Скільки загинуло на Майдані - з'явилися нові дані про кількість постраждалих «майданівців»

З 24 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року був вбито і поранено 1700 учасників акцій протесту в столиці і 1000 працівників правоохоронних органів. З 24 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року був вбито і поранено 1700 учасників акцій протесту в столиці і 1000 працівників правоохоронних органів

Всі смерті правоохоронців відбулися в період з 18 по 21 лютого / фото УНІАН

На суді у справі екс- "беркутівців", яких звинувачують у масових розстрілах активістів Майдану, оприлюднили спільну статистику потерпілих у кримінальних справах часів Майдану в Києві.

Як передає кореспондент УНІАН, статистична інформація була оприлюднена на засіданні Святошинського районного суду Києва головуючим у справі суддею Сергієм Дячук.

Згідно зі статистикою, за період з 24 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року загинули 66 учасників акцій протесту, які були вбиті з вогнепальної зброї, і 13 правоохоронців. Всі смерті правоохоронців відбулися в період з 18 по 21 лютого включно. В цілому ж постраждалими в різних кримінальних справах визнані близько 1700 учасників акцій протесту і близько 1000 правоохоронців.

Читайте також Луценко повідомив про завершення експертизи у справі про розстріли на Евромайдане

Слід зазначити, що сторони дали цими даними діаметрально протилежну оцінку. Зокрема, адвокат екс-беркутівців »Олександр Горошинський заявив, що така кількість постраждалих, і зокрема, убитих правоохоронців, спростовує тезу звинувачення про мирний характер акцій протесту, а значить і більшість звинувачень з екс-« беркутівців »повинні бути зняті. У свою чергу адвокат потерпілих Євгенія Закревська помітила, що ця статистика неповна, оскільки значна кількість учасників акцій протесту просто боялися звертатися в лікарні після того, як постраждали від дій правоохоронців, тому що з лікарень їх міліція забирала в ділянки, а потім до суду, де їх забирали вже в слідчі ізолятори. Крім того, не всі фактично постраждалі від побоїв правоохоронців навіть з тих, які зверталися до лікарів, погодилися бути потерпілими в юридичному сенсі, в той час як потерпілі правоохоронці в той час все ретельно задокументували, і ця інформація тодішньою владою всіляко поширювалася.

Також Закревська навела приклад, що під час Майдану вона привезла в лікарню побитого учасника акції протесту і вказала в приймальному відділенні свою домашню адресу, як ніби його, і через кілька днів до неї прийшли міліціонери, які розшукували цю людину.

У свою чергу прокурор Яніс Симонов зауважив в суді, що ця статистика не спростовує пункти звинувачення щодо екс- «беркутівців» , Оскільки жоден з тих, хто був убитий або поранений, не уявляв загрози для правоохоронців, які вели вогонь по мітингувальникам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация