Скільки учасників Другої світової війни живуть в країнах Центральної Азії?

У Таджикистані в даний час живуть 447 учасників Другої світової війни, повідомляє НИАТ «Ховар» . Кожному з них виділено по 3000 сомоні ($ 353) в якості подарунка до Дня Перемоги, що відзначається 9 травня.

НИАТ «Ховар»

Оскільки більшість ветеранів є інвалідами, в цьому році передача управління ними на вулиці і організація зустрічей з ними неможливі, тому їх вітатимуть за місцем проживання, пояснює «Ховар». А в Душанбе 9 травня пройде військовий парад, в якому візьме участь і 201-я військова база Російської Федерації. Парад буде приймати президент Емомалі Рахмон.

Що стосується акції «Безсмертний полк», що представляє собою масову ходу людей з портретами їхніх рідних, які брали участь у Другій світовій війні, вона проводитися не буде. «Ховар» називає три причини: по-перше, «дана акція є ініціативою окремих неурядових організацій», по-друге - «продовження війни в прикордонних зонах Республіки Таджикистан та Ісламської Республіки Афганістан не дозволяє проводити додаткові акції», по-третє - «згідно ісламськими традиціями, неприпустимо виходити на вулицю і проспекти з портретами загиблих, дана акція суперечить ісламським і мазхабскім цінностям ».

В Узбекистані акція «Безсмертний полк» теж скасована, в Киргизстані і Казахстані вона відбудеться .

Нагадаємо, що в Другій світовій війні брали участь понад 260 тисяч Таджікістанців. Понад 90 тисяч з них загинули. 54 Таджікістанців удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

В Узбекистані в даний час живуть 1615 учасників війни та 45 тисяч учасників трудового фронту. Головний спеціаліст фонду «Нуроній» з підтримки громадської діяльності ветеранів Узбекистану Хулкар Файзуллаєва дала газеті «Даракчі» розкладку по регіонах: зокрема, в Каракалпакстане живуть 45 ветеранів, в Кашкадар'їнської області - 120, Бухарської - 87, Хорезмской - 85, Андижанской - 83.

На початок війни населення Узбецької РСР становило близько 6,5 мільйона чоловік, з них 1,5 мільйона пішли на фронт. 420 тисяч з них загинули, приблизно 130 тисяч пропали без вісті, 640 тисяч отримали поранення. 170 тисяч узбекістанцев нагороджені орденами і медалями, 338 удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 53 нагороджені орденом «Слави» всіх трьох ступенів.

Прес-служба Міністерства праці та соціального захисту населення Казахстану оприлюднила детальні дані по людям, які зробили внесок в Перемогу: в країні сьогодні живуть 2776 учасників війни, 157.679 трудівників тилу, 194 громадян, які працювали в період блокади в місті Ленінграді, 487 колишніх неповнолітні в'язнів концтаборів, гетто та інших місць примусового тримання, 7806 дружин померлих інвалідів війни, 80 котрі вступили в повторний шлюб подружжя військовослужбовців, партизанів, підпільників, які загинули (пропали безвісти) під час війни.

Перед війною в Казахстані проживало трохи більше 6 мільйонів чоловік. На фронт було призвано, за різними даними, від 1 мільйона 196 тисяч до 1 мільйона 366 тисяч чоловік. Близько 425 тисяч з них загинули, 497 удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

У Киргизстані, по даними Міністерства праці та соціального розвитку на 1 квітня 2017 року, налічується 418 учасників і 176 інвалідів Великої Вітчизняної війни, 25 неповнолітніх в'язнів концтаборів і 28 блокадників Ленінграда, 3164 трудівників тилу, 2045 вдови учасників і 1352 вдови інвалідів війни. Починаючи з 2010 року, інваліди та учасники війни, а також блокадників Ленінграда і неповнолітні в'язні концтаборів отримують щомісячну довічну стипендію президента Киргизстану з урахуванням надбавки в розмірі 10.000 сомів ($ 148).

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали понад 360 тисяч киргизів, понад 130 тисяч з них загинули. 73 мешканці Киргизстану удостоєні Золотої Зірки і звання Героя Радянського Союзу. Двічі Героєм Радянського Союзу став льотчик Талгат Бегельдінов. Понад 100 тисяч киргизів-фронтовиків і близько 1000 трудівників тилу нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу.

Що стосується Туркменістану, даних про кількість які живуть там сьогодні учасників Другої світової війни у відкритому доступі знайти не вдалося. Відомо лише, що кожен з них отримає в якості одноразової винагороди за 200 манатів ($ 57 за офіційним курсом або $ 28 за курсом «чорного ринку»). З 2012 року в Туркменії Велику Вітчизняну війну називають «війною 1941-1945 років». Ця війна забрала життя 90 тисяч воїнів-туркменістанців, понад 70 тисяч нагороджені бойовими орденами і медалями, 15 чоловік стали повними кавалерами ордена Слави, 78 чоловік удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация