Скільки служили в армії в СРСР і скільки служать зараз

  1. Як проходила служба
  2. разючі відмінності
  3. Російська армія в наш час

Для того щоб відповісти на питання скільки служили в армії в СРСР, потрібно зрозуміти, що становленню цього терміну передувала довга історія формування Збройних сил Радянського Союзу.

  1. У дореволюційній Росії на службу батьківщині відводилося 25 років. Поголовно всі дворяни повинні були віддати борг Батьківщині протягом цього терміну.
  2. Завдяки військовій реформі +1874 відбулося скорочення служби до 7 років.
  3. Після завершення першої світової війни і загальної мобілізації, термін служби був тривалістю 3 роки. Таким він залишався до 1941 року.
  4. З 1945 до 1967 року - термін становив 3 роки, у флоті він становив - 4 роки.
  5. З проведенням військової реформи в 1967 році і до 1993 року в армію закликали на 2 роки.

З проведенням військової реформи в 1967 році і до 1993 року в армію закликали на 2 роки

Як проходила служба

Збройні сили Радянського Союзу служили для захисту свобод і завоювань всього радянського народу. З цієї причини і ставлення до армії було відповідне. З 1 вересня 1939 року набрав чинності закон про загальне військовому призов до армії, в результаті чого служба в радянській армії стала почесним правом всіх громадян. З 1939 року почався активний ріст виробництва озброєння, також були відкриті спеціалізовані військові навчальні заклади.

Перед початком війни з фашистською Німеччиною реорганізація збройних сил не була закінчена в повному обсязі, тому війна 1941-1945 року стала важким тягарем для радянського народу.

Під час війни продовжували проводити підготовку офіцерського складу за рахунок прискорених курсів. Після того як була здобута перемога у другій світовій війні, служба за призовом тривала.

У ті часи це було обов'язковою і престижною обов'язком і ні у кого не було бажання якимось чином від неї ухилятися, але служити йти також боялися, ані трохи ні менше, ніж зараз. Проте через цей етап життя потрібно було проходити всім, інакше в подальшому житті буде важко знайти своє місце в соціумі. Адже навіть при влаштуванні на роботу в першу чергу запитували, де проходив службу. Не йти в армію було соромно, до лав збройних сил не брали тільки через хворобу, а це вже накладало тінь на ставлення до такої людини.

Не йти в армію було соромно, до лав збройних сил не брали тільки через хворобу, а це вже накладало тінь на ставлення до такої людини

Служба починалася з проводів в армію. За часів СРСР цього питання приділялася величезна увага, закочувалися бенкети, за кількістю запрошених рівні весільного торжества. Такі заходи зазвичай тривали всю ніч і ранок хлопчину, всією компанією, відправляли на службу.
Радянська армія для вчорашніх школярів була школою життя. Вони там дійсно дорослішали. Привчалися до дисципліни, отримували необхідні для життя навички. Не завжди корисні, але вчилися багато чому. В першу чергу фізичної витривалості.

разючі відмінності

Чим відрізняється служба за часів СРСР від того як вона проходить зараз:

  • Для того, щоб повідомити мамі про те, що все добре, необхідно було від двох тижнів до місяця, саме стільки необхідно було часу, щоб лист дійшов по пошті.
  • Фізичні вправи. Цьому питанню приділялася величезна увага. За 2 роки з хлопця, який не міг 1 раз підтягнутися на перекладині, могли зробити міцного і витривалого чоловіка.
  • Одягнутися потрібно було за 45 секунд, і це було обов'язковою умовою подальшої служби.
  • У зв'язку з тим, що 2 роки - це тривалий термін служби, то було місце для позастатутних відносин на грунті терміну служби. Чітко дотримувалася армійська ієрархія.
  • Трепетне ставлення до земляків. В СРСР могли розподілити по всьому Радянському Союзу, тому до земляків ставилися по-особливому.
  • В обов'язковому порядку на всіх солдатів поширювався наряд по кухні. Не було спеціально запрошених людей на кухні. Кухарів набирали з числа солдатів.
  • Такий ритуал як підшивання підкомірців було обов'язковою складовою звичайного дня солдата.

Такий ритуал як підшивання підкомірців було обов'язковою складовою звичайного дня солдата

Але в армії часів СРСР дуже сильно був розвинений питання «дідівщини». Весь ієрархічний армійський порядок, від «духу» до «діда» проходили абсолютно все, і щоб вижити в цій системі, потрібно було мати міцний дух, в першу чергу. Багато що служили тоді кажуть, що моя служба в радянській армії, була природним відбором, адже виживали найсильніші. Є думка, що ці армійські закони прийшли до лав радянської армії в 1967 році, після чергової військової реформи.

В армії того року термін зменшили на 1 рік. Це стало причиною невдоволення старослужащих, які свій гнів виплеснули на молоде поповнення, а далі по наростаючій, колишні «молоді», дослужилися до «дідів» і в свою чергу почали виховувати новоприбулих. Розірвати цей ланцюжок було вже неможливо. Також за радянських часів була велика ймовірність потрапити в якусь гарячу точку, допомагати братньому народу будь-якої країни, вибору солдатам не давали.

Російська армія в наш час

Зараз служба в армії Росії становить 1 рік. В рядах збройних сил число військовослужбовців за контрактом перевищує число призовників.
Які зміни принесла військова реформа в армії:

  • Завдяки тому, що термін служби зменшився до 1 року, термін проходження КМБ становить 1 місяць.
  • Таке поняття як «дідівщина» втратило своє значення, тому, що новий заклик може зустрітися в частині тільки із старшими солдатами, які відслужили 8 місяців, і менше. Майже немає позастатутних відносин на грунті терміну служби.
  • Наряди в їдальні скасовані. Всі приготування їжі виробляється цивільними особами.
  • дозволено мати мобільний телефон . Завдяки цьому батьки знають, всі подробиці служби сина.
  • Солдати на службі в рідкісних випадках допускаються до техніки і зброї. Обслуговування військової техніки та її ремонт довіряється військовослужбовцям за контрактом.
  • Солдати займаються в основному підсобної роботою. Копають, фарбують паркани і іншими корисними справами.
  • Покращилися умови проживання особового складу. В основному солдати живуть у відремонтованих або нових казармах.
  • Солдат перестали бити. Кожен день проводяться тілесні огляди на виявлення саден і синців.
  • У солдатській формі скасували такі деталі одягу як підкомірці і онучі. Солдати користуються носками, а підкомірців не користуються.

Солдати користуються носками, а підкомірців не користуються

Підводячи підсумок хотілося б сказати, що служба в армії була і залишається складним завданням, і за радянських часів, і зараз. Але не дивлячись на це в армію йдуть багато молодих людей, і навіть сучасні медійні персони, знаменитості свого часу не цуралися військової служби. Хоча багато солдатів тих років можуть сказати, що армія моїх років була на багато складніше, ніж зараз. Не скрізь справи йдуть так райдужно. У військових частинах на обличчя байдужість офіцерського складу. Солдати змушені утримувати себе самі. Через недбале ставлення офіцерів нерідкі трапляються нещасні випадки і ПП на службі.

В армії СРСР не скрізь все було гладко, але порядку намагалися дотримуватися. У сучасній армії солдат швидше використовують як робочу силу, а не як бойову одиницю. В армії зараз в основному вчать спритно поводитися з лопатою, а не з автоматом. Пов'язано це з тим, що акцент робиться на навчання військовослужбовців за контрактом, а не рядових за призовом. Але радує, що цей термін скоротився до 1 року, а кому не вистачило армійського життя, може продовжити перебування у військах, підписавши контракт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация