Скільки миротворців і з яких країн прибуде в Україну

  1. В Україні можуть з'явитися "блакитні каски" з Бразилії і Індії
  2. Підсумок: бойовики продовжують відкривати вогонь
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОРИ:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

14 лютого 2018, 7:10 Переглядів:

В Україні можуть з'явитися "блакитні каски" з Бразилії і Індії

Присутність міжнародного контингенту на Донбасі, а також його представництво вчора обговорювали політики та експерти під час круглого столу "Миротворча місія ООН - можливості і ризики для безпечного світу". "Сегодня" дізналася, миротворці з яких країн допоможуть розв'язати конфлікт на сході країни і скільки їх для цього потрібно.

ДОПОВІДЬ. Круглий стіл став першим в низці майбутніх заходів національної платформи "Діалог про світ і безпечної реінтеграції". Творцями платформи виступили кілька українських громадських організацій, а партнерами - Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, а також зовнішньополітичні відомства Швейцарії та Фінляндії. Головна мета ініціативи - створити відкриту, позапартійну майданчик для обміну думками. Першою темою обговорення стали миротворці на Донбасі.

Зокрема, активно обговорювалася доповідь про миротворчу місію ООН, який екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен повинен представити на полях Мюнхенської конференції з безпеки . Вона, нагадаємо, буде проходити з 16 по 18 лютого. У документі йдеться про те, що контингент місії не повинен складатися з військовослужбовців країн НАТО. Крім того, рекомендовано обмежити контингент 20 тис. Військовослужбовцями, але при цьому посилити їх 4 тис. Поліцейськими. Останніх повинен надати Європейський союз. Нарешті, за словами співавтора доповіді Річарда Гоуена, в місії повинні брати участь країни, яким довіряє Росія. Наприклад, Білорусь.

ПОСИЛЕННЯ І СКЛАД. Глава комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що такої кількості миротворців не вистачить, щоб забезпечити безпеку на непідконтрольною території. На її думку, сьогодні потрібно думати про об'єднання місії з іншими організаціями, які працюють в регіоні. Наприклад, зі спеціальною моніторингової місією ОБСЄ. Нардеп від "Народного фронту" Андрій Тетерук згоден, що заявленої кількості військовослужбовців не вистачить, але посилити місію пропонує за рахунок ВСУ і Нацгвардії.

За розширення виступив і його колега з "Батьківщини" Григорій Немиря.

"З точки зору миротворчого контингенту, один з головних принципів - миротворці повинні бути з невеликої кількості країн, але чисельність контингенту повинна бути значною. Що стосується складу, то провідними представниками повинні стати Фінляндія і Швеція. Існує також принцип, що країни-сусіди не повинні бути представлені з складі миротворчих сил, - пояснює Немиря. - Якщо говорити про конкретні державах, то потрібно розглядати Австрію, Швейцарію, Ірландію, Індію, Бразилію, Аргентину, Австралію і Нову Зеландію. Кон чно, є список країн, які навряд чи підійдуть як учасники цієї миротворчої місії. Це, як мінімум, Росія, Україна і США. Для РФ, очевидно, буде неприйнятна Польща ".

А ось заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука не бачить проблеми в тому, що в місію потраплять союзні з Росією країни.

"Якщо з 20 тис. Миротворців десять чоловік будуть з Білорусі - на що це вплине? Та й в тому, що там не будуть представлені країни НАТО, я не бачу ніякої трагедії. Головне - нам потрібно шукати шляхи для компромісу, а якщо ми все час будемо наполягати на своїх категоричних вимогах, то, на жаль, нікуди не просунемося ", - підкреслив Тука.

Експерт ООН з миротворчих місій Яакко Оксанен вважає, що навряд чи вдасться збільшити кількість миротворців на Донбасі. Він наводить приклад 80 км кордону між Ізраїлем і Ліваном, який контролюють 10 тис. Миротворців.

"Тим, ​​хто говорить, що треба більше 20 тис., Скажу, що це неможливо. Це дуже велика кількість людей для однієї операції. Я вважаю, що це максимальна кількість, яка зможе набрати ООН. І це недешева операція. Наприклад, місія ООН в Південному Лівані на 10 тис. чоловік коштує близько $ 500 млн на рік. Якщо ми говоримо про фінансування операції, то половина суми йде від США, а інша оплачується іншими країнами ", - підсумував Оксанен.

Підсумок: бойовики продовжують відкривати вогонь

Тим часом ситуація на окупованих територіях Донбасу залишається напруженою - бойовики продовжують вести обстріл, при цьому часто використовуючи заборонене Мінську домовленостями зброю. Через ворожих обстрілів загинув один наш захисник, ще двоє були поранені.

За останніми даними прес-служби Ради національної безпеки і оборони України, за станом на вчорашній ранок противник порушив режим тиші 11 разів. Такі дії змусили наших бійців чотири рази відкрити у відповідь вогонь. Реагуючи на провокації, українські солдати використовували тільки дозволене Мінській угоді зброю. Найбільшу активність противник виявляв на Донецькому напрямку. Всього в цій місцевості бойовики провели сім обстрілів. Найбільше постраждали міста Талаківці, Широкино, Водяного та Авдіївки. Поблизу Талаківці, Широкино, Дослідного і Водяного противник використовував міномети калібру 120 мм. Там же бойовики двічі відкрили вогонь з мінометів 82-го калібру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Досить неспокійно було біля Авдіївки. Там український опорний пункт активно обстрілювали з допомогою стрілецької зброї, в тому числі і великокаліберного. На Луганському напрямку ворог вів себе трохи тихіше. Тут режим тиші бойовики порушили чотири рази - більшість обстрілів були здійснені близько селищ Зайцеве і Кримське. При цьому противник застосував весь спектр стрілецького озброєння і навіть гранатомети і бойові машини піхоти. Також постраждали околиці Катеринівки, Світлодарська, Новолуганське і Новгородського.

Всі вчинені обстріли припали на українські оборонні позиції і були прицільними. Всього бойовиками в сторону наших солдатів було випущено 41 міну з мінометів різних калібрів - 120 і 82 мм.

Всього бойовиками в сторону наших солдатів було випущено 41 міну з мінометів різних калібрів - 120 і 82 мм

Схід. ВСУ зазнали втрат: один загиблий і двоє поранених. Фото: mil.gov.ua

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Миротворці на Донбасі: скільки, звідки приїдуть і коли це станеться". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зеленюк Христина, Ілля Требор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Миротворців десять чоловік будуть з Білорусі - на що це вплине?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация