Школа бухгалтера № 16 :: Утримання аліментів

  1. Порядок нарахування і стягнення аліментів на дітей
  2. Зміни в порядку нарахування і стягнення аліментів, внесені Сімейним Кодексом
  3. Опреділеніе суми аліментів
  4. Доходи, з яких утримуються аліменти
  5. утримання аліментів
  6. виплата аліментів
  7. Утримання аліментів не за основним місцем роботи
  8. Відповідальність за порушення закону
  9. нормативна база

Школа бухгалтера № 6 (21.4.2003)
Бухгалтерський облік

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Утримання аліментів - найбільш розповсюджений вид стягнень за виконавчими документами. Мінливість законодавства в частині утримання аліментів постійно викликає жвавий інтерес до себе у платників і одержувачів, аліментів, а також вона створює певні проблеми для бухгалтерів. Відразу зауважимо, що встановлення істини в таких випадках - це прерогатива судів, а приведення їх рішень до виконання - місія виконавчих органів. Обов'язок бухгалтера - це виконання рішень вищевказаних органів, іншими словами, безпосереднє утримання аліментів з доходів платників на користь одержувачів.

У попередньому номері, аналізуючи положення, характерні для утримань за виконавчими документами, паралельно ми відзначали і деякі особливості, що стосуються аліментів. У даній статті, не повторюючись, звернемо увагу лише на ті основні пункти, які безпосередньо стосуються аліментів.

Порядок нарахування і стягнення аліментів на дітей

При визначенні порядку нарахування і стягнення аліментів необхідно керуватися положеннями Цивільного процесуального Кодексу, Закону № 606, Постанови № 146, Кодексу про шлюб та сім'ю (далі - КБС) або Сімейного Кодексу (з дня набрання ним чинності). 1

1 Нагадаємо, що СК спочатку планувалося ввести в дію з 01.01.2003 р Згідно зі змінами, внесеними Законом № 407-ІV від 26.12.2002 р до Прикінцевих положень Закону № 2947-III від 10.01.2002 р, СК вступить в дію з дня набрання чинності Цивільного Кодексу. При цьому КБС втратить силу (крім розділу V).

Згідно із законодавством платниками аліментів по відношенню до одержувача можуть бути батьки, діти, один з подружжя, вітчим, мачуха, брати, сестри і особи які є родичами з одержувачем. За статистикою, серед аліментів найбільша питома вага належить аліментах на дітей. Розглянемо докладніше порядок нарахування саме цих аліментів.

Аліменти на дітей присуджуються з дня подачі заяви стягувачем. Згідно ст. 82 КБС аліменти на неповнолітніх дітей стягуються в розмірі: на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох і більше дітей - 1/2 заробітку (доходу) одного з батьків. Аліменти на користь дітей повинні становити не менше 1/2 неоподатковуваний мінімум доходів громадян на кожну дитину, а з осіб, які працюють за контрактом в іноземних державах, - не менше 25-ти НМДГ.

При певних обставинах за рішенням суду розмір аліментів, в т.ч. і мінімальний 2, може бути зменшений, якщо батько, з якого стягують аліменти, наприклад, інвалід першої або другої групи, або у нього є інші, менш забезпечені, неповнолітні діти (Ст. 82 КБС). В судовому порядку батьки можуть бути притягнуті до участі в додаткових витратах, які виникли в зв'язку з винятковими обставинами (важкою хворобою, каліцтвом дитини та ін.)

2 З огляду на, що мінімальний розмір аліментів складає суму -8,50 грн., На практиці судами він зменшується досить рідко.

Зміни в порядку нарахування і стягнення аліментів, внесені Сімейним Кодексом

Слід зауважити, що Сімейний Кодекс (далі СК) вносить ряд істотних змін в порядок нарахування аліментів. З огляду на, що згаданий законодавчий документ ще не вступив в дію, в даній статті ми тільки відзначимо відмінні риси нарахування аліментів згідно з новим законом.

По-перше, відповідно до СК батьки самі, за домовленістю, можуть визначати спосіб участі кожного з них у змісті дітей. Кошти на утримання дитини можуть надаватися в грошовій або натуральній формі. У разі виникнення розбіжностей між батьками або ухилення одного з них від утримання дітей, аліменти встановлюються судом в процентному відношенні до заробітку або в певній грошовій сумі.

По-друге, СК не встановлює конкретний розмір аліментів (наприклад, 1/4 на одну дитину і т.д.), він визначається судом (ст. 182).

По-третє, відповідно до СК мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшений до одного НМДГ, і ні за яких обставин не може бути менше.

Опреділеніе суми аліментів

Згідно Кодексів (КБС і СК) аліменти можуть визначатися:

а) у відсотковому відношенні до заробітку (доходу) платника,

б) в певній грошовій сумі.

Згідно із заявою платника або одержувача суд може винести рішення про утримання аліментів в певній грошовій сумі в разі, якщо платник має нерегулярний, мінливий дохід, або частину доходу одержує в натуральному вираженні і т.д.

Хотілося б звернути увагу бухгалтерів, відповідальних за нарахування аліментів, на наступне.

Статтею 403 ЦПК передбачено, що при виплаті зарплати особі, в паспорті якої є запис органів внутрішніх справ про те, що вона зобов'язана сплачувати аліменти, адміністрація підприємства зобов'язана до отримання виконавчого листа утримувати з такої особи аліменти. Оскільки у бухгалтера немає даних про суму аліментів, що підлягають утриманню, він зобов'язаний здійснити наступні дії:

1. Про утримання аліментів за паспортними даними необхідно повідомити судовому виконавцю.

2. Просити у такого працівника копію виконавчого документа і утримувати аліменти по ньому, до тих пір, поки не прибуде оригінал виконавчого листа від судового виконавця.

3. Якщо працівник не має копії виконавчого листа бухгалтер зобов'язаний утримувати аліменти згідно законодавства (на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох і більше дітей - 1/2 заробітку (доходу) платника)

У разі, якщо адреса особи, на користь якої стягуються аліменти, невідома, утримані суми переводяться на депозитний рахунок районного (міського) суду в повному розмірі. За невиконання вищезазначених вимог на винних осіб може бути накладено штраф у розмірі від 34 грн до 170 грн (ст. 188-13 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Доходи, з яких утримуються аліменти

Перелік видів доходів, які враховуються при стягненні аліментів, регламентується Постановою №146. До таких видів доходів, зокрема, належать:

1. Основна зарплата (відповідно до посадового окладу, тарифної ставки, відрядними розцінками);

2. Всі види доплат і надбавок до зарплати;

3. Грошові і натуральні премії;

4. Оплата за понаднормову роботу, за роботу в святкові і вихідні дні;

5. Зарплата, яка зберігається за час відпустки, а також отримана при звільненні компенсація за відпустку, невикористану протягом кількох років;

6. Зарплата, яка зберігається за час виконання державних і громадських обов'язків, а також в інших випадках збереження середньої заробітної плати;

7. Винагорода за загальні річні підсумки роботи підприємств та організацій;

8. Одноразова винагорода (процентні надбавки) за вислугу років;

9. Допомога по державному соціальному страхуванню, а також допомога по тимчасовій непрацездатності, яка встановлена ​​в колективних сільськогосподарських підприємствах;

10. Доплати до допомоги по державному соціальному страхуванню, що виплачуються за рахунок підприємств;

11. Суми, що виплачуються для відшкодування витрат у зв'язку з втратою непрацездатності внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, за винятком сум відшкодування витрат на догляд за потерпілими, на додаткове харчування, санаторно-курортне лікування (включаючи оплату проїзду) і протезування потерпілих;

12. Інші види заробітку і доходів, зазначені в Переліку № 146.

Аліменти утримуються з зарплати і додаткових виплат, як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом.

Якщо на одному і тому ж підприємстві працівник, крім основної зарплати одночасно отримує грошові виплати за роботу за сумісництвом, аліменти утримуються як з основного заробітку, так і з доходів за сумісництвом. Слід звернути увагу на особливості визначення доходів при стягненні аліментів у деяких категорій працівників. Ці особливості такі:

а) У письменників, композиторів, художників та інших творчих працівників аліменти утримуються із сум авторського гонорару і винагороди, одержуваної за публікацію творів, а у тих, які отримують зарплату, - із зарплати.

б) Позаштатні лектори аліменти виплачують з оплати, одержуваної за читання лекцій.

в) У членів колективних сільськогосподарських підприємств відрахування здійснюються із сум, одержуваних за роботу в цих господарствах, включаючи вартість натуральних виплат.

г) У фермерів і осіб, що працюють в сільському господарстві за сімейним підрядом, аліменти утримуються в кінці року, після реалізації продукції, вирощеної у власному господарстві.

д) У військовослужбовців Збройних Сил України та інших військ, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ при стягненні аліментів враховуються всі види грошового забезпечення, зокрема: оклад за штатною посадою, оклад за військове або спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років , вчене звання та науковий ступінь, кваліфікація і умови служби.

е) У осіб, які отримують зарплату, як у гривнях, так і у валюті на підприємствах, розташованих на території України, аліменти утримуються за місцем роботи в розмірах, встановлених рішеннями судів, як із гривень, так і з валюти 3.

3 З валюти аліменти утримуються в гривнях, при цьому дохід, отриманий у валюті, перераховується в гривні в момент утримання аліментів за курсом НБУ.

ж) Відрахування із зарплати боржника, який відбуває покарання згідно з вироком суду без позбавлення волі, здійснюються з усієї суми зарплати, без обліку стягнень за вироком.

з) З засуджених, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, а також з осіб, які перебувають в наркологічних відділеннях психіатричних диспансерів та в стаціонарних лікувальних закладах, утримання проводяться з усієї суми зарплати, без обліку відрахувань на витрати по їх утриманню в цих закладах.

і) Особи, що працюють в установах України за кордоном, виплачують аліменти на користь осіб, які проживають в Україні, виходячи з подвійного заробітку (з урахуванням встановлених надбавок), одержуваного в Україні у національній валюті.

Перелік виплат, з яких відповідно до Закону № 606 не виробляються утримання за виконавчими документами, нами приводився в попередньому номері при розгляді відрахувань із зарплати за виконавчими документами (дивися "ШБ" № 13 ).

утримання аліментів

Не виключено, що аліменти можуть утримуватися і на добровільних засадах (як на додаток до виконавчого листа так, і без нього) Для цього працівник-боржник надає керівнику підприємства письмову заяву про утримання та перерахування або видачу з каси аліментів. У заяві вказується розмір (в% від зарплати або "тверду" суму) і термін протягом, якого утримуються аліменти, а також дані одержувача: прізвище, ім'я, по батькові, домашню або інша адреса, на яку необхідно надсилати утримані суми 4. Заява повинна бути зареєстрована в спеціальному журналі в такому ж порядку, як і виконавчий лист (дивися "ШБ" № 13 ). Характерно, що на підставі заяви аліменти можуть утримуватися і в тому випадку, якщо їх загальна сума, утримана на підставі виконавчого листа і заяви, перевищує 50% зарплати працівника 5, а також, якщо з платника утримуються аліменти на іншу дитину. На підставі заяви працівника бухгалтерія стягує аліменти в такому ж порядку, як і при наявності виконавчого листа: не пізніше триденного строку з дня виплати зарплати 6. Однак заява, на відміну від виконавчого документа, в будь-який час може бути змінено або відкликано платником. У разі, якщо працівник вирішив відкликати заяву, чи змінити суму утримань, то він зобов'язаний:

4 При цьому, в більшості випадків вказують не тільки одержувача (одного з батьків), але П.І.Б. дитини.

5 При цьому необхідно пам'ятати, що за виконавчим листом утримання повинно перевищувати 50%, а за заявою може бути утримана будь-яка сума. Але необхідно враховувати, що при наявності тільки заяви, це може бути 100% заробітку, приналичии виконавчого листа і заяви, аліменти утримуються спочатку за виконавчим листом, а потім за заявою.

6 Видача аліментів бухгалтерією одержувачу проводиться відразу після отримання грошових коштів з банку.

1. Якщо змінюється тільки сума утримань, то надати нову заяву, із зазначенням нових сум утримань і терміну, протягом якого вони виробляються;

2. Якщо припиняється утримання достроково - працівник повинен надати нову заяву, в якій зазначає дату, з якої припиняються утримання з його зарплати.

виплата аліментів

З огляду на, що одержувачами аліментів є фізособи, звернемо увагу на порядок перерахування належних їм сум.

Аліменти можуть виплачуватися шляхом:

1. Перерахування на рахунок одержувача в банку;

2. Перерахування через підприємства поштового зв'язку (поштовий переказ на адресу місця проживання одержувача аліментів);

3. Видачі готівки з каси підприємства.

Якщо одержувач має рахунок в банку, то утримані суми перераховуються за платіжним дорученням безпосередньо на рахунок одержувача.

У разі, якщо в одержувача такої приводу відсутня, або розрахунки через банк з якихось причин неможливі, платник може здійснювати з ним розрахунки через підприємство поштового зв'язку у вигляді поштових переказів. Для цього підприємство - платник надає в обслуговуючий банк платіжне доручення, в якому зазначає реквізити підприємства поштового зв'язку, з рахунку якого будуть здійснюватися перекази, а також номери списків одержувачів коштів (р. ІІІ Інструкції № 135).

Списки одержувачів грошових коштів повинні бути пронумеровані, підписані посадовими особами і засвідчені печаткою підприємства (дивись нижче). На кожну особу, зазначену в списку, заповнюється бланк поштового переказу у встановленій формі (дивись нижче). При їх заповненні необхідно бути особливо уважним, так як виправлення, підчищення, повторний обвід цифр і букв на таких бланках не допускаються.

Зразок списку одержувачів коштів.

ТОВ "Аквамарин"

предприятие, організація
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ 45677159
Код за УКУД 25612895 Затверджую
Керівник підприємства
_______________________
підпис, відтіск печатки
Приходько Іван Петрович
прізвище, ім'я, по батькові
"08" _квітня_2003 р.

Список отримувачів аліментів та ВАРТІСТЬ поштового переказу

№ п / п П.І.Б особи, Якій перераховуються аліменти Сума аліментів П.І.Б особи, з яко утрімуються кошти на ВАРТІСТЬ поштового переказу Стоимость поштового переказу 1 Тарасюк Ганна Григорівна 150,08 грн. Тарасюк Петро Андрійович 6,00 грн. 2 Потерняк Валентина Павлівна 263,10 грн. Потерняк Віктор Михайлович 10,52 коп. 3 Сокирук Галина Василівна 95,63 грн. Сокирук Андрій Васильович 3,83 коп. ВСЬОГО 508,81 Х 20,35

Зразок бланка поштового переказу 7

№ __________________
(За Реєстром ф. 11)

№ __________________
(За Реєстром ф. 10)

№ __________________
(Шифр та підпис)

7 Ми покажемо тільки частину почтнового перекладу, яку заповнює відправник

просто перекази

Найменування місця приймання, відбіток контро-гербової печатки Відбіток календ. шт. місця приймання № за касовим чеком (ф. 5) Сума, вид послуги, підпис працівника зв''язку на _ 150 _ грн._ 08 _коп. Сто п'ятдесят гривень -------------------------------
(Гривні літерами, копійкі цифрами) ------------------------------------------- ---------------- 08 ------- Прізвище, ім'я, по батькові
та адреси одержувача Тарасюк Ганна Григорівна -------------------------------------------- ---------------

19900 смт Чорнобай, Чорнобаївського району, Черкаської області, вул .. Леніна 257 ----------------------------------- -----------
Прізвище, ім'я, по батькові
та адреси відправника _____ Голубкова Галина Юріївна ------------
01002, м. Київ, вул. Мечнікова 10/2 ТОВ "Аквамарин" --------------


ПОВІДОМЛЕННЯ

№ ________________
(За Реєстром ф. 11)

На простий переказ № _____________________
(За касовим чеком (ф. 5))

на ___ 150 _________ грн .____ 08 _____ коп

Прізвище, ім'я, по батькові
та адреси одержувача Тарасюк Анна Григорівна -------------------------------------------- ---------------

19900 смт Чорнобай, Чорнобаївського району, Черкаської області, вул .. Леніна 257
-------------------------------------------
-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ---------------------------------

При відправленні переказу, особі, яка здійснювала цей переклад у відділенні зв'язку видадуть чек, що підтверджує здійснення переказу. Даний документ буде звітним для працівника підприємства, відповідального за здійснення переказу.

Необхідно зауважити, що відповідно до п. 14 Постанови № 146 витрати на доставку аліментів одержувачу здійснюються за рахунок платника аліментів. Тому, в разі пересилання аліментів у вигляді поштових переказів, з платника, крім основної суми аліментів, стягується і додаткова сума для покриття поштових витрат - поштовий збір.

Згідно з Наказом № 406 тарифи на переказ грошових коштів диференційовані в залежності від суми переказу, його виду (простий, електронний, терміновий), а також країни спрямування коштів (в межах України або в зарубіжжі).

При відправленні аліментів у вигляді простого поштового переказу поштовий збір стягується в таких розмірах:

№ п / п Показники (переказ грошових коштів) Поштовий збір У гривнях У% від суми переказу 1 В межах України до 17 грн. 0,75 понад 17 грн. до 300 грн. 4,0 понад 300 грн. до 600 грн 3,5 понад 600 грн. до 1000 грн. 2,0 понад 1000грн 1,2 2 За межі України 7,3

В окремих випадках, за бажанням одержувача, аліменти можуть бути видані за видатковим ордером (відомості) з каси підприємства. Така виплата може практикуватися, якщо одержувач аліментів проживає в тому ж населеному пункті, де розташоване підприємство на якому працює боржник (аліментник). При цьому виплата здійснюється в момент видачі працівникам зарплати, або інші терміни, які повинні бути узгоджені, між одержувачем аліментів і підприємством.

Утримання аліментів не за основним місцем роботи

Що стосується утримання аліментів не за основним місцем роботи співробітника, то в даному випадку є кілька можливих варіантів розвитку подій:

1. У працівника є штамп в паспорті, про те, що він є платником аліментів. У такому випадку працівники бухгалтерії повинні зв'язатися із судовим виконавцем, і отримати копію виконавчого документа, відповідно до вимог якого і здійснюють утримання аліментів. Або ж вимагати копію виконавчого листа з основного місця роботи співробітника. І не видавати працівникові заробітну плату без утримання аліментів.

2. До бухгалтерії підприємства, на якому працює аліментник, надійшов виконавчий лист із суду від судового виконавця. В такому випадку утримання аліментів здійснюється в тому ж порядку як і за основним місцем роботи (дивись вище).

3. Працівник в добровільному порядку написав заяву про утримання з нього аліментів. Якщо в паспорті такого працівника немає позначки про те, що він є платником аліментів, то утримання і перерахування (виплату) аліментів здійснюють відповідно до заяви працівника. Якщо в паспорті такого працівника є відмітка про те, що він є платником аліментів, то підприємство зобов'язане зв'язатися із судовим виконавцем, і отримати копію виконавчого документа або ж запросити копію виконавчого листа з основного місця роботи співробітника. До отримання виконавчого листа утримання аліментів здійснюються в розмірі, зазначеному в заяві працівника, але не нижче встановлених законодавством. Після отримання виконавчого листа утриманні аліментів проводиться в порядку і розмірах, зазначених у виконавчому листі, плюс додаткова сума утримань аліментів, якщо в заяві працівника сума аліментів вказана більше, ніж у виконавчому листі.

4. На підприємстві немає ніяких документів, які б підтверджували що його працівник є платником аліментів. У такому випадку працівник, який є аліментник, несе всю повноту відповідальності за ненадання відповідних відомостей (дивись нижче).

Відповідальність за порушення закону

За порушення норм чинного законодавства в частині утримання аліментів, винні особи можуть залучатися до відповідальності. Так згідно зі ст. 88 Закону 606 передбачено накладення штрафу в розмірі від 2 до 10 НМДГ на громадян (платників аліментів). Стаття 88 Закону 606 не розмежовує встановлену відповідальність за порушення норм закону окремо для громадян (платників аліментів) і окремо для посадових осіб. Але, на нашу думку, посадові особи несуть відповідальність тільки за невиконання своїх посадових обов'язків. Вони, зокрема, можуть бути покарані за: не утримання аліментів або заборгованості по аліментах в установленому порядку, невиконання вимог державного виконавця, втрату або несвоєчасне відправлення виконавчого документа, неподання або подання недостовірних даних про доходи боржника, одержуваних на даному підприємстві, і т .п. Що стосується відомостей про доходи, отриманих не за основним місцем роботи, а також даних про майновий стан або новому місці роботи (якщо працівник звільнився не по переводу), то вони в більшості випадків невідомі ні керівнику, ні бухгалтеру підприємства. Отже, посадові особи, які не можуть бути покарані за такі порушення.

Злісні неплатники аліментів притягуються до кримінальної відповідальності. Відповідно до ст. 164 КК за умисне ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів, а також за умисне ухилення від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, батьки караються виправними роботами або позбавленням волі на строк до одного року. За ті самі дії при повторному порушенні винні караються виправними роботами на строк до 2 років або позбавленням волі на строк до 3 років.

Розглянемо на прикладі порядок утримання аліментів та відображення цих операцій в бухгалтерському обліку:

приклад

Припустимо, що працівнику за січень місяць нараховано: зарплата (оклад) - 500 грн., Премія за результатами роботи за місяць - 200 грн., Виплачена матеріальна допомога, неоподатковувана прибутковим податком, - 300 грн., Компенсовано витрати, пов'язані з відрядженням (добові, оплата за проїзд і проживання в готелі), - 180 грн. Згідно виконавчим листом з даного працівника аліменти утримуються на одну дитину. Розмір утримання аліментів - 25%.

Розрахунок аліментів виробляємо наступним чином:

1). Визначаємо доходи працівника, які враховуються при утриманні аліментів: 500 грн. (зарплата) + 200 грн. (премія) = 700 грн.

Матеріальна допомога (300 грн.) Та витрати на відрядження (180 грн) в доходах при визначенні аліментів не враховується (згідно з Переліком № 146).

2). Визначаємо суму податків і зборів, що підлягає утриманню.

а) Виконуючи вимоги п. 3 ст. 19. Закону № 1533 і листи ДПАУ № 6805, в першу чергу, визначаємо суму внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття:

700,00 * 0,4975% / 100% = 3,48 грн. (0,4975% обчислюється за формулою від 0,5%) 8

б) Визначаємо суму прибуткового податку з громадян: ((700,00-3,48-170,00) * 20% / 100%) + 19,55 = 124,85 грн.

в) Визначаємо суму збору на обов'язкове пенсійне страхування: (700,00-3,48) * 2% / 100% = 13,93 грн.

г) Визначаємо суму внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності: (700,00 - 3,48) * 0,5% / 100% = 3,48 грн.

д) Усього податків і зборів (внесків) 124,85 грн. + 13,93 + 3,48 грн. + 3,48 грн. = 145,74 грн.

3). Визначаємо суму доходів, з якої утримуються аліменти: 700,00 грн. - 145,74 грн. = 554,26 грн.

4) .Ісчісляем суму аліментів: 554,26 * 25% / 100% = 138,56 грн.

5). З огляду на, що аліменти будуть перераховані одержувачу поштовим переказом, визначаємо поштовий збір (з ПДВ): 138,56 * (4% / 100% * 120%) = 6,65 грн

6) Визначаємо загальну суму утримання з працівника (сума аліментів плюс сума витрат на доставку) 138,56 + 6,65 = 145,21 грн.

8 Дивись ШБ №10 / 2003

Таблиця 1

№ п / пЗміст господарської операціїКореспонденція рахунківСума (грн.)ДебетКредит

1 Нараховано працівнику зарплата за січень 9 23 661 500,00 2 Нараховано премію за результатами роботи за місяць 23 661 200,00 3 Нараховано працівнику матдопомогу 23 661 300,00 4 Нараховано витрати по відрядженню відповідно до авансового звіту 23 372 180,00 5 Утримано прибутковий податок з доходів працівника 661 641 124,85 6 Утримано збір на обов'язкове пенсійне страхування 661 651 13,93 7 Утримано внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою Групове і 661 652 3,48 8 Утримано внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття 661 653 3,48 9 Утримано з працівника сума аліментів і сума витрат на доставку 661 685 145,21 10 Перераховано суму аліментів і суму витрат на доставку поштової підприємству 685 311 145,21 11 Відшкодовано працівнику витрати на відрядження 372 301 180,00 12 Виплачено працівнику сума зарплати, премії і матеріальної допомоги 661 301 709,05

9 Візьмемо працівника основного виробництва. В цьому випадку всі витрати на оплату праці і всі відрахування відіб'ються за дебетом рахунка 23. Для загальновиробничих робочих дебет рахунку буде 91, для працівників адміністрації дебет рахунку 92 і т.д.

Далі буде

Руслана Смалійчук

нормативна база

1. КЗпП - Кодекс законів про працю України.

2. ЦПК - Цивільно-процесуальний Кодекс України.

3. КК - Кримінальний Кодекс.

4. Кодекс про адміністративні правопорушення - Кодек України про адміністративні правопорушення.

5. КБС - Кодекс про шлюб та сім'ю України.

6. СК - Сімейний Кодекс України.

7. Закон № 108 - Закон України від 24.03.1995 р № 108/95-ВР "Про оплату праці".

8. Закон № 606 - Закон України від 21.04.1999 р № 606 - ХІV "Про виконавче провадження".

9. Закон №1533 - Закон України від 02.03.2000 р №1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"

10. Постановою № 146 - Постанова КМУ від 26.02.1993 р № 146 "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб".

11. Інструкція № 135 - Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена Постановою Правління НБУ від 29.03.2001 р № 135.

12. Лист № 6805 - Лист ДПА України від 24.05.2001 р № 6805/7 / 17-0417 "Про прибутковий податок з громадян".

13. Наказ № 406 - Наказ Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" від 10.10.2002 р № 406 "Про затвердження Тарифів на інші послуги поштового зв'язку".


Роздрібна торгівля   бухгалтерський облік   Операції з тарою: облік і оподатковування Поняття тари та упаковки Види тари та правила користування нею Бухгалтерський облік операцій з тарою Оподаткування операцій з тарою Роздрібна торгівля
бухгалтерський облік
Операції з тарою: облік і оподатковування Поняття тари та упаковки Види тари та правила користування нею Бухгалтерський облік операцій з тарою Оподаткування операцій з тарою ...

Відпускні в бухгалтерському обліку   № 24 (16 Відпускні в бухгалтерському обліку
№ 24 (16.6.2008) :: Бухгалтерський облік
Тема відображення в обліку операцій з надання відпустки працівникам особливо актуальна у літній період. Тому, як правильно відправити працівника у відпустку, присвячена ця стаття. ...

Поступка вимоги - цесія і факторинг   № 22 (2 Поступка вимоги - цесія і факторинг
№ 22 (2.6.2008) :: Бухгалтерський облік
У бухгалтерській практиці все частіше зустрічаються договори переведення боргу і відносно нові для вітчизняного законодавства терміни «цесія» і «факторинг». Про те, що це таке і як операції в межах переведення зобов'язань на третю особу відображаються в б ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация