Скільки пити води?

© Stockfood / Fotobank.ru © Stockfood / Fotobank

Кілька років тому Хайнц Валтін, професор-нефролог з Дартмутського медінституту (США), спробував знайти хоч одне наукове дослідження, в якому фігурували б горезвісні «два літри води в день». Марно.

Зрештою Валтін прийшов до висновку, що ця рекомендація могла стати наслідком непорозуміння. У 1945 році Відділ з питань харчових продуктів і харчування при уряді США рекомендував споживати 1 мл води на 1 кал. розрахунок простий : Щоб засвоїти денну норму кілокалорій (в середньому 1900 ккал), організму потрібно 1900 мл води, тобто близько 2 літрів.

Правда, на той момент дієтологи не взяли до уваги, що більше половини цього обсягу рідини людина отримує з їжі.

Лише в 2004 році держчиновники визнали свій промах і оновили рекомендації. Головний висновок: здорові люди і так випивають достатню кількість води, просто тамуючи спрагу. Тому вони радять споживати жінкам в цілому 2,7 літра рідини, а чоловікам - 3,7. Приблизно стільки і виходить, якщо скласти всю вологу з їжі і напоїв.

Репутація «правила восьми склянок» промокає на очах. Здоровий глузд підказує: людина повинна споживати рівно стільки води, скільки витрачає. Ясно, що тендітної офісної працівниці води потрібно набагато менше, ніж важкому сталевару.

Багато дієтологів рекомендують пити більше, ніж хочеться, щоб «очищати організм» і «виводити шлаки». Однак, наприклад, дослідження дворічної давності, проведене в Пенсильванському університеті, спростовує зв'язок між обсягом випитої води, апетитом і виведенням токсинів з організму.

Уїдливі критики, наприклад Том Хейворд з поважної англійської газети The Guardian, вже задаються питанням: чи не корпорації чи з виробництва мінералки лобіюють кампанію з пропаганди води?

У традиційній медицині також годі й шукати прямих вказівок пити більше води. Навіть навпаки: згідно з деякими східним вченням, вода не тільки не лікує, а й погіршує багато захворювань. Так, в усі недуги вважаються наслідком порушення балансу п'яти елементів: металу, дерева, води, вогню і землі, тому надлишок води в організмі веде до хвороб. Фахівці з також застерігають від захоплення рідиною.

В цілому з новітніх наукових досліджень можна зробити висновок - до води потрібно ставитися раціонально:

- пити, коли хочеться;

- Чи не картати себе за недопиті вісім склянок - вони ні на що не впливають;

- їсти фрукти і овочі - вони втамовують спрагу, швидко насичують, що знижує загальну калорійність харчування;

- більше пити під час занять спортом і в жарку погоду, щоб заповнювати вологу, яка пішла з потом;

- віддавати перевагу воді без добавок, обмежити споживання кави і солодкої газованої води;

- під час їжі випивати не більше склянки рідини, щоб не розбавляти шлунковий сік. Пити за півгодини до і через годину після їжі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация