Скажіть сир: Де шукати українські фермерські сири

Якщо ви любите сир так, як любимо його ми, то ця стаття для вас. У ній ми розповімо про українських виробників сирів з екологічно чистих молочних продуктів.

М'які, тверді, сири з пліснявою, пармезан, бринза, моцарела - все це вже давно виробляють невеликі українські ферми. Тепер ви дізнаєтеся, де їх шукати.

Проект займається виготовлення домашніх сирів. Сир готують тільки зі свіжого молока, по особливими рецептами, без використання рослинних жирів, консервантів і інших не надто корисних добавок.

У "Коза чкі" ви можете спробувати бринзу з коров'ячого молока, свіжий коров'ячий сир з Шамбалою, моцарелу, сир сулугуні, бринзу з козячого молока. Є і "сирні кульки" в ароматному олії, і різноманітні м'які фреш-сири з чебрецем, корицею і мигдалем, рикотта і м'ятний сир для бутербродів і випічки.

Купити сир можна в Сирної кав'ярні "Коза чка" .

Це соціальний проект, заснований жителями Нижнього Селища та Європейським кооперативом Лонго Май. Їх сир виготовляється за швейцарською технологією.

Для виробництва використовують молоко, яке приймають від сільського населення, що проживає неподалік від відомого в Карпатах Поля нарцисів. Корови харчуються виключно натуральним кормом. Якість молока від кожного постачальника ретельно контролюється. До виробництва сиру тут ставляться з трепетом, дбають про його високу якість, тому кількість готового продукту обмежена.

"Селиська сироварня" виробляє три види сиру: "Селиський" - напівтвердий сир, з солодкувато-пряним смаком і яскраво вираженим ароматом; сир "Хуст" відноситься до м'яких сирів, солодко-пряний на смак; "Нарцис Карпат" - напівтвердий сир з гірко пряний смак.

Купити сир можна безпосередньо у виробника, контакти є в Facebook . Також продукція представлена ​​в магазинах "Натур бутик" .

Також продукція представлена ​​в магазинах   Натур бутик

Ця ферма, заснована ще в 2007 році, знаходиться в селі Галайки Київської області. Тут займаються племінним розведенням кіз зааненской породи і виробництвом козячого молока. З переробленого молока виготовляють бринзу і різні види вишуканих сирів:

Бюше де Шевр - м'який французький сир з козячого молока, вкритий скоринкою білої плісняви, з легким вершковим смаком. Кротен де Шавіньон - м'який францущскій сир з непастеризованого молока, вкритий шаром білої або синьої плісняви.

Капрінос - твердий сир з козячого пастеризованого молока, при виробництві якого використовується термофільна культура. При визрівання кірка покривається шаром білої та синьої плісняви. Шеврет - твердий сир з козячого молока, без цвілі.

Франсуа - м'який сир з цвіллю, має пікантний смак і різкий запах. Такий сир прекрасно підходить до червоного вина. Брі де Шевр - м'який сир з козячого молоко, покритий білою цвіллю. За час визрівання сир під скоринкою трохи плавиться.

Сирні кульки - фреш-сир з пастеризованого козячого молока, робиться у вигляді кульок вагою 12г, поміщається в банки і заливається соняшниковою олією. Для пікантності смаку додається часник, а для декору - паприка, сушені томати, лавровий лист.

Придбати продукцію можна в мережі магазинів "Натур бутик" , в магазині "Смак" і Сирної кав'ярні "Коза чка" .

Козина ферма розташована в селі Покровка Кіровоградської області і є племінним репродуктов з розведення кіз зааненской породи. Крім того, на фермі розпочато розведення кіз ще кількох молочних порід - нубійської, альпійської, Ламанча.

Основний напрямок діяльності ферми - це виробництво молочних продуктів. Для виготовлення сирів використовується тільки незбиране козяче молоко, не змішана з коров'ячим - це виключає виникнення можливих алергій у дітей від коров'ячого молока.

Лінійка сирів з козячого молока представлена ​​такими видами: тверді та напівтверді сири, м'які і сирні сири, фета, маринована в оливковій олії зі спеціями. З коров'ячого фермерського молока виготовляють сири свіжі і тверді в асортименті, бринзу слабосоленую.

Для замовлення продукції ферми "Золота коза" можна звернеться за телефонами, вказаними на сайті.

Для замовлення продукції ферми Золота коза можна звернеться за телефонами, вказаними на   сайті

Це фермерські сири ручної роботи. На фермі, розташованій в селі Івки Київської області, пасуться кози зааненской, альпійської і англійської порід, а також корови порід сементал і голштин.

Засновник ферми навчався сироваріння у Франції. Сир "Марк" був названий на честь французького вчителя і виготовляється за французьким ж рецептом. Його натирають тільки солоною водою, без використання добавок, консервантів і ароматизаторів. Сир має дуже насичений смак і стане відмінним доповненням до вина.

Сир "Віктор" названий на честь голландського сировара, який поділився своїм рецептом. Сир має м'який смак і однорідну структуру, завдяки чому нагадує справжню голландську гауду.

Також на фермі виробляють бринзу, солодкий і солоний сирок, молодий козячий сир з горіхами, зирой, мигдалем, кардамоном, імбиром, вишнями.

На основі коров'ячого молока виробляють вершковий сир "Ранковий" за класичною технологією. Особливістю сиру є те, що "очі" у нього - не круглі, як зазвичай, а дуже схожі на зірочки. Сир дуже ніжний на смак і відмінно підійде до сніданку.

Заповнивши форму на сайті можна замовити пробну доставку продукції. По Києву доставка здійснюється двічі на тиждень безпосередньо в офіс або додому. Також сири Доброї ферми можна купити в Goodwine .

Компанія знаходиться в Вінниці і займається виробництвом високоякісних сирів за італійськими технологіями. На виробництві працює відомий італійський технолог-сировар Мауріціо Перкуоко.

У виготовленні сирів використовують тільки екологічно чисте і якісну сировину та інгредієнти. Асортимент продукції представлений такими видами:

Моцарелла - молодий італійський сир родом з регіону Кампанія. Класична моцарелла проводиться з молока чорних буйволиць. Однак Aversa займається виготовленням моцарели з коров'ячого молока. Цей сир продають у вигляді білих кульок замочених в розсолі, тому що він довго не зберігається. Найсмачніша моцарелла - giornata (одно-дводенної давності). Випускається і копчена моцарелла (Mozzarella affumicata).

Качокавалло - волокнистий напівтвердий італійський сир. Його назва пов'язана з італійським cacio (сир), а також з практикою підвішування його грушовидних головок для дозрівання на горизонтальні жердини «верхом» - a cavallo: головки пов'язують попарно і перекидають через жердину.

Качотта - італійський м'який сир, назва якого буквально означає "сирок" і з'явилося завдяки невеликому розміру його головок.

Рікотта - італійський свіжий, білий сир з коров'ячого молока, по консистенції трохи щільніше сиру. Його назва перекладається як "повторно зварений", так як роблять цей нежирний розсипчастий сир за допомогою нагрівання сироватки, що залишилася від приготування звичайного сиру з коров'ячого молока (найчастіше таких відомих італійський сирів, як моцарелла) і ін.

Продукцію Aversa можна придбати в мережі роздрібних магазинах в Вінниці , А також в регіонах . У Києві його продають в Goodwine .

Ця молочна ферма розташована в мальовничому районі Київської області. Тут вирощують племінних кіз зааненской породи. Велика увага на фермі приділяється здоровому харчуванню кіз, заснованому на природних і натуральних кормах, які працівники ферми самі ж і вирощують. Робота на фермі підпорядкована принципам традиційного, органічного тваринництва.

Тут виготовляють адигейський, фітнес-сир з травами, фету і Філадельфію, бринзу.

Придбати сири можна в мережі магазинів Сільпо, МегаМаркет, Billa, Goodwine .

Ця торгова марка займається виготовленням грузинських сирів сулугуні та імеретинського, з повним дотриманням традицій.

Виробництво розташувалося на Західній Україні в Тернопільській області. Для виготовлення сиру використовується незбиране коров'яче молоко з фермерських господарств, розташованих в 40 км від заводу, що гарантує максимальну свіжість і однорідність отриманого молока. Всім займається сім'я, яка переїхала з Грузії.

Для сулугуні молоко квасять сичуговим ферментом в сироробний ванні. З отриманого зерна формують брикети сиру. Потім ванну знову наповнюють молоком, нагрівають його, опускають в нього отриманий сирний брикет і плавлять до отримання однорідної тягучої маси. Обробляють головки тільки сольовим розчином, без використання хімії. Тому справжній сулугуні має шарувату структуру, в якій помітні крапельки молока.

Ще одним головним сиром грузинської кухні є имеретинский сир (бринза). Це дуже ніжний, практично несолоний сир, на смак ближче до адигейській. Правильний хачапурі готують саме з імеретинського сиру.

Сири Генацвале представлені в Goodwine і на ринку "Столичний" (молочний павільйон, місце 46-48). Також власники беруть участь зі своєю продукцією в різних виставках і фестивалях.

Ця невелика домашня сироварня почала свою діяльність в минулому році. Її засновниці з'їздили до Італії, де перепробували місцеве різноманітність сирів, дуже надихнулися і, повернувшись додому в Київ, вирішили налагодити виробництво сиру.

Спочатку виготовленням сиру займалися на домашній кухні, пробували різні рецепти, удосконалили їх. Зараз виробництво розширюється. В асортименті представлені такі сири як моцарелла, рікотта, качокавалло, горгонзола, фета в рослинному маслі з прянощами. Всі технології - це голландські та італійські класичні рецепти.

Для виготовлення сиру використовують тільки свіже фермерське високоякісне молоко, натуральні закваски, ферменти і сіль - ніяких консервантів і ароматизаторів. Тому термін зберігання на моцарелу, наприклад, всього три дні, на рикотту - тиждень.

Про готовність сиру повідомляють на сторінці в Facebook . Написавши коментар, можна зробити замовлення і домовиться про доставку.

Написавши коментар, можна зробити замовлення і домовиться про доставку

Проект створює справжню гуцульську бринзу. Сир виготовляють традиційним способом, без використання електрики, безпосередньо на пасовищах, протягом ста днів - з середини травня по середину вересня.

На пасовищі Угорський Камінь, Верховинського району Івано-Франківської області готують бринзу з коров'ячого молока, а на пасовищі Ґаджина - з суміші коров'ячого і овечого молока.

Для виготовлення бринзи молоко нагрівають до температури 30 градусів і квасять ферментом, приготованим за спеціальним рецептом. Фермент роблять в домашніх умовах без використання хімічних добавок, з сичуга молочних телят, які не вживали рослинний корм.

Після формування і збивання заквашенного згустку йому дають осісти і кладуть в спеціальний дерев'яний прес для самоспрессовиванія. Відстоялися головки сиру подкопчівают теплим димом протягом тижня і перемелюють з додавання солі. Подрібнену масу щільно набивають в бочки і дають відстоятися близько місяця.

Готова бринза за хімічним складом містить більше 50% жиру і до 48% вологи. Термін зберігання бринзи при температурі 2-4 градуси Цельсія становить мінімум 1 рік.

У Верховині Івано-Франківської області бринзу фасують в скляну тару, також під замовлення для ресторанів виготовляють бринзу в розсолі з карпатськими травами.

У Києві бринзу від прикарпатських кооперативів можна придбати на Столичному ринку в суботу та неділю, або замовити за телефонами, вказаними на Facebook .

фото: ufermera.com , krest.livejournal.com , bio-market.in.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация