Скільки коштує навчання в Європі

Деякий час назад один з найбільших фінансових конгломератів в світі, банк HSBC, опублікував рейтинг країн світу за середньою вартістю річного навчання. Ключова відмінність цього рейтингу від аналогів в тому, що він є більш чесним по відношенню до споживача.

Де найдорожче навчатися

Зазвичай рейтинги складаються на підставі цін навчання у ВНЗ. Банк HSBC додав до цих сум середні витрати на проживання та щоденні витрати.

Трійку лідерів Європи склали Великобританія, Росія та Іспанія.

Те що, навчання у Великобританії не є бюджетним варіантом, відомо кожному, хто хоча б раз цікавився цією темою, але якщо додати до витрат на освіту суми, необхідні для оплати проживання та щоденних витрат, то диплом британського вузу і зовсім «золотим».

Показник Великобританії - 22 670 євро в рік. Таку суму далеко не кожна сім'я може собі дозволити. З цієї суми 14 840 евро йдуть безпосередньо на навчання, а 7 830 євро на проживання в країні.

Другий за дорожнечею навчання країною Європи стала Росія Другий за дорожнечею навчання країною Європи стала Росія. Її показник в рази нижче, ніж у Великобританії, і становить 7 260 євро. Причому вартість проживання в країні, згідно з даними HSBC, в два рази вище витрат на освіту. У Росії 2 410 євро йдуть на навчання, 4 850 євро - середня вартість проживання в Росії.

Завершує трійку лідерів по дорожнечі навчання в Європі Іспанія з показником 5 390 євро. Життя в Іспанії іноземним студентам також обходиться дорожче самого навчання. На проживання та інші потреби тут в середньому доведеться витратити 4 620 євро, на навчання - 770 євро.

Крім цього, з європейських країн до світового рейтингу потрапила Німеччина з показником в 4 835 євро. Укладачі рейтингу відзначають, що університети Берліна користуються великою популярністю серед іноземних студентів.

Незважаючи на великий потік студентів з інших країн, Німеччина виявилася країною, де іноземний студент витрачає найменше коштів на освіту - 490 євро. Проживання та інші витрати обходяться в 4 345 євро.

Чи можна знайти доступну освіту в Британії?

Такий величезний розрив у вартості навчання між Великою Британією та іншими країнами Старого Світу визначається багатьма факторами, однак попит на британську освіту серед іноземних студентів традиційно дуже високий. У зв'язку з цим, журнал EUROMAG попросив експертів галузі розповісти про ці фактори і про те, наскільки єдине поняття «британську освіту». Виявилося, що острови далеко не так однорідні, як прийнято вважати.

Перше, що нас зацікавило - чи є в Британії доступні, в розумінні пересічного росіянина, варіанти отримання освіти.

«Доступних варіантів практично немає. Всі школи-пансіони коштують однаково - близько 30-35 тис. Фунтів на рік. Університети 10-15 тис. На рік плюс проживання. Стипендій для росіян дуже мало. У школах їх практично немає. Більш того, деякі дуже розкручені школи останнім часом знахабніли і розглядають росіян (та й китайців) як грошові мішки і вимагають пожертви », - розповів глава компанії Carfax Education Group Олександр Микитович.

За його словами, виключення, звичайно, бувають, але треба бути готовими до того, що російський, в розумінні британських ВНЗ та шкіл, - це гроші. Але стипендії є, і отримати їх цілком реально.

«Найзнаменитіша школа - Ітон, завдяки щедрості сім'ї Цуканова, навпаки пропонує музично обдарованим учням з країн колишнього СРСР стипендії. В Оксфордському університеті, існує дуже щедра стипендіальна програма Hill Foundation, створена більше десяти років тому на гроші Ходорковського. Але ця програма націлена на випускників російських університетів, які отримують в Оксфорді другу вищу освіту », - розповів експерт.

Також пан Микитович зазначив, що в останні роки і російського держава турбується про якісними кадрами з утворенням міжнародного рівня.

«Тільки що (20 жовтня) запустилася державна програма« Глобальне освіта », по якій російська держава оплатить навчання в магістратурі провідних університетів світу, включаючи багато британських, за такими напрямками як медицина, освіта, наука, інженерна справа і управління в соціальній сфері «Тільки що (20 жовтня) запустилася державна програма« Глобальне освіта », по якій російська держава оплатить навчання в магістратурі провідних університетів світу, включаючи багато британських, за такими напрямками як медицина, освіта, наука, інженерна справа і управління в соціальній сфері. Важливо, що програма абсолютно прозора і виключає будь-якої блат або корупцію, - пояснив фахівець. - Фінансування можна отримати навіть на нинішній, вже почався навчальний рік ».

Крім того, як розповів Олександр Микитович, «Carfax Education в наступному році запускає програму« Академічний рік в Оксфорді »по якій російські студенти, взявши академічну відпустку в своєму вузі, зможуть на рік стати повноправними студентами Оксфорда». Обдаровані студенти отримають можливість навчатися безкоштовно.

Як відрізняється освіту в різних частинах Британських островів

Також EUROMAG зацікавився так званим «небрендових» освітою. Справа в тому, що ціни на навчання у відомих ВНЗ, за визначенням, значно вище, так як попит на їх освіту можна порівняти з установами, орієнтованими на «місцевих» студентів. Крім того, в різних регіонах Британії свої традиції освіти, багато хто з яких не поступаються Оксфорду, Кембриджу або провідним ВНЗ Лондона.

Ми запитали у експерта, наскільки відрізняється якість і ціна навчання в Ірландії і Шотландії. Виявилося, що ця тема, хоча і зачіпається нечасто, є вкрай цікавою для потенційних студентів.

«Освітні системи Шотландії та Англії відрізняються досить сильно. Але тільки якщо мова йде про державні системах шкільної освіти. Шотландія традиційно вважалася більш прогресивним суспільством, ніж Англія. Епоха просвітництва торкнулася Британію саме через Шотландію, - розповів Олександр Микитович, пояснивши, що освіта Шотландії створювалося великими фахівцями багато років, - Адам Сміт і Девід Юм, які жили і працювали в Шотландії, були найвпливовішими її представниками ».

«Завдяки ідеям цієї епохи в Шотландії загальне шкільну освіту з'явилося майже на 200 років раніше ніж в Англії. Це одна з причин, чому класова система в Шотландії значно менш виражена. До сих пір у Шотландії своя державна програма освіти - школярі по завершенню школи здають Highers ніж англійські A levels, - розповів експерт. - До середини XIX століття в Англії було всього два університети: Оксфорд і Кембридж, а в Шотландії - чотири (Единбург, Сент Андрюс, Глазго, і Абердін) ».

«Ці шість університетів досі називають в Британії« древніми », і їх випускники-бакалаври і досі мають среднівековое право конвертувати свій диплом в диплом магістра без додаткового навчання - просто через кілька років», - пояснив глава Carfax Education.

На жаль, це мало чим може допомогти студентам з-за кордону, так як умови навчання у ВНЗ Англії та Шотландії для них мало чим відрізняються На жаль, це мало чим може допомогти студентам з-за кордону, так як умови навчання у ВНЗ Англії та Шотландії для них мало чим відрізняються.

«У Шотландії не так багато приватних шкіл, як в Англії. Вони в основному викладають A levels або IB і коштують стільки ж (30 000 - 35 000 в рік з пансіоном). Найбільш відомі - Gordonstoun на півночі Шотландії, де навчався принц Чарльз, і Fettes в Единбурзі, де навчався Тоні Блер, - розповів фахівець. - У плані університетів, умови вступу, навчання і вартість - такі ж як в Англії. Кращі університети - стародавні університети, згадані вище ».

Проте, специфіка регіону відбивається і на можливостях освіти. У Шотландії є ВНЗ, спеціалізовані по галузях, розвиненим в регіоні.

«Потрібно відзначити, що завдяки нафтовій індустрії Північного моря, саме в Шотландських університетах таких як Aberdeen і Heriott-Watt, дуже добре викладають інженерні та управлінські дисципліни, пов'язані з нафтогазовою галуззю. Життя в Шотландії дешевше, ніж в Англії, навіть у столиці. Найбільш соціально престижні університети - Edinburgh, де навчаються багато випускників англійських приватних шкіл і St. Andrew's, де навчався принц Вільям і де він познайомився зі своєю дружиною », - зазначив пан Микитович.

Навчання на Смарагдовому острові.

Недорогим варіантом, як з'ясувалося, може стати навчання в Ірландії, проте варто розуміти, що це все ж Британські острови, тому поняття «недорогу освіту» тут також відносне.

«Ірландія - менш престижний напрямок для шкільної освіти і ми в Carfax не так багато про Ірландію знаємо. Як і в решті Європи і на відміну від Британії, приватні школи в Ірландії - рідкісний виняток, що не грає істотної ролі в національній системі освіти. Приватні школи в Ірландії зазвичай невеликі і тісно пов'язані з одним з католицьких чернечих орденів, таких як єзуїти або капуцини », - розповів глава Carfax.

«Важливо відзначити, що в Ірландії приватну освіту дешевше в силу того, що навіть в приватних школах, всі вчителі є держслужбовцями і отримують зарплату від держави. Зарплати - найбільша стаття витрат будь-якої школи. Ця незвичайна особливість ірландської системи, дозволяє приватним школам Ірландії бути, як правило, в два рази дешевше, ніж в Британії », - уточнив експерт.

Він окремо зупинився на тому моменті, що якість освіти від цього не страждає, а в плані шкіл - часто і виграє.

«В Ірландії є абсолютно чудові школи «В Ірландії є абсолютно чудові школи. Нещодавно я познайомився з директором Glenstal Academy, однією з найбільш значущих приватних шкіл Ірландії, але навіть там всього 200 учнів. Він монах-бенедиктинець і навіть в Дубаї, де ми познайомилися, носить чернечу рясу. Спілкуючись з ним, я зрозумів, наскільки в Ірландії збереглася історична модель, коли саме церква впродовж століть була основним джерелом освіти в Європі. Але ця модель підійде не всім батькам, незважаючи на те, що ці школи приймають учнів усіх віросповідань і ні в якому разі не нав'язують їм католицьку віру », - додав фахівець.

«Щодо університетів, найвідоміший університет Ірландії - Trinity College Dublin.Ето теж один з семи« древніх »університетів Британії, заснований в XVI столітті, що зберіг свій престиж і після відділення Ірландської республіки від британської корони, - зазначив Олександр Микитович. - Він один з найсильніших у світі, але вчиться там дешевше, ніж в Британських університетах. Саме там знімали культовий для багатьох фільм початку 80-х років з Майклом Кейн - «Навчаючи Риту» (Educating Rita) ».

Куди їхати вчитися?

Ми вирішили запитати у експерта безпосередньо, чи варто розглядати ці варіанти, враховуючи і вартість проживання.

«Шотландію - безумовно. Школи такі ж, як в Англії, університети - одні з кращих в Британії. Ірландія - більш бюджетний варіант », - пояснив він.

Однак ми попросили більш конкретно окреслити різницю, висловивши її в цифрах.

«Місць в приватних школах для іноземних учнів не вистачає. Їх всього 24000, а бажаючих з усього світу набагато більше. Тільки китайців в англійський школах навчається близько 9 000. Росіян - близько 1 500. Як індикатор попиту - вже зараз в британський школах за межами Британії навчаються 90 000 учнів. І це тільки в офіційно акредитованих школах. І нові школи відкриваються по всьому світу. Практична порада - плануйте заздалегідь. За два-три роки мінімум. Звертайтеся до професійних консультантів, щоб забезпечити оптимальне освіту а Англії », - порадив Олександр Микитович.

«З університетами - інша історія. У Британії близько 250 універститету. З них видатних, так і просто хороших - всього 20-25, не більше. Решта, не більше ніж профанація для іноземних студентів. Вони існують, щоб збирати гроші з іноземців, і надають освіту дуже сумнівної якості », - пояснив фахівець.

«Пам'ятайте що це - великий бізнес і багатомільярдні стаття експорту британської економіки, так що на цей« розвод »кинуті великі маркетингові та державні ресурси. Большості закладів, які ви зустрінете на виставках і Британської ради та приватних агенцій - це красиво розрекламовані пастки для дурнів, які називають себе університетами. Не витрачайте на них свої гроші і роки життя. Якщо Вам і Вашим дітям надалі належить працювати, такі «університети» не допоможуть вам отримати гарну роботу. Щоб зрозуміти, де справжня освіта, зберіть інформацію самі, вивчіть рейтинги і звертайтеся до професійними консультантам. Орієнтуйтеся на тих, хто сам отримав освіту в Британії », - застеріг і порадив експерт, резюмуючи нашу бесіду.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Чи можна знайти доступну освіту в Британії?
Куди їхати вчитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация