Шкіль Андрій Васильович: «Ми завжди будемо підтримувати боротьбу людей за демократію»

Член Фракції Блоку Юлії Тимошенко Шкіль Андрій Васильович Член Фракції Блоку Юлії Тимошенко Шкіль Андрій Васильович. Фото: phl.com.ua Журналісти «Великої Епохи» зустрілися з членом Фракції Блоку Юлії Тимошенко Шкілем Андрієм Васильовичем, щоб взяти кілька коментарів щодо резолюції «Необхідність міжнародного засудження злочинів комуністичних тоталітарних режимів», яка буде прийматися 25 січня на Парламентській асамблеї Ради Європи

Кор .: Андрій Васильович, як Ви вважаєте, чи є шанси у резолюції «Необхідність міжнародного засудження злочинів комуністичних тоталітарних режимів» бути ухваленої 25 січня Парламентською асамблеєю Ради Європи?

Андрій Васильович: Ви знаєте, я буду тримати кулаки, щоб вона успішно пройшла. Мені важко сказати, які шанси, але думаю, що вони набагато більше, ніж, скажімо, 5 років тому, поки туди ще не увійшли держави, які реально постраждали від комуністичних тоталітарних режимів.

Їх голоси будуть вирішальними, але, на жаль, є у мене деякі сумніви, тому буду тримати кулаки, так як прийняття резолюції необхідно. Це було б елементом оздоровлення, оздоровлення тих держав, які увійшли в ЄС, тих, які будуть входити в ЄС незабаром, і навіть тих старих членів ЄС, які мають дуже коротку пам'ять щодо тоталітарних режимів.

Кор .: Якщо резолюція буде прийнята, як вона вплине на політичне життя нашої країни?

Андрій Васильович: Дуже радикально, так як політичні сили - посттоталітарні, посткомуністичні будуть, як мінімум, відчувати себе незатишно, дуже дискомфортно, так як міжнародні санкції щодо дуже нестійкою української економіки призведуть до того, що реєстраційні посвідчення цієї партії можуть бути переглянуті у зв'язку з останнім рішенням ПАРЄ. Якщо це станеться, то я буду відчувати з цього приводу тільки щастя.

Кор .: Україна - держава, яка на собі відчуло весь тоталітаризм комунізму від репресій, голодомору до відвертого геноциду українського народу. Чи повинні ми закривати очі на порушення прав людини, на репресії в тих країнах, де ще зберігся комунізм, наприклад, в Китаї, Північній Кореї, на Кубі або в Білорусії?

Андрій Васильович: Ні, звичайно, ми не маємо права це замовчувати. Може робити зараз це буде складно через державної структури України, але це повинні бути потужні громадські, політичні сили. Що заважає нашим політикам говорити про це?

Тільки співучасть з тими тоталітарними режимами. Як комуністи можуть критикувати іракські режими, якщо вони брали звідти гроші на фінансування своєї комуністичної партії? Те ж саме і з Білорусією або з Росією.

Ми повинні про це говорити, тому що ми нічого не маємо проти держави, проти народів, боронь Боже! Але ми завжди будемо підтримувати боротьбу людей за демократію.

Ми ще дуже молоде демократична держава, у нас ще багато рудиментів тоталітаризму, але, по крайней мере, ми все це розуміємо і знаємо, як допомогти нашим братам, які борються за відродження або за народження демократії в інших країнах.

Єдине, що я хочу сказати, це все ж таки халепа перших осіб держави. Це завдання політичної еліти, завдання постійно піклуватися про те, щоб Україна була демократичною державою, так як існує принцип - демократичні держави ніколи не воюють між собою.

Якщо Вам сподобалася стаття, не забудьте поділитися в соціальних мережах

Якщо резолюція буде прийнята, як вона вплине на політичне життя нашої країни?
Чи повинні ми закривати очі на порушення прав людини, на репресії в тих країнах, де ще зберігся комунізм, наприклад, в Китаї, Північній Кореї, на Кубі або в Білорусії?
Що заважає нашим політикам говорити про це?
Як комуністи можуть критикувати іракські режими, якщо вони брали звідти гроші на фінансування своєї комуністичної партії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация