Скільки ще Білорусь зможе отримувати вигоду з дешевої російської нафти

Коли вітчизняні НПЗ будуть готові до податкового маневру Росії?

Параметри податкового маневру в нафтовій галузі в цілому узгоджені, деталі обговорюватимуться на нараді з нафтовими компаніями на цьому тижні, повідомив віце-прем'єр Росії Дмитро Козак. До 2024 року уряд РФ планує обнулити експортне мито на нафту при одночасному підвищенні податку на видобуток корисних копалин (ПВКК), повідомляє «Заўтра тваёй краіни» .

Чим це обернеться для Білорусі?

Економічний оглядач Тетяна Маненок звертає увагу, що терміни закінчення російського податкового маневру настануть ще не скоро.

РЕКЛАМА

- Це на етапі різкого падіння цін на нафту і скорочення бюджетних доходів Російської Федерації від експорту нафти і нафтопродуктів Мінфін Росії ще півтора-два роки тому форсував завершення податкового маневру з метою збільшення доходів бюджету від нафтової галузі. А зараз ціна на нафту істотно зросла, в Росії навіть переглянули бюджет. Доходи від нафтової галузі ростуть, ростуть надходження до Фонду національного розвитку РФ. Зараз поспішати з завершенням податкового маневру немає необхідності, - вважає експерт.

Це відбудеться не раніше 2024-2025 років, коли планується створення спільного ринку нафти і нафтопродуктів в рамках Євразійського економічного союзу.

Коли вітчизняні НПЗ будуть готові до податкового маневру Росії

Фото: svaboda.org

Білоруська влада були дуже стурбовані, що Росія може раптом різко завершити податковий маневр, коли мова йшла навіть про 2017 рік. Раніше Мінфін Росії жорстко наполягав на формуванні цих термінів. Була небезпека, що білоруські НПЗ не встигнуть завершити ключові етапи модернізації, які повинні привести їх до рівня європейських НПЗ, збільшити глибину переробки і, отже, поліпшити можливості експорту білоруських нафтопродуктів і отримати додаткову маржу від глибини цієї переробки.

- Це дозволило б Білорусі нівелювати негативний ефект від завершення податкового маневру Росією. Адже воно по суті означає, що білоруські заводи будуть купувати російську нафту фактично за світовими цінами, включаючи різницю у витратах на транспортування нафти, - відзначає Тетяна Маненок.

Зараз Білорусь платить за нафту близько 80% від світових цін. За словами експерта, якби білоруські НПЗ не завершили модернізацію (а її закінчення планується на кінець 2019 роки), були б проблеми.

РЕКЛАМА

- Якщо заводи встигають завершити модернізацію, це зменшує ризики для перспектив нафтопереробної галузі, хоча потрібно враховувати всі ті проблеми, які можуть виникнути в комплексі. Звичайно, сучасний рівень заводів - це прекрасно, але є ще логістика поставок нафти. Сьогодні білоруські нафтовики і куратор нафтової галузі - Білоруська нафтова компанія розробляють логістику з урахуванням того, щоб знизити поставки нафтопродуктів через порти, а в більшій мірі співпрацювати з суміжними ринками. Оскільки поставки через порти будуть менш ефективними, так як все-таки світова ціна, і зрозуміло, що після модернізації будуть менше виробляти мазуту, а більше бензину, - констатує економічний оглядач.

Бензин активніше продається на суміжних ринках - Україна, Польща, Литва, Латвія, Молдова. Після завершення модернізації білоруські заводи будуть технологічно готові переробляти нафту за світовими цінами. А продаж нафтопродуктів на суміжних ринках дозволить отримувати більш високу маржу.

- А в принципі, білоруське керівництво і наші заводи вже готуються до того, що нафта в Росії доведеться купувати за світовою ціною, а не розраховувати на якісь послаблення, - підсумовує Тетяна Маненок.

Автор: Заўтра тваёй краіни

Коли вітчизняні НПЗ будуть готові до податкового маневру Росії?
Чим це обернеться для Білорусі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация