Скажи мені, хто твій бог. 10 найдивніших божеств Стародавнього світу

  1. Кардеа - богиня дверних запорів і гаків
  2. Сехрімнір - вепр з вічного бекону
  3. Матшішкапой - бог здуття і пускання газів
  4. Шочіпіллі - бог повій-гомосексуалів
  5. Світовий пантеон богів фекалій
  6. Сапон - бог віспи
  7. Термін - бог прикордонних стовпів
  8. Тласолтеотль - богиня пожирання бруду
  9. Калф - бог перехресть
  10. Невідомий Бог - божество всього невідомого

Онлайн-платформа Listverse - про маловідомі і вельми специфічних об'єктах поклоніння наших предків

Кореспондент Listverse Марк Олівер констатує: все, що здавалося нашим предкам хоч трохи важливим або могутнім, отримувало статус надістоти. Люди бачили, як вітер жене хмари, і вірили в богів вітру. Помітивши, як морські хвилі розбиваються об берег, придумували богів води.

"Але цього нам здалося мало, - інтригує Марк Олівер. - Є й інші боги, які ніколи не були так популярні, як Зевс і Посейдон. Ми придумали богів майже для всього, що можна собі уявити, включаючи декількох таких, про чию необхідності ви б ніколи не здогадалися ".

У добірці Listverse - десять маловідомих екстраординарних богів, про яких ви не могли чути в школі.

Кардеа - богиня дверних запорів і гаків

Кардеа - богиня дверних запорів і гаків

"Богиня шарнірів! - волав до неї давньоримський письменник Овідій, вихваляючи велику кард. - В її влади відкривати те, що закрито, і закривати те, що відкрито".

В наші дні богиня Кардеа, володарка дверей і всього, що висить на петлях, не користується особливою популярністю, проте так було не завжди. За словами Олівера, в давньоримській релігії вона явно була чимось більшим, ніж незначне божество або талісман удачі, адже входила в римський пантеон богів і мала власну міфічну історію походження.

"Як і більшість біографій римських богів, її історія починається з того, що бог Янус захотів з кимось переспати. В якості мішені Дволикий вибрав кард, яка не дуже цього хотіла, тому пообіцяла зустрітися з ним в печері, а сама спробувала втекти, задіявши свою магічну здатність зникати, - пише Марк Олівер. - План не спрацював. Янус знайшов її, і ... Римські міфи мають тенденцію до, м'яко кажучи, несприятливого фіналу для жінок ".

Задовольнивши хіть, Янус заявив: "На згадку про наше пустощі бути тобі керуючої петлями". Потім він нагородив кард чарівної гілкою глоду і оголосив, що щорічно 1 червня люди повинні їсти в її честь свинину і боби - це, мабуть, римляни вважали найкращим способом змусити жінку відчувати себе особливою.

Сехрімнір - вепр з вічного бекону

Сехрімнір - вепр з вічного бекону

"Сехрімнір, борів, зварений! Кращий з беконів!" - говорить норвезька балада "Едда". Норвежці знали, що без божественного бекону жодна релігія довго не протягне. "Врешті-решт не могли ж вони поклонятися богам, що опустився до сміття, який їдять смертні", - пояснює Олівер. Богам потрібна була божественна їжа, і Сехрімнір цілком годився.

Найсмачнішому вепрові у Всесвіті була визначена найгірша життя. Тільки уявіть: щоночі скандинавські боги варять і з'їдають його плоть. Бідного кабана будять своїм приходом п'яні вікінги, вони ж готують його в чані з киплячою водою, влаштовують з цього приводу гучну вечірку. Тварині доводиться миритися з тим, що весь пантеон скандинавських богів рве його на частини, щоб насититися.

Щоранку Сехрімнір знову оживає, але його знову вбивають. "Жахлива життя, - підсумовує Олівер. - Але саме таку ціну доводиться платити за те, що в світі вікінгів ти опинився смачніше інших".

Матшішкапой - бог здуття і пускання газів

Матшішкапой - бог здуття і пускання газів

Згідно давніми переказами Інну, корінних американців, які проживають на території сучасної Канади, духи розмовляють з живими. Дехто каже через бубон, інші приходять до нас у снах. А один з них, Матшішкапой, спілкується з нами через флатус, він же метеоризм.

"Матшішкапой, по завіреннях самих Інну, говорив з ними" дуже часто ", особливо коли чоловіки залишалися одні, без жінок. Кожен викид газів індіанці сприймали як знак, який подавав їм Матшішкапой", - стверджує Олівер.

Якщо божество давало про себе знати через кого-то, старші члени громади повинні були оббігти всіх і точно передати, як саме звучало божественне послання. "Висловлювання Матшішкапоя, як правило, загадкові і таємничі, - пояснює один з мисливців-Інну. - Щоб зрозуміти, про що йде мова, доводиться серйозно сконцентруватися".

Шочіпіллі - бог повій-гомосексуалів

Шочіпіллі - бог повій-гомосексуалів

Боги гомосексуальності присутні в багатьох релігіях, але ацтеки наполягали на більш вузькій спеціалізації. Їм було недостатньо бога - покровителя гомосексуалів, їм потрібен був бог для геїв, що пропонують секс за гроші. Так на світ з'явився Шочіпіллі.

Шочіпіллі - це щось більше, ніж бог-жигало. Він відповідає за кілька напрямків. Наприклад, його ще називають Принцом Квітів. Тільки "квіти» - не троянди або ромашки, а то, що здатне запаморочити свідомість. Статуї, на яких особа Шочіпіллі висловлює несвідомий стан, обвивались психоактивними квітами і грибами. Так що він був не тільки покровителем геїв-повій, а й богом галюциногенів.

Світовий пантеон богів фекалій

Світовий пантеон богів фекалій

"Боги випорожнень теж існували", - запевняє Марк Олівер. Однак їх було так багато, що складно вибрати якусь одну релігію. Далі за всіх в цьому питанні просунулася Японія - тамтешні жителі придумали цілий пантеон богів і духів екскрементів.

У китайців була Цзи-Гу ( "Пурпурова діва"), богиня особистих і громадських вбиралень. Жінки зберігали її зображення в туалеті, адже за цю відданість богиня могла віддячити їм, відповівши на будь-яке питання.

Вавилоняни вірили в мстивого Шед Бет а-Кісі. Будь-якого, хто займався сексом поблизу туалетів, цей король відхожих місць карав на епілепсію.

Римляни поклонялися відразу двом божествам - стеркуліі, богу звичайних добрив, і Клоакіне, богині каналізаційної системи.

Сапон - бог віспи

Сапон - бог віспи

Західноафриканський народ йоруба вірив в Сапон, бога віспи. Ближче до кінця ХІХ століття у Сапон був цілий культ поклоніння. "Вони раділи його діям сильніше, ніж варто було б", - зазначає Олівер.

Служителі Сапон вимагали гроші у людей, погрожуючи проклясти їх. Якщо хтось відмовлявся платити, члени секти приходили в будинок цієї людини і розтирали струпи віспи по обличчю бунтаря. В якості альтернативи порошкоподібними струпами натиралися вікна оселі.

Коли лікарі почали вакцинувати населення, служителі Сапон визнали своїм священним обов'язком зірвати медичну ініціативу. Вони погрожували одноплемінникам, відмовляли їх від щеплень. Крім того, вели активні кампанії з підтримки вірусу віспи в живих. До того як секту вдалося ліквідувати, її члени спровокували чимало великих епідемій.

Термін - бог прикордонних стовпів

Термін - бог прикордонних стовпів

Термін став одним з найперших богів, створених римлянами. Він бог орієнтирів і каменів, поміщених на прикордонних лініях. Ніхто не мав права переходити йому дорогу.

"Ці камені називалися termini, зсунувши один з них, ви спотикався на серйозні неприємності, - пише Олівер. - Після цього кожен житель Риму мав законне право полювати на вас з метою вбити".

Раптова смерть була найкращим, на що міг сподіватися той, хто посмів розлютити Терміну. Написи на каменях обіцяли сценарії і гірше: "Всякий, хто це забере або накаже забрати, хай помре, але тільки після знищення всієї його родини".

Тласолтеотль - богиня пожирання бруду

Тласолтеотль - богиня пожирання бруду

У творах мистецтва Тласолтеотль зазвичай зображується з коричневою облямівкою навколо рота. Вона - божественний їдець бруду. Правда, слово "бруд" в цьому випадку - не те, що ви бачите під ногами, це евфемізм. Тласолтеотль була поедательніцей божественних екскрементів.

"Ацтеки вірили, що Тласолтеотль - божественне істота, поїдає всі відходи, включаючи розкладаються трупи, фрукти, овочі, і так, екскременти, - пояснює Олівер. - Вона була володаркою розкладання. Проте трохи дивно, що ацтеки поклонялися богині, яка проводила свої будні за пожиранням фекалій ".

Але не варто судити ацтеків надмірно строго. Вони "найняли" цю ж богиню і на "чисту" посаду. Тласолтеотль вважалася богинею парової лазні. Їй вона, ймовірно, користувалася після важкого робочого дня.

Калф - бог перехресть

Калф - бог перехресть

"Можливо," бог перехресть "звучить занадто ванільно, насправді Калф - навіває жах божество", - запевняє Олівер. Це гаїтянський Вуду, еквівалент Сатани. Цей володар перехресть швидше змусить вас бігти попереду паровоза, ніж попросить чекати зеленого світла.

Калф - червоний демонічний звір, який коротає час, попиваючи ром, настояний на поросі. Він керує злими силами і духами ночі, а також контролює проходження духів в світ людей.

Стільки відповідальності в одні руки! Це робить Калф унікальним. Виходить, коли гаїтяни шукали наймогутніших богів, вони не розглядали Землю, Сонце, Місяць або моря. Вони дивилися на перехрестя.

Невідомий Бог - божество всього невідомого

Невідомий Бог - божество всього невідомого

"Щоб переконатися в тому, що нічого не упустили, греки створили запасне божество на всі випадки життя", - пише Олівер. Мова йде про Невідоме Бога, іншими словами, про бога всього, про що забули згадати. Він став свого роду і. о. за все, що ще не було придумано.

Поклонятися цьому божеству греки почали після того, як Афіни підкосила чума. Кому б з богів вони не молилися, скільки б тварин ні принесли в жертву, чума не відступала. Люди не знали, як бути. А потім вони змінили тактику: побудували вівтар-жертовник посеред поля, відганяли туди стада овець і приносили їх в жертву в надії, що цей акт заспокоїть бога того, про що вони ніколи не чули.

За матеріалами: Listverse
Переклад Анни Сінящік

Статті по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация