Шкільна форма в західних школах: головне - щоб костюмчик сидів

Кожен четвертий англійський школяр може не турбуватися про те, що йому одягнути на заняття. Рішенням цієї проблеми давно стала шкільна форма - затверджений комплект одягу для хлопчиків і дівчаток західних середніх шкіл.
В різні часи шкільна форма в різних країнах виглядала по-різному. До недавнього часу напрасовані піджаки і сорочки з накрохмаленими комірцями, химерні гольфи та спідниці суворої довжини асоціювалися з елітними навчальними закладами для дітей заможних батьків. І важко уявити, що спочатку шкільна форма призначалася для бідних дітей, яким немає в чому було ходити в школу при Притулку Христа. Їх пальто були синього кольору, оскільки в 16 столітті синій барвник був найдешевшим. З тих пір школи, в яких учні носять сині пальто, отримали назву Bluecoat schools - «школи синього пальто». Але навіть настільки консервативній Великобританії властиво відмовлятися від тих чи інших традицій і стилів. Так, в кінці 20 століття в багатьох навчальних закладах смугасті блейзери змінилися однотонними, адже «смужки» обходилися занадто дорого.
А привілейована приватна школа Ітон (Eton School), де можуть навчатися тільки хлопчики з найбагатших сімей або спадкоємці королівського двору, відмовилася від шкільної форми ще в кінці 60-х. Костюм учня школи Ітон виглядав так: широкий білий накрохмалений комір, жилетка і коротка чорна куртка. Сьогодні ця шкільна форма носиться в спеціалізованих хорових школах для хлопчиків.


В іншій приватній школі Севеноукс (Sevenoaks School), яка входить до трійки найстаріших шкіл Англії, всі учні зобов'язані носити форму. Хлопчики у віці від 7 до 11 років носять блейзери і штани, дівчинки - блейзери та кілти. Переходячи до шостого класу, хлопці надягають спеціальні костюми. Форма передбачена і для ігрових занять. Комплект одягу можна купити в спеціальному магазині школи або на її Інтернет-сайті.

Комплект одягу можна купити в спеціальному магазині школи або на її Інтернет-сайті


Американський варіант шкільної форми відрізняється для приватних і державних шкіл. У звичайних середніх школах на дівчаток рідко побачиш сарафан або картату спідницю, а на хлопчиків - блейзери. У державних школах США хлопчики найчастіше носять кросівки або кеди, що ні пріметствуется в більшості приватних шкіл. У багатьох школах хлопчики і дівчатка носять футболку і джемпер певного кольору з логотипом школи.
У середніх школах Німеччини шкільна форма практично ніколи не вводилася. До того ж уніформу тут воліють називати «одяг для школи» (Schulkleidung). Наприклад, в школах Hamburg-Sinstorf і Friesenheim дівчатка і хлопчики носять стильні сорочки та светри синього або червоного кольору. Крім того, деякі німецькі школи випускають свою брендовану одяг, носити яку і модно, і почесно.
А ось учні італійських шкіл досі змушені одягатися в довгі сорочки з білими комірцями - grembiuli, які нагадують одночасно нічну сорочку, туніку і халат художника. Для випускників західних середніх шкіл форма назавжди залишається в пам'яті. Хтось мріє знову надіти джемпер з беджа школи або гордо зав'язати краватку, а кому-то багато років по тому в кошмарах сниться жахлива, утрудняє руху, моторошного кольору форма.

Хтось мріє знову надіти джемпер з беджа школи або гордо зав'язати краватку, а кому-то багато років по тому в кошмарах сниться жахлива, утрудняє руху, моторошного кольору форма


Мабуть, наймодніший на сьогоднішній день шкільний гардероб у японських школярок. Юні любительки манга перебувають в такому захваті від коротких спідниць, білих гольфів, а головне - «матросок» (сера фуку), що готові носити їх навіть за межами школи.

Юні любительки манга перебувають в такому захваті від коротких спідниць, білих гольфів, а головне - «матросок» (сера фуку), що готові носити їх навіть за межами школи


Сьогодні шкільна форма неймовірно популярна серед підлітків. Герої фільмів про Гаррі Поттера зробили шкільну форму символом обраності, американські комедії показали бунтівників школярів і школярок, а японські аніме змусили дівчаток у всьому світі відвести особливе місце в шафі для спідничок, гольфики і галстучком. У зручній і стильному одязі процес навчання стає ще більш приємним, ось чому багато хлопчики й дівчатка із задоволенням надягають шкільну форму і йдуть на заняття.
Щоб на власні очі побачити, скільки часу витрачають нащадки консервативних англійців на переодягання до фізкультури і як юні готи чи емо миряться з дрес-кодом в західних школах, можна зробити тур по американським або англійським середнім школам. А ще краще - сісти за одну парту з тими, хто зумів на час відмовитися від джинсів заради якісної освіти і цікаво проведення часу.
Матеріал підготовлений компанією www.studylab.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация