Школа-інтернат №24 ВАТ "РЖД"

Сторінка безпеки - Безпека на залізниці

Оновлене: 06.04.2017

23 жовтня 2018 року на 13-ти станціях Східно-Сибірської залізниці одночасно пройшла акція «Живий щит». Тайшет - не став винятком. У сигнальних жилетах учні школи-інтернату № 24 ВАТ «РЖД», співробітники ВСЖД, транспортні поліцейські і волонтери вишикувалися в ланцюжок, утворюючи живий щит.

Напередодні шкільних канікул транспортні поліцейські і залізничники таким чином намагаються привернути увагу неповнолітніх до проблеми дотримання правил безпеки на залізниці.

Організаторами акції виступили Східно-Сибірська залізниця і Східно-Сибірське лінійне управління МВС Росії на транспорті.

За матеріалами сайту www.t24.su. Фото - "Тайшет24".

Фото - Тайшет24

Натисніть на фотографію для збільшення

У зв'язку з тим, що в нашій школі навчаються діти залізничників, які проживають на лінії, питання забезпечення безпеки пересування дітей (будинок-школа-дім) є завжди актуальним.

У школі відповідно до щорічного плану проводяться інструктажі, бесіди, лекції (в тому числі - з представниками залізничного транспорту) з охорони життєдіяльності, в тому числі - з техніки безпеки на залізничному транспорті (ведуться журнали); організовуються відвідування залізничних підприємств з метою ознайомлення з технікою безпеки на місцях.

8 вересня 2016 року у навчальному полігоні ВЧД-13 була проведена екскурсія в рамках місячника "Безпечна залізниця". Екскурсію проводив заступник начальника депо Рукавишников А.Н.

Натисніть на фотографію для збільшення

Залізниця - зона підвищеної небезпеки, де найменша неуважність може призвести до трагічних наслідків. Саме тут відбувається найбільша кількість нещасних випадків, які нерідко закінчуються смертельними наслідками.

Необхідно пам'ятати, що для переходу через залізничні колії існують спеціальні мости - віадуки або місця для переходу - тунелі, дерев'яні містки. Порушення цього правила може призвести до нещасного випадку. При переході через залізничні колії категорично забороняється вставати на головку рейки і на стрілочний перевід. Стрілка переводиться автоматично, в результаті чого нога переходить може виявитися затиснутою. А так як тіло людини здатне проводити електричний струм, то на пульт до диспетчеру все одно надійде сигнал, що все в порядку - стрілка переведена, і поїзд може рухатися по маршруту. Людина, що потрапила в цю пастку, може загинути під колесами поїзда, гальмівний шлях якого складе тисячу метрів. Машиніст, навіть побачив на рейках людини, буде не в силах зупинити поїзд.

Як же бути в такому випадку? Якщо ви випадково опинитеся в такому положенні, необхідно надіслати будь-якого знаходиться поруч людини до диспетчеру.

А як бути, якщо це сталося на перегоні? Необхідно одному з групи або перехожому людині висунутися назустріч потягу на відстань не менше тисячі метрів, щоб повідомити поїзного бригаді про те, що трапилося. Як повідомити? Треба зняти з себе верхній одяг (куртку, хустку і т.д.) і розмахувати нею. Якщо це сталося вночі - розмахувати над собою палаючим факелом.

Ходіння по коліях так само призводить до нещасних випадків. Припустимо, що людина йде по парним шляху, все його увагу звернуто на непарний шлях, тобто він стежить тільки за тим поїздом, який може йти йому назустріч і зовсім забуває про потяг, спиною до якого він йде. Найбільш небезпечним є перебування на шляхах людини в нетверезому стані. Орієнтування його повністю порушена, і поїзд, що йде йому назустріч, він може сприйняти йде по сусідній колії. Такого роду прогулянки, як правило, закінчуються смертельним результатом.

Не можна переходити через залізничне полотно перед близько рухомим складом. Досить часто люди, які нехтують цим правилом, стають жертвами.

Категорично забороняється пролазити під поїздом, який в будь-яку хвилину може рушити з місця, і людина, що опинилася в цей момент під складом, загине під його колесами або, в кращому випадку, стане інвалідом на все життя.

Найбільшу небезпеку становить собою електрострум. В даний момент залізниця працює на змінній напрузі. Локомотив, контактна мережа і рейки утворюють замкнену ланцюг, де напруга досягає 27-30 тисяч вольт. Людина може загинути, навіть не доторкнувшись до дроту, досить наблизитися до джерела напруги на відстань менше одного метра. Так, 21 вересня 2009 року на станції Вихоревка дев'ятирічна дитина заліз на дах вагона, що стояв під контактною мережею. В одну мить утворилася електродуги, і дитина отримала електротравму - великі опіки тіла першого та другого ступеня, у важкому стані доставлений в лікарню.

Влітку багато хто ходить на озера відпочивати або рибалити. Озера розташовані уздовж залізниці, і вам все одно доводиться йти вздовж залізничного полотна. Будьте обережні, адже багато хто з вас несуть в руках алюмінієві вудки, які можуть зачепити контактну мережу.

Багато підлітки скоюють правопорушення на залізниці і не замислюються про наслідки своїх вчинків, хоча вони можуть привести до аварійної ситуації, аварії поїзда. Так, розбиваючи лінзи світлофорів, підлітки не думають про те, що для машиніста, який веде поїзд, це єдиний знак, який повідомляє про те, що рух або дозволено, або ні. Якщо водій автомобіля на дорозі може зорієнтуватися по обстановці без світлофора, то машиніст електропоїзда - немає, і це може привести до краху або зіткнення складу і загибелі людей.

Перебування сторонніх предметів на рейках загрожує не тільки порушенням нормальної роботи залізничного транспорту, це небезпечно для самого підлітка, який кладе предмети, адже він знаходиться в безпосередній близькості до полотна залізниці.

У разі биття вікон в проходять поїздах, можуть постраждати пасажири, члени поїзних бригад, самі підлітки. Адже кинутий камінь може відлетіти і нанести травму кидаючому або поруч стоїть.

За 2015 рік на полігоні Східно-Сибірської залізниці було травмовано 16 неповнолітніх дітей. З них: 6 осіб - смертельно, 10 осіб отримали важкі травми. З усіх постраждалих десяти не виповнилося ще й 14 років.

Щоб не принести в свою сім'ю горе, зберегти здоров'я і життя (адже це те, що дається людині один раз), не допускайте пустощів на залізниці. Пам'ятайте і виконуйте правила поведінки в джерелі підвищеної небезпеки.

Як же бути в такому випадку?
А як бути, якщо це сталося на перегоні?
Як повідомити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация