно збережена побожними християнами, поки її володарем не став один священик, заражений аріанської єрессю. Він спокусив безліч недужих, зцілилися від святої глави, приписуючи благодать еретічеством. Коли його блюзнірство відкрилося, єретик був змушений тікати. Закопавши святиню в печері, він розраховував згодом повернутися і знову оволодіти нею для поширення псевдовчення. Але Бог не допустив цього. У печері поселилися благочестиві ченці, а потім на цьому місці виник монастир. Архімандриту цієї обителі святий Іоанн Хреститель у видінні вказав місце приховування своєї голови. Це набуття стало святкуватися як друге.

Святий Іоанн Хреститель пріуготовлени людей до прийняття Господа, говорив: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне. Принесіть гідний плід покаяння. Будь-яке дерево, що не приносить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь ». Помолимося, брати і сестри, Предтечі Господнього Іоанна про те, щоб в ці благодатні дні Великого посту Господь дарував нам покаяння, зміну нашого розуму і серця від думок і почуттів злих - на богоугодні. Щоб нам стати посудиною чистим від гріха, здатним стати вмістилищем Божої благодаті. Щоб з умиротвореної совістю зустріти наближається Пасху Господню, а в майбутньої вічного життя стати спадкоємцями Царства Небесного.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация