Скільки коштують Росії політичні партії

  1. Скільки коштує демократія в Росії
  2. Як партії формують свій бюджет
  3. Річні бюджети п'яти найпопулярніших партій
  4. Грошові і майнові надходження
  5. Джерела грошових надходжень
  6. державне фінансування
  7. Грошові надходження від пожертвувань
  8. Куди партії витрачають свій бюджет
  9. Загальна структура витрат партій
  10. Витрати на пропагандистську діяльність
  11. Витрати на публічні заходи
  12. Витрати на утримання видавництв, освітніх установ і ЗМІ
  13. Витрати на благодійність
  14. Утримання регіональних відділень
  15. зміст керівництва
  16. Перераховано до виборчих фондів
  17. Витрати на проведення з'їздів
  18. Інші витрати
  19. Зарплати депутатів Думи

Деякий час назад я опублікував статтю « Вартість демократії для Росії » , В якій розповів абсолютно відкриті дані - скільки коштує в Росії демократія. Вірніше кажучи, скільки для Росії стоять ті політичні сили, що на виборах в Думу отримують більше 3% голосів. А разом з ними - і бюджетне фінансування . Цифри запаморочливі - мова йде про мільярд рублів на рік. При цьому переважна більшість громадян нашої країни не мають про це ані найменшого поняття. А адже це багато що пояснює ...
Один з читачів мого сайту Максим Каракулов теж зацікавився цими цифрами. І зробив прекрасний матеріал зі зрозумілими і наочними діаграмами. Це чисті дані, без будь-якої їх інтерпретації.

Скільки коштує демократія в Росії

Всі зареєстровані політичні партії здають щорічні фінансові звіти в Центрвиборчком. всі звіти публікуються на сайті ЦВК , Кожен бажаючий може з ними ознайомитися. Ми вирішили поцікавитися, як влаштовані фінанси наших партій: скільки вони залучають коштів і на що їх витрачають. Все це постаралися візуалізувати за допомогою зрозумілих діаграм.

Ми взяли звіти за 2015 рік у п'яти найпопулярніших партій, які набрали на минулих виборах в Думу найбільше голосів. Всі ці партії зібрали на виборах більше 3% голосів і отримали державне фінансування, що нас особливо цікавить. Ці ж партії, крім однієї, отримали представництво в Думі, так як пройшли необхідний для цього 7% бар'єр.

Як партії формують свій бюджет

У першій частині розглянемо, як формуються бюджети партій і яке їхнє абсолютне і відносне значення. У другій частині подивимося, як ці бюджети витрачаються.

Річні бюджети п'яти найпопулярніших партій

Річний бюджет найбільшої партії «Єдина Росія» більше суми бюджетів всіх інших партій разом узятих і становить понад 5.5 млрд. Рублів на рік. У трьох інших партій річний бюджет перевищує 1 млрд. Рублів.

Грошові і майнові надходження

Всі надходження до партійного бюджету поділяються на грошові і майнові. Як бачимо, майнові надходження у всіх партій складають лише незначну частину. За винятком КПРФ, де ця частка становить п'яту частину бюджету. Тому далі зосередимося тільки на грошової частини бюджетів.

Джерела грошових надходжень

Бюджети всіх партій наповнюються переважно за рахунок грошових надходжень від держави. Для деяких партій важливим джерелом фінансування також виступають добровільні пожертвування їх прихильників. Інші джерела, включаючи членські внески, не грають великої ролі. Далі зупинимося детальніше тільки на цих двох найбільших джерелах.

державне фінансування

згідно Федеральним законом РФ про політичні партії , Тим партіям, які на виборах в думу або на виборах президента набрали не менше 3% голосів виборців, покладається щорічне фінансування з державного бюджету. Обсяг фінансування напряму залежить від числа голосів, відданих виборцями на виборах:

У підсумку, маємо такі суми державного фінансування партій і його відносного розподілу між ними.

У підсумку, маємо такі суми державного фінансування партій і його відносного розподілу між ними

Грошові надходження від пожертвувань

Другий важливий джерело грошових надходжень для деяких партій - після державного фінансування - це добровільні пожертвування своїх прихильників. Три чверті всіх пожертвувань припадає на «Єдину Росію». Надходження від пожертвувань складають майже 25% бюджету цієї партії. У ЛДПР пожертви складають 20% бюджету, у «Справедливої ​​Росії» - 10%, у КПРФ - 2%, у «Яблука» - менше 1%.

Жертвувати можуть як фізичні, так і юридичні особи. Як бачимо, переважають пожертвування від юридичних осіб. Виділяються тільки КПРФ, де співвідношення пожертвувань від фізичних та юридичних осіб приблизно рівне. І «Яблуко», де пожертвування від фізичних осіб складають третину.

І «Яблуко», де пожертвування від фізичних осіб складають третину

Куди партії витрачають свій бюджет

Витрати партій можна умовно поділити на дві складові:

  1. Витрати на громадську діяльність (пропаганда, публічні заходи, підтримка освітніх установ і ЗМІ, благодійність, міжнародна діяльність)
  2. Витрати на внутрішню організацію (утримання керівництва і регіональних відділень, проведення з'їздів і перерахування до виборчих фондів)

Спочатку розглянемо всі витрати, пов'язані з громадською діяльністю, а потім - з діяльністю організаційної.

Загальна структура витрат партій

Відразу видно, що одні партії «спеціалізуються» на пропагандистської діяльності - ЛДПР і «Справедлива Росія», а інші на підтримку регіональних відділень - «Єдина Росія», КПРФ і «Яблуко». Одні партії витрачають значну частину бюджету на керівництво - КПРФ, «Справедлива Росія» і «Єдина Росія», а у інших витрати на керівництво мізерні, але відверто виражені «інші витрати» - «Яблуко» і ЛДПР. Далі розглянемо кожну статтю витрат по порядку.

Витрати на пропагандистську діяльність

У пропагандистську діяльність включається інформаційна, рекламна, видавнича та поліграфічна діяльність. В абсолютних показниках це найбільша сумарна стаття витрат серед витрат на суспільну діяльність партій. Найбільше пропагандистською діяльністю займається ЛДПР, її витрати в цій галузі становлять понад третину від витрат всіх партій і дві третини її власного бюджету. У «Справедливої ​​Росії» витрати в цій галузі також великі щодо її бюджету та складають майже його половину. Для обох партій пропагандистська діяльність є основним джерелом витрат.

Витрати на публічні заходи

За абсолютними показниками витрати на публічні заходи займають друге місце за сумарними витратами на громадську діяльність партій. У витратах на публічні заходи домінує «Єдина Росія», на частку якої припадає майже три чверті від витрат всіх партій. Однак в рамах бюджету ЕР це становить всього 13%.

Витрати на утримання видавництв, освітніх установ і ЗМІ

У цій галузі суспільної діяльності явний лідер КПРФ, на частку якої припадає майже чотири п'ятих від витрат всіх партій. У бюджеті ж самої партії це тільки десята частина всіх витрат. Частина, що залишилася одна п'ята частина від усіх витрат припадає на ЛДПР. Інші партії практично нічого не вкладають у цій сфері, в їх бюджетах дані витрати займають менше 0.5%.

Витрати на благодійність

Хоч якийсь благодійністю займаються тільки «Справедлива Росія» і КПРФ, на частку яких припадає 56% і 39% відповідно від витрат всіх партій. Але в їх внутрішніх бюджетах це становить всього лише не більше 2% і не більше 1%. У решти партій цей показник менше 0.5%

Утримання регіональних відділень

Тепер перейдемо до витрат на внутрішньопартійну організацію. Утримання регіональних відділень по сукупній сумі витрат всіх партій займає перше місце як серед громадських, так і серед організаційних витрат. «Єдина Росія» і КПРФ на це витрачають більше третини своїх бюджетів, для обох партій це найбільша стаття витрат. «Яблуко» і «Справедлива Росія» витрачають п'яту частину. Яскраве виняток - ЛДПР: в їх статтях витрат це всього 5%.

зміст керівництва

Більше всіх на своє керівництво витрачає КПРФ. Дані витрати у цій партії складають п'яту частину від всього бюджету і займають друге місце після витрат на регіональні представництва. Яблуко і ЛДПР витрачає на керівництво помітно менше всіх. В їх бюджетах це всього пара-трійка відсотків.


Перераховано до виборчих фондів

На підтримку своїх представників на виборах найбільше, щодо свого бюджету, витрачає «Яблуко», для них це основне джерело всіх витрат і становить третину всього бюджету. А найменше в цьому напрямку витрачає КПРФ, виділяючи на перерахування до виборчих фондів за все 3.5% бюджету.

Витрати на проведення з'їздів

На проведення з'їздів всі партії витрачають однаково, 1-3% від свого бюджету. А ЛДПР і того менше.

Інші витрати

Про «інші витрати» можна було б взагалі не говорити. Так як це швидше за все деяка похибка класифікації. І дійсно, у всіх партій вони займають не більше 1% від бюджету. Однак у двох партій ця стаття витрат становить істотну частину бюджету. У «Яблука» це майже третина бюджету і займає друге місце після витрат на підтримку виборів, а у ЛДПР - п'ята частина бюджету. У фінансових звітах Центрвиборчкому немає відповіді, що це за витрати.

Зарплати депутатів Думи

Наостанок, ще варто відзначити, що гроші від держави отримують не тільки партії, які подолали 3% бар'єр, але також і всі їх представники, що увійшли в Думу на правах депутатів. На 2015 рік на зарплати депутатам було виділено 8 млрд. 80 млн. рублів . Це навіть більше того, що отримують від держави безпосередньо самі партії (вони отримують все разом майже 7 млрд. Руб.). Всього у нас 450 депутатів, значить кожен в середньому за рік отримує 18 млн. Рублів. Якщо розподілити по партіях, у відповідності з числом їх місць в Думі , То вийде наступна картина.

Якщо розподілити по партіях, у відповідності   з числом їх місць в Думі   , То вийде наступна картина

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация